Aplikacja Logios Redaktor
Dużo piszesz? A może upraszczasz teksty? Zajrzyj do bezpłatnego serwisu Logios Redaktor. Ulepszaj swoje teksty dzięki indeksowi prostego języka. Po prostu wpisz tekst i sprawdź, co warto w nim zmienić. Bez żadnych opłat!
Odezwij się. Mamy kod prostego języka.
Pomagamy firmom i urzędom wprowadzić standard prostego języka. Tworzymy aplikacje, które pozwalają badać i poprawiać teksty.
Dużo piszesz? A może upraszczasz teksty? Zajrzyj do bezpłatnego serwisu Logios Redaktor. Ulepszaj swoje teksty dzięki indeksowi prostego języka. Po prostu wpisz tekst i sprawdź, co warto w nim zmienić. Bez żadnych opłat!
Planujesz audyt prostoty języka? A może prowadzisz badania korpusowe? Logios Badacz to aplikacja, w której możesz badać duże zbiory tekstów. Nawet 1000 tekstów naraz. Wystarczy je zebrać i już! Narzędzie przygotowuje raporty oraz wykresy gotowe do prezentowania.
Twoja organizacja wprowadza standard prostego języka? Potrzebujecie wsparcia? Mamy dwie aplikacje, które mogą Wam pomóc. Logios Badacz – pozwala monitorować język za pomocą audytów. Sam tworzy raporty. Logios Redaktor – wspiera pracowników w codziennym pisaniu. Upraszcza i edukuje. To nie koniec! Robimy audyty języka organizacji i prowadzimy szkolenia z upraszczania tekstów.
Od 2010 roku zmieniamy język polskich firm i urzędów. Prowadzimy audyty, szkolimy autorów, projektujemy narzędzia IT.
Szczerze? Badaliśmy teksty tak trudne, że wydawały się nie po polsku. Wiemy, gdzie zaczyna się bełkot. Weszliśmy do rzeki wodolejstwa i udało nam się stamtąd wrócić.
Dziś Logios to kilka narzędzi do zadań specjalnych. Chcesz? Możemy Ci o nich opowiedzieć
PLI to nasz autorski indeks prostego języka. Co go wyróżnia? Pokazuje w procentach stopień uproszczenia tekstu. Ocenia 10 cech stylu, które łatwo kontrolować. Aby go stworzyć, przeanalizowaliśmy aż 4000 klarownych tekstów.
Skuteczny tekst musi być relacyjny. I wiesz, potrafimy to mierzyć! Nasze aplikacje sprawdzają, czy piszesz z efektem H2H. I widzą, czy urzędolisz.
Chcesz popracować nad relacyjnym tonem?
Twoja organizacja może dostosować aplikację Magik do swoich potrzeb. Jak? Po pierwsze opracujcie własny zestaw transformacji. Magik będzie upraszczać teksty na ich podstawie. Po drugie przygotujcie treści edukacyjne dla pracowników. Będziemy je wyświetlać w aplikacji jako porady.
Z kim pracujemy
Pomyśl o jakimś urzędzie. Jest szansa, że już ocenialiśmy jego język. Nasze narzędzia pomagały upraszczać komunikację ponad 50 firm. Kiedy to czytasz, prawdopodobnie zmieniamy język 4 najtrudniejszych polskich branż: bankowej, ubezpieczeniowej, energetycznej i telekomunikacyjnej.
Od 2014 roku odpowiadamy za kontrolę języka ING Banku Śląskiego. Dla przyjaciół z ING tworzymy Prostomat – aplikację, która sama upraszcza.
E.ON od kilku lat zmienia język branży energetycznej. Nasze aplikacje wspierają specjalistów w codziennej pracy. Za pomocą Badacza eksperci z projektu „E.ON na językach” kontrolują jakość zmiany stylu pisania.
Od 2014 roku wspieramy projekt Po prostu. Najpierw były badania, potem szkolenia. Dla ING stworzyliśmy aplikację Prostomat.
Zespół prawników upraszcza teksty w metodyce Legal Design. I korzysta z naszej aplikacji, by kontrolować prostotę języka.
Od lat wspieramy tę firmę ubezpieczeniową. Nasza aplikacja na co dzień wspiera komunikację z klientem. Za pomocą Badacza konsultanci prostego języka prowadzą audyty w swoich obszarach.
Mierzymy ponad 60 cech języka.
Badaliśmy język 78 organizacji.
Oceniliśmy już ponad 100000 tekstów.
Wspieramy 300 konsultantów prostego języka.