Polski Kosmonauta
Podstawowe informacje o działaniu w Wikipedii
Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj…
- … jak tworzyć artykuły?
- Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami:
- Nie naruszamy praw autorskich (jeśli masz wątpliwości → zerknij tutaj).
- Wprowadzamy tylko informacje opublikowane w wiarygodnych źródłach (→ zobacz jak dodawać przypisy), co oznacza, że nie przedstawiamy twórczości własnej.
- Informacje przedstawiamy w sposób neutralny, a artykuły piszemy stylem odpowiednim dla encyklopedii.
- Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności).
- Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie, śmiało edytuj strony!
- … gdzie szukać pomocy?
- W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie.
- Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
- … jak się komunikować?
- Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy otrzyma on komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mógł Ci odpowiedzieć. Powiadomienie o wiadomości zostanie mu wysłane także wtedy, jeśli pisząc w innym miejscu niż jego strona dyskusji (np. na stronie dyskusji artykułu lub w Kawiarence), użyjesz szablonu {{re|nick}}, w miejscu "nick" wpisując jego nazwę użytkownika. Pozwala to na wygodne prowadzenie dyskusji w jednym miejscu.
- Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.
Proszę, zwracaj uwagę na prawa autorskie, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne. Wikipedia nie może zawierać tekstów ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0. Dlatego Twój wkład został oznaczony jako podejrzany o naruszenie praw autorskich.
Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub posiadasz zgodę na publikację zgodną z naszą licencją, proszę, napisz o tym fakcie na stronie Wikipedia:Lista NPA. Aby tekst nie naruszał praw autorskich, należy wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego treści; możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj. Osoba, która posiada prawa autorskie i chce zezwolić na wykorzystanie treści, powinna zastosować procedurę opisaną tutaj. Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie treści, przeredaguj treść własnymi słowami. W przeciwnym razie administratorzy będą zmuszeni go usunąć. Dziękuję. Cynko (dyskusja) 05:55, 24 maj 2020 (CEST)
Dobrze. Postaram się przeredagować treść własnymi słowami. Dziękuję serdecznie za zwrócenie uwagi. Polski Kosmonauta (dyskusja) 11:21, 24 maj 2020 (CEST)
Usunąłem wydarzenie, które jest nieprawdopodobne. Beno @ 00:02, 25 maj 2020 (CEST)
Na jakiej podstawie wysunął pan taki wniosek? Pozdrawiam. Polski Kosmonauta (dyskusja) 00:09, 25 maj 2020 (CEST)
Skąd niby mieliby się tam wziąć? Beno @ 01:53, 25 maj 2020 (CEST)
Podczas prowadzenia wojny polsko-bolszewickiej dowódcy (m.in. Lew Trocki) musieli zarządzać wojskami. W wyniku przegranej bitwy warszawskiej bolszewicy zaczęli się wycofywać na wschód. I tak właśnie przejeżdżając przez Kisielew z częścią oddziałów pytali oni o drogę. Możliwe, że brzmi to niewiarygodnie lecz jednak ta sytuacja miała miejsce. Dam dla porównania w wielkim skrócie przykład z sytuacją gdy Józef Stalin (za swoich rządów) zaprosił bodajże raz do własnego samochodu zwykłych ludzi „z ulicy". Sytuacja także wydaje się niewiarygodna ale miała miejsce, mogę dać źródło. Pozdrawiam. Polski Kosmonauta (dyskusja) 02:32, 25 maj 2020 (CEST)
Tak, żródło wskazane - z poważnej książki historycznej. Beno @ 14:43, 25 maj 2020 (CEST)
Proszę, o to link do filmu dokumentalnego gdzie wspomniany jest przeze mnie Józef Stalin zapraszający „zwykłych ludzi" do własnego samochodu: https://www.youtube.com/watch?v=5DwOH5WjIt0&feature=share Oraz wersja z tłumaczeniem i opisaniem w języku polskim: https://www.youtube.com/watch?v=6KX7Mwt2CBs&feature=share Polski Kosmonauta (dyskusja) 14:53, 25 maj 2020 (CEST)
Po pierwsze takie wspomnienia nie są dowodem encyklopedycznym. To znaczy w ostateczności, gdyby to wypowiadała osoba publiczna - to czasami tak. Ale rzadko. To musiałby zweryfikować historyk. To, że ktoś coś wspomina, ma małe znaczenie - może nie mówić wszystkiego, może manipulować, żeby siebie lub kogoś wybielić lub oczernić, może wreszcie słabo pamiętać. Tym bardziej, że ta osoba na filmiku to zwykły człowiek. Po drugie - mówimy o Trockim i Leninie - proszę o dowód tej rewelacji z opracowania naukowego. Beno @ 16:26, 25 maj 2020 (CEST)
Z chęcią bym z panem dalej podyskutował ale myślę że zajęłoby to sporo czasu. Dlatego mam pytanie w ramach zakończenia tejże dyskusji. Czy podsumowując można by wprowadzić informacje o relacji mieszkańców jakoby Lenin i Trocki mieli się wycofywać przez wieś po porażce w bitwie warszawskiej w zakładce "ciekawostki"? Można byłoby wspomnieć iż informacja ta nie posiada źródła historycznego lecz jest ona wspomniana jedynie na podstawie relacji mieszkańców. Serdecznie pozdrawiam. Polski Kosmonauta (dyskusja) 18:25, 25 maj 2020 (CEST)
Nie. Nie można. Staramy się być poważną encyklopedią. Nie informujemy o tym, że coś komuś się wydawało. Tylko poważne źródła. Beno @ 00:12, 26 maj 2020 (CEST)
Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:
- źródła, jest tylko jeden przypis do liczby ludności, a co z resztą informacji, zwłaszcza sekcją „historia”?
- dodaj kategorie
W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.
Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.
Pozdrawiam, Gower (dyskusja) 21:09, 28 maj 2020 (CEST)
Stworzony przez Ciebie artykuł Dream został zgłoszony do poczekalni i toczy się nad nim dyskusja.
Autor tego zgłoszenia ma wątpliwości co do jakości lub encyklopedyczności Twojego artykułu. Jeśli uważasz, że ten artykuł nie powinien zostać skasowany, odnieś się do uwag zawartych w zgłoszeniu. |
Edycje
Poprawiłam Ci przypisy w artykule Koczetok. Tworząc przypis nie dodawaj samego linku, ale korzystaj z opcji automatycznie wtedy przypis zostanie poprawnie utworzony tzn. oprócz linku zostanie dodany tytuł, autor itd. Jeśli dwa razy korzystamy z informacji umieszczonej na danej stronie używamy opcji" Użyj istniejącego". Do ostatniego zdania nie dodałam przypisu, ponieważ w podanych źródłach nie ma takiej informacji. W rosyjskiej wikipedii informacja pojawiła się, ale brak źródła. Poszukaj źródła i dodaj. Nie denerwuj się wszyscy się uczymy.
