Location via proxy:   
[Report a bug]   [Manage cookies]                

Yaroslav Azhnyuk/ Ярослав Ажнюк

CEO at Petcube. In tech business and online marketing since 2007. See more: Linkedin, Facebook, AngelList.


  • Happy Ukrainian Independence Day

    image

    Друзі, вітаю з Днем Незалежності! Нижче копія листа, якого я надіслав українській команді Петкубу трохи раніше сьогодні - кажуть є сенс опублікувати це для всіх.

    Happy independence Day, Ukraine! Below is an email I’ve sent to Ukrainian Petcube team members earlier tonight, people say it’s worth publishing it openly.

    Short version for those who don’t read in Ukrainian: it’s about efficient work and value creation as the only way for a nation to become truly strong and independent.

    photo: Andrey Klen (photographing), Alex Neskin and I are celebrating 24th of August in China, 3 years ago.

    ==

    Приєднуюсь до вітань!

    Вірю, що найкращий подарунок, який можна зробити Україні - праця. Цей подарунок варто робити щодня, що я й стараюся практикувати, але День Незалежності - хороша нагода сказати про нього вголос.

    Праця створює цінність, яку, так склалося історично, прийнято вимірювати грошовими знаками. Країна може бути сильною і незалежною, лише якщо вона є сильною економічно. А економічна сила країни складається з економічної сили кожного, з тої цінності, яку ми створюємо щоденною працею.

    Праця також зробила і продовжує робити з мавпи людину. Особистий достаток дає почуття незалежності і безпеки кожному, але це ще не все - через працю ми краще розуміємо світ і реалізуємо себе, ми стаємо кращими, більш людяними людьми.

    Сильні армія, медицина і освіта не можливі там, де люди не працюють, або працюють неефективно. А ефективність дуже просто виміряти у порівнянні. Можна до хрипу сперечатися про виступ збірної на Олімпіаді, та чи на багато медалей у світовому змаганні за своїм фахом можуть розраховувати учасники цих дискусій?

    Я хочу, щоб українці вигравали на світовій арені створюючи найкращі літаки і поїзди, будуючи наступні Ейфелеві Вежі і Золоті Ворота, через фундаментальні відкриття у фізиці, через поселення на Марсі, через твори мистецтва якими захоплюватиметься увесь світ. І до цього немає іншого шляху, ніж через натхненну, енергійну і ефективну працю.

    Кожен має прагнути стати найкращим у світі в тому, що він робить. Інтернет (якому, до речі, виповнилося 25 років учора) зробив світ настільки пласким, що можливості рівні у кожного. І більше немає сенсу рівнятися на якісь локальні мірки, бо нікого не цікавлять олімпійські рекорди житомирщини. Тільки #1 у світі. Правильна постановка задачі - це вже половина відповіді.

    Цей лист не про Petcube, він про те, що я думаю і чим я живу. Але наша компанія є великою частиною того, чим я живу і для багатьох українців ми є прикладом того, як будуються нові економічні м’язи України. Ми не лише створюємо продукт світової якості, ми робимо його інноваційним, своїми руками формуючи майбутнє для мільйонів людей на планеті. Ми не лише приводимо в Україну мільйони доларів інвестицій і доходів, але й будуємо комаду професіоналів, яка нестиме ці знання і вміння далі.

    Усвідомлення цієї історичної нагоди Петкубу бути рольовою моделлю і показати, що можна робити в Україні, завжди підганяло мене і додавало сили там, де їх не було звідки взяти. Це одна з речей які роблять мене щасливим і знаю, що так само думає чимало людей у команді. Я вірю, таких команд ставатиме все більше і більше, я радітиму кожній із них і сподіваюся, що ті хто читає цього листа докладуться ще не до одної української компанії у майбутньому.

    Боротьба за незалежність триває не лише в окопах на сході - дипломатичний, культурний, економічний фронти не менш важливі, хоча й менш помітні. Українські підприємці, політики та інтелектуали не мають права програти.

    Коли я, сидячи у своїй кімнаті в Сан Франциско, дивлюся парад і слухаю як на Майдані звучить “Пливе кача”, то клубок підступає до горла. Але потім стискаються кулаки, з’являються злість і сила, і я починаю думати про те, що я можу зробити.

    Про все це вже давно і влучно сказав Грінченко: “Праця єдина з неволі нас вирве — нумо ж до праці, брати!”

    Я дуже радий усвідомлювати, що всі ми разом побудували таку класну команду. І дуже радий ділитися з вами своїми переживаннями, натхненням і рішучістю з нагоди 25-ї річниці проголошення незалежності України. Слава Україні!

    == p.s.: На фото - ми з Сашею і Андрієм (він фотографує), святкуємо День Незалежності продуктивним робочим днем у Шеньчжені, 24 серпня 2013 року. Китайці з цієї нагоди влаштували феєрверк :)

  • An interview for Valleytalks

    Finally, an interview in English. I’m very open about the challenges we had with Petcube down the road, also sharing my impressions from YC and some advice for beginning entrepreneurs.

    http://www.valleytalks.com/petcube-raised-250k-on-kistarter-got-3-8m-in-funding-and-started-to-sell-in-best-buy/

  • An interview for The Ukrainians

    image

    A long text interview for my favorite Ukrainian online media - The Ukrainians. About values, responsibility and the definition of success. 

    Here’s the full article, use google translate if you don’t read in Ukrainian http://theukrainians.org/yaroslav-azhnyuk/ 

  • An interview for Hromadske.tv

    A long interview for an independent Ukrainian tv channel Hromadske.tv.

  • Here’s why you should apply to YC

    image

    For all the people who’re about to start the company (or have just started) and wondering how can they cut some corners, don’t waste time, learn everything they need in a most efficient way and don’t do anything stupid - your best solution will be to get into YC. Petcube went through the program in winter 2016 and in hindsight it was one of our best decisions.

    People say YC is like Harvard for startup founders, cause only 1 out of 60 gets in. so you want to maximize your chances. Read everything you can about startups and YC before applying. A good idea is to start with PG’s essays and Pieter Thiel’s thoughts - either these notes from his Stanford lectures (free) or and updated version of those notes: Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future. Don’t be lazy, spend a week reading all of this and you will save anywhere between 12 to 24 months building the company, not saying about the difference between failing and not failing. 

    And by the way, we were only accepted from our 4th try (although 1st and 3rd were late applications). So don’t give up. That said, there are plenty Silicon Valley companies that made it without YC. 

    Here’s the full article, use google translate if you don’t read in Ukrainian http://ain.ua/2016/03/15/638083

    After this article was published in March 2016 I got ~20 requests from Ukrainian companies to recommend them, I ended up recommending 5 (+2 non-Ukrainian). 4 of those got invited for an interview and 2 companies got in Summer 2016 batch. Not bad :)

  • Here’s why you should create and maintain an AngelList profile now

    image

    Just another piece of basic advice from 2015. I feel like the hype around AL is not as big now as it was a year ago, but still relevant. I’d also say it’s good to maintain Crunchbase updated. 

    Here’s the full article, use google translate if you don’t read in Ukrainian: http://ain.ua/2014/10/17/545470

  • Thoughts on marketing from 2015

    image

    Actually, one thing has changed - we’ve figured out how to use Facebook, AdWords, Amazon Ads and now we’re iterating on these tools heavily. In everything else it will be helpful for beginning entrepreneurs.

    Here’s the full article, use google translate if you don’t read in Russian:
    http://ain.ua/2015/08/21/597070

  • It’s a good time now to build an electric transportation company in Ukraine

    I wrote this column for AIN, arguing that since the electric transportation wave is rolling, it’s a good time to put together Ukrainian professionals with automotive experience, engineering talent that is much cheaper than almost anywhere else, some leadership and maybe some of those open-sourced Tesla patents and try to build a business. 

    See the whole article and as usual, Google Translate if you’re eager to read it and don’t read in Ukrainian: http://ain.ua/2016/04/25/645469

    image

    photo: world’s largest plan AN-225, engineered and built in Kyiv

  • The best fundraising advice for Series A companies I’ve ever read

    Just read this post on FirstRound blog. It’s a long one, but it is worth it. http://firstround.com/review/the-fundraising-wisdom-that-helped-our-founders-raise-18b-in-follow-on-capital/


  • Книги, які на мене вплинули

    Альбіна Позднякова передала мені естафету з написання посту про книги, які на мене вплинули. Це хороший привід для рефлексій )

    1. Дитячі пригодницькі книги - пригоди Незнайка, книги Жуля Верна, та інші. Багато ідеалізму і мислення в ключі “можливо все” залишилося з тих книг і до сьогодні.

    2. “Московіада” Андруховича, “Архе” Дереша, якісь книжки Карпи. У старшому шкільному віці вони заново повернули любов до художньої літератури і зацікавили мене темою сучасного мистецтва в Україні. Це відкрило новий пласт реальності.

    3. “100 Років Самотності” Маркеса. Заставили по-іншому подвитися на “сучукрліт”, після цього я до нього більше не повертався. Разом з кількома іншими явищами остаточно переконали, що в б-якій сфері треба вириватися з українського гетто і оцінювати все, порівнюючи з найкращими світовими зразками.

    4. Фундаментальні книги з фізики і матаналізу часів 1-2 курсів університету. Після них у кожній новій сфері, яку опановую, стараюся почати з фундаментальних праць. Alex Shpuk жартував: “Як розібратися з тенісом? Треба просто почитати книжечку”. В цьому була доля правди.

    5. “7 навиків високоефективної людини”. Перша бізнес-книга, яку прочитав. Ніколи не взяв би її з полиці через таку назву, але прочитав за порадою друзів. Вважаю її найкращою бізнес книгою для тих, хто тільки починає, яка, насправді, взагалі не про бізнес.

    6. Сім книг Еріха Фромма: “Мистецтво любити”, “Втеча від свободи”, “Бути чи мати”, “Антологія людської деструктивності”, “Душа людини”, “Людина для себе”, “Здорове суспільство”. Дякую Maxon Pugovsky 
    , який свого часу порекомендував цього автора. Фромм - неофрейдист, книги написані у 1950-1970рр, його роздуми складають досить повну картинку світу, відштовхуючись від внутрішнього світу людини і суспільних процесів. Фромм багато посилається на інших німецьких філософів, чимало думає про другу світову і боїться третьої. Мені було цікаво як знаходити підтвердження і обґрунтування своїх здогадів так і відкривати нові, несподівані сторони людської природи. З усіх книг, які я читав, ці, напевне, вплинули на мене найбільше.

    7. Notes from Peter Thiel’s Lectures on Entrepreneurship - найкращий текст про технологічний бізнес, який я читав. Можливо єдина книга, яку варто прочитати, якщо ви в цій сфері і з неї точно варто починати.

    8. Реале і Антисері “Західна філософія від витоків до наших днів” - фундаментальна (див п.4) книга з історії філософії. Читаю зараз.

    Передаю естафету Yevhen Hlibovytsky.

    п.с.: “Чорний лебідь” Таллеба - хороша книга, але не можу сказати, що змінила моє життя.