Ieškau būdų, kaip sukurti kickass rinkodaros pristatymas? Nesvarbu, ar esate smalsus katinas, norintis išmokti parengti rinkodaros pristatymą, ar naujokas rinkodaros srityje ir jūsų buvo paprašyta pristatyti rinkodaros strategijos pristatymą, atėjote tinkamoje vietoje.
Rinkodaros pristatymo kūrimas neturi kelti streso. Jei turite tinkamas strategijas ir žinote, koks turinys suteikia vizualinio patrauklumo ir vertingos informacijos, galite įstrigti. pristatymo tipas.
Šiame vadove aptarsime, ką įtraukti į rinkodaros pristatymą, ir patarsime, kaip sukurti veiksmingą rinkodaros pristatymą.
Apžvalga
Kas išrado rinkodaros teoriją ir strategijas? | Philip Kotler |
Kada pirmą kartą atsirado žodis „rinkodara“? | 1500 BCE |
Kur prasideda rinkodara? | Iš prekės ar paslaugos |
Kokia yra seniausia rinkodaros koncepcija? | Gamybos koncepcija |
Turinys
- Apžvalga
- Kas yra rinkodaros pristatymas?
- Ką įtraukti į savo rinkodaros pristatymą
- Veiksmingo rinkodaros pristatymo kūrimas
- Pagrindiniai taksieji
- Dažnai užduodami klausimai
Patarimai iš AhaSlides
Arba išbandykite mūsų nemokamus darbo šablonus!
Pradėkite per kelias sekundes.
Gaukite nemokamus kito interaktyvaus pristatymo šablonus. Prisiregistruokite nemokamai ir pasiimkite tai, ko norite iš šablonų bibliotekos!
🚀 Gaukite nemokamą paskyrą
Kas yra rinkodaros pristatymas?
Pagal UppercutSEO, nesvarbu, ką parduodate, turite turėti tvirtą planą, kaip tai darysite. Paprasčiau tariant, rinkodaros pristatymas pateikia išsamią iliustraciją, kaip ketinate parduoti savo produktą ar paslaugą norimai tikslinei auditorijai.
Nors atrodo pakankamai paprasta, rinkodaros pristatymas turi apimti išsamią informaciją apie produktą, kuo jis skiriasi nuo jūsų konkurentų, kokius kanalus planuojate naudoti reklamuodami ir tt Kaip atvejo analizės pavyzdį, tarkime, kad aktyviai naudojate reklamos technologijų sprendimus ir novatoriškas technologijas kaip savo rinkodaros kanalą, galite paminėti a paklausos platformos reklama pavaizduoti jį rinkodaros pristatymo puslapiuose. - teigia Lina Lugova, Epom CMO. Pažvelkime į 7 rinkodaros pristatymo komponentus.
Ką įtraukti į savo rinkodaros pristatymą
Pirma, turėtumėte turėti rinkodaros pristatymo idėjų! Rinkodaros pristatymai yra specifiniai gaminiui/paslaugai. Ką į jį įtrauksite, priklauso nuo to, ką parduodate savo tikslinei auditorijai ir kaip planuojate tai padaryti. Nepaisant to, kiekvienas rinkodaros pristatymas turi apimti šiuos 7 punktus. Pažvelkime į juos.
#1 – rinkodaros tikslai
„Nustatykite spragą“
Galbūt girdėjote daug žmonių tai sakant, bet ar žinote, ką tai reiškia? Su kiekvienu parduodamu produktu ar paslauga jūs išsprendžiate tam tikrą problemą, su kuria susiduria jūsų tikslinė auditorija. Tuščia erdvė tarp jų problemos ir sprendimo – štai koks skirtumas.
Rengdami rinkodaros pristatymą, pirmiausia turite nustatyti spragą ir ją apibrėžti. Yra daug būdų tai padaryti, tačiau vienas iš labiausiai paplitusių metodų, kuriuos naudoja patyrę rinkodaros specialistai, yra tiesiogiai paklausti savo klientų, ko jiems trūksta dabartinėje rinkoje – klientų apklausos.
Atotrūkį taip pat galite rasti tyrinėdami ir nuolat stebėdami pramonės tendencijas ir pan. Norėdami užpildyti šią spragą, yra jūsų rinkodaros tikslas.
#2 – rinkos segmentavimas
Paimkime pavyzdį. Negalite parduoti savo produkto JAV ir Artimuosiuose Rytuose tokiu pačiu būdu. Abi rinkos yra skirtingos, kultūriniu ir kitokiu požiūriu. Taip pat kiekviena rinka yra skirtinga, todėl turite išsiaiškinti kiekvienos rinkos ir antrinių rinkų, kurias planuojate aptarnauti, ypatybes.
Kokie yra kultūriniai panašumai ir skirtumai, jautrumas ir kaip planuojate pateikti lokalizuotą reklaminį turinį, demografiniai rodikliai, kuriems rūpinatės, ir jų pirkimo elgsena – visa tai turėtų būti įtraukta į rinkodaros pristatymą.
#3 – vertės pasiūlymas
Didelis žodis, tiesa? Nesijaudinkite, tai gana paprasta suprasti.
Vertės pasiūlymas paprasčiausiai reiškia, kaip jūs ketinate padaryti savo produktą ar paslaugą patrauklų klientams. Kokia yra kaina / kaina, kokybė, kuo jūsų produktas skiriasi nuo jūsų konkurentų, jūsų USP (unikalus pardavimo taškas) ir kt? Taip pranešate savo tikslinei rinkai, kodėl jie turėtų pirkti jūsų produktą, o ne konkurentus.
#4 – Prekės ženklo pozicionavimas
Savo rinkodaros pristatyme turėtumėte aiškiai apibrėžti savo prekės ženklo poziciją.
Prekės ženklo pozicionavimas yra susijęs su tuo, kaip norite, kad jūsų tikslinė auditorija suvoktų jus ir jūsų produktus. Tai yra vienas iš svarbiausių veiksnių, nuo kurių priklauso visa kita – įskaitant biudžetą, kurį turėtumėte skirti, rinkodaros kanalus ir pan. Su kuo pirmiausia kas nors turėtų susieti jūsų prekės ženklą? Pavyzdžiui, kai kas nors sako „Versace“, mes galvojame apie prabangą ir klasę. Taip jie pozicionavo savo prekės ženklą.
#5 – Pirkimo kelias / Kliento kelionė
Pirkimo internetu įpročiai pastaruoju metu tampa populiarūs ir netgi gali būti įvairių būdų, kuriais jūsų klientas gali jus pasiekti ar sužinoti apie jūsų produktą, o tai paskatins pirkti.
Tarkime, jie galėjo pamatyti socialinių tinklų skelbimą, spustelėti jį ir nuspręsti jį įsigyti, nes jis atitinka dabartinius jų poreikius. Toks yra to kliento pirkimo kelias.
Kaip dauguma jūsų klientų apsiperka? Ar tai per mobiliuosius telefonus, ar jie mato skelbimus televizoriuje prieš apsipirkdami fizinėje parduotuvėje? Pirkimo kelio apibrėžimas suteikia daugiau aiškumo, kaip veiksmingiau ir efektyviau nukreipti juos į pirkimą. Tai turėtų būti įtraukta į jūsų rinkodaros pristatymą.
6 – rinkodaros mišinys
Rinkodaros derinys yra strategijų arba būdų, kuriais prekės ženklas reklamuoja savo produktą ar paslaugą, rinkinys. Tai pagrįsta 4 veiksniais – 4 rinkodaros Ps.
- Prekės: Ką jūs parduodate
- Kaina: Tai yra bendra jūsų produkto / paslaugos vertė. Jis apskaičiuojamas pagal gamybos kaštus, tikslinę nišą, ar tai masinės gamybos prekė, ar prabangos prekė, pasiūlą ir paklausą ir pan.
- Vieta: Kur vyksta prekybos taškas? Ar turite mažmeninės prekybos vietą? Ar tai pardavimas internetu? Kokia jūsų platinimo strategija?
- Akcija: Tai yra kiekviena veikla, kurią atliekate norėdami sukurti savo produkto žinomumą, pasiekti tikslinę rinką – reklama, iš lūpų į lūpas, pranešimai spaudai, socialinė žiniasklaida, rinkodaros kampanijos pavyzdys, viskas yra reklamuojama.
Kai sujungiate 4 Ps su kiekvienu rinkodaros piltuvo etapu, turite rinkodaros rinkinį. Tai turėtų būti įtraukta į rinkodaros pristatymą.
#7 – analizė ir matavimas
Tai tikriausiai pati sudėtingiausia rinkodaros pristatymo dalis – kaip planuojate įvertinti savo rinkodaros pastangas?
