Location via proxy:   
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Przejdź do treści

Bezpłatne spotkania na PW dla szkół średnich

Zapraszamy na nową edycję projektu #zawszeciekawi. Dzięki niemu uczniowie liceów i techników mogą odwiedzić nasze Wydziały, wziąć udział w wykładach, warsztatach i pokazach oraz poczuć, co to znaczy studiować na Politechnice Warszawskiej. 

Zobacz program

Grafika przedstawiająca palmę

#ZAWSZECIEKAWI

Nasi naukowcy byli zaangażowani w remont słynnej warszawskiej palmy na rondzie de Gaulle'a. Zespół z PW zajął się zaprojektowaniem i wykonaniem nowych liści.

Obraz
Na zdjęciu dr inż. Marta Mazurkiewicz-Pawlicka

Nowe rozwiązania w oczyszczaniu wody i produkcji wodoru od naukowców z PW

Zespół pod kierownictwem dr inż. Marty Mazurkiewicz-Pawlickiej z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW będzie realizował projekt „Zaawansowane nanomateriały hybrydowe do efektywnego foto(elektro)katalitycznego oczyszczania wody oraz produkcji wodoru”. Finansowanie na ten cel zostało przyznano w ramach konkursu M-ERA.NET.
Obraz
Na zdjęciu: studenci Wydziału Elektrycznego PW, którzy wywalczyli udział w finale IFEC 2025

Finał IFEC 2025: dwa Koła Naukowe z Wydziału Elektrycznego w światowej czołówce

Zespół studentów z kół naukowych DREN i PEPA RG działających przy Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej wywalczył miejsce w finale konkursu International Future Energy Challenge 2025 (IFEC 2025). Nasi studenci jako pierwsi w historii reprezentują Polskę w tym prestiżowym międzynarodowym konkursie z zakresu projektowania urządzeń energoelektronicznych.
Obraz
Na zdjęciu drzewa

Naukowcy z PW zaangażowani w międzynarodowy projekt na rzecz zrównoważonego zarządzania drzewostanami miejskimi

Politechnika Warszawska dołącza do europejskiej sieci naukowców i ekspertów w ramach nowej inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską. Celem projektu European Network for the Integrative Approach of Urban Forestry (INTUF) jest opracowanie nowego, zintegrowanego podejścia do leśnictwa miejskiego jako odpowiedzi na wyzwania związane ze zmianami klimatu i rozwojem zrównoważonych miast.
Grafika przedstawiająca mózg podzielony na płaty mózgowe

Zaproszenie

Drzwi Otwarte 2025

Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać ze studentami, doktorantami i pracownikami, poznać kierunki studiów na PW i możliwości kształcenia, zdobyć odpowiedzi na pytania o akademiki czy działalność studencką. Bądźcie #zawszeciekawi i zanotujcie sobie ten termin. Do zobaczenia 14 czerwca 2025 roku w w godz. 10.00-15.00 w Gmachu Głównym i innych budynkach PW!

Na zdjęciu laureaci Nagród Ministra Nauki

Gala Nauki Polskiej

Nagrody Ministra Nauki dla naukowców PW

Zespół z Wydziału Chemicznego został doceniony za działalność dydaktyczną. Za znaczące osiągnięcia w działalności naukowej uhonorowano badaczkę z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.