Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Nabídky uvedené na těchto stránkách pocházejí od společností, od kterých tyto stránky dostávají kompenzaci, a některé z nich jsou spoluvlastněny naší mateřskou společností. To ovlivňuje: Pořadí a způsob, jakým jsou nabídky prezentovány. 
Další informace

Co je to VPN a potřebuji ji v roce 2024? [Úplné vysvětlení]

Tim Mocan
Tim Mocan Editor
Tim Mocan Tim Mocan Editor

Virtuální privátní sítě (VPN) používám, testuji a zkoumám již mnoho let, ale vím, že většina lidí s VPN teprve začíná, nebo úplně nerozumí tomu, jak fungují nebo proč by měli nějakou používat.

Také si opravdu vážně uvědomuji, jak obtížné je najít dobrého a komplexního úvodního průvodce VPN – mnoho online článků o nich neposkytne užitečné ani podrobné informace.

Rozhodl jsem se tedy zúročit své zkušenosti s VPN a napsat vlastního komplexního průvodce. Pomůže vám pochopit, jak VPN fungují, co umí (a neumí) a jak VPN používat – a pokud si ji chcete koupit, mám doporučení na některé z nejlepších VPN na trhu. Poznámka redakce: ExpressVPN a tento web jsou ve skupině stejných vlastníků.

Vyzkoušet ExpressVPN nyní

Jak VPN fungují?

VPN jsou online aplikace, které mají servery umístěné po celém světě. Když se připojíte k VPN serveru, zašifruje veškerý váš provoz, takže navštívené weby a stažené soubory jsou nečitelné. Kromě toho VPN nahradí vaši skutečnou IP adresu IP adresou, která odpovídá umístění serveru – například pokud se připojíte k serveru ve Velké Británii, obdržíte britskou IP adresu, takže to bude vypadat, jako byste byli ve Velké Británii.

Analogie

Představte si, že vás váš syn chce požádat o sušenku, ale ví, že mu žádnou nedáte. Tak se domluví s kamarádem, že vás požádá místo něj. Protože chcete, aby se kamarád vašeho syna cítil vítán, sušenku mu dáte. Nicméně kamarád dá tu sušenku vašemu synovi.

A taky, aby se ujistil, že ho nikdo ve vašem domě neuvidí odnášet sušenku do pokoje vašeho syna, vloží sušenku do papírového sáčku. A i když vidíte, že kamarád jde do synova pokoje, nevíte, co v sáčku je.

V této analogii je kamarád vašeho syna VPN server a sáček představuje šifrování.

Technické vysvětlení

VPN funguje jako „prostředník“ mezi vámi a vaším připojením k internetu. Když se připojíte k internetu bez VPN, váš poskytovatel internetových služeb (ISP) vám přidělí IP adresu, která se shoduje s vaší skutečnou polohou (jako je město, ve kterém žijete) a obdrží webovou adresu, kterou chcete navštívit, a spojí vás s danou webovou stránkou.

Když se však připojíte k VPN serveru, proces je trochu jiný. Pořád se musíte připojit k internetu prostřednictvím vašeho ISP, který vám přidělí IP adresu. Ale když se připojíte k VPN, přiřadí vám IP adresu, která se shoduje s umístěním VPN serveru. Požadavek na navštívení webu je nyní směrován přes VPN server, což znamená, že každý web, který navštívíte, uvidí pouze IP adresu dané VPN, nikoli vaši skutečnou.

Když se připojíte k VPN serveru, vytvoří se šifrované spojení (často nazývané „VPN tunel“) mezi VPN serverem a internetem – veškeré informace procházející tímto šifrovaným připojením, jako jsou vaše údaje o prohlížení, jsou zcela nečitelné, takže vás nikdo nemůže špehovat.

Důvody, proč potřebujete VPN

Zde jsou hlavní důvody, proč lidé používají VPN:

  • Bezpečnost a soukromí. VPN chrání vaše data a soukromí, když jste na internetu.
  • Streamování. VPN je skvěla pro bezpečné sledování vašeho oblíbeného obsahu. Brání poskytovateli internetu ve škrcení rychlost připojení, ke kterému se občas uchýlí, když uživatelé dělají aktivita náročná na data, jako je sledování filmů a videí. S VPN můžete teoreticky sledovat filmy a pořady na streamingových službách, co nejsou dostupné ve vaší oblasti. Většinou je to však v rozporu se smluvními podmínkami těchto služeb a lze to považovat za porušení autorských práv, takže něco takového já ani moji kolegové ze SafetyDetectives nedoporučujeme.
  • Stahování torrentů. VPN vám umožní bezpečně a soukromě stahovat soubory.
  • Hraní. Pomocí VPN můžete snížit svůj ping (jak dlouho trvá, než zařízení začne komunikovat s herním serverem), obejít nespravedlivé zákazy IP adres a chránit svou síť před útoky DDoS.
  • Firewally a cenzura. Některé VPN vám umožní obcházet firewally ve škole/v práci, zatímco další pomáhají lidem v zemích s přísnou cenzurou internetu.
  • Omezení šířky pásma. VPN pomáhá zabránit poskytovatelům internetových služeb v úmyslném zpomalování rychlosti uživatelů z důvodu, že uživatel spotřebovává nadměrná data při stahování torrentů nebo hraní her.

Bezpečnost a soukromí

Když se připojím k VPN serveru, můj ISP a další třetí strany, jako je vláda nebo hackeři, nemohou vidět, které webové stránky navštěvuji. Vždy se připojuji k VPN doma a taky když jsem na webu na veřejné síti Wi-Fi, například v kavárně, na letišti nebo v hotelu. Veřejná síť Wi-Fi je méně bezpečná než domácí síť a je náchylnější vůči lidem se špatnými úmysly, kteří se snaží špehovat váš provoz.

Například jsem se připojil k VPN serveru, jakmile jsem se přihlásil k bezplatné veřejné Wi-Fi u svého automechanika, když jsem čekal, než mi spraví auto – díky tomu hackeři nemohli vidět uživatelské jméno a heslo, které jsem na web zadal, ani informace o mé kreditní kartě, když jsem nakupoval na Amazonu.

Navíc VPN změní vaši IP adresu, takže ji nikdo nemůže vidět a použít ji k nalezení vaší geografické polohy. Vaše IP adresa neprozradí vaši ulici, ale prozradí, ve kterém městě žijete. Inzerentům to pomáhá sledovat vaši polohu a cílit na vás otravné reklamy konkrétně pro vaši polohu. Svou polohu však můžete skrýt pomocí VPN, a dokonce to bude vypadat, jako byste byli v jiné zemi.

