Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Перейти до вмісту

Download GPX file for this article
Full screen dynamic map
Матеріал з Вікімандрів
Європа > Україна

Україна

Зміст

ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Зараз в Україні йдуть воєнні дії (із 24 лютого 2022 року, коли росія напала на Україну). Її відвідування небажане та небезпечне. Сухопутні кордони країни з росією та Білорусією закриті, з рештою країн працюють у посиленому режимі. Аеропорти та морські порти закриті для пасажирів.

Столиця Київ
Валюта гривня (UAH)
Населення 41,1 млн. (2022)
Електрика 230 вольт / 50 герц (Europlug, Schuko)
Телефонний код +380
Часовий пояс UTC +2, UTC +3 та Європа/Київ
Екстренна служба 112, 101 (пожежна охорона), 102 (поліція), 103 (швидка медична допомога)
Напрям дорожнього руху праворуч

Україна — друга країна за площею на європейському континенті після росії, Туреччини та Данії, та найбільша країна, територія якої повністю лежить в Європі.

Межує з росією на сході і північному сході, Білоруссю на півночі, Польщею, Словаччиною та Угорщиною — на заході, Румунією та Молдовою — на південному заході. На півдні і південному сході омивається Чорним й Азовським морями.

Зрозуміти

[ред.]

Украї́на — держава у Східній Європі.

Україна — унітарна держава. Вона складається з 24 областей, однієї автономної республіки Крим і двох міст з особливим статусом: Київ — столиця та найбільше місто; та Севастополь. Україна є президентсько-парламентською республікою з окремою законодавчою, виконавчою та судовою гілками влади. Найвищим органом державної влади є Верховна рада України, а главою держави — Президент України.

Багатонаціональна держава. Офіційною мовою в Україні є українська. У східних і південних областях поширена російська мова. Більшість населення належить до християн східного обряду — православних і греко-католиків. Серед інших конфесій представлені римо-католицизм, протестантизм, іслам. Населення (оцінка) — 41,98 мільйонів (2019 р.).

Україна — промислово-аграрна країна. Вона є одним з провідних експортерів деяких видів сільськогосподарської продукції і продовольства, зокрема, соняшникової олії. Народно-господарський комплекс країни включає такі види промисловості як важке машинобудування, чорна та кольорова металургія, суднобудування, автомобілебудування, авіабудування, виробництво техніки, обладнання для електростанцій, нафтогазової та хімічної промисловості. Україна є потужним виробником та експортером електроенергії. Налагоджено виробництво ракетоносіїв, супутників та обладнання для дослідження космосу. Україна є значним виробником зброї — танків, військово-транспортних літаків, зенітно-ракетних комплексів, оптичного обладнання.

Україна є одним із членів-засновників Організації Об'єднаних Націй, а також членом понад сорока міжнародних організацій.

Історія

[ред.]

Українська історія довга і горда, з моменту створення Київської Русі як найпотужнішої держави в середньовічній Європі. У той час як ця держава зазнала монгольського завоювання, західна частина України увійшла до складу Речі Посполитої з 14-го до 18-го століття, навіть сучасна Україна не зобов'язана йому борг сортів. Надалі українська держава в стані, в умовах тиску з боку Московії, залишається автономною протягом більш ніж ста років, але російська імперія поглинула більшу частину України в 18-му столітті, що нашкодило їх культурі й самобутності.

Радянський Союз

[ред.]

Незважаючи на короткий, але невизначений спалах незалежності наприкінці царського режиму, Україна була включена до складу нового СРСР після громадянської війни в Росії в 1922 році, з урахуванням двох катастрофічних голодоморів (1932-33 і 1946), а також жорстокої боротьби під час Другої світової війни. У радянській республіці, українська мова часто відходила «на другий план», коли російська усе більше переважала. Сталінські репресії протягом 1930-х років, спроби децентралізації під час адміністрації Хрущова і повторне посилення контролю за часів Брежнєва-Косигіна епоху 1970-х і початку 1980-х років. У будь-якому випадку, традиційно двомовні провінції мали ознаки російської та української мови практично у всіх містах, в тому числі у Львові, де українська є найбільш поширеною. У 1986 Аварія на Чорнобильській АЕС стала ще однією катастрофою для республіки і широко розглядається як подія, яка, в кінцевому рахунку, сприяла збільшенню тиску на центральну Радянську владу з метою надання автономії.

Незалежна Україна

[ред.]

Україна оголосила про свій суверенітет ще у складі Радянського Союзу в липні 1990 року як прелюдію до подій, що розгортаються наступного року. Верховна Рада (парламент України) знову проголосила незалежність України 24 серпня 1991 року. Референдум в листопаді 1991 року в якому вказується переважна підтримка населення незалежності (90% на користь незалежності). Ця декларація стала конкретною реальністю. Згодом, Радянський Союз офіційно припинив своє існування 25 грудня 1991 року. Спочатку серйозні економічні труднощі, гіперінфляція і олігархічне правління переважали в перші роки після здобуття незалежності. Питання кумівства, корупції та порушень існувало в ході голосування під час сильно спірноих президентських виборів 2004 року, де твердження про підтасовування викликало те, що стало відомо як «Помаранчева Революція». Ця революція привела до перевиборів та перемоги опозиційного кандидата Віктора Ющенка у Президенти. В ході наступних п'яти років «Помаранчева коаліція» розпалася і Віктор Ющенко втратив підтримку більшості українців. Як не дивно, його колишній суперник Віктор Янукович був обраний президентом; в кінцевому рахунку, Верховна Рада відсторонила проросійський уряд Януковича від влади на початку 2014 року після кількох місяців народного протесту проти його нездатності завершити ключову торгову угоду з Європейським Союзом, але його відхід відбувається в той час, коли скарбниця країни порожня, і уряд в безладді.

Регіони

[ред.]
Центральна Україна (Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Черкаська, Чернігівська)
Західна Україна (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька)
Один із культурно найрізноманітніших регіонів України, вважається "оплотом" української національної ідеї. Головні міста — обласні центри — архітектурою, традиціями, навіть релігійно відрізняються від решти регіонів. Захід України дуже різноманітний за своїм етнічним складом, історичним минулим, фольклором тощо. Відомий своїм мовним розмаїттям — діалектами української мови, що сформувалися під впливом сусідніх країн. Справжніми перлинами містобудування є Івано-Франківськ, Львів, Ужгород, Чернівці, Кам'янець-Подільський та інші міста. У цьому регіоні знаходиться більша частина об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні. Тим не менш, регіон багатий і на природні принади: Українські Карпати та Подільські товтри Медобори — улюблене місце для гірськолижного та загалом зимового відпочинку українців та закордонних відвідувачів. Захід України відомий також своїми ексцентричними фестивалями (тут їх щорічно відбувається чи не найбільше), громадськими закладами та міським європейським шармом і водночас дбайливо збереженою культурою українського села, народного побуту та архітектури.
Південна Україна (Миколаївська, Одеська, Херсонська)
Весь лівий берег Херсонської області окупований, Одеса та Миколаїв періодично обстрілюються.
Східна Україна (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Харківська)
Схід України — найбільш урбанізований регіон України, тут зосереджено багато об'єктів промисловості та народного господарства. Найбільші міста: Харків, Донецьк і Дніпро можуть похизуватися розвиненою міською інфраструктурою, Запорізька область є історичною колискою українського козацтва, на її території знаходиться відомий Музей історії українського козацтва, розташований просто неба на острові Хортиця — найбільшому острові на Дніпрі. Схід України, особливо промислові вузли Донецької та Луганської області славляться своїми покладами корисних копалин та шахтовим методом їх добування, зокрема популярності набувають екскурсійні спуски у шахти (наприклад, Соляна шахта у Соледарі). У той же час тут знаходиться безліч пам'яток архітектури, історії, природи, археології, котрі будуть цікаві усім українським і закордонним туристам. Луганська область практично окупована, Донецька область окупована більша частина області, на решті частині йдуть бойові дії. Малий шматочок Харківської області окупований. Більша частина Запорізької області окупована.
Крим
Одне з найпопулярніших місць відпочинку українців та гостей країни. Кримський півострів омивається Чорним і Азовським морями, на його території знаходяться Кримські гори, це зумовлює в основному туристичну спрямованість його інфраструктури, зосередженої переважно на Південному березі та Керченському півострові. Найбільші курортні міста: Алушта, Керч, Севастополь, Судак, Феодосія, Ялта та інші славляться не тільки своїм рекреаційними та курортними комплексами, але і історичними пам'ятками періодів грецької колонізації, Кримського ханства та російської доби. Історично Крим є значним осередком російської культури в Україні, тут зосереджено найбільше російськомовного населення, а більшість архітектурного надбання (маєтки, палаци, пам'ятники, сади та ін.) була створена саме за часів Російської імперії. Крим завжди надихав і скликав до себе творчу інтелігенцію з усієї Східної Європи, тому свого часу тут побували та жили велика кількість відомих письменників, художників тощо. Крим є однією із найвідоміших місцевостей України за кордоном. Оскільки Крим окупований Росією, яка веде війну з Україною, то відвідування Криму до закінчення війни небажане.