Kalbant apie skaitmeninę rinkodarą, gana lengva sekti pastangas naudojant SEO, socialinės žiniasklaidos metrikas ir kitus panašius įrankius. Bet kai jūsų bendros pajamos gaunamos iš skirtingų sričių, įskaitant fizinį pardavimą ir pardavimą keliuose įrenginiuose, kaip parengti išsamią analizės ir vertinimo strategiją?
Tai turėtų būti įtraukta į rinkodaros pristatymą, atsižvelgiant į visus kitus veiksnius.
Veiksmingo ir interaktyvaus rinkodaros pristatymo kūrimas
Kadangi turite visus būtinus rinkodaros plano komponentus, pasinerkime į tai, kaip padaryti, kad rinkodaros pristatymas būtų vertas prisiminti.
1 – pritraukite auditorijos dėmesį ledlaužiu
Mes suprantame. Pradėti rinkodaros pristatymą visada yra sudėtinga. Esate nervingas, publika gali būti nerami arba užsiėmusi kitais dalykais, pavyzdžiui, naršyti telefonu ar kalbėtis tarpusavyje, ir jūs rizikuojate daugybe dalykų.
Geriausias būdas tai išspręsti yra pradėti pristatymą nuo kabliuko – an ledlaužio veikla. Paverskite savo kalbą interaktyviu rinkodaros pristatymu.
Užduoti klausimus. Tai gali būti susiję su produktu ar paslauga, kurią ruošiatės pristatyti, arba su kažkuo juokinga ar atsitiktine. Idėja yra sudominti auditoriją tuo, kas dar laukia.
Ar žinote apie garsiąją Oli Gardnerio pesimistinio kabliuko techniką? Jis yra garsus ir išskirtinis viešas pranešėjas, kuris savo kalbą ar pristatymą dažniausiai pradeda piešdamas pasaulio pabaigos paveikslą – tai, kas priverčia auditoriją prislėgti prieš pateikdamas jiems sprendimą. Tai gali paskatinti juos į emocingą pasivažinėjimą amerikietiškais kalneliais ir pritraukti juos prie to, ką turite pasakyti.
„PowerPoint“ mėgėjas? Peržiūrėkite mūsų patarimus kaip sukurti interaktyvų „PowerPoint“. pristatymą, kad jūsų auditorija negalėtų atsigręžti nuo jūsų rinkodaros kalbos.
Nr. 2 – pristatymą padarykite apie auditoriją
Taip! Kai turite pristatyti intensyvią temą, pavyzdžiui, rinkodaros planą, sunku padaryti ją įdomią auditorijai. Bet tai nėra neįmanoma.
Pirmas žingsnis yra suprasti savo auditoriją. Koks jų žinių lygis šia tema? Ar tai pradinio lygio darbuotojai, patyrę rinkodaros specialistai ar „C-suite“ vadovai? Tai padės jums nustatyti, kaip pridėti vertės savo auditorijai ir kaip ją patenkinti.
Nekalbėkite tik apie tai, ką norite pasakyti. Sukurkite empatiją su savo auditorija. Papasakokite patrauklią istoriją arba paklauskite jų, ar jie turi įdomių rinkodaros istorijų ar situacijų, kuriomis galėtų pasidalinti.
Tai padės nustatyti natūralų pristatymo toną.
3 – turėkite daugiau skaidres su trumpu turiniu
Dažniausiai įmonių žmonės, ypač aukšto lygio vadovai arba „C-suite“ vadovai, per dieną gali lankyti daugybę pristatymų. Patraukti jų dėmesį ilgam laikui yra tikrai sunki užduotis.
Skubant greičiau baigti pristatymą, viena didžiausių klaidų, kurią daro dauguma žmonių, yra į vieną skaidrę sugrūsti tiek daug turinio. Skaidrė bus rodoma ekrane ir jie kalbės keletą minučių, manydami, kad kuo mažiau skaidrių, tuo geriau.
Tačiau rinkodaros pristatyme to turite vengti bet kokia kaina. Net jei turite 180 skaidrių su mažu turiniu, vis tiek geriau nei turėti 50 skaidrių su įstrigusia informacija.
Visada stenkitės turėti kelias skaidres su trumpu turiniu, vaizdais, gif failais ir kita interaktyvia veikla.
Interaktyvios pristatymo platformos, pvz AhaSlides gali padėti sukurti patrauklius pristatymus interaktyvios viktorinos, apklausos, verpimo ratas, žodžių debesis ir kita veikla.