Chciałam Ci jeszcze zwrócić uwagę na hasło Charków. Do haseł już istniejących nie dodajemy informacji w ten sposób. Powinniśmy je skopiować do swojego brudnopisu. Możemy dać informację, że są W edycji. Nanosimy wszystkie poprawki i ponownie wklejamy (ważne jest potwierdzanie każdej informacji podaniem źródła czyli wklejeniem przypisu). Zrobiłeś 129 zmian, które nie są zatwierdzone. Czy jesteś w stanie je wszystkie zweryfikować tzn. dodać linki do źródeł? Artykuł nadaje się do ponownego napisania. Jeśli chcesz to zrobić napisz na mojej dyskusji. Zatwierdzę wszystkie zmiany. Jeśli nie dasz rady również napisz. Jak znajdę czas zrobię to sama.Jotjotem (dyskusja) 18:42, 10 cze 2020 (CEST)
Dziękuję serdecznie za uwagi. Jestem tylko amatorem, który się dopiero uczy. Do hasła Charków postaram się znaleźć jak najwięcej źródeł. Mam tylko pytanie, co ma pani na myśli pisząc "artykuł nadaje się do ponownego napisania"? Pozdrawiam Polski Kosmonauta (dyskusja) 12:47, 11 cze 2020 (CEST)
Jako wikipedyści nie używamy formy Pan, Pani - to taka drobna uwaga. Większość nas jest amatorami - tak wygląda wolontariat. Ważne żeby nauczyć się pisać artykuły porządnie, tak, aby nikt nie musiał po Tobie poprawiać. Lepiej zrobić mniej, a dobrze. Po drugie odpowiedzi udzielamy na dyskusji osoby piszącej, a nie własnej (mamy wtedy pewność, że przeczyta). Napisałam, że strona nadaje się do ponownego napisania, bo szkoda mi wycofywać wszystkie Twoje zmiany (doceniam wykonaną pracę), a bez przypisów nie można ich zatwierdzić. Jotjotem (dyskusja) 13:54, 13 cze 2020 (CEST)
Musisz się bardziej postarać. Na górze strony dyskusji masz podane zasady jak edytować Wikipedią. Radze się z nimi zapoznać. Jeśli chcesz robić to dobrze. Zobacz jakie linki dodałeś do artykułu Charków dzisiaj: http://arsvo.ru/arkhivnaya-sluzhba/istoriya-administrativno-territorialnogo-deleniya-voronezhskogo-kraya-2-voronezhs Kolejny przypis o brukowaniu ulic - gdzie jest i o wodociągu? http://www.istpravda.com.ua/artefacts/2011/01/24/17847/ a tu przypis o świątyni buddyjskiej [1]. Kiedy rozbudowujesz artykuł należy tez skontrolować poprawność innych wpisów i sprawdzić przypisy. Uzupełnienie przypisów zajęło mi 3 godziny. Nie licz jednak, że ktoś będzie to za Ciebie robił. Twoje edycje będą wycofywane.Jotjotem (dyskusja) 16:36, 15 cze 2020 (CEST)
Dzień Chłopaka
Chciałem zapytać, na jakiej podstawie moja edycja w artykule Dzień Chłopaka została wycofana. To nie jest dzień jakiegoś chłopaka, który odbywa się na świecie, ale święto Dzień Chłopaka, które zgodnie z zasadami pisowni nazw świąt w języku polskim powinno być pisane wielkimi literami. Grzybbb1998 (dyskusja) 16:20, 30 wrz 2020 (CEST)
Wojciech Olszański
Uprzejmie proszę o informację, dlaczego wycofał Pan moją edycję artykułu Wojciech Olszański. Tm1234567890 (dyskusja) 15:02, 6 paź 2020 (CEST)
Wojciech Olszański
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czy takie źródła[2][3] byłyby odpowiednie? Tm1234567890 (dyskusja) 18:11, 6 paź 2020 (CEST)
Tak te są odpowiednie. Pozdrawiam Polski Kosmonauta (dyskusja) 18:32, 6 paź 2020 (CEST)
Wojciech Olszański
Moją edycję z powyższymi źródłami wycofał inny redaktor z argumentacją, że to nie prasówka. Proszę w miarę możliwości o uzgodnienie, czy zamieścić tę informację. Tm1234567890 (dyskusja) 19:39, 6 paź 2020 (CEST)
Proszę o zwrócenie się do redaktora, który usunął panu wprowadzone edycję. Pozdrawiam Polski Kosmonauta (dyskusja) 20:28, 6 paź 2020 (CEST)
Stworzony przez Ciebie artykuł Jonny Daniels został zgłoszony do poczekalni i toczy się nad nim dyskusja.
Autor tego zgłoszenia ma wątpliwości co do jakości lub encyklopedyczności Twojego artykułu. Jeśli uważasz, że ten artykuł nie powinien zostać skasowany, odnieś się do uwag zawartych w zgłoszeniu. |
Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:
- "ze względu wzorowania się na Paryż, stolicę Francji", "budynek wzorowany europejską architekturą"... Proszę pisać po polsku.