Міста

[ред.]
  • Київ — історична столиця Київської Русі та сучасної України на річці Дніпро. Старовинні собори і монастирі, широкі бульвари, красиві види і різноманітність культурних закладів.
  • Дніпро — індустріальне місто на Дніпрі.
  • Донецьк — найбільший індустріальний центр України. Окупований Росією. Відвідувати до деокупації не рекомендується.
  • Кам'янець-Подільський — стародавнє місто.
  • Львів — середньовічне старе місто, унікальна архітектура з польськими та австрійськими елементами. Відвідувати до закінчення обстрілів зі сторони Росії не рекомендується.
  • Одеса — порт на Чорному морі, унікальна суміш різних культур. Відвідувати до закінчення обстрілів зі сторони Росії не рекомендується.
  • Севастополь — порт на Чорному морі. Окупований Росією. Відвідувати до деокупації не рекомендується.
  • Харків — перша столиця колишньої УРСР, науковий, індустріальний, транспортний і студентський центр. Частково зруйнований. Відвідувати до закінчення обстрілів з боку Росії не рекомендується.
  • Чернівці — історичний центр Буковини і, поряд зі Львовом, вважається культурним центром Західної України.
  • Чернігів — красиве давнє місто України з великою кількістю збережених архітектурних пам'яток. Частково зруйнований. Потрібно бути уважним, уникати місць, де можуть бути міни.

Інші місця

[ред.]
  • Південний Берег Криму: Алушта, Ялта, Феодосія, Судак і узбережжя Азовського моря — пляжні курорти. Окупований Росією. Відвідувати до деокупації та/або без дозволу України не рекомендується через безпекову ситуацію та можливі юридні наслідки;
  • Карпати: Буковель, Яремче, Славське, Татарів, Ворохта;
  • Трускавець — найбільший бальнеологічний курорт в передгір'ях Карпат відомий своїми мінеральними водами;
  • Історичні місця — Хортиця, Херсонес Таврійський (окупований Росією. Відвідувати до деокупації не рекомендується);
  • Фортеці: Кам'янець-Подільська, Хотинська, Білгород-Дністровська;
  • Замки Золотої підкови: Олеський замок, Підгорецький замок, Золочівський замок;
  • Замки: Поморянський, Жовківський, Свірзький, Луцький, Мукачівський, Дубенський, Невицький, Збаразький;
  • Софіївка, Умань — один з найкрасивіших (і дбайливо підтримуваних) парків Європи;
  • Дністровський каньйон — сплави на каное і човнах;
  • Чернігівщина — Седнів, Любеч, Тростянець, Батурин, Славутич, Ніжин частково були під окупацією Росії. Відвідувати місця, де залишилися міни та нерозірвані боєприпаси, не рекомендується;
  • Озера — Світязь (на Волині) і Синевир (в Закарпатті).

Як дістатись

[ред.]

Візові вимоги та правила в'їзду в Україну

[ред.]

Туристичних віз Україна більше не потребує для громадян Європейського Союзу, США, Канади, Японії, Південної Кореї, Швейцарії, Ліхтенштейну, Андорри, Ватикану, Монако, Ісландії, Норвегії, Сан-Марино, Монголії, Сербії, Чорногорії, Грузії, Гонконгу, Ізраїлю, Парагваю, Бразилії, Брунею, Чилі, Аргентини, Боснії і Герцеговини, Північної Македонії, Панами, Туреччини і країн Співдружності незалежних держав (за винятком Росії).

Можна відвідувати Україну з метою туризму терміном до 90 днів. Візи після прибуття можуть бути отримані громадянами Антигуа і Барбуда, Барбадосу, Сальвадору, Маврикію і Сейшельських островів.

Для інших країн, візи можна отримати протягом декількох годин в українському консульстві, отримавши «Лист на фірмовому бланку», якщо у вас є вже орендоване житло або документи на бізнес-поїздку.

Більш детальна інформація доступна в посольствах України за кордоном.

З усіх питань щодо правил в'їзду в Україну ви можете звертатися на цілодобову гарячу лінію https://visitukraine.today/

Завжди знати, скільки валюти у вас є з вами. Посадові особи митних органів можуть запитати про кількість валюти, ввезеної до країни. Забороняється приносити великі обсяги української валюти (гривні), якщо ви її не задекларували на виїзді з України.

Бажано перевірити заздалегідь митні правила (наприклад, веб-сайт аеропорту Бориспіль, який має англійську версію); норми і правила можуть неоголошено змінитися.

При в'їзді в країну більше не потрібно заповнювати імміграційну форму.

Відвідування Криму

[ред.]

Після анексії Криму Росією в березні 2014 року, російські імміграційні та митні органи почали працювати в портах півострова записів. Було оголошено російською владою на 1 квітня 2014 року, що іноземні громадяни потребують регулярних російських в'їзних віз на відвідини Криму. Проте, влада Криму планує звернутися до федерального уряду Росії за введення спрощеного візового режиму для окремих категорій короткострокових відвідувачів, відмінних від тієї, яка застосовується в материковій частині Росії.

Оскільки Україна не визнає анексію півострова Росією, в‘їзд в Крим не з материкової частини України розглядається українською владою як «незаконний в'їзд на територію України». Якщо факт такого візиту виявить українська прикордонна служба, коли іноземний громадянин пізніше намагається увійти до материкової частини України, він підлягатиме «адміністративному покаранню» (штраф або, можливо, відмова у в'їзді в Україну), (Переліт Москва — Крим тепер карний «Політ з Москви до Криму тепер буде караним діянням», інтерв'ю зі співробітником української прикордонної служби, російською мовою).

Літаком

[ред.]

Детальну інформацію про ціни на авіаквитки та розклад рейсів можна знайти на цих сайтах:

https://aviatickets.com.ua/бронювання-авіаквитків/

http://www.skyscanner.com.ua/flights-from/ua/cheap-flights-from-ukraine.html

Найдешевший спосіб літати в Україну через міжнародний аеропорт Бориспіль біля Києва. Основні міжнародні центри для цих польотів Будапешт, Франкфурт, Мілан, Мюнхен, Прага, Лондон, Рим, Відень і Варшава з декількома рейсами в день австрійської AUA, LOT, Lufthansa, Air France, British Airways, KLM.

Бюджетна авіакомпанія Wizz Air літає до аеропортів Київ (Жуляни) і Львів.

Є кілька авіакомпаній, які пропонують прямі рейси в такі міста, як Дніпропетровськ (Lufthansa), Донецьк (Lufthansa, Austrian), Одеса (LOT, Austrian Airlines), Харків та Львів (LOT, Austrian Airlines), але вони дорожчі.

Щоб літати всередині України, найбільш поширена авіакомпанія Міжнародні Авіалінії України. Це неофіційна національна авіакомпанія, і її маршрути охоплюють всі основні напрями України.

Потягом

[ред.]

Детальну інформацію про ціни на квитки, а також розклад руху потягів, можна знайти тут:
http://booking.uz.gov.ua%5Bнедійсне+посилання%5D

Є щоденні прямі поїзди на ніч з Відня до Львова, та з Варшави до Києва. При переході із Західної Європи буде 2-3 години очікування на кордоні в той час як візками поїзда митники будуть змінені для того, щоб адаптуватися до іншої залізничної колії. Як правило, швидше і дешевше купити квиток до кордону, а згодом змінити поїзди, аніж чекати, поки проїде наскрізний поїзд.

З Києва є хороші міжнародні сполучення з Центральною Європою. Виліт з Белграда (36г), Будапешту (24 години), Кишинева (15г), Мінська (12г), Праги (35г), Софії (37г) через Бухарест (26г) і Варшави (16г). Berlin (22h) мають нічні зв'язку в літній сезон під час відступу від Відня (34г) є нічні M-Th. Існує також зв'язок від Венеції (45г) через Любляну (41г) один раз на тиждень, що вилітають по четвергах.

Більш екзотичні міста з нечастих виїздів з Києва включають в Астані (73H, Чт), Баку (64h, ср) і Мурманськ (61H, сезонний). І якщо ви шукаєте реального подорожі, сісти на поїзд 133E, що з'єднує Київ з Владивостока. Це одна з найдовших поїздок можливих на поїзді, взявши вісім ночей!

Інформація про потяги можна знайти на сайті українських залізниць англійською та українською мовами.

Автобусом

[ред.]

Є недорогі послуги, наприклад, прямий автобус до Львова та Івано-Франківська з Польщі. Як правило, вони пропонують рівень бюджету комфорту і вартості близько 1900-3100 грн.

Кораблем

[ред.]

Є також пороми зі Стамбула, Грузії, Варни (Болгарія) до Одеси. Дивіться пороми в Середземному морі.

Автомобілем

[ред.]

Найближче місто найбільшого значення на польській стороні Пшемисль. Його легко знайти, слідуючи за маршрутом А4 (Автострада №4, яка проходить через Пшемисль), також відомий як Автошлях E40.

Коли ви приїдете, дорога не досить вузька (це НЕ автомагістраль) з черги вантажівок і фургонів, припаркованих праворуч від дороги; злісна автостоянка з кафе / бар зліва. Не зупиняйтеся за транспортних засобів товарів, ковзають вгору по схилу з них, а потім подається в митній зоні, коли хлопець прапори ви вперед (для ввічливих європейців, ви не перестрибуєте чергу — комерційний трафік проходить через інший процес).

Якщо ви перебуваєте в автомобілі зареєстрованої в ЄС, то для громадян ЄС Україна має окремий паспортний контроль. Це для українського паспортного контролю, а потім для української митниці. Раніше кошмар, з апокаліптичними розповідями про 5-6 + годин на кордоні, але українці зробили великі успіхи в ефективності, і це займає близько години, щоб зробити перетин (2012). Не чекайте, що прикордонна поліція поставиться до вас дружньо або навіть шанобливо, насправді, очікуйте чогось в діапазоні від нейтральної до вкрай неприємної поведінки.

Після того, як ви пройшли, просто слідуйте по головній дорозі в напрямку Львова на E40 — це маршрут прямо по Україні до Києва (а звідти на схід). Дотримуйтеся цього — головні міста на шляху є Львів, Рівне, Житомир.

Не упускають про 15-20 км всередині України, в Мостиська, оскільки поліція зійшла з розуму про заходи дорожнього руху, тут (лежачі поліцейські або «сплячих поліцейських»). Вони подібні до айсбергів через дорогу, і дуже погано відзначені. Є чотири або п'ять наборів з них через село.

Пішки та на велосипеді

[ред.]

Ви можете пройти через 200 м від довгого моста Сігету Мармацієй, Румунія. Після того, як ви доберетеся до Солотвино, Україна, ви можете продовжити свою подорож в автомобілі або поїзді. Можна проїхати велосипедом влітку. Коли ви перетнули прекрасний старий міст, йдіть догори, біля церкви повернути праворуч. Через 50 метрів є банкомат праворуч! Це важливо, тому що квитки на поїзд можна купити тільки в гривнях і немає ні обміну, ні точки, ні терміналу, на якому є можливість оплатити кредитною карткою на вокзалі! Ідіть вперед і перед залізнично-автомобільного переходу поверніть ліворуч. Існує один поїзд у день до Львова (в кінці дня). Він зупиняється в кожному селі і займає близько 13 годин, щоб дістатися до кінцевого пункту призначення, квиток складає близько € 10.

Ви не можете перетнути кордон в Кросценко (Польща) пішки або на велосипеді. Ви повинні бути в транспортному засобі. Виходячи з Польщі на велосипеді в серпні 2011 року велосипедист має тільки чекати близько 5 хвилин, щоб прапор вниз водія, який був готовий (і мав місце), щоб взяти його, велосипед, і повний комплект цикл гастролей. Фактичного перетину потім зайняло близько години або близько того. Там не було ніякого заряду водієм або імміграційних служб.

Зі Словаччини

[ред.]

Є дві дороги в пунктах перетину кордону між Словаччиною і Україною (Убля і Ужгород). Убля підходить для пішоходів і велосипедистів, в Ужгороді лише автомобілям. Однак, Ви можете сісти в чиюсь машину та просто перетнути кордон. Існує один залізничний перетин кордону в Чопі.

В Ужгороді збирається щоденний автобус з Кошице (крім неділі та понеділка) і Пряшова (Словаччина). Є також кілька щоденних автобусів від Міхаловце до Ужгорода. Також із Ужгорода прямує нічний потяг до Львова та Одеси.

Як альтернатива, Ви можете мандрувати щоденним місцевий потягом з Чєрни-над-Тисою до Чопа.

Транспорт

[ред.]

Громадський транспорт

[ред.]

Майте на увазі, що всі іноземці підлягають більш жорсткому контролю з боку поліції під час поїздок на громадському транспорті, особливо міжміського. Будьте готові пред'явити паспорт і документи на в'їзд і тримати номер свого посольства/консульства під рукою в разі, якщо ви зіткнетеся з корупціонером. Якщо ви опинилися за межами базового міста без ваших офіційних документів, будьте готовими до великих штрафів.

Найшвидший спосіб пересуватися у великих містах - маршрутки: мікроавтобуси, які слідують маршрутами так само, як звичайні автобуси. Зазвичай ви можете помітити їх або попросити їх зупинитися в інших місцях, не тільки на зазначених автобусних зупинках. Плата за проїзд оплачується, як тільки ви увійдете до маршрутки, і фіксована, незалежно від того, як далеко ви хочете їхати. Так само у звичайних автобусах, трамваях, тролейбусах і метро — скрізь фіксована ціна на проїзд. Скажіть водієві, що ви хочете вийти, коли ви наближаєтеся до призначення.

Кожне місто має міжміський автовокзал, від якого ви можете поїхати майже скрізь по Україні. Тарифи і якість обслуговування варіюються в широких межах.

На літаку

[ред.]

МАУ пропонує дешеві авіаквитки, які можуть бути заброньовані он-лайн і може бути економія часу альтернативи. Наприклад, рейс Одеса-Київ (в одну сторону) USD180 (включаючи податки і збори) і займає 1,5 години. Проте, для найдешевших тарифів обов'язково використовувайте раннє бронювання.

Потягом

[ред.]

Потяги знаходяться у веденні державних залізниць України. Як і у всіх країнах СНД, класи поїздів, автомобілів і система продажу квитків абсолютно так само, як в Росії.

Українські потяги досить старі і повільні в порівнянні з європейськими стандартами, але точно ходять за розкладом, надійні і дуже дешеві. Наприклад, із Сімферополя до Львова за € 8 був спальний вагон (плацкарт) 3-го класу, час проїзду близько 10 годин.

Як правило, в Україні, на великі відстані поїзд краще автобуса через їх комфорт і тому, що часто вони навіть дешевше. В «Люкс» спальні вагони мають двомісцеві купе. Другий клас має купе з чотирма місцями. Третій клас має шість місць, з яких два - за проходом.

Оскільки поїзди користуються популярністю в Україні, можливо, доведеться купувати квитки заздалегідь. Це частіше дійсно для третього класу. Ви можете перевірити наявність і навіть купити квитки онлайн або на Інтернет-магазині Укрзалізниці (веб-сайт українською мовою та англійською). Інтернет-магазин пропонує як внутрішні так і міжнародні квитки, починаючи з України. Інтернет-магазин надасть вам дійсний електронний проїзний документ. Але якщо ви хочете отримати друкований квиток, ви повинні зазначити код бронювання (або просто роздрукувати підтвердження бронювання) і піти до будь-якої каси, яка роздрукує ваш квиток. Робіть це, принаймні за 30 хвилин до виїзду, тому що черги в касах не є рідкістю. Великі залізничні станції можуть мати спеціальні каси для квитків, куплених через Інтернет. Спробуйте визначити таку касу і туди безпосередньо, замість того, щоб чекати в черзі на черговій касі.

Купівля квитків через каси може бути більш складним, хоча. Дами на касі не дуже доброзичливі і навряд чи говоритимуть будь-якою іншою мовою, крім української чи російської. Звичайна стратегія написання вашого призначення і номера поїзда на аркуші паперу має спрацювати. Тим не менш, вам може бути зручніше запитати місцевих жителів, щоб купили квитки для вас. Великі станції мають великі екрани, які показують квитки, доступні для майбутніх поїздів. Це може бути зручно для останньої хвилини покупки квитків.

Автобусом

[ред.]

Є дві основні автобусних компаній, які працюють автобуси від всіх великих міст і з Києва: Автолюкс та Гюнсел. Ціни підвищуються аж до 300-320 грн до Дніпропетровська і Харкова.

Основною перевагою автобуса є те, що він виходить з Борисполя і зупиняється в Києві, так що якщо ваш кінцевий пункт не Київ, ним легше дістатись головного пасажирського залізничного вокзалу в Києві. Автобуси: стандартні автобуси, туристичні автобуси, служать холодні напої і чай, показ фільмів, а також зупиняються приблизно кожні 3-4 години. Вони бігають кожні кілька годин.

Автолюкс має VIP автобус і з Одеси, яка має хороші шкіряні сидіння і є більш менш нон-стоп. Він відходить один раз в день, займає чотири години або близько того, як і з Києва і коштує близько UAH560-770.

За маршруткою

[ред.]

Крім того, так само, як і в Росії, є приватні автобуси, які називають "маршрутками". Вони працюють на постійних маршрутах і мають бути ліцензовані як автобуси або таксі. Ви можете сісти на один на початку маршруту або на фіксованих зупинках. Деякі з них також буде зупинено в будь-якій точці між призначеними зупинками, але це багато в чому залежить від регіону і навіть від настрою водія. Офіційно вони не повинні висаджувати пасажирів за межами позначених автобусних зупинок, але насправді вони роблять це досить часто. На початку маршруту і за фіксованими маршрутами, ви можете виявити, що ви стоятимете в черзі. В інших місцях, просто помахайте рукою, коли ви бачите таке. Якщо в наявності є місця, автобус зупиниться для вас. Для того, щоб вийти, скажіть водієві, коли ви доїдете до місця призначення, і він зупиниться. Вам потрібно оплатити суму вашого тарифу водієві. Ви не отримуєте квиток, якщо ви не просите про це. Часто це не так просто з'ясувати, які маршрутка доставить вас до місця призначення, як і в будь-якому місті є буквально сотні різних маршрутів.

На таксі

[ред.]

Таксі, ймовірно, найбезпечніший спосіб пересування по місту. Ви хочете звʼязатися зі своїм готелем або рестораном, щоб викликали вам таксі. Україна в значній мірі є напрямок економіки, заснованої, а це, як ви отримуєте якість, безпеку і хороше обслуговування. Таксі завжди зайняті. Місцеві жителі розкажуть вам зателефонувати заздалегідь. Намагаючись зупинити таксі не буде продуктивним, в кращому випадку, і ви отримаєте серйозні проблеми в гіршому випадку.

Може здатися нерозумним найняти таксі, щоб доставити Вас в 100 км до наступного міста. Якщо ви використовуєте готелі напрямок, ви отримаєте пристойну швидкість. Це може бути в два рази дорожче, ніж поїзд, але зручно, менше часу, і безпечно. Майте на увазі, що вам потрібно таксі, щоб доставити Вас до автобусної або залізничної станції. Американці знаходять автобуси на далекі відстані людними і незручними.

Автомобілем

[ред.]

Можна обʼїхати Україну машиною, але потрібно знати про деякі особливості: Знаки всі українською мовою (кирилиця). Всього лише кілька знаків (кожні 200 км або близько того) написані латинкою, і вказують на основні міста. Рекомендується хороша дорожня карта (ті, які доступні в основному українською мовою, але латинськими карти алфавіту починають з'являтися), тому що назви місця не дуже добре розміщені на дорожніх знаках.

Вам наполегливо рекомендується дотримуватися знаків, особливо обмеження швидкості. Майте на увазі, що на відміну від західних країн, де обмеження повторюється кілька разів, в Україні, зобов'язання або заборона часто вказується на одному знакові, який ви не повинні пропустити. І навіть ці симптоми часто далеко від дороги, покритої гілками і т. д. Поліція завжди там, щоб нагадати вам.

Швидкість в містах обмежена до 60 км/год. Однак люди їздять швидко в будь-якому випадку.

Швидкість в «громадяни» (одна проїжджа частина доріг сільській місцевості) обмежена 90 км/год (55 миль в годину). Бідна середня якість доріг вже діє як швидкість перевірки.

Швидкість на трасах (автострад) обмежена 110-120 км/ год (75mph).

Майте на увазі, що корупція широко поширена серед українських поліцейських, і туристи є особливо вигідним об'єктом. Коли вас зупинили за перевищення швидкості або інші правопорушення, посадові особи можуть агресивно намагатися витягти смішні суми грошей від вас (€ 100 і вище), пропонуючи «скорочення», якщо ви платите на місці (запропонована альтернатива є деяких неприємних і більш дорогий спосіб, все зроблено вгору). Якщо ви запитали нічого, крім того, вимагають письмового квитка для Вас, щоб заплатити пізніше замість цього. Не дозволяйте їм залякати вас. Це дуже корисно мати посольство номер телефону під рукою для цих випадків. Якщо ви говорите, що, вони дозволять вам з гачка швидше, ніж ви це знаєте. У всякому разі, запишіть номери значка офіцерські, звання, номерний знак поліцейської машини, і повідомити про це найближчого посольства / консульства в деталях, щоб допомогти боротися з цими корупції.

Паливо вже не є проблемою в Україні, особливо для тих, хто пам'ятає поїздки в Україну під час початку 1990-х, коли бензин вважався дорогоцінним. На сьогоднішній день існує безліч сервісних станцій. Існують різні види палива, такі як дизельне паливо, неетилований з октановим числом 95, і (рідше) неетилований з октановим числом 98; виявлені також 80 і 76 октанів. Зверніть увагу, що якщо ви вибираєте, щоб заправитися в сільській місцевості АЗС, вам потрібно буде заплатити спершу, і готівкою. Однак навіть там багато станцій дійсно приймають кредитні картки.

Стан доріг величезна тема: Головні дороги ОК для всіх автомобілів, до тих пір, поки ви не їдете занадто швидко. Численні поточні ремонти створили клаптеве дорожнє покриття, і він буде серйозно перевіряти вашу підвіску — навіть на великих двосмугових дорогах.

Другорядні дороги прохідні, але будьте обережні: деякі зони можуть бути сповнені вибоїн, і ви повинні ставитися до них з особливою обережністю, або уникнути їх повністю. Дороги між селами часто трохи більше, ніж бруду й сліду не твердим.

Дорожні роботи були тривають, але якість доріг відстає від Західної Європи (за винятком Києва).

Будьте обережні під час руху в містах або селах. Іноді тварини віддають перевагу ходити по дорозі, і вони становлять небезпеку для всіх водіїв. Ви, ймовірно, побачите велику кількість тварин, які постраждали від автомобілів, так що будьте готові.

Велосипедного руху небагато, але іноді ви будете бачити людей похилого віку, що транспортують мішок трави на старій дорозі велосипедом або ентузіастів на велосипеді в яскравому одязі верхи на професійному гоночному велосипеді. Це ще більш імовірно, повинні бути виконані на упорядкованій дорозі, де тротуар гладкий. Також велосипедисти будуть використовувати обидві смуги дороги в обох напрямках однаково, тобто ви настільки ж ймовірно, щоб зустріти велосипедист найближчі до вас, верхи на межі, як ви будете подорожувати в вашому напрямку. І майже завжди без вогнів або світлому одязі, тому будьте особливо обережні під час руху в нічний час і на світанку / заході.

