Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Przejdź do zawartości

’Allo ’Allo! (seria 6)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z 'Allo 'Allo! (seria 6))

Premierowa emisja szóstej serii serialu ’Allo ’Allo! miała miejsce od 2 września do 21 października 1989 roku. Scenarzystami byli Jeremy Lloyd i David Croft. Ten ostatni był także reżyserem dwóch pierwszych odcinków szóstej serii, natomiast w kolejnych sześciu w tej roli zastąpił go Martin Dennis. Z powodu śmierci Dereka Royle’a w rolę Ernesta LeClerca musiał wcielić się Robin Parkinson. Każdy z odcinków szóstej serii liczy 30 minut.

Obsada

[edytuj | edytuj kod]

Odcinki

[edytuj | edytuj kod]
Numeracja Oryginalny tytuł Premiera w TV
6x01 The Ghost of René 2 września 1989
6x02 It's Raining Italians 9 września 1989
6x03 The Goose and the Submarine 16 września 1989
6x04 Playing Dead Again 23 września 1989
6x05 Disguised Intelligence 30 września 1989
6x06 Fence Painting 7 października 1989
6x07 Tha Marriage of Ernest & Fanny Leclerc 14 października 1989
6x08 Von Klinkerhoffen's Breakdown 21 października 1989

Fabuła

[edytuj | edytuj kod]

Odcinek 1

[edytuj | edytuj kod]

Ruch oporu postanawia zbudować w grobie brata bliźniaka René centrum komunikacyjne. Generał von Klinkerhoffen zauważa podejrzane prace na cmentarzu i żeby wyjaśnić tę sprawę, nakazuje przesłuchać przedsiębiorcę pogrzebowego – Monsieur Alfonse’a. Herr Flick i von Smallhausen w celu oszukania ruchu oporu rozpoczynają kurs języka angielskiego.

Odcinek 2

[edytuj | edytuj kod]

Generał von Klinkerhoffen planuje przechytrzyć ruch oporu, jednak w tym celu potrzebuje dobrego planu. René zostaje poinformowany przez Grubera o podstępie Gestapo. Michelle chcąc wprowadzić w błąd Herr Flicka i von Smallhausena, postanawia ucharakteryzować mieszkańców kawiarni.

Odcinek 3

[edytuj | edytuj kod]

Żołnierze generała von Klinkerhoffena aresztują Herr Flicka i von Smallhausena. Helga dostaje rozkaz poślubienia Herr Flicka, dzięki czemu generał będzie informowany o każdym jego ruchu. Po angielskich lotników znajdujących się w kanale nareszcie przypływa okręt podwodny, która ma umożliwić im powrót do kraju.

Odcinek 4

[edytuj | edytuj kod]

Kolejna próba ucieczki Fairfaksa i Carstairsa do Anglii kończy się niepowodzeniem. Lotnicy zostają uwięzieni w chateau, a Michelle wymyśla szalony plan ich odbicia. W chateau zjawiają się też przebrani za oficerów wyższej rangi Herr Flick i von Smallhausen.

Odcinek 5

[edytuj | edytuj kod]

Michelle by dostać się do chateau, planuje porwać samochód z oficerami wywiadu i zabrać im mundury. W zatrzymaniu auta pomagają między innymi Monsieur Leclerc i Madame Fanny. Za podszywanie się pod oficerów wyższej rangi Herr Flick i von Smallhausen zostają aresztowani.

Odcinek 6

[edytuj | edytuj kod]

Pułkownik von Strohm zastanawia się, jaka będzie reakcja generała von Klinkerhoffena, gdy ten dowie się o ucieczce angielskich lotników z chateau. By mieć pieniądze na życie po ewentualnej ucieczce za granicę, decyduje się sprzedać obraz Upadłej Madonny. Dzieło van Klompfa ma kupić paser, którym okazuje się Monsieur Alfonse, a transakcja ma zostać dokonana w Cafe René.

Odcinek 7

[edytuj | edytuj kod]

Do generała dociera informacja, że angielscy lotnicy uciekli z chateau. Wściekły von Klinkerhoffen grozi wysadzeniem Nouvion, jeśli Fairfax i Carstairs nie zostaną odnalezieni. Wielkimi krokami zbliża się ślub Monsieur Leclerca i Madame Fanny. Dla Michelle jest to kolejna okazja do wysłania lotników do kraju.

Odcinek 8

[edytuj | edytuj kod]

René dowiaduje się, że ludzie generała umieścili w kanale pod jego domem bombę. Zdenerwowany postanawia udzielić informacji o miejscu pobycia Anglików, jednak powstrzymuje go Louise z komunistycznego ruchu oporu. Ma ona pomysł, jak zatrzymać szalonego generała von Klinkerhoffena.