Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Mine sisu juurde

Michelle Pfeiffer

Allikas: Vikipeedia
Michelle Pfeiffer
Michelle Pfeiffer (2011)
Sünninimi Michelle Marie Pfeiffer
Sünniaeg 29. aprill 1958 (66-aastane)
Sünnikoht Santa Ana, California, USA
Tegev 1978. aastast

Michelle Marie Pfeiffer (sündinud 29. aprillil 1958 Santa Anas Californias) on ameerika näitleja.

Michelle sündis Richard ja Donna (sündinud Taverna) Pfeifferi neljalapselises peres teise lapsena. Isa oli torumees, ta paigaldas küttesüsteeme ja kliimaseadmeid, ema oli koduperenaine. Tal oli vanem vend Rick (sündinud 1955) ja kaks nooremat õde: 1964 sündinud Dedee Pfeiffer, kellest sai samuti tele- ja filminäitleja, ning 1965 sündinud Lori.

1975. aastal lõpetas Michelle keskkooli. 1978 võitis ta Orange'i maakonna iludusvõistlused ja tuli samal aastal Miss California valimisel 6. kohale. Pärast neid konkursse võttis ta endale agendi ja hakkas näitlejaks.

Karjääri kõrghetked

[muuda | muuda lähteteksti]

1985 valmis film "Pistriknaine". Pfeiffer oli selles naispeaosatäitja. Ta mängis äranõiutud neiut, kes on igal öösel inimene ja igal päeval kull. Selle rolli eest nimetati ta parima ulmefilmi auhinna Saturn kandidaadiks naisnäitleja kategoorias, aga ei võitnud seda.

1988 nimetati Pfeiffer osa eest filmis "Abielus maffiaga" Kuldgloobuse kandidaadiks muusikali- või komöödianäitleja kategoorias. Ta ei võitnud seda auhinda.

Samal aastal mängis ta filmis "Ohtlikud armusuhted" vooruslikku naist, kes laseb end võrgutada südametul seelikukütil ja sureb kurvastusse, kui see ta maha jätab. Selle rolli eest nimetati ta Oscari ja BAFTA auhinna kandidaadiks naiskõrvalosatäitja kategoorias, võites neist viimase.

1989 mängis ta filmis "The Fabulous Baker Boys" ekstsentrilist kõrtsilauljatari Susie Diamondi. Kuigi ta polnud lauluharidust saanud, esitas ta filmis oma laulud ise. Selle rolli eest nimetati ta Oscari, BAFTA auhinna ja Kuldgloobuse kandidaadiks naisnäitleja kategoorias, pälvides neist viimase.

1990 mängis ta filmis "Vene maja" Katja Orlovat ja nimetati selle rolli eest Kuldgloobuse kandidaadiks draamanäitleja kategoorias, aga ei võitnud seda.

1991 mängis ta filmis "Frankie ja Johnny" ettekandjat, kellel on armulugu endise vangiga. Kuigi kriitikud kirjutasid, et ta on selle rolli jaoks liiga ilus, nimetati ta Kuldgloobuse kandidaadiks muusikali- või komöödianäitleja kategoorias, aga ei võitnud seda.

1992 mängis ta filmis "Love field" koduperenaist, kes jumaldab Jacqueline Kennedyt ja viibib Dallases päeval, mil John Kennedy mõrvati. Selle rolli eest nimetati ta Oscari ja Kuldgloobuse kandidaadiks, aga ei võitnud kumbagi. Küll pälvis ta Berliini filmifestivali parimale näitlejale mõeldud Hõbekaru.

1993 mängis ta filmis "Süütuse aeg" krahvinna Ellen Olenskat ja nimetati Kuldgloobuse kandidaadiks draamanäitleja kategoorias, aga ei võitnud seda. Samas filmis mänginud Winona Ryder võitis naiskõrvalosa Kuldgloobuse ja nimetati Oscari kandidaadiks.

1994 mängis ta õudusfilmis "Hunt" ja nimetati Saturni kandidaadiks naisnäitleja kategoorias, aga ei võitnud seda.

2000 mängis ta paranormaalses filmis "Peidus pinna all" naist, kes avastab, et tema mees on mõrtsukas. Selle rolli eest nimetati ta Saturni kandidaadiks naisnäitleja kategoorias, kuid ei võitnud.

2007 mängis ta filmis "Tähetolm" ilusat nõida Lamiat. Sellegi rolli eest nimetati ta Saturni kandidaadiks naiskõrvalosatäitja kategoorias, ent ei võitnud.