Крім того, не дивуйтеся, щоб побачити багато запряжених коней — навіть на двосмугових дорогах.

За великим пальцем

[ред.]

Автостоп в Україні знаходиться на середньому рівні. Можна їхати автостопом — як правило, вантажні автомобілі доставить вас безкоштовно, — але все-таки варто спробувати зупинити особисті автомобілі. Хороші люди є скрізь; вас можуть підібрати в Lada або Lexus. (Більше, як правило, перших.)

Зазвичай автостопом жест (також використовується для граду таксі і маршруток) є особою зустрічного руху і точку на дорозі з прямою правою рукою відтягнути від тіла. Іноді, для видимості, ви можете додати вниз розвіваються рух відкритої правою рукою. Це гарна ідея, щоб написати на аркуші паперу, на якій назва пункту призначення.

Мова

[ред.]

Українська мова є офіційною мовою. Поблизу кордонів з сусідніми країнами говорять російською, румунською, польською, угорською. Російська мова схожа на українську і найчастіше нею спілкуються на півдні і сході України. З впевненістю можна сказати, що практично кожен українець розуміє російську мову; проте, в західних регіонах люди можуть не захотіти допомогти вам, якщо ви говорите російською, також до інших іноземців, українці будуть більш поблажливими, ніж до росіян. Особливо у Львові, вам буде найважче, тому що вони не тільки в основному говорять українською мовою, але й мають свій особливий діалект.

З іншого боку, в східній частині, російська мова є найбільш поширеною мовою. У центральній і східній частинах країни, ви також можете знайти людей, які розмовляють діалектами перехідні (зазвичай звані як Суржик, тобто «мікс [мов]»). Крім того, для людей звичніше говорити з іншими на своїй рідній мові, незалежно від співрозмовника, отже якщо відвідувач говорить російською мовою, йому може бути дана відповідь українською і навпаки.

У Києві, столиці, говорить на обох мовах, але українська мова частіше використовується. Таким чином, українська частіше зустрічається в Центрі та Заході України, російська на Сході та Півдні України.

Молоді люди більш можуть бути схильні говорити з туристами англійською, через те, що її найбільш широко викладають як іноземну мову в школі. Більшість людей в індустрії туризму (гуртожитки та інше) говорять англійською. Крім того, завдяки тому, що Україна провела Євро-2012, було багато покращень туристичних об'єктів і поліцейських, які вивчали англійську мову, щоб допомагати людям.

В цілому, українська мова поширюється з плином часу. Деякі регіони можуть мати особливі звичаї. Російська, в цілому, як і раніше лінгва франка, але нове покоління людей заохочують своїх дітей говорити українською мовою в побуті. Найбільшою перешкодою для українізації є те, що існує опір на Сході і Півдні, що хоче зробити російську мову офіційною мовою держави, також є багато засобів масової інформації, такі як книги, відео та відеоігори, які доступні тільки російською мовою, але там було кілька назв з можливістю українських субтитрів на DVD, і деякі автори пишуть виключно українською мовою. Університети могли надати вибір між українським або російським, але в даний час більшість національних університетів, за винятком тих, що в спеціальних областях або приватних школах викладається виключно українською мовою. Є багато людей, які вважають, що Україна завжди матиме обидві мови і не відчувають, що одна загрожуватиме існуванню іншої.

Однак, слід зазначити, що є громадяни України російського походження, наприклад, Харків має 1 мільйон етнічних росіян. Важко сказати, що вони насправді етнічно різні люди, але вони мігрували за часів Радянського Союзу і пишаються своїм корінням, як росіяни й далі говорять російською зі своїми дітьми, навіть якщо їхні діти здобувають освіту українською мовою. Українська і російська мови є делікатною темою в Україні, тому інформацію слід подавати максимально нейтрально.

Якщо ви подорожуєте Україною, Вам заздалегідь варто знати українську та російську (наприклад, мати розмовник або знати частовживані фрази) й/або мати деякі засоби доступу до двомовного перекладача, можливо через мобільну/стільникову/телефонну мережу. Майже у кожного є мобільний телефон, який може стати в пригоді. Практично ніякий посадовець (працівники вокзалів, поліцейські, водії автобусів, інформаційні стійки і т. д.) не буде в змозі давати інформацію будь-якою мовою, крім української та російської. Якщо Ви вже знаєте іншу слов'янську мову, маєте можливість спілкуватися нею через схожість мов, проте варто вивчити їх схожість і прислухатись до минулої поради з вивчення мови.

Що відвідати

[ред.]

Велика за розміром і різноманіттям культури й ландшафтів Україна має цілу низку визначяних місць, щоб запропонувати. Це як історичні архітектурні пам'ятки, так і краса лісів, гір і морів.

Столиця — давньоруський град Київ — має такі об'єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як Софійський собор і Печерська лавра. Варто прогулятися по Андріївському узвозу, Монмартрі Києва, де ви побачите пістряву суміш цікавих речей із рук художників і продавців сувенірів. Окрасою є церква, названа іменем апостола Андрія, який — згідно з легендою — дві тисячі років тому підійнявся до вершини, де тепер височіє храм.

Музей народної архітектури Пирогово, який знаходиться недалеко від столиці — найбільший у Європі музей просто неба.

Київ є найбільшим економічним, науковим і освітнім центром країни з численними офісами компаній, торговельними центрами, ринками, університетами та музеями.

Ансамбль історичного центру Львова включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але місто не повне історії, але й пропонує численні ресторани, музеї, заклади культури та освіти. Прогуючись його брукованими компактними вулицями, можна побачити будівлі, які фундаментами сягають ще Середньовіччя та Ренесансу. Війни майже не зачепили архітектуру міста, яка поєднує стилі різних століть та є справжньо. перлиною для любителів історії, архітетури та культури.

Одеса — «перлина біля моря» — порт на узбережжі Чорного моря. Славиться красивою архітектурою, зонами відпочинку, театрами (Одеський оперний театр) й музеями. Звідти можна також помандрувати до фортеці в Білгород-Дністровському, а також Болград (центр болгарської громади) і Ізмаїл (колишня мечеть, залишки турецьких фортифікацій). Або закордон — в Кишинів, столицю Молдови, чи невизнану Придністровську республіку.

Для любителів невеликих міст і спокійного відпочинку біля давніх фортець можна порадити поїздку Кам'янець-Подільський (замок) — Хотин (фортеця) — Чернівці (резиденція буковинських і далматінськіх митрополитів).

«Острів свободи» Хортиця в Запоріжжі — колиска українського козацтва. Зараз козацьке селище відбудовано з дерева й воно приймає численні фестивалі і історичні реконструкції.

«Український Версаль» — резиденція останнього гетьмана України — Кирила Розумовського, розташована в Батурині.

Своїми давніми церквами ще часів Русі ставиться Чернігів.

Для екстремалів та шанувальників незвичного відпочинку розроблені екскурсійні тури в Чорнобиль.

Природа

Карпатські гори є одним із найкрасивіших місць в Україні. Вони мають красиві панорами лісистих пагорбів, пишні долини в теплу пору року та сніжні вершини взимку й пропонують широкі можливості для піших і велосипедних прогулянок, а також для занять зимовими видами спорту (комплекси Буковель біля Яремчі і Буковиця біля Трускавця).

Біля дельта Дунаю розташоване містечко Вилкове — «українська Венеція», бо половина міста знаходиться на островах, а замість вулиць люди плавають по каналах на човнах. Дунайський біосферний заповідник є ще гарним вибором для любителів природи і орнітологів.

Долина нарцисів. Заповідник, який розташований в селищі Кіреші, Хустського району, Закарпатської області. В цьому заповіднику ростуть вузьколисті нарциси, що занесені до Червоної книги України. У період масового цвітіння (друга — початок третьої декади травня) «Долина» вкривається майже суцільним білим килимом квітучих нарцисів.

Синевир. Найбільше озеро української частини Карпат. Розташоване в Міжгірському районі Закарпатської області. Синевир є однією з візитних карток Українських Карпат. Краєвиди відзначаються надзвичайною мальовничістю й величністю.

Увага! Для поїздки в Крим треба проходити прикордонний контроль на пунктах пропуску між Україною та АР Крим, яку окупувала Росія
Саме в Криму розташований найглибший каньйон України — Великий каньйон Криму — який розділяє гірські масиви Бойка і Ай-Петрі та має довжину 3 кілометри. Глибина каньйону — 320 метрів, а всередині можна знайти все: від уривчастих схилів до озер з джерельною водою.

Чим зайнятись

[ред.]
  • Похід в Карпати — недоторкана краса гір і лісів. Також можна підкорити гору Говерлу (2,061) — найвищу гору України.
  • Відпочинок на пляжах в Криму.

Гроші та покупки

[ред.]

Одиниця валюти є гривня (UAH). Українською це слово пишеться як «гривня» та промовляється так само. Російською мовою це слово пишеться як «гривна». Щоб уникнути плутаниці знайте, що російськомовні часто називають цю валюту «рубль» через те, що Україна довгий час знаходилася у складі Радянського Союзу, де валютою був радянський рубль. Іноді замість «гривня» вживається знак «₴» як до, так і після суми і з і без пробілів.

Гроші

[ред.]

Кожне розумного розміру місто має обмінні будки і банки, які обмінюють євро, долари США в гривні, просто зверніть увагу на знаки з обмінними курсами. Британські фунти також часто обмінюються, хоча при низькій швидкості. У туристичних районах набагато ширший діапазон валют до обміну. Пропоновані курси можуть часто змінюватись.

Банки, як правило, не намагаються обманути вас, але перевіряйте, перераховуйте суми, щоб бути впевненим. У багатьох місцях банківські клерки можуть відмовлятися обмінювати гроші навіть з незначними пошкодженнями або жирними плямами. Надрив купюри більш ніж на п'ять міліметрів може бути занадто багато. Такі дії є незаконними, але поборкати їх дуже складно. В такій ситуації можна написати скаргу в Національний банк України, але в такому випадку справа може розтягнутися на довгий час, при цьому й результат може бути невідомим.

Банкомати

[ред.]

Банкомати поширені по всій країні і в цілому працюють з міжнародними картами. Вони майже завжди можуть видати гривні, хоча ви можете знайти деякі, які дають долари. Вони, в основному, не стягують комісії з іноземних карт. (Якщо ви не запросили долари).

Дебетові карти працюють в банкоматах. Вони можуть бути найефективнішим способом, щоб отримати готівку в Україні. Не всі банкомати показують, що вони підтримують систему Plus, але в більшості випадків вони підтримують його, якщо вони підтримують Visa. Банкомати ПриватБанку показують, що вони підтримують плюс, але вони не працюють з картами Північної Америки.

Банки

[ред.]

Обмін валют в банках забирає багато часу. Зазвичай, також, від Вас можуть вимагати документи. Співробітники банку можуть не захотіти пройти через всі процедури просто обміняти 100 доларів і може спробувати виправдовуватись перед Вами: «Вибачте, у нас немає грошей» є поширеним явищем. Якщо Вам необхідно поміняти там гроші, Ви могли б переконати їх змінити свою думку; але якщо ви можете піти куди-небудь ще, ви, ймовірно, заощадите час. У банку, вам також необхідно пред'явити паспорт. Банки можуть також тільки дозволити вам купити гривні; вони можуть перешкодити вам купувати «тверду» валюту.

Навіть якщо Ви йдете туди, не очікуйте, що з Вами почнуть говорити англійською. Вам знадобиться перекладач або багато терпіння.

Можна отримати долари від більшості банків, що використовують грошовий аванс від Visa або MasterCard. Існує невелика плата за обслуговування (3%), щоб зробити це на додаток до того, що ваші банківські збори.

Обмінні пункти

[ред.]

Обмінні пункти, в той час як виглядає досить сумнівний, як правило, кращі місця, щоб поміняти гроші. Їх ставки, як правило, краще, ніж банки "(але не завжди), і вам не буде потрібно ваш паспорт. Сервіс швидко і там часто ніяких документів або квитанції.

Покупка

[ред.]

Згідно із законом, всі операції повинні бути в гривнях, хоча і менш формальні угоди можуть бути в євро або доларах США.

Якщо ви хочете купити будь-який вид художнього твору (картини, крашанки) в Києві, місце для відвідування Andriivskij спуск (Андріївський узвіз українською мовою, Андріївський узвіз на російській мові).

Це незаконно вивезти з країни всі предмети історичної важливості. Це включає в себе значки, медалі, значки, історичні картини і т. д. Хоча ви навряд чи зіткнеться з пошуком мішок, не носіть будь-які старі значки або показати що-небудь, що може викликати підозру.

Регіональна кухня

[ред.]

Українська кухня дуже смачна, схожість з російською кухнею. Так само, як і інші кухні в регіоні вона використовує багато жирних інгредієнтів, особливо в святкових страв. Традиційна місцева їжа включає в себе «Сало» (солоне сало) і супів, як «Солянка» (солянка в українському, м'ясний суп) або «борщ» (борщ українською мовою) суп з червоного буряка. Західна Україна також має зелену версію борщу, із зеленню і вареними яйцями. По-перше, Сало, можливо, щось ви не могли змусити себе спробувати — однак це смачний гарнір, як і для супів, які є обов'язковою стравою.

Якщо ви перебуваєте за межами великого міста або сумніви з приводу їжі, проявляти обережність і здоровий глузд про те, де ви купуєте їжу. Спробуйте не купувати продукти тільки в супермаркетах або великих продуктових магазинах, завжди перевіряйте термін придатності, і ніколи не купувати м'ясо чи молочні продукти на вулиці (ви можете купити їх на ринку, але не поруч з ринком).

У більшості міст в Україні є кілька дуже хороших ресторанів. Прочитайте дошки меню, розміщені біля входу кожної установи, щоб допомогти вам вибрати.

Ви також можете знайти хороші місця, щоб поїсти не знайомий, а просто димом традиційних дерев'яних пожеж. Вони часто місця, де вони готують страви традиційної української кухні, в тому числі дуже смачний shashlyky (шашлики на українській мові). Ресторатори дуже доброзичливі, і, найчастіше, ви будете одним з перших іноземних відвідувачів. Поруч з «борщ», ви можете також попросити «вареники» (вареники на українському, Вареники з м'ясом, овочами або фруктами) або «Деруни» (деруни, картопляні оладки). Ви повинні спробувати вареники з картоплею і сиром в обсмаженими цибулею і сметанним соусом, фантастичне блюдо. Це тільки закуски, але ті, які могли б заповнити вас швидко.

Ви можете також використовувати деякі інтернет-сервіси, які допоможуть вам знайти будь-який ресторан ви хочете. Як правило, вони мають багато варіантів і переклад на англійську мову робить пошук простіше. Ці послуги є безкоштовними і надають інформацію про великі міста. Якщо немає можливості підключення до Інтернету ви можете попросити людей про ресторанах, але пам'ятайте, що знання англійської мови серед українців є низьким, і ви також можете зустріти недружні людей. Але в більшості випадків англійську або іншу іноземну мову робить людей більш люб'язним.

Напої

[ред.]

Українська спеціальність горілка (місцева назва горілки) з перцем. Інші види горілки також вельми популярні — липа (Tilia), мед, береза, пшениця. Ціни варіюються € 1-20 за 1 літр. Сувенірні пляшки доступні за вищими цінами (деякі пляшки сягають понад € 35 за 0,5 л. Існує великий вибір вин, як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Вітчизняні вина в основному відбуваються на півдні, хоча вина з Карпатського регіону Ужгороді є також досить смачно. Україна також славиться це червоні ігристі вина. Ціни на місцевому винному діапазоні € 2-35 за пляшку 0,75 л (щоб уникнути найдешевші вина, € 1 або менше, так як вони іноді розливається, як домашні вина, але продається місцеві марочні), тим не менш, можна знайти справжні італійські, французькі, австралійські вина від € 50 за пляшку і більше у великих супермаркетах і більшості ресторанів. вартість імпортних вин значно знизилися за останні кілька років, а також тенденції вказують на подальше зниження цін, Є багато напоїв (алкогольних і безалкогольних). Українське пиво дуже хорошої якості. Пиво з бочок або кегов (більш поширених в кафе) часто поливав вниз. Консервоване пиво не дуже поширене в Україні, а іноді не має тієї ж якості того ж сорту, що продається в пляшках. Кращі сорти пива вариться Львівське, Оболонському та ППБ (Перша ПРИВАТНА Brovarnia). Імпортні пиво також широко доступні, але дорожче — наприклад, пляшка австрійського Edelweiss може коштувати понад € 2 в той час як середня ціна українського пива становить € 0,50. Всі сказали, українські сорти пива дуже смачний і набуває все більшої популярності в інших країнах Європи.