Streamování

Streamingové služby mají s držiteli autorských práv uzavřené smlouvy na vysílání obsahu v určitých zemích. Netflix například můžete některé pořady pouze v USA, VB a Kanadě. Pokud pojedete do zahraničí, pravděpodobně nebudete moci sledovat svůj oblíbený televizní pořad.

VPN mění vaši IP adresu, která se používá k určení polohy, takže teoreticky můžete tato omezení obejít. Určitě bych to však nedoporučil, protože tím porušíte smluvní podmínky většiny streamingových služeb a můžete porušit I autorské zákony.

Já a můj tým SafetyDetectives neschvalujeme porušování autorských práv. Doporučené VPN nezaznamenávají záznamy o vašich aktivitách, takže nikdo nevidí, co děláte online. Je tak pouze na vás, abyste se s VPN chovali zodpovědně a dodržovali zákony a předpisy.

Stahování torrentů

Stahování torrentů je legální ve většině částí světa, ale stahování souborů chráněných autorským právem je nelegální. Aby poskytovatelé internetu zabránili zákazníkům v používání stránek typu peer-to-peer (P2P) k nelegálnímu torrentování obsahu chráněného autorskými právy, mohou blokovat torrentové stránky, zpomalovat připojení P2P nebo posílat svým zákazníkům písemná varování.

Pomocí dobré VPN pro stahování torrentů se můžete vyhnout všem těmto opatřením a stahovat tolik souborů, kolik chcete. VPN zašifruje váš online provoz a zabrání vašemu ISP v tom, aby viděl, že navštěvujete torrentový web.

Já se svým týmem neschvalujeme používání VPN k nelegálnímu stahování souborů chráněných autorskými právy. Důrazně doporučuji, abyste se vyvarovali torrentování obsahu chráněného autorskými právy a seznámili se s místními zákony, abyste se ujistili, že je torrentování v pořádku.

Hraní

Nemohu zaručit, že VPN sníží váš ping vždy na 100 %, ale téměř vždy se to podaří, když používám ExpressVPN, která je mou oblíbenou VPN pro hraní roku 2024. V mých rychlostních testech na serverech ve více než 10 zemích můj ping při hraní Dota 2 a Counter-Strike: Global Offensive vždy klesl ze 160–170 ms na 80–111 ms. Při připojení k VPN jsem si užíval stabilnější herní relace bez zdlouhavého načítání.

Kromě toho vás VPN pomáhá chránit před útoky distribuovaného odmítnutí služby (DDoS), které zaplaví vaši síť nežádoucím provozem a způsobí odpojení od internetu. A co víc, pokud dostanete ban nebo pozastavení během hraní videohry, videohra obvykle zakáže vaši IP adresu, ale ne váš účet. Zákaz tedy můžete obejít jednoduše změnou IP adresy pomocí VPN a vrátit se ke hraní.

Firewally a cenzura

Země jako Čína, Rusko a Indonésie používají sofistikované firewally k omezení přístupu k platformám sociálních médií, zpravodajským webům a dalším online platformám. Dobrou zprávou je, že existuje několik VPN, které mají nástroje pro obfuskaci, které vám pomohou vyhnout se vládní cenzuře a umožní vám přístup prakticky ke všem webovým stránkám. Obfuskaci můžete také použít k obejití firewallů na univerzitách a pracovištích.

Omezení šířky pásma

Bez VPN může váš ISP vidět, které stránky prohlížíte a kolik dat na jednotlivých webových stránkách spotřebováváte. Pokud používáte příliš mnoho dat, ISP může snížit rychlost připojení, aby omezil využití dat. Pokud například váš ISP uvidí, jak přes víkend sjíždíte Netflix, může začít zpomalovat vaše připojení k tomuto webu.

Pokud však používáte VPN, váš ISP neuvidí, na kterém webu se nacházíte. Pořád uvidí, kolik dat využíváte, ale nebude vědět, na kterých stránkách jste, takže nebude moci omezit vaše připojení.

Co VPN neumí

I když jsou VPN skvělé bezpečnostní nástroje pro ochranu vašich dat a soukromí, mají také svá omezení. VPN neumí následující věci:

Chránit vaše zařízení před malwarem

VPN neumí detekovat ani odstranit malware. Pokud si omylem stáhnete škodlivý soubor, VPN mu nedokáže zabránit v ohrožení vašeho zařízení a krádeži hesel, čísel kreditních karet, fotografií a dalších citlivých dat.

Některé VPN jako ExpressVPN, Private Internet Access a Proton VPN zahrnují blokátor malwaru jako součást jejich funkce blokování reklam. Blokátor malwaru ale pouze brání tomu, abyste se připojili k pochybným stránkám, na kterých by se mohl nacházet malware – ve skutečnosti nezabrání malwaru v tom, aby se dostal do vašeho zařízení.

Chcete-li se plně chránit před napadením malwarem, důrazně doporučuji používat dobrý antivirový software. Na trhu je mnoho špičkových antivirů, ale můj nejoblíbenější je Norton. Jeho malwarový skener získal v našich testech perfektní skóre a obsahuje také další vynikající funkce, jako je ochrana proti phishingu, firewall, monitorování temného webu, ochrana webové kamery, správce hesel, a dokonce i VPN (Norton Secure VPN).

Udělat vás 100% anonymními na internetu

VPN šifruje váš internetový provoz a mění vaši IP adresu, čímž poskytuje další vrstvy ochrany a soukromí, ale není možné, abyste díky VPN byli zcela anonymní – a zde je důvod:

  • Když platíte online, zpracovatelé plateb a prodejci shromažďují vaše platební údaje.
  • Webové stránky používají otisky prohlížeče (metoda sledování návštěvníků webu) ke shromažďování konkrétních informací o vašem zařízení, včetně jazyka, verze operačního systému, rozlišení obrazovky, časového pásma a dalších informací.
  • Vaše VPN a internetová připojení procházejí sítí vašeho ISP.
  • Pokud používáte platformy sociálních médií, mají přístup k osobním údajům, jako je vaše e-mailová adresa, jméno a telefonní číslo.

Bránit stránkám v používání souborů cookie

Soubory cookie jsou malé textové soubory, které se stáhnou do vašeho zařízení, když navštívíte legitimní webovou stránku a souhlasíte s jejími zásadami používání souborů cookie. Soubory cookie mají mnoho využití, jako je automaticky přihlašovat uživatele webových stránek k jejich účtům nebo ukládat předvolby uživatelů pro určitý web (například jazyky, které si vybrali). Stránky však mohou také používat soubory cookie ke sledování vašeho online chování a sdílení informací o vašich předvolbách s inzerenty.

