Очікує на перевірку

РЕН ТВ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з РЕН-ТВ)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
РЕН ТВ
ТОВ «Акцепт» (Телевізійний канал РЕН ТВ)[1]
КраїнаРосія Росія
Зона мовленняАзербайджан Азербайджан
Вірменія Вірменія
Білорусь Білорусь
Казахстан Казахстан
Киргизстан Киргизстан
Латвія Латвія
Литва Литва
Молдова Молдова
Росія Росія
Естонія Естонія
Час мовленняцілодобово (з 2 квітня 2007 року)
Мова мовленняРосійська
Центр керуванняМосква, Зубовський бульвар, 17 (1997—2016)
Москва, Партійський провулок, 1, к. 57, б. 3 (з 2016 року)
Формат
зображення
576i (SDTV)
Дата початку
мовлення
1 січня 1997
ЗамінивQ4054074?
Цифровий
мультиплекс
Другий
Аудиторія98 000 000 людей
ЗасновникIrena Lesnevskayad
Власник(и)Національна Медіа Група — 68% Медіахолдинг РЕН ТВ — 32%
Ранні назвиREN-TV-НВС (1 січня 1997 — 31 серпня 1998)
REN-TV (1 січня 1997 — 3 вересня 2006)
РЕН (8 лютого — 31 жовтня 2010)
Споріднені каналиРосія П'ятий канал
Росія Перший канал
Голос каналуАртем Кретов (з 2011)
Слоган«Це все, що вам потрібно!» (з 2022)
Сайтren.tv

РЕН ТВ — російський державний пропагандистський телеканал.[2] Телекомпанія була заснована 1 жовтня 1991 року, але до 1997 року не мала власної частоти і виробляла передачі для ОРТ (з 27 грудня 1991 по 31 березня 1995 року — «1-й канал Останкіно»), РТР, НТВ. З 1 січня 1997 року РЕН ТВ (називався тоді REN-TV-НВС) почав власне мовлення по всій території Росії.

У січні 2015 року РЕН ТВ був звинувачений державною Комісією телебачення і радіомовлення Литви у перекрученні подій в Україні та у розпалюванні міжнародної ворожнечі.[3]

Історія

[ред. | ред. код]

Епоха Леснєвських

[ред. | ред. код]

Телекомпанія-виробник програм REN-TV з'явилася 1 жовтня 1991. У назві телекомпанії містилася частина імені її засновниці — Ірени Леснєвської. Першими програмами REN-TV були «Астрологічний прогноз» Другого каналу і «Іронія долі, або з Різдвом Христовим», яка вийшла 27 грудня 1991. Ця ж телекомпанія надалі виробляла для російських телеканалів такі телепередачі, як «Щоб пам'ятали», «Дог-шоу. Я і моя собака», «Білий папуга».

1996 року телекомпанія розпочала створення на 49-му дециметровому каналі власного телеканалу. Передбачалося, що ефір буде складатися з оригінальних програм власного виробництва. Творцями телеканалу, Іреною і Дмитром Леснєвськими, на стадії запуску планувалося, що телеканал стане простором для талановитих людей, які не можуть себе реалізувати на інших каналах.

З 1 січня 1997 телеканал REN-TV розпочав мовлення в Москві на 49-му дециметровому каналі і увійшов в Незалежну Мовну Систему, спочатку канал починав своє мовлення з 14:30, а обсяг мовлення становив від 9 до 12 годин на добу.

На момент початку мовлення телеканалу в 1997 році у Ren-TV не було жодної телестанції в Росії, а мовлення було обмежено Москвою і Московською областю. Тому ж року РЕН ТВ купив ТС «Сети НН» в Нижньому Новгороді.

Під керівництвом Ірени Леснєвської і її сина Дмитра, телеканал активно розвивав різні телевізійні напрямки. Довгий час телеканал був відомий за трансляціями відомих американських сатиричних мультфільмів («Сімпсони», «Гріфіни», «Футурама»), трансляцій матчів англійської футбольної прем'єр-ліги і російської футбольної першості з коментарями Олександра Єлагіна. Телеканал також відрізняло від інших якість інформаційних, аналітичних і публіцистичних передач власного виробництва (найбільш відомими з них є «Новини 24», «Тиждень з Маріанною Максимовською», «Військова таємниця», «Віддзеркалення»).

