XMPP
Extensible Messaging and Presence Protocol (XMPP) раніше Jabber[1] — відкритий мережевий протокол для швидкого обміну повідомленнями та інформацією про присутність між користувачами мережі Інтернет. XMPP має ті ж базові можливості, що й такі комерційні системи швидкого обміну повідомленнями як GTalk, AIM, ICQ, MSN і Yahoo! Messenger. XMPP також має RFC під номером 3920. Основою XMPP є мова XML. Головною перевагою цієї технології є розподіленість, як в SMTP, та підтримка шлюзів в інші мережі обміну повідомленнями.
Історія
ред.Проєкт Jabber був заснований Джеремі Міллером на початку 1998 року, а перша згадка про нього з'явилася 4 січня 1999 року на сайті Slashdot. Фірма Jabber Inc. займається розробкою сервісів і програмного забезпечення для швидкого обміну повідомленнями і інформацією про присутність між користувачами Інтернету. при цьому платформа XMPP дозволяє налагодити обмін інформацією між різними системами.
Платформа Jabber стала одним з лідерів ринку. Зокрема, вона використовується в сервісах миттєвих повідомлень від компаній Google та Яндекс.
У вересні 2008 Cisco Systems оголосила про те, що планує придбати компанію Jabber Inc.[2], постачальника відкритого програмного забезпечення для сервісів миттєвих повідомлень і функцій присутності. Після об'єднання з Cisco Systems, Jabber Inc. займатиметься розширенням функцій обміну повідомленнями і присутності у продуктах Cisco Systems.
Стандарти XMPP
ред.- RFC 3920 — Extensible Messaging and Presence Protocol (XMPP): Core
- RFC 3921 — Extensible Messaging and Presence Protocol (XMPP): Instant Messaging and Presence
- RFC 3922 — Mapping the Extensible Messaging and Presence Protocol (XMPP) to Common Presence and Instant Messaging (CPIM)
- RFC 3923 — End-to-End Signing and Object Encryption for the Extensible Messaging and Presence Protocol (XMPP)
Посилання
ред.- XMPP Standards Foundation [Архівовано 24 жовтня 2009 у Wayback Machine.]
Див. також
ред.Примітки
ред.- ↑ Jabber Inc. — About Us. Архів оригіналу за 3 липня 2007. Процитовано 16 вересня 2009.
- ↑ Cisco покупает Jabber. Архів оригіналу за 3 червня 2015. Процитовано 21 червня 2019.
Це незавершена стаття про Інтернет. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |