Bezpłatne spotkania na PW dla szkół średnich
Zapraszamy na nową edycję projektu #zawszeciekawi. Dzięki niemu uczniowie liceów i techników mogą odwiedzić nasze Wydziały, wziąć udział w wykładach, warsztatach i pokazach oraz poczuć, co to znaczy studiować na Politechnice Warszawskiej.
Zespół pod kierownictwem dr inż. Marty Mazurkiewicz-Pawlickiej z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW będzie realizował projekt „Zaawansowane nanomateriały hybrydowe do efektywnego foto(elektro)katalitycznego oczyszczania wody oraz produkcji wodoru”. Finansowanie na ten cel zostało przyznano w ramach konkursu M-ERA.NET.
Prof. Adam Woźniak w ministerialnym zespole zajmującym się ewaluacją
Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej prof. Adam Woźniak został powołany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Marcina Kulaska do Zespołu do spraw opracowania założeń do nowego modelu ewaluacji jakości działalności naukowej.
Prace dyplomowe z PW sprawdzane pod kątem wykorzystywania narzędzi AI
Czy tekst jest dziełem człowieka czy został wygenerowany przez sztuczną inteligencję? W odpowiedzi na to pytanie pomagają profesjonalne narzędzia. Na Politechnice Warszawskiej wdrożyliśmy je do analizy prac dyplomowych.
Zwycięskie projekty studentów PW w hackatonie – podium jest nasze
Studenci PW zdominowali podium w hackatonie Accenture TechFest 2.0. Konkurs skierowany był do studentów kierunków informatycznych, matematycznych i pokrewnych. Zadaniem uczestników było stworzenie chatbota edukacyjnego wspierającego naukę.
Finał IFEC 2025: dwa Koła Naukowe z Wydziału Elektrycznego w światowej czołówce
Zespół studentów z kół naukowych DREN i PEPA RG działających przy Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej wywalczył miejsce w finale konkursu International Future Energy Challenge 2025 (IFEC 2025). Nasi studenci jako pierwsi w historii reprezentują Polskę w tym prestiżowym międzynarodowym konkursie z zakresu projektowania urządzeń energoelektronicznych.
Naukowcy z PW zaangażowani w międzynarodowy projekt na rzecz zrównoważonego zarządzania drzewostanami miejskimi
Politechnika Warszawska dołącza do europejskiej sieci naukowców i ekspertów w ramach nowej inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską. Celem projektu European Network for the Integrative Approach of Urban Forestry (INTUF) jest opracowanie nowego, zintegrowanego podejścia do leśnictwa miejskiego jako odpowiedzi na wyzwania związane ze zmianami klimatu i rozwojem zrównoważonych miast.