VPN vás nemohou chránit před soubory cookie, protože nejsou navrženy tak, aby zachytily a uložily vaše soubory cookie na svých serverech. Chcete-li se souborů cookie zbavit, musíte vymazat mezipaměť a soubory cookie prohlížeče, používat anonymní/soukromý režim prohlížeče nebo používat rozšíření prohlížeče třetích stran, která blokují soubory cookie.

Obejít vypnutí internetu

Vypnutí internetu je úmyslné přerušení internetového připojení a elektronické komunikace. K vypínání internetu někdy dochází v restriktivních zemích, když probíhají násilné protesty nebo vojenské intervence.

Setkal jsem se s mnoha lidmi, kteří tvrdí, že můžete použít VPN, abyste obešli vypnutí internetu, ale bohužel to není pravda. Pokud nemáte přístup k internetu, nemůžete používat VPN.

Zabránit ISP, aby viděl vaši skutečnou IP adresu

VPN může zabránit webovým stránkám, vládám a hackerům, aby viděli vaši skutečnou IP adresu, ale nemůže v tom zabránit vašemu poskytovateli internetových služeb. Vaše VPN připojení je prostřednictvím sítě vašeho ISP, takže vždy uvidí vaše připojení.

Aby vám to bylo jasnější, zde je to, co váš ISP vidí, když používáte VPN:

  • Vaše skutečná IP adresa.
  • IP adresa VPN serveru, ke kterému jste připojeni.
  • Kolik dat využíváte při připojení k VPN serveru.
  • Jaký port VPN připojení používá.
  • Kdy se k VPN serveru připojíte.

Dobrou zprávou je, že žádná z těchto informací neumožňuje vašemu ISP ohrozit vaše soukromí tím, že uvidí, které stránky prohlížíte.

Šifrovat, co děláte na jiných webech

VPN šifrují vaše připojení k webu, ale nemohou šifrovat to, co na těchto webech děláte. Vlastník daného webu bude i nadále moci vidět, co píšete, nahráváte nebo stahujete. VPN například nezabrání Facebooku, aby viděl vámi nahraný obrázek, nebo Twitteru, aby si přečetl některý z vašich tweetů.

Co jsou VPN klienti?

VPN klient (nazývaný také VPN aplikace) je software, který si stáhnete a nainstalujete do zařízení a použijete, abyste se připojili k VPN serveru. VPN klient komunikuje s VPN serverem, aby navázal šifrované VPN připojení.

Většina špičkových VPN má VPN klienty pro iOS, Android, Windows, macOS a Linux, které se velmi snadno instalují a používají. Například klient ExpressVPN pro Windows vypadá takto:

Co jsou VPN klienti?

Jak nastavit VPN ve 3 snadných krocích:

  1. Zaregistrujte se k dobré VPN. Za mě je jedničkou ExpressVPN, protože poskytuje špičkové bezpečnostní funkce, udržuje nejvyšší rychlosti na trhu, má vynikající podporu streamování a P2P, poskytuje snadno použitelné aplikace a dodává se se 3,000+ servery ve víc jak 90 zemích.
  2. Stáhněte a nainstalujte si aplikaci VPN poskytovatele. Instalační proces by neměl trvat déle než 1–2 minuty (stačí postupovat podle pokynů průvodce instalací).
  3. Otevřete VPN aplikaci a připojte se k VPN serveru. Vaše data jsou nyní šifrována a můžete začít bezpečně procházet web.

Co jsou VPN servery?

VPN server je počítačový hardware, který je nakonfigurován pro provoz VPN softwaru. VPN server dělá následující:

  • Šifruje váš provoz – Tento proces zahrnuje vytvoření šifrovaného připojení (nebo tunelu) mezi VPN klientem a VPN serverem. Díky tomu jsou všechna vaše data, včetně webových stránek, které navštěvujete, zakódována.
  • Mění vaši IP adresu – Když se připojíte k VPN serveru, přiřadí vám IP adresu, která se shoduje s umístěním serveru. Všechny weby, které navštívíte, když jste připojeni k VPN serveru, uvidí pouze IP adresu daného VPN serveru (a ne vaši skutečnou IP adresu).

Vysvětlení VPN šifrování

Šifrování je způsob převodu dat z čitelného formátu do nečitelného formátu. Pokud například jdete na Facebook, když jste připojeni k VPN, váš ISP neuvidí, že se připojujete k facebook.com – místo toho se mu zobrazí změť znaků jako „HFUh3245KFh894“. VPN šifrování téměř znemožňuje, aby někdo špehoval váš internetový provoz.

K šifrování a dešifrování uživatelského provozu VPN používají šifrovací klíče, což jsou náhodně generované řetězce bitů (nejmenší jednotka dat v počítači). Přístup k šifrovacím klíčům mají pouze VPN klient a server.

VPN šifrování také spoléhá na šifry, což jsou algoritmy používané k provádění procesu šifrování a dešifrování. Existuje mnoho typů šifer, ale většina špičkových VPN používá Advanced Encryption Standard (AES), ChaCha20 nebo obojí.

Co jsou VPN protokoly?

VPN protokol je sada pravidel, která určují, jak je navázáno VPN připojení mezi VPN klientem a VPN serverem. Zde je seznam všech dostupných VPN protokolů:

  • OpenVPN – Populární open source (s otevřeným zdrojovým kódem) protokol, který poskytuje silné zabezpečení a dobré rychlosti.
  • WireGuard – Moderní open source protokol, který je stejně bezpečný jako OpenVPN, ale mnohem rychlejší.
  • IKEv2/IPSec – Bezpečný a rychlý protokol, který odolá změnám sítě. VPN připojení se například nepřeruší, pokud přepnete z mobilních dat na Wi-Fi.
  • SoftEther – Open source protokol, který je rychlý a bezpečný, ale přístup k SoftEther poskytuje pouze několik VPN, protože je obtížné jej integrovat do jejich služeb.
  • SSTP – Zabezpečený protokol, ale mnoho VPN jej nepoužívá, protože není nativně dostupný pro iOS a macOS.
  • L2TP/IPSec – Poskytuje slušné zabezpečení a dobré rychlosti, ale mnoho špičkových VPN tento protokol nepoužívá kvůli obviněním, že byl kompromitován vládními agenturami.
  • PPTP – Má velmi vysoké rychlosti, ale jeho šifrování je velmi slabé, a proto špičkoví poskytovatelé VPN tento protokol nepodporují.

Někteří poskytovatelé navíc mají své vlastní extra bezpečné a superrychlé proprietární protokoly – například ExpressVPN má Lightway a Hotspot Shield má Hydra.

Zpomalují VPN vaše rychlosti?

Použití VPN vždy alespoň trochu zpomalí vaše rychlosti a zde je proč:

  • Šifrování. VPN přidávají k vašemu provozu vrstvu šifrování a tento proces šifrování a dešifrování prodlužuje dobu, kterou VPN a váš ISP potřebují ke směrování dat.
  • Směruje váš provoz přes VPN server. Místo toho, abyste šli rovnou přímo na internet, vaše připojení nejprve prochází VPN serverem. Čím větší je vzdálenost mezi vámi a VPN serverem, tím déle trvá, než se internetový signál dostane z vašeho zařízení na VPN server.

Ale nejlepší VPN na trhu minimalizují ztrátu rychlosti, takže je sotva patrná. Podle našich testů je ExpressVPN nejrychlejší VPN v roce 2024.

Jak zvýšit VPN rychlosti

Pokud zaznamenáte znatelné zpomalení i u rychlé VPN, zde je několik možností, jak problém vyřešit:

  • Použijte funkci rychlého připojení. Většina špičkových VPN je vybavena funkcí, která vás automaticky připojí k nejrychlejšímu serveru pro vaši polohu.
  • Ručně se připojte k blízkému serveru. Pokud funkce rychlého připojení není k dispozici, doporučuji ručně se připojit k serveru ve vaší zemi. Pokud ve vaší zemi server není, připojte se k serveru v sousední zemi.
  • Vyberte rychlý VPN protokol. Mnoho VPN standardně používá OpenVPN, ale doporučuji používat WireGuard nebo IKEv2/IPSec, které jsou rychlejší než OpenVPN.
  • Použijte rozdělené tunelování (pokud je k dispozici). Tato funkce vám umožňuje vybrat, které aplikace a webové stránky používají VPN a které aplikace používají vaši místní síť. Čím méně provozu musí jít přes VPN, tím vyšší rychlosti budete mít. Pokud například chcete používat VPN pouze pro stahování torrentů, můžete přes VPN vést pouze P2P provoz.
  • Nepoužívejte Wi-Fi. Rychlosti Wi-Fi jsou ovlivněny silou signálu Wi-Fi připojení. Pokud je tedy signál slabý, všimnete si znatelného zpomalení. Raději doporučuji používat kabelové připojení (nazývané také ethernetové připojení) – VPN rychlosti mám přes kabelové připojení vždy o 40–60 % vyšší.
  • Zavřete aplikace na pozadí. Nepoužívané aplikace připojené k webu mohou ukrajovat z vaší šířky pásma a zpomalovat tak rychlost vaší VPN. Pokud například používáte VPN pouze pro streamování, měli byste vypnout sociální média a hry.

Co jsou zásady o neuchovávání záznamů a proč jsou důležité?

Zásady o neuchovávání záznamů jsou zárukou VPN, že nebude shromažďovat vaši IP adresu a internetový provoz. Takže pokud bude vláda požadovat data nějakého uživatele, VPN o nich nebude mít žádný záznam.

Všechny top VPN roku 2024 mají přísné zásady o neuchovávání záznamů, které podrobně popisují, která data VPN shromažďuje a která ne.

Zaručuje VPN online soukromí?

VPN chrání vaše online soukromí tím, že skrývá váš provoz a brání komukoli v tom, aby sledoval vaši IP adresu. Aby však bylo skutečně zaručeno vaše soukromí na internetu, VPN musí mít zásady o neuchovávání záznamů.

Většina VPN tyto zásady má. Nicméně to, co je od sebe odlišuje a zajišťuje ochranu vašeho soukromí, je to, zda byly ověřeny externím zdrojem.

Vezměte si ExpressVPN, Proton VPN, TunnelBear a VyprVPN – každá z těchto VPN si nechala své zásady o neuchovávání záznamů nezávisle zkontrolovat a potvrdit bezpečnostní firmou třetí strany. CyberGhost VPN, Private Internet Access a Proton VPN vydávají pravidelné zprávy o transparentnosti, které ukazují všechny žádosti o uživatelská data, které VPN obdržely od vládních agentur a orgánů činných v trestním řízení, a že tyto VPN neměly žádná data, která by mohly předat. Plus, Private Internet Acess si nechala ověřit své zásady v několika amerických soudních dokumentech a zásady ExpressVPN se také prokázaly jako pravdivé, když turecké úřady zabavily jeden z jejích serverů, ale nedokázaly na něm najít žádná uživatelská data.

Jak poznám, že VPN funguje?

Jak poznám, že VPN funguje?

Nejlepší způsob, jak zkontrolovat, zda vaše VPN funguje, je provést test úniku, který ukáže, zda byla odhalena pouze IP adresa VPN, a ne vaše skutečná IP adresa. Zde je 5 jednoduchých a rychlých kroků, jak provést test úniku VPN:

  • Krok 1. Přejděte na ipleak.net bez připojení k VPN.
  • Krok 2. Udělejte si snímek obrazovky výsledků, které zobrazují vaše skutečné IP a DNS adresy.
  • Krok 3. Otevřete VPN aplikaci a připojte se k VPN serveru.
  • Krok 4. Znovu přejděte na ipleak.net.
  • Krok 5. Porovnejte výsledky s výsledky z předchozího snímku obrazovky. Pokud aktuální výsledky neukazují vaši skutečnou IP nebo DNS adresu, VPN funguje.

Pokud ve výsledcích testu úniku vidíte své skutečné IP a DNS adresy, VPN nefunguje a prozrazuje vaše data. V takovém případě důrazně doporučuji odejít od daného poskytovatele a přejít na VPN, která má stoprocentní ochranu proti úniku. Osobně bych šel do ExpressVPN, protože má plnou ochranu proti únikům DNS, IPv6 a WebRTC. Provedl jsem testy úniku při připojení k serverům ve více než 20 zemích a nikdy jsem žádné nenašel.

Je nelegální používat VPN?

Používání VPN je ve většině zemí legální – nelegální se stává pouze v případě, že používáte VPN k páchání trestné činnosti. Omezující země jako Čína, Írán a Saúdská Arábie však VPN zakázaly, takže pokud budete v těchto zemích přistiženi při používání VPN, můžete čelit právním důsledkům.