Ren-TV активно розвивав і серіальне напрямок. За безпосередньої участі Дмитра Леснєвського були створені такі телесеріали, як «Солдати», «NEXT», «Ніна. Розплата за любов» та інші. 2003 року в ефір вийшов перший мультсеріал власного виробництва «Дятлоws».

Навесні 2000 року телекомпанія претендувала на вихід в ефір на третьому метровому телеканалі (ТВЦ). Згодом телекомпанія відкликала свою заявку.

У жовтні 2000 року 70 % акцій REN-TV, що раніше належали ЛУКОЙЛу, викупили дочірні компанії РАО ЄЕС. До того часу частка телеканалу становила вже 3,5-3,7 % глядачів по Росії.

У 2003 році REN-TV купив єкатеринбургський канал ACB, який у той час був мережевим партнером цього телеканалу.

У 2005 році телеканал покинули його засновники Ірена і Дмитро Леснєвські. Новим генеральним директором телеканалу став Олександр Орджонікідзе, колишній гендиректор «НТВ-Плюс». Майже відразу ж після його приходу на телеканалі розпочалася реорганізація всієї сітки мовлення: з телеканалу звільнилися частина співробітників інформаційної служби на чолі з її керівником Оленою Федоровою, також від ефіру була відсторонена Ольга Романова.

30 % акціонерного капіталу телеканалу перейшли до німецької компанії RTL Group і по 35 % — російським компаніям «Северсталь-Груп» і «Сургутнефтегаз». Одночасно на телеканалі була створена посада головного редактора — ним став Ілля Кузьменков.

З 2006 року

[ред. | ред. код]

4 вересня 2006 телекомпанія розпочала мовлення під оновленим русифікованим брендом «РЕН ТВ». Одночасно була запущена оновлена ​​концепція «Самий сік телеефіру». Перехід до нової концепції керівники телеканалу коментували насамперед тим, що при старому керівництві телеканал відрізняли «невиразна програмна політика і невиразне враження від каналу».

Ідея ребрендингу належала новим власникам в особі RTL Group, також однією з цілей ребрендингу стало збільшення розважального мовлення на телеканалі.

Нові керівники відразу ж відмовилися від сітки мовлення, запущеної при Леснєвських, і запустили ряд розважальних програм і серіалів, серед них «Вулиця Гоголя», «Троє зверху» і «Брати по-різному». Не залишили осторонь і виробництво документально-публіцистичних та інформаційних проєктів — в рамках документальних лінійок на каналі вийшли стрічки про вбивство журналістки «Нової газети» Анни Політковської, про справу рядового Сичова, про події в Чечні і річниці бесланської трагедії. Найпопулярнішими проєктами телеканалу стали «Вечір з Тиграном Кеосаяном», «Година суду з Павлом Астаховим», а також ток-шоу Михайла Грушевського «Бабин бунт».

2007 року телеканал в черговий раз змінив концепцію і став орієнтуватися переважно на чоловіків від 25 до 54 років. На це, в першу чергу, вплинув факт, що після відходу з каналу Дмитра Леснєвського рейтинги каналу помітно зменшилися.

У лютому 2008 року телеканал разом з «П'ятим каналом» і газетою «Известия» увійшов в новий холдинг «Національна Медіа Група».

У жовтні 2009 року з'явилася інформація про те, що з наступного року РЕН ТВ і «П'ятий канал» відмовляться від виробництва випусків новин власного виробництва, а виробництвом новин для телеканалу займеться державна телекомпанія Russia Today. Надалі інформація була спростована, і телеканали продовжили випускати в ефір випуски новин власного виробництва.

У період з 8 лютого по 31 жовтня 2010 телекомпанія носила назву «РЕН». У той же час телеканалом була визначена концепція «Життя азартне!»

З 1 квітня 2011 мовлення «РЕН ТВ» у «Триколор ТВ» було призупинено через нестачу коштів. Місце мовлення в «Триколор ТВ» замістив телеканал «TV-Sale».

З 6 липня 2011 мовлення телеканалу «РЕН ТВ» в пакеті супутникового оператора «Триколор ТВ» у складі платного пакету «Оптимум» відновлено в повному обсязі.

З 15 серпня 2011 канал знову змінив концепцію і постав у новому стилі та з новим слоганом «РЕН ТВ. Ти з друзями». За словами генерального продюсера РЕН ТВ Дмитра Веліканова попередня концепція зі слоганом «Життя азартне!» і жовто-чорною кольоровою гамою вичерпала себе і не містила достатнього позитивного емоційного заряду.

