Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Направо към съдържанието

Енджой

от Уикипедия, свободната енциклопедия
(пренасочване от N-Joy)
Енджой
Стартиране1 юни 2006 г.
Страна България
Езикбългарски
Форматмузикално-политематичен
Честотивижте §Честоти
СобственикCME Enterprises
Свързани радиостанцииЗи рок, БТВ радио, Джаз ФМ, Класик ФМ
Уебсайтwww.njoy.bg

N-JOY (произнася се Енджой) е българска музикално-политематична радиостанция, част от bTV Radio Group, собственост на Central European Media Enterprises. Започва излъчване на 1 юни 2006 г.[1] на честотите на Jazz FM, а за София, на честотата на Радио НЕТ.

Радио N-JOY e една от най-големите музикални радиовериги в България и често заема челни позиции в националния радиоефир, в най-широк спектър от слушателски аудитории, според проучванията на ГАРБ. Програмата на радиото покрива над 50 града, сред които София, Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора, Русе, Благоевград, Хасково, Разград, Велико Търново, Монтана, Габрово, Пазарджик, Карнобат, Ябланица, Тетевен, Търговище, Разлог, Карлово, Балчик, Априлци, Троян, Перник, Ямбол, Разлог, Банско, Троян, Велинград, Айтос, Бяла, Левски, Ловеч, Несебър, Обзор, Приморско, Трявна.

Радио N-JOY се предава чрез сателит на територията на Европа. Към края на април 2017 г. радиото преустановява излъчването в Троян и Ябланица, а седмици по-късно и в Обзор, Тетевен, Несебър, Трявна, Приморско, Карлово, Априлци, Левски и Бяла (Русенско), където стартира Радио Фреш. През 2017 N-JOY печели конкурса за Троян и се очаква скоро да тръгне отново, след като на неговата честота стартира излъчване Радио Фреш.

През месец ноември 2018 г. стартира и излъчването на радио програма N-JOY в Априлци и в Приморско. От май 2019 г. радиото възобновява излъчване на сигнала си в Троян. През ноември същата година N-JOY печели нова честота в гр. Ихтиман. През октомври 2022 г. стартира излъчване и в Златица на 90,4 MHz.

  • Шоуто на Инспектор N-JOY – от 7 до 10 ч. всеки делничен ден;
  • От 10 до 14 с Нейа – от 10 до 14 ч. всеки делничен ден;
  • Приятно разсеяни с Деси – от 14 до 18 ч. всеки делничен ден;
  • Party Time по радио N-JOY – от 18 до 21 ч. всеки делничен ден;
  • N-JOY TOP 40 с Ники – събота от 12 до 15 ч.

Радио N-JOY е известно с разнообразните алтернативни кампании, които реализира. През годините радиото се утвърждава като едно от лидерите в измислянето и реализирането на множество мултиплатформени кампании. Комбинирайки радиоефира, външна реклама, онлайн присъствие и физическо позициониране в различни точки на страната, радиото работи в посока подобряване ежедневно живота на слушателите си и развиване на българския радиоефир.

Първото издание на кампанията N-JOY Summer е проведено през 2018 г. Тогава радиото реализира най-мащабното лятно турне в 12-годишната си история. В рамките на шест седмици хиляди посещават мобилното студио на N-JOY в шест различни града из цялата страна и участват в играта.[2]

Зеленото приключение на Инспектор N-JOY

[редактиране | редактиране на кода]

През 2018 г. радио N-JOY и Столична община обединяват усилията си в кампания, наречена „Зеленото приключение на инспектор N-JOY“[3] за популяризиране на успешни еко практики в страната. В рамките на пет седмици емблематичното лице на радиото – инспектор N-JOY, информира аудиторията и показва как да намалим хранителния си отпадък, къде да изхвърляме разделно ненужните си вещи и с какво може да помогнем за изграждането на един по-чист и зелен град. По време на кампанията Инспектора провежда поредица от интервюта, придружени от снимки и видеа от актуални инициативи на Столична община, в които феновете могат да се включат.

Кампанията дава възможност за позициониране на инициативата в национален мащаб през радиоефира и онлайн, но също и чрез посещения в различни краища на страната на лицето на кампанията – инспектор N-JOY. Зеленото приключение на Инспектор N-JOY пътува с електромобил – за здравословен живот без въглеродни емисии.

Една от успешните активности, част от Зеленото приключение, е мобилният пункт за събиране на електрическо и електронно оборудване. В рамките на 4 дни само за по 2 часа на ден мобилният пункт успява да събере 720 kg техника, като по този начин спестява близо 3,5 тона вредни емисии. В рамките на тези 4 дни са получени над 100 заявки за извозване на такова оборудване от място, което е ясен знак за ефективността на кампанията.

  1. За нас, njoy.bg
  2. www.njoy.bg
  3. zeleno.njoy.bg // Архивиран от оригинала на 2020-06-21. Посетен на 2020-06-19.