S mým týmem důrazně doporučujeme, abyste důkladně prozkoumali místní zákony vaší země nebo země, kterou plánujete navštívit, abyste se ujistili, že je bezpečné tam VPN používat.

Nejlepší VPN v roce 2024

Rychlý přehled nejlepších VPN v roce 2024:

  • 🥇1. ExpressVPN – Celkově nejlepší VPN v roce 2024.
  • 🥈2. Private Internet Access – Skvělá VPN pro stahování torrentů.
  • 🥉3. Proton VPN – Dobrá VPN pro špičkové zabezpečení.
  • 4. NordVPN – Spolehlivá s vynikajícím zabezpečením a rychlostí na všech serverech.
  • 5. Surfshark – Hodí se pro početné rodiny (a má levné tarify).

🥇1. ExpressVPN – Nejlepší VPN v roce 2024

Ověřeno našimi odborníky
ExpressVPN
Ověřeno našimi odborníky
Většina čtenářů si vybírá ExpressVPN
Servery v zemích
105
Klíčové vlastnosti
Špičkové rychlosti v oboru
Počet zařízení
8
Kompatibilita s operačními systémy
Záruka vrácení peněz
30 dní
expressvpn.com
Poznámka redakce: ExpressVPN a tento web jsou ve skupině stejných vlastníků.

ExpressVPN je moje oblíbená VPN – je vybavena špičkovými funkcemi zabezpečení a ochrany osobních údajů, má nejvyšší rychlosti na trhu, poskytuje vynikající podporu streamování a stahování torrentů a extrémně snadno se používá.

Kromě přísných zásad o neuchovávání záznamů, které prošly několika nezávislými bezpečnostními audity, má ExpressVPN také:

  • Servery pouze s RAM – Všechny servery ExpressVPN běží pouze na paměti RAM, což znamená, že na pevném disku nejsou uložena žádná data a každý reset serveru všechna data vymaže. Takže po vás na internetu není ani stopa.
  • Dokonalá dopředná bezpečnost – Změní šifrovací klíč pro každou VPN relaci, aby se zabránilo kyberzločincům kompromitovat minulé nebo budoucí šifrovací klíče a špehovat váš provoz.
  • Threat Manager – Omezuje, kolik dat vaše zařízení sdílí s nástroji pro sledování reklam a blokuje připojení ke škodlivým webům.

ExpressVPN je tou nejlepší VPN pro streamování a stahování torrentů. Funguje s více než 65 streamovacími službami. Navíc se mi líbí, že ExpressVPN umožňuje P2P provoz na všech svých serverech a funguje s oblíbenými torrentovými klienty, včetně Vuze, qBittorrent a uTorrent.

Taky se mi líbí, že ExpressVPN má 3,000+ serverů ve více než 90 zemích (včetně Česka), díky čemuž je velmi snadné připojit se k serverům poblíž a získat vysoké rychlosti. K dispozici je také zabudovaný test rychlosti, který vám pomůže najít nejrychlejší servery pro vaši polohu. Pokud jde o další funkce, ExpressVPN má rozdělené tunelování pro Android, Windows a Mac. A získáte také slušného správce hesel (Express Keys).

K tomu má ExpressVPN aplikace vhodné pro začátečníky pro iOS, Android, Windows, macOS, Linux a chytré televize. Je to také jedna z mála VPN, která má aplikaci pro router.

Tarify ExpressVPN začínají na ceně 4,99 US$ / měsíčně a zahrnují 5 současných připojení – je to jedna z dražších VPN na trhu, ale vynahrazuje to tím, že poskytuje vynikající hodnotu. Navíc ExpressVPN nabízí u každého tarifu 30denní záruku vrácení peněz.

Black Friday Deal
ExpressVPN: Ušetřete 82% na 24-month plan + měsíce ZDARMA!
Získejte 24 měsíců + 3 měsíce zdarma se slevou 82%. (Poukaz bude automaticky uplatněn při placení)

Přečtěte si celou recenzi ExpressVPN

🥈2. Private Internet Access – Skvělá a bezpečná VPN pro stahování torrentů

Servery v zemích
91
Klíčové vlastnosti
Skvělý nástroj pro blokování reklam
Počet zařízení
Neomezený
Kompatibilita s operačními systémy
Záruka vrácení peněz
30 dní
privateinternetaccess.com
Poznámka redakce: Private Internet Access a tento web jsou ve skupině stejných vlastníků.

Private Internet Access (PIA) poskytuje vynikající soukromí, funguje se všemi nejlepšími streamovacími weby a je opravdu dobrá na stahování torrentů. Podporuje P2P provoz na všech svých serverech a zahrnuje přesměrování portů, které vám umožní připojit se k více peerům a zvýšit tak rychlost stahování torrentů. Kdykoli používám přesměrování portů, rychlost P2P se obvykle zvýší asi o 10–15 %.

Přísné zásady o neuchovávání záznamů PIA nebyly nezávisle auditovány jako ty od ExpressVPN – ale u soudu se mnohokrát potvrdily. A co víc, všechny aplikace PIA jsou open source, což znamená, že kdokoli může zkontrolovat kód na bezpečnostní chyby.

Pokud jde o zabezpečení, PIA má servery pouze s RAM ve více než 80 zemích (včetně Česka), dokonalou dopřednou bezpečnost a úplnou ochranu proti úniku. Získáte také přístup k funkci Identity Guard, která vás upozorní, pokud budou vaše osobní údaje (jako je e-mailová adresa) prozrazeny při úniku dat.

K dispozici je také rozdělené tunelování a jsem opravdu rád, že vám PIA umožňuje rozdělené tunelování u aplikací a IP adres (ExpressVPN vám umožňuje rozdělené tunelování pouze u aplikací). Má také nejlepší VPN blokátor reklamy, sledovačů a malwaru (PIA MACE) na trhu – vždy odstraní reklamy, takže se webové stránky načítají rychleji.

PIA nebyla v mých rychlostních testech tak rychlá jako ExpressVPN, ale i tak jsem si užíval skvělé rychlosti při všech svých online aktivitách. Má uživatelsky přívětivé aplikace pro všechny hlavní operační systémy – obzvláště se mi líbí, že všechny aplikace poskytují užitečná vysvětlení téměř všech nastavení a funkcí.

Private Internet Access umožňuje až Neomezený současných připojení a má dostupné tarify od ceny 2,03 US$ / měsíčně. Nabízí u každého nákupu 30denní záruku vrácení peněz.