#4 – Pasidalykite realiais pavyzdžiais ir duomenimis
Tai viena iš svarbiausių rinkodaros pristatymo dalių. Galėtumėte turėti visą informaciją aiškiai išdėstytą savo auditorijai, bet niekas nepralenktų, jei turite atitinkamų duomenų ir įžvalgų, kurios palaikytų jūsų turinį.
Jūsų auditorija gali norėti daugiau nei norėti skaidrėse matyti atsitiktinius skaičius ar duomenis, o sužinoti, ką padarėte iš to ir kaip padarėte tokią išvadą.
Taip pat turėtumėte turėti aiškią informaciją apie tai, kaip ketinate panaudoti šiuos duomenis savo naudai.
5 – pasidalykite akimirkomis
Mes pereiname į erą, kai visi nori būti garsūs – papasakoti savo draugų ratams, ką jie nuveikė arba ką išmoko. Žmonėms patinka, kai jiems suteikiama „natūrali“ galimybė pasidalinti informacija ar akimirkomis iš rinkodaros pristatymo ar konferencijos.
Bet jūs negalite to priversti. Vienas iš geriausių būdų tai padaryti – interaktyviame rinkodaros pristatyme pateikti cituojamas frazes ar akimirkas, kuriomis auditorija dažniausiai gali dalytis pažodžiui arba kaip paveikslėlį ar vaizdo įrašą.
Tai gali būti naujos pramonės tendencijos, bet kokios konkrečios jūsų produkto ar paslaugos funkcijos, kuriomis galima dalytis prieš paleidimą, arba bet kokie įdomūs duomenys, kuriuos galėtų panaudoti kiti.
Tokiose skaidrėse paminėkite savo socialinės žiniasklaidos grotažymę arba įmonės rankenėlę, kad auditorija galėtų pažymėti ir jus.
# 6 – turėkite vienodą pristatymą
Dažniausiai kurdami rinkodaros pristatymą daugiau dėmesio skiriame turiniui ir dažnai pamirštame, koks svarbus yra vizualinis patrauklumas. Stenkitės, kad pristatymo tema būtų tvirta.
Pristatyme galite naudoti savo prekės ženklo spalvas, dizainą ar šriftą. Taip auditorija geriau susipažins su jūsų prekės ženklu.
#7 – gaukite atsiliepimus iš auditorijos
Visi saugos savo „kūdikį“ ir niekas nenori girdėti nieko neigiamo, tiesa? Atsiliepimai nebūtinai turi būti neigiami, ypač kai pristatote rinkodaros pristatymą.
Auditorijos atsiliepimai tikrai prisidės prie interaktyvios rinkodaros pristatymo, nes padės atlikti būtinus rinkodaros plano patobulinimus. Galėjai organizuoti Klausimai ir atsakymai sesija pristatymo pabaigoje.
Pagrindiniai taksieji
Nepriklausomai nuo to, kodėl esate čia, rinkodaros pristatymo kūrimas neturi būti bauginanti užduotis. Nesvarbu, ar esate atsakingas už naujo produkto ar paslaugos pristatymą, ar tiesiog norite tapti rinkodaros pristatymų asmeniu, galite pasinaudoti šiuo vadovu.
Turėkite tai omenyje kurdami rinkodaros pristatymą.
Dažnai užduodami klausimai
Ką turėčiau įtraukti į pristatymą?
Rinkodaros pristatymai yra susiję su produktu ar paslauga. Tai, ką įtraukiate, priklauso nuo to, ką parduodate savo tikslinei auditorijai ir kaip planuojate tai padaryti, įskaitant toliau nurodytus 7 punktus: rinkodaros tikslus, rinkos segmentavimą, vertės pasiūlymą, prekės ženklo pozicionavimą, pirkimo kelią / kliento kelionę, rinkodaros derinį, ir analizė ir matavimas.
Kokie yra verslo strategijos pristatymo pavyzdžiai?
Verslo strategija yra skirta apibūdinti, kaip įmonė planuoja pasiekti savo tikslus. Yra daug skirtingų verslo strategijų, pavyzdžiui, išlaidų vadovavimas, diferenciacija ir dėmesys.
Kas yra skaitmeninės rinkodaros pristatymas?
Skaitmeninės rinkodaros pristatymas turėtų apimti santrauką, skaitmeninės rinkodaros aplinką, verslo tikslus, tikslinę auditoriją, pagrindinius kanalus, rinkodaros pranešimus ir rinkodaros planą.