Потребител беседа:Ilikeliljon
Можеш да се свържеш с мен просто като натиснеш тук:
Покана за участие в „Уики обича Земята“
[редактиране на кода]Здравей, Ilikeliljon!
Обръщаме се към теб като към един от най-активните редактори в Уикипедия на български с покана да допринесеш със своите свободни снимки на българската природа. smile emoticon Може вече да знаеш, а може и сега да научаваш, но от началото на месеца тече фотоконкурсът „Уики обича Земята“. Състезанието съществува от три години и тази година в България се провежда за първи път – от 1 до 30 юни. Целта е да се съберат снимки от защитените местности, резервати, природни и национални паркове на България. Ще се радваме, ако се включиш и допринесеш със своите снимки, които може и да са направени преди периода на конкурса. От всички качени в националния етап на състезанието снимки, журито ще избере десетте най-добри, които ще продължат в международния етап на "Wiki Loves Earth", където победителите ги чакат чудесни награди като участие на конференцията Wikimania'2016 в Италия. :-)) От организаторите.MediaWiki message delivery (беседа) 11:01, 13 юни 2015 (UTC)
Здравей. Освен трябва да е кадборозавр а не кадборозавър. Това е предов от латинската, нещо подобно е динозавр (aur = авр – динозавр, aut = авт – автобус). Джевянин (беседа) 06:01, 9 юли 2015 (UTC).
- Не съм съгласен. В българския език не може да няма буквата „ъ“ между две съгласни. Дадения от теб пример също не е верен, защото се пише динозавър, а не динозавр.--Ilikeliljon (беседа) 07:19, 9 юли 2015 (UTC)
- Щях да пиша същото на Джевянин. Това не е руски език. --Молли (беседа) 07:39, 9 юли 2015 (UTC)
- Ок, ок. Благодаря. Джевянин (беседа) 08:39, 9 юли 2015 (UTC).
- Щях да пиша същото на Джевянин. Това не е руски език. --Молли (беседа) 07:39, 9 юли 2015 (UTC)
Битка при завоя на Самара
[редактиране на кода]Привет! Пиша ти по повод дублираната ти горна статия, 4 год. след твоята. Месец след нейното създаване им поставих шаблони за сливане, но никой не е реагирал. По правилата по-старата се запазва, новата се трие. Като автор трябва да си по-добре запознат с темата. Затова те моля да прегледаш другата, дублиращата статия и да прехвърлиш полезната информация в старата, за да изтрием онази. Лек ден! --Elkost (беседа) 14:22, 15 юли 2015 (UTC)
- Здравей, хвърлих един поглед на двете статии и като гледам по историята на Битката при завоя на Самара някакво анонимно айпи е добавило текста от Овчата битка в първата статия, която съм писал. Така че може да се трие втората свободно.--Ilikeliljon (беседа) 15:39, 15 юли 2015 (UTC)
- Пренасочих новата към старата. Поздрави! --Elkost (беседа) 19:26, 16 юли 2015 (UTC)
Жури в Уики обича паметниците
[редактиране на кода]Здрасти, Ilikeliljon! Искаш ли да се включиш да помагаш в определянето на победителите в националния етап на „Уики обича паметниците“? Поздрави, --Лорд Бъмбъри (беседа) 18:16, 1 септември 2015 (UTC)
- За кога става въпрос? Иначе съм съгласен, но много зависи от времето.--Ilikeliljon (беседа) 05:24, 2 септември 2015 (UTC)
- Става въпрос за целия месец октомври. Въпросът за журито е тук: Уикипедия беседа:Уики обича паметниците. Самата официална (landing) страница на конкурса е в Общомедия: c:Commons:Уики обича паметниците 2015 България. Спири ··· - - - ··· 07:34, 2 септември 2015 (UTC)
- Добре, съгласен съм да съм жури--Ilikeliljon (беседа) 10:35, 4 септември 2015 (UTC)
- Става въпрос за целия месец октомври. Въпросът за журито е тук: Уикипедия беседа:Уики обича паметниците. Самата официална (landing) страница на конкурса е в Общомедия: c:Commons:Уики обича паметниците 2015 България. Спири ··· - - - ··· 07:34, 2 септември 2015 (UTC)
Състезание
[редактиране на кода]Снимките към статията също се броят за точки. --Спасимир (беседа) 09:52, 16 ноември 2015 (UTC)
Точките можеш да си записваш в страницата на състезанието в Мета. Ето тук. --Спасимир (беседа) 11:46, 17 ноември 2015 (UTC)
ЦИЕ Пролет 2016
[редактиране на кода]Здравей, Ilikeliljon, като втори от миналогодишното състезание бих се радвал да вземеш отношение към правилата на тазгодишното. Надявам се да то да бъде поне толкова интересно. Поздрави, --Лорд Бъмбъри (беседа) 08:58, 18 март 2016 (UTC)
Охридска иконописна школа
[редактиране на кода]Имам силно съмнение, че понятието Охридска иконописна школа въобще съществува. Потребителят, създал статията, се отличава преди всичко с упоритост и с лош правопис, като съм установявала сериозни фактически грешки в приносите му. Много те моля, ако имаш източник, в който се споменава такава школа, да го добавиш.--Ket (беседа) 11:41, 20 април 2016 (UTC)
- Честно казано в първия му източник, който е на български наистина има такова нещо. Във втория няма информация школата да е част от Охридската книжовна школа, макар да се споменава за иконопис. Нямам такъв източник. Питай Мико или Алиса, те са хората, които може да имат такова нещо.--Ilikeliljon (беседа) 11:55, 20 април 2016 (UTC)
Уикиданни
[редактиране на кода]Здрасти, забелязах, че не свързваш някои от статиите си с Уикиданни, например Валдет Джафери. Ако знаеш, че има статия на друг език, можеш да я добавиш като избереш „Добавяне на препратки“ от менюто вляво, а ако няма статия на друг език или не знаеш за нея, можеш да я създадеш директно в Уикиданни на адрес d:Special:NewItem. Следобяд/привечер ще дойдеш ли на уикисрещата? Поздрави, --Лорд Бъмбъри (беседа) 09:14, 29 април 2016 (UTC)
- Извинявайте, че се намесвам, но темата е същата. При някои статии, въпреки че са свързани с МЕП, данните за раждане и смърт не се появяват и ги пиша ръчно. Така се случи например във Вилхелм Пурвит и Рихард Заринш. --Молли (беседа) 09:19, 29 април 2016 (UTC)
- Здравей, не свързвам Валдет Джафери, защото няма такава статия в уикипедия, освен на български език. Досега не съм знаел как да създавам нова статия в уикиданни. Този час 3 часа ми е ранен на мен, в момента съм седнал да върша работа и надали ще е свърша преди 3. Виж, ако беше по-късно, както обикновено се събираме, можеше и да успея. Съжалявам.--Ilikeliljon (беседа) 09:25, 29 април 2016 (UTC)
- Можеш да дойдеш и по-късно. От три до пет вероятно ще съм си сам и ще се занимавам с подготовката на една специална тематична седмица за другата седмица. --Лорд Бъмбъри (беседа) 09:29, 29 април 2016 (UTC)
- Хъм, пробвах с Пурвит - съвсем нормално си излизат. Требва да изтриеш целия параметър - може би това е била драмата. --Мико (беседа) 09:26, 29 април 2016 (UTC)
- Ха, ха, как не се сетих. Разбира се, че става. Благодаря, Мико. --Молли (беседа) 10:57, 29 април 2016 (UTC)
- Здравей, не свързвам Валдет Джафери, защото няма такава статия в уикипедия, освен на български език. Досега не съм знаел как да създавам нова статия в уикиданни. Този час 3 часа ми е ранен на мен, в момента съм седнал да върша работа и надали ще е свърша преди 3. Виж, ако беше по-късно, както обикновено се събираме, можеше и да успея. Съжалявам.--Ilikeliljon (беседа) 09:25, 29 април 2016 (UTC)
Преименуване
[редактиране на кода]Привет! Бихте ли погледнали една статия която създадох, обаче сега си мисля че не трябва да е с това наименование. Май ще трябва „Блайргоури и Ратрей“ да се преименува на „Блеъргоури и Ратрей“. А пък името на областта където е разположено градчето „Пърт анд Кинрос“ мисля трябва да е „Пърт и Кинрос“, но преценете. Благодаря предварително! -- 89.215.207.206 18:47, 4 май 2016 (UTC)
- Здравейте! Да, прав/а сте. Според транскрипцията в английската версия на уикипедия трябва да е „Блеъргоури и Ратрей“, като за втората част на името Ратрей „а“-то е между а и е, но няма как да го отбележим с точност, така че ще остане „а“. Колкото до областта не мога да кажа със сигурност. В руската версия не е преведено и е оставено така, докато в украинската и сърбохърватската е преведено „и“. --Ilikeliljon (беседа) 19:28, 4 май 2016 (UTC)
- Благодаря :) Иначе за областта, „end“ на английски се превежда „и“. Във версията на македонски също е с „и“. Поздрави! -- 89.215.203.72 19:55, 4 май 2016 (UTC)
Левски (Русе)
[редактиране на кода]Това e някакъв друг Левски (Русе). Изключено е да е същият.--Rebelheartous (беседа) 09:09, 7 май 2016 (UTC)
- Защо?--Ilikeliljon (беседа) 15:31, 7 май 2016 (UTC)
- Детска школа някаква е. Статията е за мъжкия отбор. А и той е закрит преди десетилетия. Не откривам инфо за мъжки отбор нито тук, нито тук.--Rebelheartous (беседа) 17:07, 7 май 2016 (UTC)
- Според мен, няма спор, че отбора е спрял да съществува. Въпросът е дали по някое време не е създаден пак. Както и да е, премахни инфото тогава, аз просто търсих източник.--Ilikeliljon (беседа) 17:25, 7 май 2016 (UTC)
- Детска школа някаква е. Статията е за мъжкия отбор. А и той е закрит преди десетилетия. Не откривам инфо за мъжки отбор нито тук, нито тук.--Rebelheartous (беседа) 17:07, 7 май 2016 (UTC)
Жури Уики обича Земята
[редактиране на кода]Здравей, искаш ли да се присъединиш към журито на Уики обича Земята 2016 в България? Същинската работа на журито ще е през месец юли, като оценяването ще е на 3 етапа. За съжаление не можем да предвидим колко време би отнело, защото зависи от броя на снимките, но като част от миналогодишното жури, мога да те уверя, че не е страшно :) VladislavNedelev (беседа) 21:25, 13 май 2016 (UTC)
- Здравей, направо забравих да ти отговоря. За съжаление няма да имам възможност да бъда жури.--Ilikeliljon (беседа) 20:46, 22 май 2016 (UTC)
ЦИЕ Пролет 2016
[редактиране на кода]Идея
[редактиране на кода]Здравей Иликелилйоне. Имам една молба към теб. Знаеш, че съм блокиран на англоезичната Уикипедия и не мога да създавам нови статии там. Понеже имаш интерес в тази област, а там доста се спекулира от сърбите и македонците в тази насока, дали ще е възможно, когато ти остане време да създадеш две малки статии за т. нар. Страцинско-Кумановска операция и Брегалнишко-Струмишка операция. За Косовската операция вече има статия на английски. Ако решиш да го направиш, можеш да ползваш за информация освен българските статии, съществуващи вече на английски език статии и секции от статии като: например: Belgrade Offensive и Final operations for the liberation of Macedonia. Поздрав! Jingiby (беседа) 07:59, 19 юни 2016 (UTC)
- Здравей името ми е Лил Джон от рапъра. Сега на въпроса, моя английски не е чак толкова добър, че да напиша статия в англоезичната уикипедия. Ако твоя е по-добър, напиши статиите, а аз ще ги сложа там от мое име. Стига да са обективни, в което вярвам.--Ilikeliljon (беседа) 11:24, 19 юни 2016 (UTC)
- Ти ме уби! Лека подсказка: отиваш на съответната статия на български. Натискаш десен бутон и ти излиза опцията translatе to English. Компютъра ти превежда всичко, но за всеки случай го проверяваш за груби грешки. Копираш тескта и га прехвърляш на ангийската версия, където го дооформяш. Аз ще ти помагам, ако е нужно с анонимни редакции. Ето как изглежда преведен текста: The Stratsin-Kumanovo operation was an offensive operation of the Bulgarian Army in Yugoslavia during the participation of Bulgaria in World War II against the Third Reich. It was held from 8 October to 14 November 1944 and was conducted in parallel with two another Bulgarian offensive operations in Yugoslavia: the Kosovo operation and the Bregalnitsa-Strumitsa operation. The operation was conducted in order to cross the road to retreat to a group of German armies "E" from Greece to central Europe. Bulgarian troops began an offensive on 8 October and the day entered into Kriva Palanka. Consistently they keep fighting for the Ridge of Strazhin (October 18th) and the Stratsin position, that was seized on October 25 with an airdrop. Fightings continues on the river Pchinya and in the city of Kumanovo (11 November) where parts of the Wehrmacht were defeated again. On 13 and 14 November parts of the First and Fourth Bulgarian Army entered Skopje , which performed their task. The onslaught continued as part of the Kosovo operation and on 19 November Bulgarian troops captured Pristina. Поздрав! Jingiby (беседа) 12:10, 19 юни 2016 (UTC)
- Едно време го слушах и така е останало. Иначе готово https://en.wikipedia.org/wiki/Stratsin-Kumanovo_operation --Ilikeliljon (беседа) 15:24, 19 юни 2016 (UTC)
- Браво! Jingiby (беседа) 15:39, 19 юни 2016 (UTC)
- Извинявай за настойчивостта, но желязото се кове докато е горещо. The Bregalnitsa-Strumica operation was an offensive operation of Bulgarian Army during World War II. It was held by Fourth Bulgarian Army from 15 October to 14 November 1944 and was aimed to secure the left flank of the First Bulgarian Army, blocking the way for retreat of the German group armies 'E' from Greece. The onslaught of the Army began on October 15. After breaking the enemy resistance its forces entered Kocani, and later seized the region of Stip. This allowed them to go in pursuit of retreating to the valley of the river Vardar German troops. On November 10 it took control over Veles and three days later assisted the First Bulgarian Army for taking Skopje. Поздрав! Jingiby (беседа) 16:09, 19 юни 2016 (UTC)
- Хм, забравих и Нишката операция. Jingiby (беседа) 16:20, 19 юни 2016 (UTC)
- Готово. https://en.wikipedia.org/wiki/Bregalnitsa-Strumica_operation --Ilikeliljon (беседа) 16:48, 19 юни 2016 (UTC)
- И последно. Nis operation was an offensive operation of the Bulgarian army during the participation of Bulgaria in World War II against Nazi Germany in order to secure the left flank of the Third Ukrainian Front of the Red Army. It was held from 8 to 14 October 1944. Second Bulgarian Army, in cooperation with Yugoslav People's Liberation Army and IX Air Corps of the Red Army was ordered to destroy the German troops and to seize Nis. Its enemy was 7th SS Volunteer Mountain Division Prinz Eugen, or about 21 500 people from 13 infantry battalions, featuring 154 guns, 164 mortars, 38 tanks and 18 aircrafts. Their task was to cover the retreat of 300,000 German soldiers from the composition of the Army Group "E". Bulgarian troops entered the brunt along the River Southern Morava. On October 10, the Sofia armored brigade penetrated in the defense of the Germans and forced them to retreat west of the Southern Morava. On 12 and 13 October Bulgarian troops continue pursuit. On October 14 parts of the VI Infantry Division, using the jab from the south of the armored brigade seized Nis and completely pushed the Nazis. Losses of the Wehrmacht amounted up to 5200 killed and 3850 prisoners of war, but they managed to hold its position in the Vardar corridor to the withdrawal of the remaining German troops. Jingiby (беседа) 17:18, 19 юни 2016 (UTC)
- Готово--Ilikeliljon (беседа) 10:29, 20 юни 2016 (UTC)
- И последно. Nis operation was an offensive operation of the Bulgarian army during the participation of Bulgaria in World War II against Nazi Germany in order to secure the left flank of the Third Ukrainian Front of the Red Army. It was held from 8 to 14 October 1944. Second Bulgarian Army, in cooperation with Yugoslav People's Liberation Army and IX Air Corps of the Red Army was ordered to destroy the German troops and to seize Nis. Its enemy was 7th SS Volunteer Mountain Division Prinz Eugen, or about 21 500 people from 13 infantry battalions, featuring 154 guns, 164 mortars, 38 tanks and 18 aircrafts. Their task was to cover the retreat of 300,000 German soldiers from the composition of the Army Group "E". Bulgarian troops entered the brunt along the River Southern Morava. On October 10, the Sofia armored brigade penetrated in the defense of the Germans and forced them to retreat west of the Southern Morava. On 12 and 13 October Bulgarian troops continue pursuit. On October 14 parts of the VI Infantry Division, using the jab from the south of the armored brigade seized Nis and completely pushed the Nazis. Losses of the Wehrmacht amounted up to 5200 killed and 3850 prisoners of war, but they managed to hold its position in the Vardar corridor to the withdrawal of the remaining German troops. Jingiby (беседа) 17:18, 19 юни 2016 (UTC)
- Готово. https://en.wikipedia.org/wiki/Bregalnitsa-Strumica_operation --Ilikeliljon (беседа) 16:48, 19 юни 2016 (UTC)
- Хм, забравих и Нишката операция. Jingiby (беседа) 16:20, 19 юни 2016 (UTC)
- Извинявай за настойчивостта, но желязото се кове докато е горещо. The Bregalnitsa-Strumica operation was an offensive operation of Bulgarian Army during World War II. It was held by Fourth Bulgarian Army from 15 October to 14 November 1944 and was aimed to secure the left flank of the First Bulgarian Army, blocking the way for retreat of the German group armies 'E' from Greece. The onslaught of the Army began on October 15. After breaking the enemy resistance its forces entered Kocani, and later seized the region of Stip. This allowed them to go in pursuit of retreating to the valley of the river Vardar German troops. On November 10 it took control over Veles and three days later assisted the First Bulgarian Army for taking Skopje. Поздрав! Jingiby (беседа) 16:09, 19 юни 2016 (UTC)
- Браво! Jingiby (беседа) 15:39, 19 юни 2016 (UTC)
- Едно време го слушах и така е останало. Иначе готово https://en.wikipedia.org/wiki/Stratsin-Kumanovo_operation --Ilikeliljon (беседа) 15:24, 19 юни 2016 (UTC)
- Ти ме уби! Лека подсказка: отиваш на съответната статия на български. Натискаш десен бутон и ти излиза опцията translatе to English. Компютъра ти превежда всичко, но за всеки случай го проверяваш за груби грешки. Копираш тескта и га прехвърляш на ангийската версия, където го дооформяш. Аз ще ти помагам, ако е нужно с анонимни редакции. Ето как изглежда преведен текста: The Stratsin-Kumanovo operation was an offensive operation of the Bulgarian Army in Yugoslavia during the participation of Bulgaria in World War II against the Third Reich. It was held from 8 October to 14 November 1944 and was conducted in parallel with two another Bulgarian offensive operations in Yugoslavia: the Kosovo operation and the Bregalnitsa-Strumitsa operation. The operation was conducted in order to cross the road to retreat to a group of German armies "E" from Greece to central Europe. Bulgarian troops began an offensive on 8 October and the day entered into Kriva Palanka. Consistently they keep fighting for the Ridge of Strazhin (October 18th) and the Stratsin position, that was seized on October 25 with an airdrop. Fightings continues on the river Pchinya and in the city of Kumanovo (11 November) where parts of the Wehrmacht were defeated again. On 13 and 14 November parts of the First and Fourth Bulgarian Army entered Skopje , which performed their task. The onslaught continued as part of the Kosovo operation and on 19 November Bulgarian troops captured Pristina. Поздрав! Jingiby (беседа) 12:10, 19 юни 2016 (UTC)
Абе снимките от това качени ли са? [1] --Мико (беседа) 08:50, 28 юни 2016 (UTC)
- За кои точно снимки говориш? Има качени снимки от Скопското земетресение, сръбската пропаганда, някой бг документи от Първата световна война, преведени на сръбски език, някои по-стари неща като ръкописи и писма, има неща, свързани с ВМОРО, разните му там комунистически партизани и отряди, АСНОМ и разни други, но не всичко съм прегледал всичко в категорията. - https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Wikipedian_in_Residence_at_DARM --Ilikeliljon (беседа) 10:35, 28 юни 2016 (UTC)
- ИМам предвид снимките от тоя пдф файл. Некои стават. --Мико (беседа) 10:38, 28 юни 2016 (UTC)
- Жана от македонските уикипедианци, която се занимава с качването на снимките от ДАРМ каза, че някои от снимките са качени.--Ilikeliljon (беседа) 19:18, 28 юни 2016 (UTC)
- ИМам предвид снимките от тоя пдф файл. Некои стават. --Мико (беседа) 10:38, 28 юни 2016 (UTC)
DARM Challenge winner
[редактиране на кода]Congratulation on DARM Challenge participation | |
Congratulation, you are between the first five. Please contact me via e-mail, in order to send you the prize. -- Виолетова (беседа) 22:18, 15 юли 2016 (UTC) |
Честито :-) ! --Лорд Бъмбъри (беседа) 23:24, 15 юли 2016 (UTC)
- Благодаря!--Ilikeliljon (беседа) 06:37, 16 юли 2016 (UTC)
За шаблона на Ангел Доцев
[редактиране на кода]Здравей @ Ilikeliljon. Виждам че правиш доста статии за различни Български известни личности за което те поздравявам. Позволих си да сменя шаблона на генерал-майор Ангел Доцев, но можеш да върнеш редакцията ако искаш. Прецених че ще е добре да те известя за действието си. Поздрави --Oficialniat (беседа) 09:51, 3 август 2016 (UTC)
- Ок, няма проблем. Аз съм свикнал с този шаблон да ги правя, но ако ти се занимава да ги сменяш, давай.--Ilikeliljon (беседа) 09:52, 3 август 2016 (UTC)
- Струва ми се че се обиди. Сам си върнах редакцията. Бъди здрав. --Oficialniat (беседа) 10:09, 3 август 2016 (UTC)
- Не, не съм се обидил, напротив, казах ти, че ако ти се занимава го прави, защото аз съм свикнал с този шаблон. Къде видя да съм се обидил след като ти писах, че няма проблем.--Ilikeliljon (беседа) 10:11, 3 август 2016 (UTC)
- Хубавото е че аз не съм те разбрал правилно. Измини ме че ти отнех от времето. Чао и успех от мен. --Oficialniat (беседа) 10:17, 3 август 2016 (UTC)
- Не, не съм се обидил, напротив, казах ти, че ако ти се занимава го прави, защото аз съм свикнал с този шаблон. Къде видя да съм се обидил след като ти писах, че няма проблем.--Ilikeliljon (беседа) 10:11, 3 август 2016 (UTC)
- Струва ми се че се обиди. Сам си върнах редакцията. Бъди здрав. --Oficialniat (беседа) 10:09, 3 август 2016 (UTC)
{{subst:#switch:bg|es=CEE Primavera 2016 Encuesta|#default= CEE Spring 2016 Survey|hu=CEE Tavasz 2016 kérdőív|sq=Anketa e CEE Spring 2016|et=Kesk- ja Ida-Euroopa kevad (CEE Spring) 2016 küsitlus|tr=Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Baha...
Здравей, скъпи участнико в „ЦИЕ Пролет 2016“! Международните организатори на състезанието те молят да отговориш на въпросите в проучването относно него. Те са много кратки и ни позволяват да съберем статистики, които да ни помогнат да го направим още по-добро догодина. Моля, отговорете на въпросите тук: https://wikimedia.qualtrics.com/jfe/form/SV_eLP1PKZWjSpIi45 Поздрави,
--Ата посредством MassMessage 13:28, 10 септември 2016 (UTC)
Благодаря
[редактиране на кода]...за редакцията в Железопътна гара Своге. Явно са сбъркали годината в сайта. Не знам дали беше късмет, че я видя статията, или се интересуваш от тези неща, но много благодаря! :) --Явор~bgwiki (беседа) 19:55, 16 септември 2016 (UTC)
- Не, не се интересувам, но разглеждам новите статии и принципно пиша от време на време биографии за военни лица и така--Ilikeliljon (беседа) 20:24, 16 септември 2016 (UTC)
Request
[редактиране на кода]Greetings.
Could you create the article en:Azerbaijan at the Olympics in Bulgarian?
Thank you.
Айпитата са прави, тази версия която е в момента е вандализъм, който е добавен от друго айпи преди няколко месеца, просто се е изплъзнал между капките. Върнах статията до последната версия.--The TV Boy (беседа - приноси) 10:11, 4 октомври 2016 (UTC)
- Защо кой е последния мач между Левски и ЦСКА след като ЦСКА официално не съществува вече?--Ilikeliljon (беседа) 10:21, 4 октомври 2016 (UTC)
- Продължава да си съществува, играе в Първа лига, даже ще има и още един мач между отборите другата седмица. Един отбор се идентифицира с търговската си марка, емблема и т.н., която още е активна и се ползва от друго дружество, до като старото ЕАД е фалирало. Подобно нещо стана с Локомотив София, Ботев Пловдив, Септември София и т.н.--The TV Boy (беседа - приноси) 10:28, 4 октомври 2016 (UTC)
Регистрация
[редактиране на кода]Здрасти, мислех да ти отговоря на моята беседа, но не знам дали ще го видиш. Та, нямам представа къде трябва дас е регистрирам за Уикиконференцията - не виждам никакъв линк най-отгоре?--Алиса Селезньова (беседа) 16:09, 28 октомври 2016 (UTC)
- Ето ти линка - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdcPYvjq8Isr0H54rkfOaDFddFydKCKuiCX8hHwa-V0YAXIQA/viewform --Ilikeliljon (беседа) 16:14, 28 октомври 2016 (UTC)
- Супер - благодаря.--Алиса Селезньова (беседа) 16:35, 28 октомври 2016 (UTC)
Петър Чергиланов
[редактиране на кода]Здравейте,
Да, аз съм син на обекта на статията. Редактирах я по този начин, защото в нея има много неверни факти. Например, Петър Чергиланов никога не е бил осъждан - на делото даже не е бил даден ход; баща му е бил градинар, а не работник; името на сестра ми е Антоанета, а не Антония, и на времето не е имало Трето Главно Управление на Държавна Сигурност, а Трето Централно Управление на МВР. Уважавам политиката на Уикипедия, но според мене основният приоритет трябва да бъде правдивостта. В своята редакция се постарах да бъда обективен и с изключение на края се ограничих с факти, без да изразявам становища или емоции. Уважавам човека, който е решил, че моят баща трябва да има място в Уикипедия, но искам статията за него да бъде вярна, обективна и съдържателна, и моля Уикипедия за съдействие.
Владимир Чергиланов (беседа) 02:27, 28 декември 2016 (UTC)
- Здравейте, господин Чергиланов. Основният проблем във вашата редакция беше, че триехте източниците, а не толкова, че сте добавили или променили някаква информация. Възможно е да има неточности и работата на баща ви като градинар да е сложена под общия знаменател на работник, още повече, че е трябвало да се изтъкне принадлежността му към работническото движение. Констатацията ви, че не е имало трето главно управление на ДС, когато баща ви е бил в него противоречи на това http://desebg.com/2011-01-06-11-21-49/328-2011-07-30-10-42-08. Относно делото, тъй като, темата е доста гореща бих се радвал, ако имате някакви материали по темата или някакъв по-солиден източник. Не искам да се съмнявам във вашата обективност, но все пак в името на безпристрастността и за доброто на читателите на Уикипедия трябва да искам от вас по-сериозни източници от вашето мнение по въпроса. Източниците, които аз съм намерил в Интернет не са идеални в никакъв случай, но това е най-доброто, което има засега. Направих ново търсене в Интернет и наистина не е ясно дали баща ви е лежал в затвора, но според това тук http://agentibg.com/index.php/bg/2014-02-19-08-19-22/2014-02-20-15-12-57/2014-02-20-15-17-27 съм склонен да вярвам, че не е наистина и ще променя информацията в този смисъл. Можете да правите, каквито решите промени, стига да не триете източниците. Това беше пак казвам основния проблем.--Ilikeliljon (беседа) 07:12, 28 декември 2016 (UTC)
Request
[редактиране на кода]Hello.
Could you create the article en:Education in Azerbaijan in Bulgarian Wikipedia, like the article Образование в Киргизстан which you created?
Thank you.
31.200.21.159 23:10, 2 февруари 2017 (UTC)
Сдружение Уикимедия България
[редактиране на кода]Здравей, Ilikeliljon!
На националната среща през декември 2016 няколко души изразиха желание да подготвят учредяването на сдружение Уикимедия България, като за целта прегледат и обсъдят съществуващия Проект за устав на сдружението и го предложат на вниманието на общността.
Обръщаме се към теб с молба да заявиш интереса си (а ако си член на потребителската група да го препотвърдиш) на тази страница. Разчитаме на твоето участие и в ежеседмичните обсъждания, както и на мнението ти каква да бъде процедурата за вземане на решения, касаещи сдружението, до момента на реалното учредително събрание и избора на ръководство. --Лорд Бъмбъри (беседа) 11:13, 11 февруари 2017 (UTC)
Здрасти. Тоя дали немаш некъде да го провериш дали е съществувал? Че нема никакво споменаване в нета. --Мико (беседа) 17:03, 18 февруари 2017 (UTC)
- Хартиени нямам, а пък в нета всичко, което излиза е от нас, така че ми е доста странно. Имам само косвено инфо, че е мистификация. Според сайта на Главна дирекция Гранична полиция от 1989 до 1991 г. http://www.nsgp.mvr.bg/History/second_period.htm "Гранични войски са обединени с Вътрешни войски под общо командване и общо наименование - Войски на МВР.", а според в. Капитал http://www.capital.bg/blogove/dosieta/2010/07/20/935430_nad_1200_rukovodni_postove_v_mvr_sa_bili_zaeti_ot_hora/ Стефан Ангелов е командвал Гранични войски от 1990 до 1992. В страницата при нас за Зехтенджиев пише, че е командир на вътрешни войски до 1992 г. Има вариант да е бил командир от 1991 до 1992 г., само тогава е възможно, иначе преди това те са били обединени. За мен все пак си остава доста неясно. --Ilikeliljon (беседа) 18:10, 19 февруари 2017 (UTC)
- Благодарим за усилието. Не знам кво да го правим. Не изглежда като мистификациите на онова айпи на македонска тематика. Ще сложа това на беседата. --Мико (беседа) 18:13, 19 февруари 2017 (UTC)
- Интересно е, че има такъв човек от Банско със същото име, но може да му е дядо. Jingiby (беседа) 18:33, 19 февруари 2017 (UTC)
- Казвам какво съм открил, а и още нещо през 1992 г. командващ вътрешни войски е Иван Тошев Иванов - http://znam.bg/com/action/showArticle;jsessionid=9667E518315D13E1BC3545AAEA52AF86.znam2?encID=317&article=478656652§ionID=1&sq=%D0%91%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%B2 --Ilikeliljon (беседа) 18:36, 19 февруари 2017 (UTC)
- Благодарим за усилието. Не знам кво да го правим. Не изглежда като мистификациите на онова айпи на македонска тематика. Ще сложа това на беседата. --Мико (беседа) 18:13, 19 февруари 2017 (UTC)
Александър Шурбанов
[редактиране на кода]Защо мислиш че този целия раздел е за по-нагоре??
Човека е бил преводач и поет през целия си живот и ти ще сложиш нещо което надали дори е правил най-отгоре. Всеки който е имал контакти с чужденци са разпитвали и са ги слагали като агенти дори и да не са казвали нищо.--Предният неподписан коментар е направен от анонимен потребител с адрес 209.6.199.67
(беседа) 16:10, 22 март 2017
- Здравей, чисто прегледно този раздел няма как да стои най-отдолу, защото там са произведенията на автора. Така че от естетическа и уикипедианска гледна точка за това как трябва да изглеждат статиите. Относно дейността му като сътрудник на ДС, не мога да коментирам много, защото единственото, което има е дадено от Комдос. Знам, че за едното нищо са обявявали хора за сътрудници, но в неговия случай, той дори е бил съдържател на явочна квартира, което означава, че дал жилището си за срещи, освен това е бил и агент. Тук въпроса наистина опира до тълкувание, но не е работа на уикипедия да тълкува какво значи това, а да представя факти. Факт ли е, че е бил агент и съдържател на явочна квартира, факт е, от там нататък всеки да си прави извода, дали този човек е бил вписан по идеята, че веднъж е извикан да бъде питан нещо или пък наистина е бил активен, ние това не го знаем и за това не го казваме. Като казвам ние, нямам предвид някаква невидима общност и ръка, а имам предвид тези, които са писали статията. Тоест сред „вие“ може и да сте Вие.--Ilikeliljon (беседа) 17:11, 22 март 2017 (UTC)
По-скоро може да стои под произведенията.
А за явочна квартира - това не означава непременно че си е дал собствената квартира. Дали това е верно разбира се е съвсем друг въпрос.
Очевидно ако имаш срещи с чуждестранни писатели и после те разпитват от ДС какво сте говорили с тях това могат да го напишат като явочна квартира. Помисли си ако на теб ти се случи това как ще го приемеш.--Предният неподписан коментар е направен от анонимен потребител с адрес 209.6.199.67
(беседа) 19:47, 22 март 2017
- Не би ми било приятно в никакъв случай, но за това аз ви казвам, че представяме факти. Ако имате някакви протести, то би трябвало да ги отправите към комисията по досиетата, а не към редакторите на уикипедия, защото те се основават на комисията по досиетата. Относно мястото в статията. Вие виждали ли сте енциклопедична статия, в която част от житието на личността стои под списъка на произведенията. Отворете, която и да е енциклопедия и ще видите, че списъка на произведения стои винаги най-отдолу.--Ilikeliljon (беседа) 18:59, 22 март 2017 (UTC)
Прав си за това обаче обикновено тези неща са потвърдени от множество източници и има съдържание. Тук няма никакво съдържание (какво всъщност е направил ако въобще нещо което е безсмислена информация)
А комисията за досиетата е само един източник. Нещо което не може да се потвърди от никой друг източник. Мислите ли че това е достоверна информация? Особено като се има предвид какъв е първоначалния източник.--Предният неподписан коментар е направен от анонимен потребител с адрес 209.6.199.67
(беседа) 20:23, 22 март 2017
- Именно за това се описват факти, а не действия, защото това означава да спекулираме, ако описваме действия, които евентуално е извършвал или не. Комисията по досиетата не се нуждае от друг източник за потвърждение, защото е държавен орган и като такъв няма смисъл да търсим някой друг източник да потвърждава техните открития, защото се предполага, че не биха ги фалшифицирали. Комисията по досиетата е най-достоверния източник и няма кой друг източник да го потвърди, защото те имат достъп до всички документи на Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия.--Ilikeliljon (беседа) 19:39, 22 март 2017 (UTC)
Не аз имах предвид че след като няма съдържание е все едно да кажеш нещо от рода на някой е говорил с някого който примерно е бил убиец. Обаче не се казва какво му е казал. Е ясно е че повечето хора ще си направят някакъв извод когато няма подробности.
Според мен да се слагат такива неща специално когато няма данни какво по точно са правили/казали и какви са били последиците от тези дейности (ако въобще е имало такива) е безсмислено. Да не говорим как изглежда това. Помисли си кои досиета са оставени така и кои са ги унищожили за да не знаеш че дори са съществували.
А за това което казваш за държавата - сериозно ли го казваш? :)--Предният неподписан коментар е направен от анонимен потребител с адрес 209.6.199.67
(беседа) 21:15, 22 март 2017
- Извинявайте за намесата, но също съм мислила по въпроса. Сега няма унифицирано правило как да се отразяват тези нови сведения, които са важни от гледна точка на българите (може би не е така за чужденците). Смятам, че трябва да се отразяват някъде към края на биографичния раздел, но влизам и в положението на потърпевшите, които вероятно се чувстват засегнати, че подобно сведение като отделен раздел може би няма същата тежест като другите им житейски приноси. Затова обмислям как това да стане някак по-прегледно - може би стандартен лаконичен текст от вида "според разкрития на Комисията по досиетата от (година) има данни за сътрудничество с ДС в периода ..." и да се посочва точно съответния документ. Така хем се съобщава факта, хем не навлизаме в жълти подробности от рода явочник ли е бил, за кого е донасял и др. Ето днес в статията за Кеворкян например беше премахната именно подобна информация. --Ket (беседа) 21:10, 22 март 2017 (UTC)
Да мисля че това е добра идея.--Предният неподписан коментар е направен от анонимен потребител с адрес 209.6.199.67
(беседа) 22:16, 22 март 2017
- Ket: това, което си направила не е неутрално, а премахване на инфо в някаква степен. В качеството си на какъв е бил не е жълта информация, защото комисията по досиетата не е жълт вестник, а държавен орган. Второ думата "разкрития" звучи точно като от жълт вестник. Комисията открива, разкрива, но звучи странно да се каже, че прави разкритие. Създава впечатлението за неочакваност на откритието, а тя просто е извършила проверка и казва какво е открила при проверката.--Ilikeliljon (беседа) 09:28, 23 март 2017 (UTC)
- Изненадана съм от реакцията ти, изглежда те засегнах по някакъв начин, извинявай. Предлагам ти да погледнем с очите на някого, който е съвсем незапознат с българската действителност - какъв е преди всичко този човек - литератор или агент на ДС? Във всеки случай съм против открояването на информацията за ДС в отделен раздел, което я поставя наравно с другите аспекти на живота на човека. Комдос е държавен орган, да, но мнението, че това, което ни се съобщава, няма как да се провери, е основателно. За нас като съвременни българи е много важно (в момента) кой какъв е бил, но според мен е излишно да се драматизира така.--Ket (беседа) 09:53, 23 март 2017 (UTC)
- Аз се извинявам, защото малко пресилено реагирах. Просто ме подразни промяната без обсъждане. Аз също съм на мнение, че няма смисъл така да се откроява в отделен раздел. Проверимостта на източниците е важна, но в нашия случай, това е държавен орган, а не жълта медия и се предполага, че няма да изфабрикуват доказателства. Може би един ден ще е добре да сканират част от документите и да ги качват на сайта, за да става ясно, но трябва да се има предвид, че пак няма гаранция за написаното, че той е сътрудничил съзнателно, а не просто служителя да си е писал бонус точки на негов гръб.--Ilikeliljon (беседа) 10:50, 23 март 2017 (UTC)
- Ket: това, което си направила не е неутрално, а премахване на инфо в някаква степен. В качеството си на какъв е бил не е жълта информация, защото комисията по досиетата не е жълт вестник, а държавен орган. Второ думата "разкрития" звучи точно като от жълт вестник. Комисията открива, разкрива, но звучи странно да се каже, че прави разкритие. Създава впечатлението за неочакваност на откритието, а тя просто е извършила проверка и казва какво е открила при проверката.--Ilikeliljon (беседа) 09:28, 23 март 2017 (UTC)
- За ДС - Шурбанов е вербуван на 29.01.1964 г. и регистриран на 08.02.1964 г., т.е. сътрудник на ДС е от 1964 насетне. После е бил възстановен на 21.01.1974 и [пре]регистриран на 23.01.1974 г., т.е. продължава да бъде сътрудник и след 1974 до неизвестно кога.--Rerum.Novarum (беседа) 09:27, 22 юни 2017 (UTC)
- Здравей, прав си, че е така. Прегледах сега документа. Но има някаква неяснота, защото пише, че е възстановен през 1974 г. Явно има някакво прекъсване. Ти смяташ, че е пререгистриран, но никъде не пише, че това е така. За това и не мога да се съглася, че между 1964 и 1974 г. е бил непрекъснато сътрудник.--Ilikeliljon (беседа) 11:49, 22 юни 2017 (UTC)
Списък на кметовете на Монтана
[редактиране на кода]Здравейте! Благодаря за предложението и за направените досега оценки за моята работа в Уикипедия. Ще направя списък на кметовете на Монтана във вид на таблица, но имам още няколко статии да направя за кметовете до 1948 г. Периода който съм изследвал е 1878-1948 г. В момента големият проблем са качените портретни снимки на кметове, тъй като според редакторите не е ясен техният автор и произход. Написах съобщение до Spirita, но нямам отговор. Снимките на кметовете са събирани от мен в продължение на години от наследниците им - внуци и правнуци. Тъй като са правени преди 60-70 и повече години на различни места в България, не е възможно да се установи техният автор /фотограф/. Снимките са ми предоставени за публикуване, което съм направил в монографията "Кметовете на град Монтана, В. Търново, 2008 г., 167 с. и за чието съдържание съм дал съгласие /разрешение/ да се използва на страниците на Уикипедия. Всъщност аз не притежавам самите снимки, изготвил съм дигитален архив, в който всяка снимка е на отделен файл, който качвам в Уикипедия. В този смисъл аз съм създател на тези файлове. Ако имате някаква идея за редактиране на описанията на качените файлове със снимки ще ви бъда благодарен. Моята цел е да илюстрирам с тях съдържанието на публикуваните статии, тук няма нито комерсиални нито други цели, единствено това се прави с познавателна цел. Поздрави!--Lgerasimov48Igerasimov48 (беседа) 14:48, 21 юли 2017 (UTC)
- Здравейте! Ако имате списък на кметовете и след 1948 ще е добре да го добавите, независимо дали имате информация за тях. По въпроса за снимките. Спири ще ви отговори сигурно по някое време тя е доста навътре в нещата, но аз ще се опитам да ви дам малко инфо. Първо, за да качите снимки в Общомедия (Wikimedia Commons) трябва вие да сте автора. Ако не сте автора трябва все пак на снимките да са лица починали най-малко преди 70 години или фотографа им да е починал, защото той ще държи авторските права. Ако фотографа е неизвестен, тогава човека на снимката трябва да е починал преди 70 години, тоест до 1947 г. Във вашия случай снимките, които са ви дали са ок за публикуване в книга, но не са ок за Общомедия, защото там ще ви питат къде ви е позволението да ги използвате и дали този, който ви е дал позволението действително е носител на авторските права. Много се държи на тези работи, защото Уикимедия Фондация, която притежава Уикипедия не иска да бъде съдена, пък и е важно да се пазят авторските права. Второ, може би не го знаете, но снимките трябва да се качват под лиценз, който позволява комерсиална употреба. Няма как да се качи снимка и да искате тя да не се използва за комерсиална цел. Според мен ще ви е много трудно да докажете, че можете да използвате тези снимки, независимо, че вие сте изготвили дигиталното копие, защото все пак то се основава на образа, заснет от друг фотограф. Но все пак нека и Спиритиа се изкаже. Може тя да намери някакъв начин. Може и потребител Спасимир: да се изкаже по този въпрос. Поздрави!--Ilikeliljon (беседа) 18:06, 21 юли 2017 (UTC)
Здрасти, Имаш ли представа дали този е същият Тодор Семов, който е участвал на олимпийските игри през 1928-ма в Амстердам с кон Арсенал заедно с Крум Лекарски и Владимир Стойчев и пак през 1936-та в Берлин с кон Ловък? Много вероятно звучи, но за рождената дата се разминава - 20 януари 1898. --Сале (беседа) 18:11, 25 август 2017 (UTC)
- Здравей, предвид биографията му е много вероятно да е той. Често има грешки в рождените дати, например виж Владимир Стойчев е с 2 различни дати на раждане (даже и три) и две различни места на раждане. Аз лично съм ползвал Ташев, та по него всичко си е така. Питай Стан за Руменин, пък и той е по-наясно с офицерите от мен.--Ilikeliljon (беседа) 21:21, 25 август 2017 (UTC)
НОВМ
[редактиране на кода]Ти си по-навътре в тия корпуси и прочие - опитвам се да разберем кой е подписал това Файл:Izvestaj go GS za osvojuvanje na Prilep, NOV, 1944.pdf, но нещо не можем да намерим такъв Втори корпус на НОВМ. Също Файл:Izvestaj od komandantot na II operativna zona.pdf--Мико (беседа) 16:58, 9 септември 2017 (UTC)
- Здравейте, вторият файл е подписан от Петре Пирузе - Майски. Jingiby (беседа) 17:22, 9 септември 2017 (UTC)
- Браво. --Мико (беседа) 17:27, 9 септември 2017 (UTC)
- Трябва да е този Петнадесети корпус на НОВЮ. Създаден е през октомври 1944 като втори корпус на НОВМ. Иначе командир на корпуса е бил Тихомир Милошевски - Тикьо - http://ororm.org/backend/DataFiles/vesnik%20Oficer%20br.%2012%20za%20e-mail_1.pdf, с. 6. Това за първия файл.--Ilikeliljon (беседа) 17:28, 9 септември 2017 (UTC)
- Да - Тих. Милошев... Благодарско. [2] Тука има неколко документа, ако искащ да ги използваш - аз трудно се ориентирам. --Мико (беседа) 17:31, 9 септември 2017 (UTC)
- Ще ги прегледам по-нататък.--Ilikeliljon (беседа) 23:09, 9 септември 2017 (UTC)
- Да - Тих. Милошев... Благодарско. [2] Тука има неколко документа, ако искащ да ги използваш - аз трудно се ориентирам. --Мико (беседа) 17:31, 9 септември 2017 (UTC)
- Трябва да е този Петнадесети корпус на НОВЮ. Създаден е през октомври 1944 като втори корпус на НОВМ. Иначе командир на корпуса е бил Тихомир Милошевски - Тикьо - http://ororm.org/backend/DataFiles/vesnik%20Oficer%20br.%2012%20za%20e-mail_1.pdf, с. 6. Това за първия файл.--Ilikeliljon (беседа) 17:28, 9 септември 2017 (UTC)
Лого на националния отбор по футбол на България
[редактиране на кода]Здравей, тъй като ти бе еднственият, който прояви интерес в Разговори, когато написах, че имам писмено разрешение от г-н Борислав Попов да използваме логото на БФС, исках да те попитам как може все пак да го кача изпозлваме наистина това лого.
Поздрави!--Предният неподписан коментар е направен от Stolz (приноси • беседа) 11:09, 6 октомври 2017 (проверка)
- Здравей, всъщност не съм единствения отговорил тогава. Потребител Илиев също ти е отговорил - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%8F:%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8/%D0%90%D1%80%D1%85%D0%B8%D0%B2/2017/%D0%B0%D0%B2%D0%B3%D1%83%D1%81%D1%82#.D0.9D.D0.B0.D1.86.D0.B8.D0.BE.D0.BD.D0.B0.D0.BB.D0.B5.D0.BD_.D0.BE.D1.82.D0.B1.D0.BE.D1.80_.D0.BF.D0.BE_.D1.84.D1.83.D1.82.D0.B1.D0.BE.D0.BB_.D0.BD.D0.B0_.D0.91.D1.8A.D0.BB.D0.B3.D0.B0.D1.80.D0.B8.D1.8F.E2.80.8E. Моето мнение е, че докато е защитено логото, което е изрично посочено в писмото, което са ти върнали ние няма как да го ползваме в Уикипедия, защото тя изисква и възможността за комерсиална употреба. Казано с други думи, аз мога да взема логото да го направя на щампа на спортни дрехи и да го продавам. Надали от БФС ще са съгласни с това.--Ilikeliljon (беседа) 12:25, 6 октомври 2017 (UTC)
- Ясно, благодаря все пак! --Станислав Николаев 08:08, 9 октомври 2017 (UTC)
Форматиране на страница "Гоцо Митов", Категория: Кметове на Монтана
[редактиране на кода]Здравейте! Благодаря за подкрепата която ми оказвате в Уикипедия! Имам една молба: ако имате възможност да редактирате статията ми за Гоцо Митов - Категория:Кметове на Монтана. Там стои една бележка от няколко месеца за форматиране на страницата. Според мен, това което трябва и което мога аз съм направил. Статията е на нивото на останалите ми статии, но вероятно това се отнася до някоя от първите ѝ версии. След един месец откриваме паметник на Гоцо Митов в градската градина, на която той е създател през 1937 г. Добре е да няма такива бележки за оформлението на статията, когато интересът към неговата личност ще нарасне още повече. Поздрави: --Lgerasimov48Igerasimov48 (беседа) 08:27, 28 октомври 2017 (UTC)
- Здравейте, ще направя каквото мога, за да ви помогна.--Ilikeliljon (беседа) 14:16, 28 октомври 2017 (UTC)
Никола Николов
[редактиране на кода]Драги Ilikeliljon,
Аз съм внук на полковник Никола Николов и съм професор по електроника в Университета на Калгари, Калгари, Канада. Информацията, която поместих е абсолютно точна, защото имам военната му книжка. Поместих и неговия портрет, който някой друг активист като Вас е изтрил. Ако обичате, възстановете портрета и престанете да се изживявате като цензор на Уикипедия.
Благодаря,
Мартин Минчев
- Здравейте, г-н Минчев. В никакъв случай никой от нас не иска да ви обиди, но има проблем с биографията на вашия дядо. В мен имам изданието на Ташо Ташев Българската войска... и там няма биография за вашия дядо, което веднага ни кара да бъдем нащрек по отношение на написаното в статията. Второ по отношение на снимката това, че е във вас не означава, че вие държите авторските й права. Авторските права са на автора на снимката, а не ваши, освен ако той изрично не ви ги е прехвърлил. В такъв смисъл по-българските закони не можем да качим тази снимка, защото нарушаваме нечии авторски права. Ако пък тези права са ваши си има определен ред по който трябва да се премине, за да стане възможно качването. Това е въпрос на правила, а не на цензура. Вие вече общувате с редактор Stanprog, който е вещ във всички тези военни лица, така че аз не мога да ви бъда много полезен от тук нататък. Благодаря и не приемайте действията ни за злонамерени.--Ilikeliljon (беседа) 09:35, 1 ноември 2017 (UTC)
Едно шаблонче
[редактиране на кода]Здрасти, гледам, че сред БКП величията има и хора от община Ботевград, за които пишеш в момента. Дали ще ти е удобно да сложиш този шаблон {{WikiBotevgrad}} на беседата им. Благодарско, Спасимир (беседа) 09:41, 17 ноември 2017 (UTC)
- Няма проблем, нали има и награди. Шегувам се. Отбелязах един, ако има повече свиркай, защото в момента не мога да се сетя за друг.--Ilikeliljon (беседа) 10:03, 17 ноември 2017 (UTC)
Благодарност
[редактиране на кода]20 000 статии за Македония
Ilikeliljon, за мен е огромна радост да ти закача тази скромна значка на потребителската страница. Тя е израз на огромна благодарност за неуморния ти труд по статии, свързани с областта Македония, благодарение на който Портал:Македония в Уикипедия на български език достигна (и премина ) 20 000 статии. Поздрави!--Алиса Селезньова (беседа) 14:45, 8 декември 2017 (UTC) |
- Много ти благодаря, Алиса! Трогнат съм!--Ilikeliljon (беседа) 21:50, 8 декември 2017 (UTC)
НЛН
[редактиране на кода]В Уикипедия не трябва да има лични нападки --85.118.92.217 07:30, 28 декември 2017 (UTC)
- Прав/а сте, но в случая няма адресат, така че не виждам на какво основание го приемате за лична нападка. Това е коментар.--Ilikeliljon (беседа) 07:46, 28 декември 2017 (UTC)
- Не искам да споря, но все пак това си е обида. --85.118.92.217 07:53, 28 декември 2017 (UTC)
- Не виждам място за спор тук. Както казах репликата няма адресат, така че няма смисъл да се продължава този разговор. Ако сте загрижени толкова за Уикипедия регистрирайте се и допринасяйте с писането на статии.--Ilikeliljon (беседа) 08:04, 28 декември 2017 (UTC)
- Не искам да споря, но все пак това си е обида. --85.118.92.217 07:53, 28 декември 2017 (UTC)
Здравей, виждам, че пишеш за Мери Еристави. Само, моля те погледни статията Еристави. Това всъщност е титла, която някои грузински аристократични родове са добавяли пред фамилното си име. Според мен, говорейки за човек, не можеш да пишеш като фамилия само Еристави. --Молли (беседа) 09:49, 5 април 2018 (UTC)
- Здрасти, да виждам, че има нещо такова. Ще променя името на статията, благодаря.--Ilikeliljon (беседа) 11:10, 5 април 2018 (UTC)
Ген.-майор Георгиев
[редактиране на кода]Относно редакцията ми на връзката към държавен вестник - в случая става въпрос за нови укази във връзка с промяната на генералските звания в МО и БА. С указ № 296 от 19.08.1996 г. на Президента на Република България от 1 септември 1996 г. полковник Георги Ангелов Георгиев е назначен за Началник на Висшето военно общовойсково училище във Велико Търново и е удостоен със звание "генерал-майор". С указ № 135 от 22.05.2001 г. е освободен от длъжността началник на Висшето военно общовойсково училище във"Васил ВеликоЛевски" Търново и от военна служба. За справка: https://www.nvu.bg/node/124 - пореден номер 60 - Началници на Национален военен университет "Васил Левски" от 1878 година до днес tilovak (беседа) 05:41, 22 април 2018 (UTC)
ЦИЕ пролет 2018
[редактиране на кода]Получаваш две първи награди по 100 лв. или общо стойност 200 лв., моля пиши на spasimir.v.pilevgmail.com, за да посочиш кои книги си избираш и по какъв начин да ти бъдат доставени. Благодаря! --Спасимир (беседа) 07:34, 17 юни 2018 (UTC)
CEE Spring 2018 Erzya language day
[редактиране на кода]Доброго времени! Сообщите, пожалуйста свой почтовый адрес организаторам для доставки призов в рамках прошедшего CEE Spring 2018 Erzya language day. Спасибо! --Erzianj jurnalist (беседа) 22:28, 25 юни 2018 (UTC)
Кръстьо Кръстев (физик)
[редактиране на кода]Здравей,
по повод на тази статия - разполагаш ли с някакви източници, защото търсенето ми в нета ми показва само текстове, приличащи си като две капки вода. Има нужда от нещо по-сериозно, посоченият линк от института на БАН не работи. Благодаря предварително,--Ket (беседа) 08:49, 7 август 2018 (UTC)
Премахване на текст от страницата Стефан Кънчев (кмет)
[редактиране на кода]Здравей Ilikeliljon! Обръщам се към теб, тъй като последен си редактирал страницата Стефан Кънчев (кмет) и защото не знам към кого да се обърна да изложа мойте аргументи против становището да се съкрати голяма част от текста. Същата бележка за изтриване на част от текста има и за статията Благой Чубриев. Аз изложих аргументите си в Беседа към съответните страници, но там едва ли някой ще ги прочете. Въпросът е към кого от редакторите да отправя моите въпроси по този казус? Поздрави:--lgerasimob48Igerasimov48 (беседа) 15:26, 16 февруари 2019 (UTC) Благодаря предварително! Поздрави! --lgerasimov48Igerasimov48 (беседа) 10:58, 17 февруари 2019 (UTC)
За вицеадмирал Илия Попов
[редактиране на кода]Уважаеми господине( госпожо), Позволих си да направя нова редакция за статията на баща ми вицеадмирал Илия Попов. За курсовете и обучението- взел съм ги от военноотчетната му книжка, която изкарах с помощта на военния архив за санаториум преди години. Оставям изречението за вербуването за агент, въпреки че сега за първи път чувам за това и ми е неприятно. Може да имате някаква информация, която не е стигала до мен, защото съм действащ офицер. Не може Вие да казвате, че е починал на 18 май, като лично п;оръчах и разлепих некролозите на десет места във Варна. На тях, както и на смъртния акт пише 12:30 ч. на 17 май. Това за датата много ме засегна, защото аз и сестра ми поехме по-голямата част от организацията по тържественото полагащо се погребение. Ако има нещо, което не е ясно-пишете, с удоволствие ще помогна. Поздрави!--Предният неподписан коментар е направен от Ivan popov-barin (приноси • беседа) 21:00, 20 май 2019 (проверка)
- Здравейте, г-н Ivan popov-barin:. Моите уважения към вас, но връщането на редакцията беше заради изтриването на информацията за агент. Тъй като няма как да се върне само част от промяната и за това са се заличили и другите промени, които касаят датата на смъртта му. Не съм го направил нарочно, така че извинявайте. По отношение на вербуването му като агент това са данни, изнесени от Комисията по досиетата и може да проверите всичко в линка, който е даден долу в статията за Илия Попов. При по-голям интерес трябва да се обърнете към Комисията по досиетата. Аз в качеството си на редактор защитавам изтриването на информация подкрепена с добър източник, но не съм аз човека добавил тази информация, както може да се види от историята на статията. Ако имате някакви въпроси съм отворен към диалог.--Ilikeliljon (беседа) 10:24, 21 май 2019 (UTC)
Благодаря Ви. Не знаех това че е бил агент. Ще проверя на посоченото място. --Предният неподписан коментар е направен от Ivan popov-barin (приноси • беседа) 06:24, 25 май 2019 (проверка)
Мандати в 23 ОНС
[редактиране на кода]Здравей. Тук разпределението на мандатите е взето от Цураков, предполагам? (Някой е поискал източник.) --Спас Колев (беседа) 12:40, 20 септември 2019 (UTC).
- Здрасти, точно така, от там е.--Ilikeliljon (беседа) 13:53, 20 септември 2019 (UTC)
Неволно връщане
[редактиране на кода]Упс, в мобилната версия понякога щраквам не там, където искам, извинявай --Ket (беседа) 00:31, 28 януари 2020 (UTC)
КАССР
[редактиране на кода]Здравствуйте. КАССР 1920-1936 Това е просто преименуване Валко (беседа) 17:13, 23 април 2020 (UTC)
- И какво точно имате предвид? Какво като е преименуване?--Ilikeliljon (беседа) 19:00, 23 април 2020 (UTC)
- В момента всичко е точно. Казахска автономна социалистическа съветска република и Киргизка автономна социалистическа съветска република.
Казахска автономна социалистическа съветска република така е Казахстан
Киргизка автономна социалистическа съветска република така е Киргизстан Валко (беседа) 13:12, 24 април 2020 (UTC)
Пандемия от Коронавирус в България (2020)
[редактиране на кода]Здравейте, Ilikeliljon,
във връзка с често премахваните обновления на статията, съдържащи съществени за кризата факти, моля, изяснете, кое в последното обновение считате за неуместно:
- информацията за удължаването на задължителното носене на маски;
- преместването и в частта за предпазни мерки;
- информацията за облекченото влизане и излизане в София;
- нещо друго (какво?).--Предният неподписан коментар е направен от анонимен потребител с адрес 92.247.60.126
(беседа) 11:38, 25 април 2020 (проверка)
- Здравейте, честно казано първото, което ми се наби на очи е минуса на информацията в байтове, което означава, че е изтрита информация, за това върнах тази ваша редакция - https://bg.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%9F%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F_%D0%BE%D1%82_%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_(2020)&oldid=10128089. Каквото и да сте добавяли едновременно с това сте изтрили информация. Това е причината за връщането на редакцията Ви.--Ilikeliljon (беседа) 10:03, 25 април 2020 (UTC)
Велешки отред
[редактиране на кода][3] Ако ти се разширява... -- Мико (беседа) 16:48, 29 юни 2020 (UTC)
- Да, ще имам предвид статията за разширяване.--Ilikeliljon (беседа) 14:33, 23 юли 2020 (UTC)
Тетовчанин
[редактиране на кода]Тука един по твоята наука, ако ти се занимава и ти е интересен. Голема фигура бил разправя статията. [4] -- Мико (беседа) 15:58, 27 октомври 2020 (UTC)
- Ще го направя--Ilikeliljon (беседа) 16:12, 1 ноември 2020 (UTC)
Цураков
[редактиране на кода]Дали нема картинка на Димитър Зографов (политик), защото силно подозирам, че е на тая снимка Файл:BASA-1932K-1-423-4.jpg. -- Мико (беседа) 07:12, 30 април 2021 (UTC)
- Ползвал съм го преди много години от библиотека, така че нямам идея дали е имало снимка.--Ilikeliljon (беседа) 09:52, 30 април 2021 (UTC)
Манол Васев
[редактиране на кода]Пак отново. Източника за статията не използува определението за властите и партията „Комунистическа“. Много от анархистите в България са и комунисти. По тази причина вместо умишленото налаганото определение за БКП и производните определения анархистите използват „Болшевишки“. Според мен е редно да бъде използваното от източника определение. Поне в статиите с подобни източници.--Luxferuer (беседа) 17:27, 29 декември 2021 (UTC)
- Здравейте, не съм много наясно с анархистите, но термина болшевишки ме притеснява по следната причина: болшевик идва от комунистическата партия на СССР, а в България няма такава партия, нито такава практика някой да нарича комунистите болшевики, като гледам, извън анархистките кръгове. Трябва да се намери начин да се каже по такъв начин, че да става ясно, защото този термин не ми харесва. Има ли някъде в литературата където това е казано по този начин?--Ilikeliljon (беседа) 17:45, 29 декември 2021 (UTC)
Сега мисля, че е добре. --Luxferuer (беседа) 18:20, 29 декември 2021 (UTC)
- Така е станало супер според мен. Браво на Вас!--Ilikeliljon (беседа) 22:03, 29 декември 2021 (UTC)
Емил Марков (актьор)
[редактиране на кода]Привет, според мен годината на раждане е сгрешена. Не е възможно през 1985 г. да е бил на 22 години, когато играе ролята на шофьор на рейс в "Търси се съпруг за мама". Мисля, че е поне с 10 години по-възрастен. Освен това участва и във филма "Последното приключение" от 1984 г., в ролята на Джери, което не е отбелязано във филмографията. — Предният неподписан коментар е направен от Maomao (приноси • беседа)
- Здравей, Maomao: аз не съм писал статията, а само съм уточнил ролята му в сериала Откраднат живот. Една бърза проверка в гугъл ми показва, че не пише точна дата на раждане, а източника, който е сложен за дата на раждане не е активен. Между другото как изглежда във филма "Търси се съпруг за мама" е субективно, защото може и на 22 да е бил, а да изглежда по-възрастен.--Ilikeliljon (беседа) 14:08, 16 февруари 2022 (UTC)
- Направих консултация в групата "Българско кино" във ФБ. Според един от модераторите е роден през 1947 г., но няма как да ми представи личната му карта :) Maomao (беседа) 13:01, 17 февруари 2022 (UTC)
- Трудно е да се каже така. Не изглежда обаче да е над 70 годишен, когато играе в сериала Откраднат живот. Според мен не е вероятно да е роден 1947 г. По-скоро през 50-те и то към края. Според това тук https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sabota-i-nedelia/mendelson-ljubovnata-istorija-na-aktyorite-albena-pavlova-i-emil-markov.html 1984 г. двамата със съпругата му Албена Павлова са във ВИТИЗ в един клас, което изключва вероятността да е роден толкова рано, освен ако не е влезнал в края на 30-те години във ВИТИЗ. Ако изчислим въз основа на това при влизането през 1984 г. трябва да е бил 19 годишен, то излиза, че е роден 1965 г.--Ilikeliljon (беседа) 08:54, 18 февруари 2022 (UTC)
- Изгледах това видео и с абсолютна убеденост ви казвам, че става въпрос за двама души.с еднакви имена. Действително човекът от репортажа на БТВ е напълно възможно да е роден в средата на 60-те години, докато актьорът от "Търси се съпруг за мама", "Последното приключение" и "Човек на паважа" е поне с 15 години по-възрастен и изглежда съвършено различно. Maomao (беседа) 12:48, 22 февруари 2022 (UTC)
- Трудно е да се каже така. Не изглежда обаче да е над 70 годишен, когато играе в сериала Откраднат живот. Според мен не е вероятно да е роден 1947 г. По-скоро през 50-те и то към края. Според това тук https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sabota-i-nedelia/mendelson-ljubovnata-istorija-na-aktyorite-albena-pavlova-i-emil-markov.html 1984 г. двамата със съпругата му Албена Павлова са във ВИТИЗ в един клас, което изключва вероятността да е роден толкова рано, освен ако не е влезнал в края на 30-те години във ВИТИЗ. Ако изчислим въз основа на това при влизането през 1984 г. трябва да е бил 19 годишен, то излиза, че е роден 1965 г.--Ilikeliljon (беседа) 08:54, 18 февруари 2022 (UTC)
Кмет
[редактиране на кода]Здрасти. Абе, оттука [5] пишеш кметове председателите на Събранието. Според мене требва да са председателите на Изпълнителния комитет - екзекутивата, каквото е и разбирането у нас - Фандъкова, а не Георгиев [6]. Или нещо изпускам в скопските разбирания...? -- Мико (беседа) 09:09, 6 април 2022 (UTC)
- Видях аз, че пише и допълнително име през 80-те години, но успях да установя защо. Тези комунистически комитети са ми много неясни принципно, но сега като гледам май си прав, че председателя на Изпълнителния съвет е кмета, но пък датите са дадени за горния и това леко ме обърква. Предвид това, че правителството им се нарича Изпълнителен съвет, а председателя е министър-председател, значи кметовете са точно хората, които са начело на Изпълнителния съвет--Ilikeliljon (беседа) 13:20, 6 април 2022 (UTC)
Илия Дрехаров
[редактиране на кода]Илия Дрехаров. Колега, тъй като се отнася до близка вам тема, дали не бихте помогнал за възстановяването на страницата. Изтриха я по бързата процедура неизвестно защо. Luxferuer (беседа) 21:02, 20 октомври 2022 (UTC)
- Здравейте, колегата Стан пише за военни и е навътре в нещата. Той е преценил, че статията по-скоро прилича на реклама и я е изтрил. Съветвам Ви да се обърнете към него и да го питате защо така е решил и да видите дали има възможност да бъде възстановена.--Ilikeliljon (беседа) 09:33, 21 октомври 2022 (UTC)
Сътрудничество
[редактиране на кода]Здравейте, колега Ilikeliljon!
Пишу вам по-русски, так как не хочется писать на български език с ошибками. Поскольку русский язык создали болгарские просветители Кирилл и Мефодий, мы всегда поймем друг друга. :)
Огромное вам спасибо за помощь на странице «Кобра»! Мы работаем совместно с нашим общим коллегой Xunonotyk. Я делаю либо новую страницу, либо существенно дополняю существующую страницу, а колега Xunonotyk делает «литературен превод» вместо «машинен превод».
Еще раз большое спасибо вам! Много много благодаря!
с огромным уважением, Ulugbeck1 (беседа) 07:56, 27 февруари 2023 (UTC)
- Здравствуйте Ulugbeck1! Аз също не говоря руски език, но разбирам това, което пишете. Радвам се, че мога да помогна с превода. От време на време може да се включвам с оправянето на някой и друг превод. Аз Ви благодаря за желанието да създавате статии тук!--Ilikeliljon (беседа) 16:39, 27 февруари 2023 (UTC)
Партизанско движение в България
[редактиране на кода]Здравейте! Премахването на повече от една редакция на друг редактор, с аргументи, насочени само към една от тях, не е в съответствие с презумпцията за добронамереност. Може да сравните и да коментирате. Неслучайно разделих редакциите си на части с оглед на възможните събражения, които други редактори биха могли да имат. Поздрави, Akeckarov (беседа) 12:11, 16 март 2023 (UTC)
- Здравейте, нямам представа за каква повече от 1 редакция говорите, но премахнах тази редакция - https://bg.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%9F%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE_%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F&oldid=11721803, която трие текст с източник с коментар "Не е уточнено кои автори как го определят; А ако едните са комунистически, ако са пропагандни и т.н.?". Ако имате някакви съображения, че на едро са описани нещата, а не конкретно, начина не е да се трие източника, а да се поиска повече уточнение например. Виждам, че сте махнали пак източника, което е нарушение на правилата на Уикипедия с коментар "Да го редактира който разполага с източник." Това мисля, че е по-скоро липса на добронамереност. --Ilikeliljon (беседа) 12:17, 16 март 2023 (UTC)
- PS И още едно правило нарушавате като премахвате шаблон редактиране. Има си правила за това кога се маха, а не според мнението, което сте изразил. Дори на самия шаблон го има.--Ilikeliljon (беседа) 12:21, 16 март 2023
(UTC)
- За да разберете, трябва да проследите промените, които са направени и които връщате. Премахнали сте не една редакция, а редакциИ. С аргумент за едната. За източника - не разполагам с него и затова следва този, който разполага с него да провери - какви автори казват тези неща (особено за "монархически тоталитарен режим").
- За шаблона - изказвате се твърде смело. Припомням: "Този шаблон се поставя в страници или раздели, върху които интензивно се работи от страна на един редактор, единствено с цел да се предотвратят евентуални конфликти на редакции с други уикипедианци." Не може да се премахва началната дефиниция на една толкова голяма статия, за която сме изхабили толкова време и нерви (на 20 февруари от друг редактор, а днес - от Вас) и да се смята, че като се започне с нов, празен раздел, шаблонът "редактирам" може да служи за оправдание.--Akeckarov (беседа) 13:07, 16 март 2023 (UTC)
- PS Припомням, че премахвам не просто шаблон, а раздел, за чието място следва да има консенсус - " Партизанското движение в България, преди Втората световна война".--Akeckarov (беседа) 13:09, 16 март 2023 (UTC)
- Следя промените и наистина не виждам отмяна на повече от една редакция. Може ли да покажете това? За източника може и да сте прав, но това не е причина за премахването му. За шаблона е точно така слага се, когато се работи интензивно и поради тази причина не се маха, което Вие не направихте.Ако съм премахнал с връщането си нещо, за което е постигнат консенсус е случайност. В такъв случай върнете си сам изтрития от Вас източник и считаме въпроса за приключен.--Ilikeliljon (беседа) 17:02, 16 март 2023 (UTC)
Има ли спор, че партизанското движение не започва по време на войната, а по-рано? Най-масивно, но не единствено е това, организираното от БКП. И това трябва да се опише в разширение на обхвата на статията, несъмнено. --Luxferuer (беседа) 17:32, 16 март 2023 (UTC)
- Има спор. Затова е беседата на съответната статия.--Akeckarov (беседа) 13:17, 17 март 2023 (UTC)
19 май 2023
[редактиране на кода]За заслуги | ||
По-случай 3000 бройки в Категория:Дейци на ВМОРО, а може и повече! Поздрави, --Протогер (беседа) 05:36, 19 май 2023 (UTC) |
Ангел Гергов
[редактиране на кода]Гледам, че някога си добавил в Помощник-командирски институт някой си Ангел Гергов - дали има нещо повече в източника (останала е улица на негово име в Лозенец)? Аз мислех, че е някой убит преди преврата, защото едно време учех на тази улица и от Комсомола бяха докарали жена му да ни говори нещо, май имаше внучка в моя клас. Но тук някакви пишат, че са го разстреляли неговите хора. --Спас Колев (беседа) 18:24, 5 февруари 2024 (UTC)
- Да, има, както в Лалов, И., Костадинова, М и Ташев, Т. Помощник командирите в Отечествената война", ДВИ, 1975, с. 402, така и в Ташев, Т., „Българската войска 1941 – 1945 – енциклопедичен справочник“, София, 2008, „Военно издателство“ ЕООД, с. 40. Накратко пиша р. 1895 в Ихтиман, участник в Септемврийското въстание. В затвора 1925-1936 г. Интербригадист. След това в лагер във Франция. След 9 септември политически представител в 5 армия, а декември 1944 г. помощник-командир на Морските войски. Не пише нищо за смърт в никой източник, пък и Ташев очевидно е вземал информацията от книгата със съавтори. Единствената разлика е, че в първата пише, че до 1 декември е помощник-командир, а във втората от 1 декември 1944 г.--Ilikeliljon (беседа) 20:10, 5 февруари 2024 (UTC)
- Мерси, слагам го в списъка с чакащите. --Спас Колев (беседа) 13:22, 6 февруари 2024 (UTC)
- Няма проблем да спретна една статия, пък ти ще допълниш с каквото можеш.--Ilikeliljon (беседа) 13:29, 6 февруари 2024 (UTC)