W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.
Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.
Pozdrawiam, Hoa binh (dyskusja) 08:08, 29 paź 2020 (CET)
Redaktor
Cześć. Poedytuj trochę. "Poczuj" projekt, a na pewno uprawnienia szybko odzyskasz. :) Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 11:50, 29 paź 2020 (CET)
- Dziękuję za ciepłe słowa. Na pewno nie zamierzam się poddawać ;) Pozdrawiam. Polski Kosmonauta (dyskusja) 12:04, 29 paź 2020 (CET)
Stworzony przez Ciebie artykuł Wojciech Olszański został zgłoszony do poczekalni i toczy się nad nim dyskusja.
Autor tego zgłoszenia ma wątpliwości co do jakości lub encyklopedyczności Twojego artykułu. Jeśli uważasz, że ten artykuł nie powinien zostać skasowany, odnieś się do uwag zawartych w zgłoszeniu. |
Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:
- niezrozumiała treść bez przypisów
W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.
Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.
Pozdrawiam, Jckowal piszże 01:05, 1 lis 2020 (CET)
Stworzony przez Ciebie artykuł Vít Jedlička został zgłoszony do poczekalni i toczy się nad nim dyskusja.
Autor tego zgłoszenia ma wątpliwości co do jakości lub encyklopedyczności Twojego artykułu. Jeśli uważasz, że ten artykuł nie powinien zostać skasowany, odnieś się do uwag zawartych w zgłoszeniu. |
Odp:Zapytanie
Cześć. Tak jak zrobiłem jest właśnie właściwie, zgodnie z naszymi zasadami - zobacz Wikipedia:Strona ujednoznaczniająca. pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 11:27, 2 lis 2020 (CET)
Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 00:18, 26 lis 2020 (CET)
Tomarowka
Linia kursuje? W ogóle trochę tam nie do końca po polsku (jakiś rejon a nie rejon jakiś). Ciacho5 (dyskusja) 19:44, 30 lis 2020 (CET)
Witaj,
Traktat pokojowy w Rydze został zawarty pomiędzy Polską a Rosją sowiecką i Ukrainą sowiecką http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19210490300 , w okresie między zawieszeniem broni 18.X.1920, a zawarciem pokoju w marcu 1921 Rosja Sowiecka dopisała jedynie siebie jako reprezentanta Białoruskiej SRR. inne twory marionetkowe powołane przez Moskwę nie były stroną wojny z Polską. Andros64 (dyskusja) 23:05, 3 gru 2020 (CET)
- Stroną wojny mogą być tylko państwa. Andros64 (dyskusja) 00:20, 4 gru 2020 (CET)
- To, że jest gdzie indziej błąd (już poprawiony ;)) to nie znaczy, że tu może być. Andros64 (dyskusja) 09:51, 4 gru 2020 (CET)
- Stronami wojującymi są uznane międzynarodowo państwa. Polska uznała USRR w październiku 1920 za państwo - stronę wojny. Polrewkom nie był państwem, ani nie reprezentował oficjalnie uznanego międzynarodowo państwa. To zamyka kwestię z definicji. Andros64 (dyskusja) 09:02, 7 gru 2020 (CET)
Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!
Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty
W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.
Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).
Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.
Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie, natomiast na stronie brak wersji przejrzanej są umieszczane strony oczekujące na pierwsze przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas. Warto czasami zajrzeć na stronę Pomoc:Pytania nowicjuszy, gdzie mogą też pojawiać się prośby o przejrzenie. |
- Jak oznaczać artykuły?
Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. Aby oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz usunąć zatwierdzenie, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.
- Cofanie zmian
Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.
- Jeżeli chcesz przedyskutować jakieś kwestie związane z oznaczaniem, które nie zostały przedstawione na stronie Wikipedia:Wersje przejrzane, załóż wątek w kawiarence.
Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota PBbot (dyskusja) 13:34, 15 mar 2021 (CET)
Twoje edycje
Witaj, prosiłbym o większą staranność w edycjach, wycofywanie czyichś edycji jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku ewidentnego wandalizmu, natomiast anulowanie wymaga podania podstawy anulowania, obawiam się że nieco na wyrost dostałeś uprawnienia do przeglądania, pozdrawiam Fristajl (dyskusja) 18:49, 27 mar 2021 (CET)
Oznaczanie
Bardzo cię proszę o nieoznaczanie takich bzdur jako przejrzane. To miasto leży w Niemczech i posiada urzędową nazwę wyłącznie w języku niemieckim, nie posiada też ustalonego polskiego egzonimu. A dzięki tobie przez ponad miesiąc w nagłówku wisiała jakaś jego "polska nazwa", którą ktoś sobie dopisał. Niedawno otrzymałeś uprawnienia redaktora, a już powyżej widzę uwagi odnośnie niewłaściwego ich wykorzystywania. Bacz, by ich za szybko nie stracić. Hoa binh (dyskusja) 22:36, 28 mar 2021 (CEST)
Nalczyk
Skąd wziąłeś dane zmieniające powierzchnię, władze i inne? Nie zamieściłeś źródła... AB (dyskusja) 12:26, 14 kwi 2021 (CEST)
Twoje edycje miast w Rosji
Przejrzałem wyrywkowo kilka Twoich edycji zmieniających informacje na temat miast w Rosji. Podajesz jako ich źródło tabelę, która odnosi się TYLKO do liczby mieszkańców - skąd więc inne zmiany? Zakładam Twoją dobrą wolę, nie podejrzewam umyślnego fałszowania wikipedii, ale takie działanie nosi wszelkie znamiona takowego. AB (dyskusja) 13:29, 14 kwi 2021 (CEST)
- Działanie super pozytywne, ale pamiętaj - jedna zła edycja - a takową jest ta niepodparta źródłem, lub jeszcze gorzej - podparta rzekomym źródłem - niweczy zaufanie do pozostałych zmian, choćby były właściwe. AB (dyskusja) 15:54, 14 kwi 2021 (CEST)
- Nie. Tam były przypisy, które nie dotyczyły tej treści, po prostu fałszowały hasło. Jak będzie czas, to dodam, ale tak nie należy zostawiać. AB (dyskusja) 01:46, 18 kwi 2021 (CEST)
Zlatan
Anulowałeś moją edycję artykułu Ibrahimovicia, w której poprawiłem błąd ortograficzny i dałeś w opisie "potrzebne źródło" :D Rozumiem, że przez przypadek? Campió99 (dyskusja) 20:42, 25 lip 2021 (CEST)
Dlaczego usunąłeś moją korektę rozszerzającą okres pełnienia funkcji prezesa związku wraz z podanym przeze mnie źródłem (Inżynier Kolejowy nr 8/35) ? MZM (dyskusja) 16:14, 31 lip 2021 (CEST)
- Piszesz że nie podałem konkretnego źródła, a więc informuję, że mijasz się z prawdą; podałem tytuł czasopisma i kolejny numer. --MZM (dyskusja) 00:02, 1 sie 2021 (CEST)
Stworzony przez Ciebie artykuł Charkowska Republika Ludowa został zgłoszony do poczekalni i toczy się nad nim dyskusja.
Autor tego zgłoszenia ma wątpliwości co do jakości lub encyklopedyczności Twojego artykułu. Jeśli uważasz, że ten artykuł nie powinien zostać skasowany, odnieś się do uwag zawartych w zgłoszeniu. |
Adam Didur (dyskusja) 18:25, 5 sie 2021 (CEST)
- Ciekawy twój artykuł i to zdjęcie!
- Commons: Место расстрела ночью с 14 на 15 марта 2014 года националистами «Правого сектора» семи харьковчан (двое насмерть, пятеро тяжело ранены) на улице Рымарской
- vs plwiki neonazistowskich bojowników oraz w oryginale неонацистские боевики.
