A majmok bolygója túl népszerű franchise ahhoz, hogy ne induljon be a filmrajongó fantáziája, amikor olyan hírt olvas, hogy több mint 40 majom szökött meg egy kutatóintézetből.
Egy ideje már visszaváltási lázban ég az ország, sőt mi több, abszurd méreteket öltött, úgyhogy a MOHU úgy döntött, egy jelentős korlátozást vezet be az automatákon.
Alex Proyas, az Én, a robot rendezője csak viccelt, amikor azt állította, Elon Musk ellopta az ötletét, ám a Szárnyas fejvadász 2049 producerei már nem viccelnek: perelnek.
Fontos felfedezést tett a NASA egyik szondája: van a Marson folyékony víz is. Csak éppen "kicsit" problémás lenne kitermelni, ha esetleg az emberiség kolóniát létesítene a vörös bolygón.
Vad koncepcióval rukkolt elő a francia katasztrófafilm és horror, a Cápák a Szajnában, és persze, hogy ez baromság, de ha elolvassuk egy szakértő véleményét, akkor ráeszmélünk, hogy mekkora vadbaromság.
Érdekes kísérletet hajtottak végre Japánban, ami fontos előrelépésekhez vezethet később, ám jelenleg még csak a legdurvább sci-fi horrorokat idézi a dolog.
A Chat-GPT fejlesztői tagadják, hogy a színésznő hangját használták volna fel, pedig tavaly megkeresték őt az ügyben, és a vállalat vezetője is elég nyilvánvaló utalásokat tett arra, hogy Johansson mesterséges intelligencia témában készült 2013-as filmje inspirálta.
Ausztráliában felfedeztek egy olyan hangyafajt, ami sápadt, szinte nincs is színe, és a föld alatti sötétségben él, ahol könnyedén elbánik a nagyobb rovarokkal. A kutatók ezen tulajdonságai miatt Harry Potter rettegett ellenfeléről nevezték el őket.
Jack Black nem mindennapi fickó, de az édesanyja aztán tényleg nem mindennapi nő volt: ötlete nagyban hozzájárult az Apollo 13-sztori happy endingjéhez.
A The Last of Us meglepően hitelesen mutatja be az apokalipszist, a civilizáció összeomlását, beleértve ennek indító okát, a cordyceps járványt, a gombás fertőzést, amelyet az emberek is elkaphatnak. A valóságban erre nincs esély – vagy mégis? Egy békás "horrorhír" mindenesetre "intő jel".
Az élet produkálja olykor a legbizarrabb dolgokat, illetve élőlényeket: itt egy teknős, aki cyberpunk séróval rendelkezik, és ez nem minden, mert nem a száján, hanem az ánuszán át veszi a levegőt.
A naprendszer eddigi, több mint 4 milliárd éves történetének 98-99%-ában változatlan volt a Föld és társainak a keringési pályája, így viszonylag pontosan ki lehet számolni, összesen hányszor tették meg az utat a Nap körül.
A legnagyobb méretű főemlős kihalásának okait vizsgálta egy új kutatás, melynek eredményei azt mutatják, hogy a faj az éghajlat változása miatt pusztult ki, és ez régebben történt, mint eddig gondolták.
Azt általában mindenki tudja, hogy egy nappal hosszabbak azok az évek, melyek számjegye néggyel osztható. De a helyzet nem ilyen egyszerű, és a középkorban gondot is okozott, hogy a szökőévek nem küszöbölik ki teljesen a Föld keringése és a naptári évek közötti különbséget.