Stegnosperma

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.

Stegnosperma
Stegnosperma cubense
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Порядок: Гвоздикоцвіті (Caryophyllales)
Родина: Stegnospermataceae
Nakai
Рід: Stegnosperma
Benth.
Види
Вікісховище: Stegnosperma

Stegnospermaрід квіткових рослин, що складається з трьох видів[1][2] деревних рослин, що поширені в Карибському басейні, Центральній Америці та пустелі Сонора. Це кущі чи ліани, з аномальним вторинним потовщенням у зрілих стеблах послідовним камбієм.

Листки чергові, цілісні, 2–5 см завдовжки, звужені з обох кінців. Квітки дрібні (5–8 мм), п'ятичленні, з білими пелюсткоподібними чашолистками. Вони розташовані короткими китицями, зазвичай не більше 10 см завдовжки, у S. watsonii коротші. Плід — коробочка діаметром 5—8 мм, містить дрібне (2—3 мм) чорне насіння з помітною червонуватою вушкою. Зазвичай цей рід розглядався як належний до родини Phytolaccaceae, але система APG і система APG II 2003 року вважають його єдиним родом своєї родини, Stegnospermataceae, і відносять його до порядку Caryophyllales.

Turner та ін. припускають, що S. halimifolium і S. watsonii насправді є тим самим видом, зауваживши, що зразки з узбережжя затоки Сонора мають проміжні характеристики. Незалежно від того, чи є вони одним або двома видами, вони локально поширені вздовж Каліфорнійської затоки, де вони зустрічаються на узбережжі та деяких внутрішніх водах, завжди на низьких висотах (менше 600 м).

Примітки

  1. Christenhusz, M. J. M.; Byng, J. W. (2016). The number of known plants species in the world and its annual increase. Phytotaxa. Magnolia Press. 261 (3): 201—217. doi:10.11646/phytotaxa.261.3.1.
  2. Stegnosperma scandens (Lunan) Standl. | Plants of the World Online | Kew Science.

Посилання