Türelmedet kérjük, amíg betöltjük a grafikon adatokat
XRP piacok
Összes pár
Loading data...
Figyelmeztetés: Ez az oldal partnerlinkeket tartalmazhat. A CoinMarketCap pénzjutalomban részesülhet, ha meglátogatod a partnerlinkek egyikét és elvégzel egy meghatározott műveletet, mint például a regisztráció és kereskedés az adott partner platformon. Bővebb információkért vess egy pillantást a Partner Nyilatkozatra.
Az XRP a Ripple Labs Inc. által létrehozott Ripple kriptovaluta fizetési rendszer natív kriptovalutája. Az XRP egy "globális fizetésekre létrehozott digitális eszköz", vagyis a Ripple szeretné felvenni a versenyt a bankrendszer által végzett pénzátutalásokkal. Az XRP lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy rendkívül alacsony díjakkal küldjenek pénzt, amivel szeretnék felkelteni a kiskereskedő ügyfelek és a bankok érdeklődését is. A Ripple kínálatának legfontosabb elemei az elhanyagolható tranzakciós költségek és az öt másodperc alatti tranzakció véglegesítés.
A céget 2012-ben alapította Chris Larsen és Jed McCaleb, és Ryan Fugger munkáján alapul, aki 2012-ben hozta létre az XRP Ledger-t. Az XRP Ledger egy nyílt forráskódú kriptografikus főkönyv, amelyet egy peer-to-peer csomópont hálózat működtet. McCaleb végül elhagyta a Ripple-t, és megalapította a Stellar-t, amely szintén egy fizetésekre-összpontosító kriptovaluta.
Miután a cég márkanevet váltott az eredeti OpenCoin-ról Ripple-re, olyan neves partnereket célzott meg, mint például a Bank of America, Santander és a Standard Chartered. Azonban a Ripple hamar jogi problémákba ütközött az amerikai szabályzó szervekkel, mivel nem felelt meg a Banktitokról szóló törvénynek, és később egy nem bejegyzett értékpapírként lett számon tartva. Ez a per még mindig nem ért véget (2022 elején). Továbbá a céget megvádolták félrevezető reklámozásért is a megalapításának korai stádiumában.
Hogyan működik az XRP?
A Ripple olcsóbb és hatékonyabb alternatívát kínál a SWIFT rendszerhez képest a nemzetközi tranzakciók feldolgozására. Ez az Internet of Value, vagyis az Érték Internetén keresztül valósul meg, ami egy gyűjtőfogalom a Ripple termékeire: RippleNet, XRP Ledger, XRP coin és RippleX.
A RippleNet egy globális hálózat, amelyet a pénzügyi intézmények használhatnak pénzátutalásra, gyorsabban és alacsonyabb díjakkal, mint a hagyományos rendszereken keresztül. Ez a RippleNet-hez való csatlakozáshoz szükséges egyetlen alkalmazásprogramozási felület miatt lehetséges. A RippleNet Igény Szerinti Likviditást kínál, amivel eltörli az előfinanszírozás szükségességét a határokon átnyúló tranzakcióknál. Ez valójában egy közvetítőként szolgál két fél között, és elsimítja a likviditást két különféle valuta között. Például, egy európai kiskereskedő esetenként nem szeretne amerikai dollárt fogadni, vagy fordítva. Az Igény Szerinti Likviditás ilyenkor XRP-t használ hídként, hogy lehetővé tegye a tranzakciót.
Az XRP Ledger a Ripple nyílt forráskódú blokklánca, amelynek az XRP coin a natív eszköze. Ez függetlenül fut a Ripple cégtől, habár a Ripple használja különféle célokra. Habár nem olyan népszerű, mint más blokkláncok, az XRP Ledger szintén használható tranzakció véglegesítési rétegként.
Az Ethereumhoz hasonlóan az XRP Ledger nem használ Proof-of-workkonszenzus mechanizmust. Azonban Proof-of-stake konszenzus mechanizmust sem használ, mint számos riválisa. Ehelyett az XRP Ledger Konszenzus Protokollt használja, amely centralizáltabb, és hatékony megoldás a tranzakció véglegesítési idő és a tranzakciós költségek csökkentésére. Az XRP Ledger segítésével a tranzakciók feldolgozása csupán másodperceket vesz igénybe, és sokkal gyorsabb, mint a Bitcoin tízperces blokkideje, vagy a hagyományos rendszerek, mint például a SWIFT.
Végül pedig a RippleX egy blokklánc megoldásokat kínáló platform, fizetésszolgáltatás-orientált projektek számára. Ahelyett, hogy saját DAppot és blokklánc megoldást dolgoznának ki, a vállalatok igénybe vehetik a RippleX és az XRP Ledger szakértelmét és termékeit, hogy mainstream kompatibilitást és kellemes felhasználói élményt nyújtsanak. Idáig két protokoll indult a RippleX-en: az Interledger, amely egy fizetésszolgáltató cég, amely kompatibilitást kínál különböző fizetési rendszerek között, és a PayString, amely a fizetési címet egyszerűsítésére kínál megoldást.
Mindent összevetve a Ripple igazán értékes szolgáltatásokat kínál a határokon átívelő fizetésekre, amelyet még mai napig sem oldottak meg megfelelően egyéb protokollokkal. A Ripple igazi alternatívája lehet a SWIFT rendszernek, hiszen sokkal gyorsabb és hatékonyabb.
Azonban a folyamatban lévő SEC kontra Ripple per miatt a Ripple-nek még van mit dolgoznia a hírnevén. Mielőtt a cég versenybe szeretne szállni olyan szolgáltatásokkal, mint például a SWIFT, először meg kell oldania a jogszabályoknak való megfelelés problémáját.
A megvásárolt XRP-ket tárolhatod egy tőzsdén, amikor a tőzsde felel kriptovalutái biztonságáért, vagy akár tárolhatod egy hideg vagy forró tárcában is.
The live XRP price today is Ft1,163.53 HUF with a 24-hour trading volume of Ft2,092,054,289,494 HUF. A(a) XRP - HUF árfolyamot valós időben frissítjük. XRP 5.04-kal csökkent az elmúlt 24 órában. A CoinMarketCap rangsorában jelenleg #3. helyen áll, piaci kapitalizációja pedig Ft67,067,371,588,644 HUF. A forgó kínálat 57,641,211,234 XRP érme és a maximum kínálat 100,000,000,000 XRP érme