З безалкогольних напоїв, слід спробувати квас — типово слов'янський напій з жита або пшениці. Протягом літа можна легко купити його від призначених вуличних продавців. Є багато жовтих бочок з квасом навколо міста в літній період. Краще купувати його в пляшках з-за невідомої чистоти стовбура. Молочні напої, всіх сортів, також доступні, хоча в основному в супермаркетах. Пляшки мінеральної води доступні скрізь, а також лимонади, пиво і міцні спиртні напої. При пошуку, щоб купувати воду в пляшках, не забудьте попросити «Voda Bez Hazu» (вода без газу) в іншому випадку ви, швидше за все, будуть передані газований напій.

Ніколи не купувати горілку або Konjak (місцева назва бренді), за винятком супермаркетів або магазинів спиртних напоїв, оскільки є багато підробок. Щороку кілька вмирають або осліпнути в результаті отруєння метиловим спиртом, з'єднання, що використовується для виготовлення підроблених горілок.

В Україні можна купити спирт, отриманий в інших колишніх радянських республіках. Молдавські та вірменські коньяки досить добре і не дорого. Грузинські вина досить незвично і ароматним, якщо занадто солодкий.

Нічне життя

[ред.]

На час воєнного стану нічне життя повністю скасувалося. Навіть нічні/вечірні прогулянки. В Україні з повномасштабного вторгнення росіян "активувалася" комендантська година. В оселях повинно бути вимкнене світло, або плотно зашторені вікна, які не пропускатимуть світла на вулицю. Не повинна грати гучна музика. За прослуховування російської музики в громадських та багатолюдних місцях можуть оштрафувати. Якщо в комендантську годину правоохоронні органи побачать на вулицях населенного пункту людину яка не є військовим, або без спеціального пропуску, то її можуть оштрафувати або затримати для подальшого з'ясування того чому ця людина зараз на вулиці або не в бомбосховищі (на випадок коли триває повітряна тривога).

Де зупинитись

[ред.]

Готелі може бути травмуючим досвідом для західника в будь-якому місці за межами Києва та Львова. Чим дешевше готель, тим більша ймовірність деяких вельми сумних сюрпризів, особливо для тих, хто не знайомий з рівнем радянського типу сервісу, який до цих пір залишається в багатьох місцях.

Є багато середині діапазону (€ 25-45) варіанти за межами Києва. Наприклад, в Івано-Франківську (біля Карпат), звичайна ставка становить близько € 35 за номер (спальня і вітальня) в одному такому готелі. Багато готелів мають вибір між відремонтованих номерів / люксів («західний стиль»), а не відремонтовані номери (Східно-європейському стилі). Останній варіант більш ніж на 50% дешевше і дає вам простору старомодний 2 кімнатний люкс, прості, але чисті!

Є кілька 5-зіркових готелів у Києві та один у Донецьку; см напрямні для цих міст для списків. В одному такому готелі у Львові, звичайна ставка коливається від € 40-60 за ніч.

Інший варіант зняти квартиру в Інтернеті, перш ніж покинути країну. Є багато, щоб вибрати з Києва та Одеси.

Те, що багато людей з країн колишнього СРСР зробити, це піти на залізничну станцію, де вони намагаються знайти людей, які готові орендувати кімнату. Ціни, як правило, набагато дешевше, і якщо є достатня кількість людей, які пропонують кімнату ви можете зробити великі угоди.

Ці угоди, як правило, не є законним, і вони візьмуть вас в кут до переговорів. Переконайтеся, що вони мають теплу воду, і не бійтеся сказати, що це не те, що ви очікували, побачивши кімнату.

Де навчатись

[ред.]

Є багато іноземних студентів в українських університетах. Хабарництво є звичайним явищем, і ви навіть можете отримати диплом тут перейнявшись тільки двічі (перший і останній дні терміну), якщо у вас є гроші. Це гіпербола, звичайно, але в реальному житті це не сильно відрізняється. Звичайно, якщо хтось хоче, щоб отримати хороші знання вони будуть, але мотивація в такій ситуації є низькою.

Після закінчення інституту багато студентів знаходять роботу, яка не пов'язана з їх освітою, але це зовсім не означає, що система освіти погано. Це відбувається через економічну нестабільність. Сама система освіти є всеосяжною і конкурентоспроможною, а також багато іноземних студентів може бути підтвердженням цього факту (не тільки в раніше згаданої гіпербола).

  • Київський національний університету імені Тараса Шевченка
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
  • Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
  • Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького
  • Львівський національний університет імені Івана Франка
  • Національна академія внутрішніх справ
  • Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Як заробити

[ред.]

Отримання дозволу на роботу (віза) є необхідністю для іноземців, якщо вони збираються бути використані будь-яким юридичною особою (виключення застосовуються лише для міжнародних організацій та представництв іноземних компаній). Дозвіл на роботу більше дозволу на прийомі на роботу. Потенційний роботодавець повинен звернутися з адміністрацією праці для найму нерезидентних працівника. За допомогою програми ви зможете знайти повний резюме, а також документи, що свідчать про акредитованого освіти, повинні бути представлені.

Застереження

[ред.]

Багато людей скажуть вам, що ви можете взяти копію візи з Вами. На жаль, деякі люди відчувають проблеми з цього приводу. Це завжди краще мати при собі паспорт з вами. Ксерокопія може бути відмовлено як документ, що посвідчує особу. Телефонний дзвінок на місцевий хто може допомогти може виявитися досить ефективним.

Отримати детальну інформацію про вашому місцевому посольстві і / або консульствах заздалегідь і відзначити їх номери екстрених служб.

Якщо ви можете це корисно мати двомовний знайомий, який може бути викликаний в разі надзвичайної ситуації або якщо у вас виникнуть труднощі. При проживанні протягом тривалого часу, то доцільно, щоб отримати місцеву сім-карту для мобільного телефону на випадок надзвичайних ситуацій та для більш дешевих місцевих дзвінків / текстів. Вони широко доступні, дешево (часто безкоштовно) і легко «доливання»,

Питання злочинності

[ред.]

Як і в будь-якій країні, використовуючи здоровий глузд при русі в Україні дозволить звести до мінімуму будь-які шанси бути жертвою дрібних злочинів і крадіжок. Намагайтеся не афішувати той факт, що ви іноземець або виставляти напоказ своє багатство, через ваш вибір одягу або іншим чином. За винятком Києва, Одеси та інших великих містах, західні туристи як і раніше досить рідкісні. Як і в будь-якій країні, можливість дрібної крадіжки існує. У Києві, переконайтеся, щоб захистити ваші сумки і людини, тому що дуже кишенькових крадіжок поширені, особливо в багатолюдних станцій метро. Гіди сказали туристам стежити за певними людьми, тому що вони чули, як люди кажуть: «Вони схожі на американців: давайте слідувати за ними на деякий час і подивитися, що ми можемо отримати.»

Грабежі і шахрайства на туристів є досить поширеними, особливо гаманець афера в Києві.

Але якщо ви заарештовані поліцією або іншими правоохоронними органами, зробити все можливе, щоб повідомити їм, що ви іноземний гість. Чи не багато співробітників поліції говорять на іноземних мовах вільно, але багато людей прагнуть допомогти в перекладі.

Чи не пити алкоголь в компанії невідомих людей (які можуть бути запропоновані більш вільно, ніж на Заході). Ви не знаєте, скільки вони збираються пити (і переконати вас пити з ними), а також те, що конфлікти можуть виникати після цього. Крім того, багато українців, відомі схильністю хороший напій, іноді може споживати таку кількість горілки, яку можна вважати за летальної для середнього пива-звикають Заходу.

Фінансове забезпечення

[ред.]