Private Internet Access: Ušetřete 83% na 24-month plan + měsíce ZDARMA!
Pokud budete jednat hned, ušetříte 83%.

Přečtěte si celou recenzi Private Internet Access

🥉3. Proton VPN – Dobrá VPN pro špičkové zabezpečení a soukromí

Servery v zemích
112
Klíčové vlastnosti
Auditované open source aplikace
Počet zařízení
10
Kompatibilita s operačními systémy
Záruka vrácení peněz
30 dní
protonvpn.com

Proton VPN je extrémně bezpečná VPN – má dokonalou dopřednou bezpečnost, úplnou ochranu proti úniku a šifrování celého disku, díky kterému jsou všechna data na serveru Proton VPN zcela nečitelná. Líbí se mi také funkce NetShield, která blokuje malware, reklamy a sledovače.

Kromě toho byly zásady Proton VPN o neuchovávání záznamů nezávisle auditovány a potvrzeny a společnost vydává zprávy o transparentnosti. A všechny její aplikace jsou open source a byly také auditovány (byly nalezeny pouze drobné problémy, které Proton VPN rychle opravila).

Velmi mě nadchla serverová architektura této VPN zvaná Secure Core – odesílá váš provoz přes 2 VPN servery namísto 1, což vám dává další vrstvu šifrování.

Proton VPN má 6,305 serverů ve více než 60 zemích (včetně Česka) a poskytuje opravdu vysoké rychlosti na blízkých serverech, ale občas jsem zaznamenal znatelné zpomalení na vzdálených serverech. Naštěstí jsem mohl použít VPN Accelerator, který využívá technologie zvyšující výkon, čímž zvyšuje rychlosti VPN. Ale ani tak moje rychlosti nebyly tak vysoké jako u ExpressVPN a Private Internet Access.

ProtonVPN funguje na předních streamingových službách včetně Netflix a Disney+. Má také dobrou podporu P2P, protože má přesměrování portů a umožňuje provoz P2P ve více než 16 zemích – každopádně Private Internet Access má také přesměrování portů, ale umožňuje provoz P2P mezi servery ve všech zemích, což je praktičtější.

Proton VPN má nejlepší bezplatný tarif na trhu, protože nabízí neomezená data. Upgradem na tarif Plus od Proton VPN (začíná na 2,99 US$ / měsíčně) navíc získáte10 současných připojení, podporu streamování a torrentování, servery Secure Core, NetShield a další. Proton VPN nabízí ke každému nákupu poměrnou 30denní záruku vrácení peněz.

Black Friday Deal
Proton VPN: Sleva 70% na 24-month plan!
Sleva 70% na 24-month plan!

Přečtěte si celou recenzi Proton VPN

4. NordVPN – Spolehlivá s vynikajícím zabezpečením a vysokou rychlostí

Servery v zemích
111
Klíčové vlastnosti
Skvělý blokátor malwaru
Počet zařízení
10
Kompatibilita s operačními systémy
Záruka vrácení peněz
30 dní
nordvpn.com

NordVPN vám zajistí několik bezpečnostních opatření pro ochranu vašich dat online – například funkce Threat Protection patří mezi nejlepší blokátory reklamy a kromě reklamy si poradí i s podezřelými weby a nakaženými soubory. Nejlepší je, že tato funkce zůstává aktivní, i když nejste připojení k žádnému serveru.

Dále je tu monitoring dark webu, který prochází dark web a upozorní vás na únik přihlašovacích údajů spojených s účtem u NordVPN. To mě velice těší, protože monitoring dark webu nabízí jen hrstka VPN.

K tomu všemu má NordVPN i další vynikající bezpečnostní funkce – například má double VPN servery přidávající extra úroveň ochrany a maskování. Navíc má i vlastní protokol NordLynx, který vám má zajistit silné zabezpečení a vysokou rychlost.

NordVPN má také pokročilé bezpečnostní funkce včetně ochrany proti únikům, serverů běžících čistě na RAM a dopředné bezpečnosti. Její striktní zásady neuchovávání záznamů prošly nezávislým auditem a dostály svým slibům, když v jednom z datových center došlo k úniku dat, ale žádné informace o uživatelích se na veřejnost nedostaly.

Tento poskytovatel také skvěle poslouží pro streaming a torrentování – zprovozní několik populárních streamingových služeb jako Netflix, BBC iPlayer a má přes 4 500 P2P serverů. Nabízí také vynikající rychlost pro streaming, torrentování a další online aktivity na všech serverech.

Podle mě je díky funkce Meshnet NordVPN také dobré řešení pro hraní her. Tato funkce umí propojit až 60 zařízení přes šifrované VPN připojení – můžete tak bezpečně pořádat virtuální LAN party.

Tato VPN má i hromadu dalších výhod – má přes 5 000 serverů ve více než 55 zemích (včetně Česka), split-tunneling a velice intuitivní aplikace pro všechny přední operační systémy.

NordVPN má cenově dostupné tarify, které si můžete pořídit již od 2,99 US$ / měsíčně. Na všechny nákupy se vztahuje 30denní záruka vrácení peněz.

Přečtěte si celou recenzi NordVPN zde

5. Surfshark – Vynikající VPN pro početnější rodiny a navíc cenově výhodná

Servery v zemích
100
Klíčové vlastnosti
Uživatelsky přívětivé aplikace
Počet zařízení
Neomezený
Kompatibilita s operačními systémy
Záruka vrácení peněz
30 dní
surfshark.com

Surfshark umožňuje neomezený počet připojení. Můžete ho tak používat na libovolném počtu zařízení. Hodí se, pokud všichni členové vaší rodiny potřebují dobrou VPN. Těší mě to i proto, že jen velmi málo VPN podporuje neomezené množství připojení.

Má opravdu dobré zabezpečení a například funkci CleanWeb, což je jeden z nejlepších blokátorů reklam VPN. Kromě toho poskytuje maskování, double VPN pro větší bezpečnost a funkci IP Rotator, která pravidelně mění vaši IP adresu, aby bylo obtížné sledovat vaši polohu. Poskytovatel má také pokročilé bezpečnostní funkce, jako jsou servery pouze na bázi RAM a dopředná bezpečnost. Chybí však úplná ochrana proti úniku údajů (ale během testů jsem žádný únik nezaznamenal).

Surfshark je velice uživatelsky přívětivá, vhodná po torrentování a funguje na předních streamingových službách, jako jsou Netflix, Hulu, Amazon Prime a Max. Na všech svých serverech podporuje i P2P stahování.

Má přes 3 200 serverů v 90 zemích, včetně České republiky. Můžete tak používat nejbližší servery a dosáhnout nejvyšší rychlosti. Když už mluvíme o rychlosti, tento poskytovatel má na většině serverů rychlé připojení, ale na velmi vzdálených serverech jsem zaznamenal výrazné zpomalení.

Surfshark je taky jednou z nejlevnějších VPN na trhu. Ceny začínají už na 1,99 US$ / měsíčně. Je tedy dobrou volbou, pokud chcete ušetřit. Na všechny tarify se navíc vztahuje 30denní záruka vrácení peněz.

Přečtěte si celou recenzi Surfshark

Poznámka redakce: Intego, Private Internet Access, CyberGhost a ExpressVPN vlastní společnost Kape Technologies, naše mateřská společnost.

Srovnání nejlepších VPN v roce 2024

VPN Začíná na ceně Serverová síť Funguje s Netflixem Aplikace Bezplatný tarif Záruka vrácení peněz
🥇1. ExpressVPN 4,99 US$ / měsíčně 3,000+ serverů ve více než 90 zemích iOS, Android, Windows, macOS, Linux, Fire TV, Android TV, routery 30 dní
🥈2. Private Internet Access 2,03 US$ / měsíčně Servery ve více než 80 zemích iOS, Android, Windows, macOS, Linux, Fire TV, Android TV 30 dní
🥉3. Proton VPN 2,99 US$ / měsíčně 6,305 serverů ve více než 60 zemích iOS, Android, Windows, macOS, Linux, Fire TV, Android TV 30 dní (poměrná)
4. NordVPN 2,99 US$ / měsíčně Více než 6,371 serverů v 55+ zemích iOS, Android, macOS, Windows, Linux, Android TV, Fire TV, Chromebook, routery 30 dní
5. Surfshark 1,99 US$ / měsíčně Více než 3,200+ serverů v 100+ zemích iOS, Android, Windows, macOS, Linux, Android TV, Fire TV, routery 30 dní

Poznámka redakce: Intego, Private Internet Access, CyberGhost a ExpressVPN vlastní společnost Kape Technologies, naše mateřská společnost.

Jak si vybrat nejlepší VPN pro vaše zařízení

  • Silné zabezpečení. Opravdu doporučuji vybrat si VPN, která zahrnuje bezpečnostní funkce na úrovni průmyslového standardu, jako je 256bitové AES šifrování, nouzové odpojení, které při odpojení VPN deaktivuje online připojení, aby se zabránilo úniku dat, zásady o neuchovávání záznamů a ochrana proti únikům DNS, IPv6 nebo WebRTC.
  • Podpora streamování a stahování torrentů. Opravdu dobrá VPN funguje s populárními streamovacími weby, jako jsou Netflix, Disney+ a BBC iPlayer. A dále, všechny VPN, které doporučuji, umožňují provoz P2P.
  • Velká serverová síť. Doporučuji pouze VPN, které mají servery umístěné ve většině částí světa. Díky tomu pro vás bude snazší najít a připojit se k blízkým serverům a vyhnout se těm přeplněným, a tak získat rychlá VPN připojení. ExpressVPN má 3,000+ serverů ve více než 90 zemích.
  • Vysoké rychlosti. Všechny VPN sice zpomalí vaše rychlosti kvůli procesu šifrování a dešifrování a vzdálenosti mezi vaším zařízením a VPN serverem, ale zde uvedené VPN mi poskytly vysoké rychlosti pro procházení, streamování, torrentování a hraní her.
  • Podpora napříč operačními systémy. Nejlepší VPN mají nativní aplikace pro všechny hlavní operační systémy, včetně iOS, Android, Windows, macOS a Linux. ExpressVPN má dokonce speciální aplikace pro Android TV, Amazon fire stick a routery.
  • Snadnost použití. Všechny VPN, které doporučuji, mají aplikace se snadnou instalací, intuitivní rozhraní a užitečná vysvětlení všech funkcí a nastavení.
  • Zákaznická podpora. Pokud narazíte na potíže, ExpressVPN, Private Internet Access a Proton VPN poskytují přístup k podrobným platformám zákaznické podpory, jako jsou časté dotazy, návody a příručky pro odstraňování problémů a 24/7 podpora na živém chatu a e-mailu.
  • Dobrý poměr cena/výkon. Nejlepší VPN umožňují více současných připojení (Private Internet Access a Proton VPN umožňují až Neomezený připojení) a mají i další funkce, jako je rozdělené tunelování a blokování reklam, cenově dostupné tarify a každý nákup má záruku vrácení peněz.

Často kladené otázky

K čemu se VPN používá?

VPN využijete k mnoha různým účelům. Ochrání vaše data při surfování po internetu, můžete s ní sledovat filmy a seriály bezpečněji, chrání P2P přenosy a zlepší váš herní zážitek. VPN umí také obcházet firewally, co omezují váš online pohyb a zabrání poskytovateli internetu ve škrcení rychlosti.

Jaká je nejlepší VPN?

ExpressVPN je nejlepší VPN pro rok 2024 – má servery v 105 zemích, zajistí vám přední zabezpečení a ochranu soukromí, funguje na všech předních streamingových službách (včetně Netflix, Disney+ a BBC iPlayer), má intuitivní aplikace pro přední systémy a na nákupy se vztahuje 30denní záruka vrácení peněz.

Ale existují i jiné dobré VPN. Například Private Internet Access je opravdu dobrá pro stahování torrentů a Proton VPN nabízí špičkové funkce zabezpečení a ochrany osobních údajů.

Fungují VPN s Netflixem?

Ne všechny VPN jsou při sledování Netflixu konzistentní, ale ty námi doporučené jsou. Pokud hledáte skutečně kvalitní VPN pro Netflix, tak doporučuji ExpressVPN – v testech mi zprovoznila Netflix ze Srbska ve 100 % případů, má nejrychlejší připojení na trhu a velice snadno se s ní pracuje.

Kolik stojí VPN?

V průměru bude VPN stát mezi 160 a 260 Kč měsíčně, ale většina poskytovatelů má dlouhodobé tarify, se kterými můžete ušetřit. Například nejdelší tarif ExpressVPN začíná na ceně 4,99 US$ / měsíčně a získáte další 3 měsíce zdarma.

Pokud hledáte vynikající a levnou VPN, podívejte se na Private Internet Access, jejíž ceny začínají na 2,03 US$ / měsíčně.

Existují VPN zdarma?

Ano, ale obecně doporučuji se jim vyhnout – většina bezplatných VPN postrádá důležité bezpečnostní funkce (jako je nouzové odpojení a zásady o neuchovávání záznamů), nefungují se streamovacími weby, omezují množství dat, které můžete používat, mají velmi nízké rychlosti a mají chybové aplikace.

Ale pokud trváte na VPN zdarma, šel bych do Proton VPN, protože je to nejlepší bezplatná VPN na trhu. Poskytuje neomezená data, silné zabezpečení a dobré rychlosti. Omezuje vás však na 1 připojení, poskytuje servery pouze ve 3 zemích (USA, Japonsko a Nizozemsko) a neumožňuje streamování ani torrentování.

Celkově vzato však doporučuji pořídit si cenově dostupnou prémiovou VPN, jako je ExpressVPN nebo jeden z placených tarifů Proton VPN, se kterými získáte mnohem víc.

Můžu používat VPN na více zařízeních?

Ano. Průměr na trhu je 5–7 současných připojení. ExpressVPN umožňuje 8 připojení), zatímco Private Internet Access a Proton VPN umožňují 10 připojení.

Pokud máte hodně zařízení nebo velkou rodinu, doporučuji si pořídit VPN, která podporuje neomezená současná připojení, jako je IPVanish.

Fungují VPN na všech operačních systémech?

Ano, většina VPN má vyhrazené aplikace pro všechny hlavní operační systémy včetně iOS, Android, Windows, macOS a Linux. Mnoho špičkových poskytovatelů má také aplikace pro Fire TV a Android TV.

VPN můžete také použít na zařízeních, která nativně nepodporují VPN, jako jsou herní konzole nebo některé chytré televize s routerem. Většina VPN vyžaduje složité ruční nastavení na routeru, ale ExpressVPN má aplikaci pro router, která se snadno instaluje.

Jaký je rozdíl mezi VPN a proxy?

VPN je online služba, která šifruje váš provoz a mění vaši IP adresu. Proxy je služba, která mění vaši IP adresu, ale nešifruje váš provoz.

Proxy je v zásadě méně bezpečná než VPN, takže byste se jí měli vyhnout, pokud chcete chránit své online údaje.

Vysvětlení běžných pojmů týkajících se VPN

IP adresa Jedinečná sada znaků přiřazených vašemu zařízení, která funguje jako vaše digitální adresa a umožňuje vašemu zařízení komunikovat s jinými zařízeními a servery na internetu.
ISP Zkratka pro poskytovatele internetových služeb, což je poskytovatel, který vám umožňuje přístup k internetu.
Poskytovatel VPN Společnost, která vám poskytuje přístup ke službě VPN.
Šifrování Metoda, která zašifruje vaše data, aby zabránila třetí straně v jejich sledování.
VPN klient Aplikace, kterou si nainstalujete do zařízení, abyste mohli používat službu VPN.
VPN server Hardware, na kterém běží VPN software, který je zodpovědný za šifrování vašeho provozu a změnu vaší IP adresy.
VPN tunel Šifrované VPN připojení vytvořené mezi vaším zařízením a sítí VPN.
VPN protokol Sada pravidel, která určují, jak VPN klient a VPN server navazují šifrované VPN připojení.
Nouzové odpojení Funkce, která zakáže online přístup, pokud se VPN odpojí, aby se zabránilo úniku dat.
Zásady o neuchovávání záznamů Záruka, že poskytovatel VPN neshromažďuje vaši IP adresu, navštívené weby a stažené soubory.
Dvojitá VPN Připojení VPN, které prochází 2 VPN servery namísto 1, což přidává další vrstvu šifrování.
Obfuskace Funkce, která skrývá provoz VPN, takže vypadá jako normální internetový provoz. Používá se k obcházení vládních a jiných firewallů.
Rozdělené tunelování Funkce, která vám umožní vybrat, který provoz používá VPN připojení a který provoz používá vaši místní síť.
Úniky IP, DNS a WebRTC Typy úniků dat, ke kterým může dojít, což může ohrozit vaše soukromí. Nejlepší VPN vás chrání před těmito typy úniků.
Geoblokace Forma ochrany, kterou webové stránky používají, aby vám zabránily v přístupu k určitému online obsahu, pokud není dostupný ve vaší zemi. Geoblokace vám například brání používat BBC iPlayer mimo Velkou Británii.
Podpora peer-to-peer (P2P) To znamená, že VPN umožňuje torrentování na svých serverech.
Aliance 5/9/14 Eyes Skupina zemí, které si navzájem sdílejí údaje o sledování. Aliance 5/9/14 Eyes se skládá z USA, Kanady, Nového Zélandu, Velké Británie, Austrálie, Norska, Dánska, Francie, Nizozemska, Itálie, Španělska, Belgie, Německa a Švédska.
Proxy server Server, který skrývá vaši IP adresu stejně jako VPN, ale poskytuje pouze slabé šifrování nebo neposkytuje žádné šifrování.
Smart DNS Služba, která poskytuje přístup ke streamovacím webům falšováním vašeho provozu DNS. Nemění vaši IP adresu ani nešifruje váš provoz.
V našem žebříčku
Naše skóre
Nejlepší nabídka
1
9.8
Ušetřete 82%
2
9.6
Ušetřete 83%
3
8.4
Ušetřete 70%
4
9.2
Ušetřete 74%
5
9.0
Ušetřete 87%
Poznámka redakce: Intego, Private Internet Access, CyberGhost a ExpressVPN vlastní společnost Kape Technologies, naše mateřská společnost.
Nabídky uvedené na těchto stránkách pocházejí od společností, od kterých tyto stránky dostávají kompenzaci, a některé z nich jsou spoluvlastněny naší mateřskou společností. To ovlivňuje: Pořadí a způsob, jakým jsou nabídky prezentovány. 
Další informace
O autorovi

O autorovi

Tim Mocan je QA editor v SafetyDetectives. Má více než 5 let zkušeností s výzkumem a psaním o kybernetické bezpečnosti a specializuje se na VPN. Než se přidal k SafetyDetectives, pracoval jako přispěvatel pro jiné webové stránky věnujícím se VPN a působil také jako autor obsahu pro několik poskytovatelů VPN. Během své kariéry autora na volné noze se věnoval i dalším oblastem, a to včetně SEO, digitálního marketingu, věrnosti zákazníků, zlepšování bydlení, zdraví a rehabilitace. Když nepracuje, tráví Tim rád čas cestováním, hraním videoher, sjížděním anime seriálů a používáním VPN (jo, fakt!).

Zanechat komentář