Rancangan Pelajaran Harian
Rancangan Pelajaran Harian
Rancangan Pelajaran Harian
4. Objektif pembelajaran:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
4. Objektif pembelajaran:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
36 / Tuesday / 4.10.2016
2Bijak/ 10.30am-11.30a.m / English
World of Knowledge / Looking Good
Language Arts
Learning standard : 4.3.1 (c)
By the end of the lesson, pupils should be
able to produce simple creative works with
guidance based on design clothes for puppet
paper/ robot
SC : Pupils designs new clothes for Troy the
robot.
1. Set induction Teacher elicits pupils
response about Irvins dream on page 88.
2. Teacher asks pupils to design new clothes
for the robot.
3. Teacher explains the procedure to make
the clothes.
4. Pupils design the clothes by using paper
and colour it.
5. Pupils present the Troy in his new clothes.
6. Teacher proceeds with LINUS.
Neatness ( Wear proper clothes)
Creativity and Innovation
Textbook, scissors, paper, glue, colour pencil
4. Objektif pembelajaran:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
36 / Rabu / 5.10.2016
6Bestari/ 7.40am-8.40a.m / PJK
Modul 1 Kesihatan fizikal
kapasiti aerobik
4. Objektif pembelajaran:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
4. Objektif pembelajaran:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
4. Objektif pembelajaran:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah
36 / Rabu / 5.10.2016
6Bestari / 11.00am-11.30a.m / PK
Modul 3 Kebersihan dan keselamatan
persekitaran
3.1.1 Pekhidmatan kesihatan
Pada akhir P&P, murid akan dapat
menyenaraikan jenis-jenis perkhidmatan
kesihatan.
1. Murid berkongsi pengalaman tentang
pengalaman mereka ketika sakit/cedera.
2. Murid mencari bahan tentang jenis-jenis
perkhidmatan kesihatan terdapat di
Malaysia.
3. Murid membentangkan hasil pencarian
mereka.
4. Murid melaksanakan main peranan
berdasarkan situasi di tempat perkhidmatan
kesihatan.
Kerjasama
ICT
Komputer, kertas mahjung
4. Objektif pembelajaran:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
4. Objektif pembelajaran:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
4. Objektif pembelajaran:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
4. Objektif pembelajaran:
4. Objektif pembelajaran:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
4. Objektif pembelajaran:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah
4. Objektif pembelajaran:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
4. Objektif pembelajaran:
4. Objektif pembelajaran:
5. Aktiviti PDP:
6. Pengisian kurikulum
6.1 : Ilmu / Nilai
6.2 : EMK / KB / BCB
7. Bahan bantu mengajar
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: