Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Mine sisu juurde

Owen Hargreaves

Allikas: Vikipeedia
Owen Hargreaves
Isikuandmed
TäisnimiOwen Lee Hargreaves
Sünniaeg20. jaanuar 1981 (43-aastane)
SünnikohtCalgary, Alberta, Kanada
Pikkus180 cm
PositsioonPoolkaitsja
Noorteklubid
1994–1997Calgary Foothills
1997–1999Müncheni Bayern
Klubikarjäär*
AastadKlubiM(V)
1999–2001Müncheni Bayern II26(6)
2000–2007Müncheni Bayern145(5)
2007–2011Manchester United27(2)
2011–2012Manchester City1(0)
Kokku199(13)
Koondisekarjäär
AastadKoondisM(V)
2001–2008Inglismaa42(0)
* Klubikarjääri all ainult liigamängud ja -väravad.

Owen Lee Hargreaves (sündinud 20. jaanuaril 1981 Kanadas Calgarys) on Inglismaa jalgpallikoondise endine poolkaitsja.

Ta sündis Kanadas inglasest isa Colin Hargreavesi ja ueilslasest ema Margaret Hargreavesi pojana. Vanemad emigreerusid pisut enne tema sündi. Tema vend Darren on sündinud Walesis ja teine vend Neil Inglismaal.

Päritolu tõttu võinuks ta valida ükskõik kas Inglismaa, Walesi või Kanada jalgpallikoondise. Ta mängiski Walesi võistkonnas mitmes noorte vanuseklassis, kuni Inglismaa U-21 koondise peatreener Howard Wilkinson kutsus ta Inglismaa U-21 koondisse.

Koondisekarjäär

[muuda | muuda lähteteksti]

Tema debüüt koondises oli 15. augustil 2001, kui kohtuti Hollandi jalgpallikoondisega. Ta on läbi aegade ainus jalgpallur, kes on mänginud Inglismaa jalgpallikoondises, ilma et oleks kunagi Inglismaal elanud, ja üksnes Joe Baker on peale tema Inglismaa koondises esinenud, ilma et oleks varem Inglismaal jalgpalli mänginud.

Hargreavesi teine koondisemäng toimus 1. septembril 2001 Müncheni olümpiastaadionil ja see oli MM-valikmäng Saksamaa jalgpallikoondisega. Ainult alagrupivõitja pääses otse MM-ile ja viik oleks Saksamaale sisuliselt alagrupivõidu taganud. Müncheni olümpiastaadionil ei olnud Saksamaa pärast 1973. aastat kordagi kaotanud. Siiski võitis Inglismaa kohtumise 5:1 ja hiljem tänu paremale väravate vahele ka alagrupi. Hargreaves vahetati platsile 78. minutil, kui kõik väravad olid juba löödud.

Hargreaves valiti 2002. aasta MM-ile Jaapanisse, olles Inglismaa koondise ainus pallur, kes ei mänginud Premier League'is. MM-i esimeses voorus 2. juunil viigistas Inglismaa 1:1 Rootsi jalgpallikoondisega ja Hargreaves mängis kogu kohtumise. Teises voorus 7. juunil Argentina jalgpallikoondise vastu sai Hargreaves esimese veerandtunni järel vigastada ja vahetati 19. minutil välja. Rohkem ta sel MM-il ei mänginud. Inglismaa võitis 44. minuti penaltist 1:0. Kolmandas voorus viigistas Inglismaa Nigeeria jalgpallikoondisega ja pääses alagrupist Rootsi järel teisena edasi. Inglismaa alistas seejärel Taani jalgpallikoondise 3:0, kuid kaotas veerandfinaalis 1:2 Brasiilia jalgpallikoondisele ja langes välja.

2004. aasta EM-valikgrupi võitis Inglismaa ilma ühegi kaotuseta. Hargreaves osales 4 valikmängus, neist 3 korda vahetusest. Ta oli selleski valiktsüklis ainus Inglismaa mängija, kes ei mänginud Premier League'is (ka David Beckham läks valiktsükli lõpus Madridi Reali). Ka finaalturniiril olid Hargreaves ja Beckham ainsad Inglismaa koondislased, kes ei mänginud Premier League'is.

2004. aasta EM-il Portugalis mängis Inglismaa 13. juunil Prantsusmaa jalgpallikoondisega ja läks 38. minutil Frank Lampardi löögist juhtima. Hargreaves vahetati platsile 76. minutil ja pidi tunnistama, kuidas Prantsusmaa võitis Zinedine Zidane'i üleminutitel löödud väravatest 2:1. Teises voorus 17. juunil alistas Inglismaa Šveitsi jalgpallikoondise 3:0 ja Hargreaves sekkus mängu 70. minutil seisul 1:0. Kolmandas voorus alistas Inglismaa Horvaatia jalgpallikoondise 4:2 (Hargreaves ei mänginud) ja pääses alagrupist Prantsusmaa järel teisena edasi. Veerandfinaalis kohtus Inglismaa 24. juunil Portugali jalgpallikoondisega. Hargreaves sekkus 81. minutil eduseisul 1:0, kuid juba 83. minutil Hélder Postiga viigistas. Lisaajal lõi kumbki meeskond veel ühe värava ja 2:2 lõppenud mängu järel võitis Portugal penaltiseeria. Hargreaves realiseeris 5. penalti, viies Inglismaa 4:3 ette.

2006. aasta MM-ile, mis toimus Saksamaal, pääses Inglismaa valikgrupivõiduga Poola jalgpallikoondise ees. Jällegi olid Hargreaves ja Beckham ainsad Inglismaa koondislased, kes ei mänginud Inglismaa klubides. 10. juunil läks Inglismaa esimeses voorus Paraguay jalgpallikoondise vastu juba 3. minutil juhtima ja see värav jäigi mängu ainsaks. Hargreaves vahetati mängu 83. minutil. Teises voorus võitis Inglismaa 2:0 Trinidadi ja Tobago jalgpallikoondise. Hargreaves ei mänginud, kuid ülejäänud Inglismaa kohtumised tegi kaasa algusest lõpuni. Kolmandas alagrupimängus 20. juunil Rootsi vastu sai ta 76. minutil ainsa inglasena kollase kaardi. Mäng lõppes 2:2 ja Inglismaa võitis Rootsi ees alagrupi. Seejärel alistas Inglismaa 25. juunil Ecuadori jalgpallikoondise. 1. juulil pidas Inglismaa veerandfinaali, taas Portugali vastu. Hargreaves sai 107. minutil kollase kaardi. Väravaid ei tulnud ja taas lõppes mäng penaltiseeriaga. Hargreaves oli neljast inglasest ainus, kes penalti sisse lõi, ja Inglismaa langes taas välja. Hargreaves valiti kohtumise parimaks mängijaks.

2006. aastal valiti Hargreaves Inglismaa aasta jalgpalluriks.

Viimased koondisemängud pidas Hargreaves 2008. Kokku mängis ta Inglismaa koondis 42 mängu, kuid ei löönud neis ühtki väravat.

Owen Hargreaves on 180 cm pikk.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]