Hafré fáraó fia volt, valószínűleg I. Hamerernebti királynétól.[2] Legalább két felesége volt, mivel piramisa mellett két kis piramis áll, az egyikben meg is találták egy fiatal nő csontvázát; egyik felesége valószínűleg testvére, II. Hamerernebti, akinek fiát, Huenré herceget Menkauré piramisa közelében temették el; a herceg anyját királynéként ábrázolják a sírban.[3] Ismert ebből az időből egy Rehetré nevű királyi hölgy is, akinek saját sírja volt; király leányának és feleségének nevezik, talán Hafré lánya és Menkauré felesége.[4]
Menkauré utóda, Sepszeszkaf talán a fia volt;[2] előfordulhat, hogy szintén a fia volt Szehemré, akit egy felirat „a király legidősebb fia”-ként említ, és szobrát a galarzai sírban találták meg, így valószínűleg valamelyik Hamerernebti királynéval állt rokonságban.[5] Menkauré leánya volt Hentkauesz, aki Sepszeszkaf felesége, és talán ő biztosította számára a trónhoz való jogot.
A három közismert gízai piramis közül a legkisebb Menkauré piramisa. A piramis mellett három királynői mellékpiramis található, és felismerhetők a járulékos építmények is.