Γράφω για την αρρώστια μου, τον καρκίνο τού δέρματος, βασικοκυτταρικό καρκίνωμα (νοσεί από καρκίνο η βασικοκυτταρική στιβάδα τού δέρματος) ή μελάνωμα; Είναι μια πονεμένη ιστορία, ένα πραγματικό θαύμα και μια μεγάλη αλήθεια. Αναφέρομαι... more
Γράφω για την αρρώστια μου, τον καρκίνο τού δέρματος, βασικοκυτταρικό καρκίνωμα (νοσεί από καρκίνο η βασικοκυτταρική στιβάδα τού δέρματος) ή μελάνωμα; Είναι μια πονεμένη ιστορία, ένα πραγματικό θαύμα και μια μεγάλη αλήθεια.
Αναφέρομαι στη ζωή μου από γέννησής μου, γιατί πιστεύω ότι ο καρκίνος ήταν απόρροια λαθών, αστοχιών· εξ αρχής πήρα τη ζωή μου λάθος, τα περισσότερα των οποίων θα μπορούσαν να αποφευχθούν (κάπνισμα, ανθυγιεινή διατροφή, καθιστική ζωή) και δεν θα έφθανα ένα βήμα πριν από το θάνατο και να παλεύω επί 21 χρόνια να γιάνω τον καρκίνο.
Άμα κάνει ένα λάθος ο οργανισμός (μετάλλαξη) το επαναλαμβάνει εφ’ όρου ζωής. Εγώ καταγράφω τον καρκίνο, όπως τον έζησα και τον ζω ακόμα. Όλη η εμπειρία μου αποτυπώνεται όσο πιο πιστά γίνεται σ’ αυτό το βιβλιαράκι (είναι και η λήθη και η προσωπική μου κρίση).
Συνάνθρωποι, συνοδοιπόροι διαβάστε και εφαρμόστε όλα αυτά που αναφέρω, που πιστεύω ότι βελτιώνουν την υγεία τών καρκινοπαθών και την ποιότητα ζωής τους.
Αναφέρομαι στη ζωή μου από γέννησής μου, γιατί πιστεύω ότι ο καρκίνος ήταν απόρροια λαθών, αστοχιών· εξ αρχής πήρα τη ζωή μου λάθος, τα περισσότερα των οποίων θα μπορούσαν να αποφευχθούν (κάπνισμα, ανθυγιεινή διατροφή, καθιστική ζωή) και δεν θα έφθανα ένα βήμα πριν από το θάνατο και να παλεύω επί 21 χρόνια να γιάνω τον καρκίνο.
Άμα κάνει ένα λάθος ο οργανισμός (μετάλλαξη) το επαναλαμβάνει εφ’ όρου ζωής. Εγώ καταγράφω τον καρκίνο, όπως τον έζησα και τον ζω ακόμα. Όλη η εμπειρία μου αποτυπώνεται όσο πιο πιστά γίνεται σ’ αυτό το βιβλιαράκι (είναι και η λήθη και η προσωπική μου κρίση).
Συνάνθρωποι, συνοδοιπόροι διαβάστε και εφαρμόστε όλα αυτά που αναφέρω, που πιστεύω ότι βελτιώνουν την υγεία τών καρκινοπαθών και την ποιότητα ζωής τους.