Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Mine sisu juurde

Nintendo DS

Allikas: Vikipeedia
Nintendo DS

Nintendo DS on Nintendo toodetav kahe ekraaniga pihuarvuti-mängukonsool. Tema tüübinimi DS ongi lühend sõnadest Dual Screen ('kaksikekraan'), ning ühtlasi sõnadest Developers' System ('arendajate süsteem') pöördumisena uute arvutimängude väljatöötajate poole, keda kahe ekraaniga arvuti pidi inspireerima.

Konsool koosneb kahest poolest, mis hinge abil kokku käivad. Kummalgi pool on üks ekraan ja kokku panduna jäävad need sissepoole. Kahest ekraanist alumine on puuteekraan. Konsooli on sisse ehitatud mikrofon ja IEEE 802.11 traadita interneti ühendus (WiFi, ühildub 802.11b standardiga ja toetab üksnes WEP krüptimist). WiFi võimaldab mängijatel üksteisega lühikese vahemaa tagant suhelda (olenevalt tingimustest 10–30 meetrit). Mängijad võivad omavahel ühenduda ka Nintendo WiFi ühenduse kaudu, mis mõeldi välja alles pärast konsooli tootmise alustamist.

Nintendo DS anti müüki Põhja-Ameerikas 21. novembril 2004 ja Jaapanis 2. detsembril. See oli esimene Nintendo konsool, mis anti Põhja-Ameerikas müüki varem kui Jaapanis. Nintendo DS on üks kõige paremini müünud konsoole. 31. detsembriks 2009 oli Nintendo DS müügitulu 125,13 miljonil USA dollarit.[viide?]

2. märtsil 2006 laskis Nintendo Jaapanis välja Nintendo DS teise versiooni Nintendo DS Lite. Juunis anti see välja ka Põhja-Ameerikas, Euroopas ja Austraalias. DS Lite on õhem ja kergem kui vanem versioon, ent eredama kuvaga.

1. novembril 2008 anti Jaapanis välja konsooli kolmas versioon Nintendo DSi. 2009. aasta aprillis hakati seda turustama ka Põhja-Ameerikas, Euroopas ja Austraalias. Sellel versioonil on oluliselt riistvara uuendatud: on kiirem keskprotsessor, rohkem muutmälu ja uus arendamiskomplekt.

Nintendo DS neljas ja seni viimane versioon Nintendo DSi XL tuli müügile Jaapanis 21. novembril 2009, Euroopas 5. märtsil 2010 ja Põhja-Ameerikas 28. märtsil 2010. Selle ekraan on pisut suurem: 25 mm võrra suurem kui DSil ja 30 mm võrra suurem kui DS-il ja DS Lite'il. Väljatuleku ajal maksis see USA-s 189 dollarit.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]