- Czy wiesz czy dalej tam ta tablica wisi? Czy może https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Vizu zapytać?
- W plwiki jestem na wikiwakacjach (o ile np. w WikiManii coś WMPL nie wspomni), ale zaglądnąłem znowu gdyż niedawno redagowałem nieco i komentowałem pokrewną Dyskusja:Polityka historyczna. Zezen (dyskusja) 14:03, 15 sie 2021 (CEST)
Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2021
Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory rozpoczęły się 18 sierpnia 2021 i potrwają do końca miesiąca.
Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty takie, jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.
W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 19 kandydatów z całego świata. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem.
Do głosowania uprawnionych jest prawie 70 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 31 sierpnia 2021. Zagłosuj przez link na meta.
Jeśli oddałeś/-aś już głos, dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.
dostarczone zgodnie z informacją podaną na Tablicy ogłoszeń (Specjalna:Diff/64157534) przez mastibot <dyskusja> 23:51, 28 sie 2021 (CEST)
Andora
Dlaczego wycofaliście moją edycję? Na początku link prowadzi do strony HTTP 404. Link, ktory dodałem jest OK. --Jarash (dyskusja) 15:59, 15 lut 2022 (CET)
?
- Cześć. Czy możesz napisać ten artykuł w języku polskim na Polskiej Wikipedii? Lub w zapytaniach Wikipedii pisać do tych, którzy tłumaczą z języka rosyjskiego na język polski. Proszę odpowiedzieć tak lub nie. Chcę, aby ten artykuł był dostępny w innych sekcjach Wikipedii w innych językach. Artykuł można przetłumaczyć na dowolny język za pośrednictwem Google lub Yandex Translator. Sekcja "struktura" nie musi być dodawana. Przetłumaczyłem ten tekst za pomocą Tłumacza Google, przepraszam, jeśli pojawią się błędy w tekście. https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D1%85%D0%B5%D0%B4%D1%8B_%D0%B2_%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B8 188.0.189.236 (dyskusja) 13:46, 21 lut 2022 (CET)
Strony konfliktu
Dzięki za spostrzeżenie. Faktycznie, nie wiedziałem że jest taka tradycja wpisana w szablon. Nie było bynajmniej moim zamiarem tendencyjne ukazywanie jednej strony jako pierwszej, ale podszedłem czysto redakcyjnie do tego, kierując się kolejnością w nazwie. A poza tym kierowałem się bodaj najważniejszym hasłem tego typu tj. kampania wrześniowa, gdzie agresor jest w pierwszej rubryce. Podobnie jest też w kampania francuska 1940. Wydaje się więc, że skoro jest takie zalecenie w szablonie, to należałoby to ujednolicić w hasłach. Pzdr. Lowdown (dyskusja) 09:44, 2 mar 2022 (CET)
re: W0jna we Flandrii
Spróbuję przejrzeć hasło dziś wieczorem lub jutro. Kriis bis (dyskusja) 18:17, 15 sie 2022 (CEST)
Cześć! Zapraszam do reaktywowanego Wikiprojektu Ukraina. Pozdrawiam. The Orbwiki107 (dyskusja) 13:49, 27 sie 2022 (CEST)
Podziękowanie - Wojna we Flandrii
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 05:40, 30 sie 2022 (CEST)
Czy wiesz – Wojny Aleksandra Wielkiego
Strona Wojny Aleksandra Wielkiego została zgłoszona 17 lutego 2024 do rubryki „Czy wiesz” eksponowanej na stronie głównej. Zachęcam do obserwowania strony: nominacja artykułu Wojny Aleksandra Wielkiego. |
Dziękujemy i prosimy o więcej, Polski Kosmonauta (dyskusja) 17:48, 17 lut 2024 (CET)
Stworzony przez Ciebie artykuł Wojny Aleksandra Wielkiego został zgłoszony do poczekalni i toczy się nad nim dyskusja.
Autor tego zgłoszenia ma wątpliwości co do jakości lub encyklopedyczności Twojego artykułu. Jeśli uważasz, że ten artykuł nie powinien zostać skasowany, odnieś się do uwag zawartych w zgłoszeniu. |
Podziękowanie - Wojny Aleksandra Wielkiego
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:24, 1 kwi 2024 (CEST)
Prośby o pomoc w poprawianiu haseł
Cześć, z tej strony Sławek Borewicz. Od mniej więcej dekady zgłaszam bardzo słabe i nieuźródłowione hasła do poczekalni. Zanim je zgłoszę, próbuję znaleźć osoby, które mogłyby pomóc w ich weryfikacji. Szukam takich osób głównie poprzez deklaracje bycia specjalistami w konkretnych dziedzinach wiedzy. Dzięki temu w ciągu tego czasu udało się poprawić ponad 2 tysiące haseł, a dalsze 900 zostało usuniętych. Od kiedy zwracam się do specjalistów, proces poprawiania haseł znacząco przyspieszył. Dowiedziałem się jednak, że moje prośby o poprawianie haseł mogą mieć charakter nękania. Moje zapytania w projektach stosuję dlatego, aby nie zgłaszać haseł bez konsultacji do poczekalni, o co wcześniej byłem proszony. Wobec tego zamierzam najpierw kontaktować się z użytkownikami z pytaniem, czy wyrażają zgodę na angażowanie ich w taką pomoc. Ponieważ zwracałem się z taką prośbą też do ciebie, chciałbym poznać twoje zdanie. Jeśli nie wyrazisz zgody, także jeśli nie odpowiesz na ten wpis, nie będę się do ciebie zwracać z takimi prośbami. →Odbiór 08:33, 25 sie 2024 (CEST) |
Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2024
Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory trwają do 23:59 we wtorek 17 września 2024.
Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty, takie jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF złożone z 12 wolontariuszy. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.
W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 12 kandydatów z całego świata, 3 z nich ubiega się o reelekcję. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem. Dostępne są również „przewodniki” napisane przez członków społeczności.
Do głosowania uprawnionych jest prawie 120 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 17 września 2024. Zagłosuj przez link na meta.
Jeśli już zagłosowałeś, dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.
Więcej informacji – Oddaj swój głos w wyborach!
komunikat wysłany przez Msz2001 (dyskusja) 11:46, 15 wrz 2024 (CEST)
Zaproszenie do udziału w badaniu
Witamy!
Fundacja Wikimedia prowadzi badanie Wikipedystów, aby lepiej zrozumieć, co skłania administratorów do zaangażowania się w tworzenie Wikipedii i jakie czynniki mają wpływ na utrzymanie ich zainteresowania. Wyniki badania pomogą nam w poprawie doświadczeń Wikipedystów oraz rozwiązaniu wspólnych problemów i potrzeb. Zidentyfikowaliśmy cię jako dobrego kandydata do udziału w tym badaniu i będziemy wdzięczni za wypełnienie anonimowej ankiety.
Nie musisz być administratorem, aby wziąć udział.
Wypełnienie ankiety zajmuje około 10–15 minut. Więcej informacji o badaniu znajdziesz na jego stronie Meta, gdzie dostępna jest też polityka prywatności.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasze dane kontaktowe znajdziesz na stronie Meta projektu.
Z pozdrowieniami
BGerdemann (WMF) (dyskusja) 22:34, 8 lis 2024 (CET)
- ↑ In↑ «Сегодня»,21 December 2007.
- ↑ DC, Szokujący występ Jabłonowskiego! "Gdyby mój syn był pedałem, to bym go zastrzelił. Bo po co ma żyć takie coś?" [VIDEO] [online], NCZAS.COM, 22 listopada 2018 [dostęp 2020-10-06] (pol.).
- ↑ SKANDAL! Gwiazdor serialu TVP: Gdyby mój syn był gejem ZASTRZELIŁBYM GO | Z kraju Pikio [online], Pikio.pl, 21 listopada 2018 [dostęp 2020-10-06] (pol.).