Україна є переважно грошове господарство. Мережа банківських відділень і банкоматів (банкомати) швидко виріс і тепер легко доступні у всіх, крім самих маленьких селах. Як перевірити безпеку машини — було б розумно використовувати той, який, очевидно, в банку, а не в іншому закладі. V PAY-картки не приймаються в країні. Ви можете використовувати свої кредитні картки (в основному MasterCard і Visa), або готівкові гроші дорожні чеки легко. Кредитні та дебетові карти приймаються в супермаркетах. Але уникнути використання вашої кредитної / дебетової картки для здійснення платежів в установах в невеликих містах, як роздрібні торговці не навчені і контролюється досить, щоб забезпечити вашу карту конфіденційність. Замість цього він широко прийнятно платити готівкою. Місцеві жителі (особливо бізнесмени) іноді носити з собою і платити в нього грошові кошти вважаються незвичайно великий і в інших країнах. Чи не підозрюють, злочинна діяльність в кожному такому випадку.

Крім того, настійно рекомендується уникати індивідуальних (вулиця) валютні обмінні пункти, так як є злодії серед таких обмінників, які можуть дати вам замість старих, радянських часів валюти або також купони, які були вилучені з обігу з середини 1990-х років. Використовуйте спеціальні кабіни для обміну (широко поширений) і банків; Також будьте обережні трюків валютних курсів, як 5.059 / 5.62 купити / продати замість 5,59 / 5,62.

Євро і долар США, як правило, приймаються як альтернативні форми валюти, особливо в туристичних районах. Вони також є найбільш широко прийнятої конвертованою валютою в обмінних пунктах, з англійських фунтах стерлінгів на третьому місці.

Расизм [ред]

Територія навколо американського посольства в Києві відомий провокатор груп, орієнтованих на чорношкірих людей, і були повідомлення про такі напади на Andriyivski, головною туристичною вулиці, що йде від Михайлівської вниз в Подолі. Зокрема, в сільській місцевості, мають темну шкіру часто є джерелом шкоди. Антисемітизм все ще зберігаються проблеми в деяких західних регіонах і / або в інших частинах України. Однак є дві єврейські мери, обрані в Херсоні та Вінниці.

Русофобія знаходиться на підйомі в результаті російської анексії Криму на початку 2014 року, особливо в Європейському Союзі дружніх західних регіонах країни. Російські громадяни можуть зіткнутися негативне сприйняття через триваючої війни, яка ведеться (станом на 2014 г.) проти України підтримуваними Росією сепаратистами в східній частині країни. Там були етнічні сутички між росіянами і українцями в Одесі. 17 липня 2014 року, російські спинками повстанці збили цивільний авіалайнер над Україною на борту якого перебували сотні громадян ЄС; це призвело до ескалації економічних санкцій з боку Заходу і Росії, так і поляризоване вже-напружену ситуацію на місцях.

Окремі приклади досвід свідчить про те, що в Україні, насправді велика частина колишнього Радянського Союзу, мігранти з Середньої і Центральної Азії і рома / сінті люди отримують набагато ближче і більш частого уваги з боку поліції (Міліція). Завжди мати паспорт (або ксерокопію головних сторінок, якщо ви стурбовані втратити його або, якщо ви зупинилися в готелі, який тримає його), як іноземці звертаються більш прихильно, ніж інші. Це не означає, що це небезпечно або загрожувати, але краще бути попереджений про реалії.

Катастрофи

[ред.]

У той час як є багато плавання і дайвінгу пам'яток по всій території України, місцеві рятувальні вода надзвичайно недофінансування. Це малоймовірно, що ви б помітили, в той час як утоплення, особливо на річці. Використовуйте тільки офіційно встановлені пляжі.

Україна має одні з найгірших статистичних даних для пов'язаних з дорожньо-транспортних смертей і травм в світі так діяти відповідним чином. Будьте обережні при перетині доріг; ходити і їздити оборонно: бути в курсі, що трафік обганяє як всередині, так і зовні. Іноді вам навіть не потрібно проявляти обережність при використанні пішохідних доріжок, так як в години пік чорний, горбиль-сторонній Audi / BMW / Mercedes іноді можуть вибирати, щоб уникнути трафіку за допомогою широких тротуарів; пішоходи чи ні. Власники / водії дорогих автомобілів були відомі, часом, бути більш недбале безпеки пішоходів. Водії рідко надають пріоритет пішоходів, які переходять дорогу, якщо немає пішохідних вогні. Завжди стежте за вашу безпеку.

Також пам'ятайте, що мостові страждають таким же чином, як дороги з точки зору руйнування інфраструктури. Будьте обережні при ходьбі, особливо в темряві і далеко від центральних районів основних міст (факел є корисним володіння), а вулиці погано освітлені, як і більшість із записів / сходах до будівель, а вулиця і тротуар поверхні часто небезпечно вибоїнах. Чи не наступайте на обкладинках людино-доручених, так як вони можуть «кінчик» опускати ногу в отвір з усіма потенційними травмами!

Заборони

[ред.]

Це незаконно, щоб палити цигарки і пити алкоголь в громадських місцях в Україні. Незважаючи на заборону ви можете побачити деякі місцеві жителі роблять це, але не вводити в оману. Це погані приклади. Місцеві поліцейські можуть наполягати на хабарі, якщо вони бачать іноземця порушення заборони. Так що будьте мудрими і уникнути непотрібних проблем.

Надзвичайні

[ред.]

телефонні номери екстрених служб в Україні:

112 — загальна

101 — пожежна охорона

102 — поліція

103 — швидка допомога

104 — витоку газу

Як зберегти здоров'я

[ред.]

Вода

[ред.]

Як правило, уникати пити воду з крана. Основна причина цього полягає в тому, що вода в багатьох регіонах знезаражують за допомогою хлору, тому смак жахливо. По можливості купувати воду в пляшках, яка широко доступна і в цілому ОК.

Інфекційні захворювання

[ред.]

Україна має найвищий рівень ВІЛ-інфікованих ВІЛ в Європі майже на 1,5% або 1 в 66 дорослих. Будь обережним.

Радіаційний

[ред.]

Існує радіаційне забруднення на північному сході від аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 р Проте ефект дуже малий, якщо ви постійно живете в самій Чорнобильській зоні. Є навіть тури в місто Прип'ять, який найближче до станції. Місто славиться переслідують декорації блоків багатоквартирних будинків кинутих в 1986 році, в даний час виділяючись на тлі рослинності, яка породжувала від років зневаги.

Поважати

[ред.]

Поважайте той факт, що Україна є суверенною державою. Ви можете виявити, що люди тут дуже чутливі про те, класифікуються як «російських». Українці мають свою етнічну приналежність і не люблять, коли їх називають росіянами, підвидом росіян.

Не говори «на Украине» тому, що ця конструкція є застарілою і має на увазі бачення України регіоном, а не суверенною країною.

Україна не в якому разі не консервативна країна по відношенню до одягу або поведінки, і нараховує вам, якщо вони можуть отримати з ним, отримати те, що ви заплатили за (якість). Проте, гомосексуалісти не сподобалося там.

Підвищення питання України в контексті як частина Радянського Союзу не може бути вітається місцевими жителями. Голодомор, як і Голокост, є чутливим питанням. Найкраще, щоб не похвалити Радянського Союзу або Йосипа Сталіна, радянського лідера під час Другої світової війни і архітектором Голодомору. Тим не менш, деякі українці також згадати недавній період Радянського Союзу, так як період економічного процвітання.

Зв'язок

[ред.]

Телефон

[ред.]

Укртелеком є основним оператором зв'язку. Код країни для України 380.

Мобільний

[ред.]

Найбільші оператори мобільного зв'язку Київстар, Vodafone (раніше МТС), Lifecell.

Інтернет

[ред.]

Мобільний доступ GPRS доступний на переважній більшості території України. 3G мобільний доступ стабільно розвивається. Wi-Fi точок доступу Public широко поширені у містах. Є плани і проекти для забезпечення масового бездротового широкосмугового доступу в міських відкритих просторів, на дальніх поїздах Укрзалізниці та в міських транспортних засобах загального користування.

Посилання

[ред.]
Ця стаття є кістяком. У неї є шаблон, але їй дуже не вистачає
інформації. Будь ласка, додайте ваші знання! Вперед!