Aasta Pealkiri Eestikeelne pealkiri Roll
1980 "Falling in Love Again" Sue Wellington
"The Hollywood Knights" Suzie Q
1981 "Charlie Chan and the Curse of the Dragon Queen" Cordelia Farenington
1982 "Grease 2" "Grease 2" Stephanie Zinone
1983 "Scarface" "Arminägu" Elvira Hancock
1985 "Ladyhawke" "Pistriknaine" Isabeau d'Anjou
"Into the Night" Diana
1986 "Sweet Liberty" Faith Healy
1987 "Amazon Women on the Moon" Brenda Landers
"The Witches of Eastwick" "Eastwicki nõiad" Sukie Ridgemont
1988 "Dangerous Liaisons" "Ohtlikud armusuhted" Madame Marie de Tourvel
"Tequila Sunrise" Jo Ann Vallenari
"Married to the Mob" Angela de Marco
1989 "The Fabulous Baker Boys" Susie Diamond
1990 "The Russia House" "Vene maja" Katja Orlova
1991 "Frankie & Johnny" "Frankie ja Johnny" Frankie
1992 "Batman Returns" "Batmani tagasitulek" Catwoman / Selina Kyle
"Love Field" Lurene Hallett
1993 "The Age of Innocence" "Süütuse aeg" Ellen Olenska
1994 "Wolf" Laura Alden
1995 "Dangerous Minds" Louanne Johnson
1996 "One Fine Day" "Ühel ilusal päeval" Melanie Parker
"To Gillian on Her 37th Birthday" Gillian Lewis
"Up Close & Personal" Sally / Tally Atwater
1997 "A Thousand Acres" "Tuhat aakrit" Rose Cook Lewis
1998 "The Prince of Egypt" "Egiptuse prints" Tzipporah (hääl)
1999 "The Deep End of the Ocean" Beth Cappadora
"A Midsummer Night's Dream" Titania
"The Story of Us" "Meie lugu" Katie Jordan
2000 "What Lies Beneath" "Peidus pinna all" Claire Spencer
2001 "I Am Sam" "Mina olen Sam" Rita Harrison Williams
2002 "White Oleander" "Valge oleander" Ingrid Magnussen
2003 "Sinbad: Legend of the Seven Seas" "Sinbad: Seitsme mere legend" Eris (hääl)
2007 "I Could Never Be Your Woman" "Sulle naiseks ma ei tule" Rosie
"Hairspray" "Juukselakk" Velma Von Tussle
"Stardust" "Tähetolm" Lamia
2009 "Personal Effects" "Isiklikud mõjud" Linda
"Chéri" "Chéri" Lea de Lonval
2011 "New Year's Eve" "Vana-aastaõhtu"
2012 "Dark Shadows" "Öö varjud (film)"
Pfeiffer koos abikaasa David E. Kelleyga (1994)

Los Angeleses näitlemist õppides tutvus Pfeiffer abielupaariga, kes kaasas ta metafüüsikat ja taimetoitlust harrastavasse sekti. Kuigi nad aitasid Pfeifferil loobuda alkoholist, tubakast ja uimastitest, võtsid nad võimust kogu tema elu üle ning Pfeiffer annetas neile suure summa raha. Pfeiffer kohtus teise algaja näitleja Peter Hortoniga, kes otsustas teda aidata. Hunt oli saanud sel ajal väikese osa filmis, mis räägib sektist ja sellest, kuidas selle küüsi langenud inimesi ümber programmeerida, ning viis Pfeifferi kokku inimestega, kes seda päriselus teevad. Nende ja Hortoni mõjul sai Pfeiffer piisavalt tugevaks, et sektist lahkuda. Nad abiellusid Santa Monicas 1981 ja mesinädalate ajal sai Pfeiffer teada, et on saanud peaosa filmis "Grease 2".

Nii kunstilises kui ka rahalises mõttes film äpardus, kuid Pfeiffer sai siiski kiita.

Pfeiffer ja Norton kolisid lahku 1988 ja lahutasid abielu 1990. Nortoni sõnul lagunes abielu sellepärast, et mõlemad olid pühendunud rohkem oma tööle kui perele.

13. novembril 1993 abiellus ta teleprodutsent David E. Kelleyga, kellega oli tutvunud sama aasta jaanuaris. 1993. aasta märtsis lapsendas Pfeiffer vastsündinud tüdruku, kes sai nimeks Claudia Rose. Laps ristiti Pfeifferi ja Kelley pulmapäeval. 1994. aasta augustis sündis poeg John Henry.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]