У 2012 році, за підсумками телесезону 2010/2011 років, телеканал «РЕН ТВ» отримав сім статуеток премії ТЕФІ, п'ять з яких за досягнення в інформації та аналітиці.

14 грудня 2012 «РЕН ТВ» увійшов у другий мультиплекс цифрового телебачення Росії.

27 вересня 2013 Олександр Орджонікідзе покинув пост генерального директора, а цю посаду зайняла Ірина Варламова.

15 жовтня 2014 телеканал «РЕН ТВ» розпочав мовлення у форматі 16:9 SDTV.

У листопаді 2014 телеканал оголосив про плани щодо створення дочірніх телеканалів «REN-TV International» і «Військова таємниця». REN-TV International — це ліцензійно очищена міжнародна версія РЕН ТВ, наближена до оригінальної (російської) версії каналу. Вона транслюватиме актуальні інформаційні, авторські та розважальні програми, а також російські серіали і документальні проєкти. Сітка телеканалу «Військова таємниця» складатиметься з документальних проєктів РЕН ТВ, серед них — «Територія помилок», «Військова таємниця», «Битва цивілізацій». Запуск обох каналів планується на 2015-2016 роки, основний приціл буде робитися на супутникові платформи, кабельні та цифрові мережі.

Пропаганда

[ред. | ред. код]

Комісія з телебачення і радіомовлення Литви, проаналізувавши мовлення низки російських телеканалів, констатувала, що вони розпалюють ворожнечу, а також спотворюють інформацію про війну в Україні. Комісія на три місяці припинила трансляцію в Литві «РЕН-ТВ Литва».

Порушниками визнані також РТР Планета і НТВ-Мир. У зв'язку з тим, що ці російські канали мають право мовити на всій території Європейського союзу, остаточне припинення трансляції цих каналів залежить від рішення на більш високому рівні. Литовська Комісія зажадала від російських журналістів публічного вибачитися і заяви про те, що вони поширювали неправдиву інформацію[4][5].

У листопаді 2023 року уряд Канади запровадив санкції проти РЕН-ТВ та низки інших російських видань за дезінформацію та військову пропаганду проти України[6].

Логотип

[ред. | ред. код]

Телеканал змінив 8 логотипів. Нинішняй — 9-й за рахунком. Всі логотипи завжди знаходились у правому верхньому куті телеекрану. З 15 березня 2010 року логотип не прибирається з екрану при показі реклами.

Програми

[ред. | ред. код]
  • «Вечірній квартал», актори Олена Кравець, Євген Кошовий, Сергій Казанін, Олександр Пікалов, Юрій Крапов.
  • «Новини 24»
  • «Тиждень з Маріанною Максимовською»
  • «Екстрений виклик 112»
  • «Репортерські історії»
  • «Військова таємниця з Ігорем Прокопенко»
  • «Чиста робота»
  • «Що відбувається?»
  • «Невідома планета»
  • «Звана вечеря»
  • «Час суду з Павлом Астаховим»
  • «Я — мандрівник»
  • «Карданний вал»
  • «Жадібність»
  • «Секретні території»
  • «Таємниці світу з Ганною Чапман»
  • «Ще не вечір»
  • «Формула стихії»
  • «Красиво жить»
  • «Следак»
  • «Вихід у світ»
  • «Незалежне розслідування»
  • «Бункер News»
  • «Вирок»
  • «Три кути з Павлом Астаховим»
  • «Механічний апельсин»
  • «Спартак: Кров і пісок»
  • «Досить мовчати!». Ведучий — Тигран Кеосаян (з 7 листопада 2011 року)

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. ООО "АКЦЕПТ" (Телевизионный канал РЕН ТВ), ИНН 7704241848
  2. ТНТ и РЕН ТВ придали федеральный статус. Архів оригіналу за 14 грудня 2013. Процитовано 27 грудня 2011.
  3. У Литві думають зупинити трансляцію двох російських телеканалів. Український тиждень. Процитовано 28 листопада 2016.
  4. Радіо Свобода: «Не можна казати, що ми брешемо»(рос.)
  5. Russian TV stations broadcasting in Lithuania may be suspended over bias. — «The Baltic Times», 2015-01-07 (англ.)
  6. РЕН-ТВ та "Известия". Канада запровадила санкції проти РФ за військову пропаганду. РБК-Украина (укр.). Процитовано 13 листопада 2023.
  7. До 31 серпня 1998 року у правій частині логотипу була присутня абревіатура «НВС».