Location via proxy:   
[Report a bug]   [Manage cookies]                

E-õppija käsiraamat

Avaleht

E-õppija käsiraamatus saad ülevaate TÜ e-õppe võimaluste kasutamisest.

E-õpe ehk digiõpe on õppetöö, mis toimub osaliselt või täielikult digitehnoloogiliste vahendite abil. Tartu Ülikoolis õppides võid kokku puutuda järgmiste e-õppe võimalustega:

Kolmandate osapoolte sisu nägemiseks palun nõustu küpsistega.

TÜ üliõpilased sisenevad e-õppe keskkondadesse TÜ arvutivõrgu kontoga.

TÜ e-õppe keskkondadesse saad siseneda TÜ arvutivõrgu kasutajatunnuse ning parooliga (sama, millega sisened ÕISi). Moodle’i õpikeskkonda pead sisenema nupu TÜ arvutivõrgu konto (OpenID) abil ning sisestama kasutajatunnuse kujul kasutajatunnus@ut.ee. Oma konto parooli saad vahetada ID-kaardiga sisenedes aadressil https://parool.ut.ee.

Enamikku e-õppe keskkondadest saab kasutada ka mobiilses nutiseadmes.

Milliseid vahendeid on e-õppeks vaja?

Tartu Ülikooli e-õppe keskkondade/rakenduste kasutamiseks piisab tavaliselt internetti ühendatud arvutist ja veebilehitsejast. Enamikku neist saab kasutada ka mobiilses nutiseadmes. Videosuhtluseks, veebiseminarideks/praktikumideks, rühmatöödeks on vaja mikrofoni, kõrvaklappe ja kaamerat. Videoloengute vaatamiseks/kuulamiseks piisab kõrvaklappidest/kõlaritest.

Kus hoiustada enda faile?

Kõigil Tartu Ülikooli tudengitel on olemas ülikooli kasutajatunnusega seotud OneDrive konto. Teenust on võimalik kasutada nii veebibrauseris (nt Mozilla Firefox või Chrome) kui ka arvutisse paigaldatud rakenduse kaudu. Kõigis Windows 10 operatsioonisüsteemiga arvutites on OneDrive juba paigaldatud.

Mac arvutitesse saab OneDrive-i paigaldades O365 komplekti või eraldi installeerides.

Vaata juhiseid: https://wiki.ut.ee/display/AA/Microsoft+OneDrive

Kust saab abi?

Käsiraamatu koostajad

E-õppija käsiraamatu on koostanud TÜ õppeosakonna elukestva õppe keskuse õppedisainer Triin Marandi ja haridustehnoloogia peaspetsialist Lehti Pilt. Autoriõiguste peatüki loomisel oli abiks TÜ intellektuaalse omandi valdkonna jurist Reet Adamsoo ja andmekaitse peatüki loomisel andis nõu TÜ andmekaitse peaspetsialist Terje Mäesalu.

2020

Accept Cookies