Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Pereiti prie turinio

Internetinės paieškos sistema

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Versija spausdinimui nebėra palaikoma ir gali turėti atkūrimo klaidų. Prašome atnaujinti savo interneto naršyklės žymes ir naudoti numatytąją interneto naršyklės spausdinimo funkciją.
Kai kurios paieškos sistemos pateikia suflerius įvedant tekstą į paieškos laukelį

Internetinės paieškos sistema – sistema, leidžianti ieškoti informacijos saityne. Pastaroji sistema veikia kompiuterinių programų (interneto robotai, „tinklalapių voriukai“) pagrindu, kurios nuskaito visas internetu pasiekiamas rinkmenas ir įtraukia juos į internetinę rodyklę, atsižvelgdama į tam tikrus raktažodžius rinkmenose. Be to, kiekviena paieškos sistema naudoja savus, viešai neatskiedžiamus algoritmus sudarinėjant internetines rodykles.[1] Kai kurie paieškos sistemų robotai paiso robots.txt (Vikipedijos robots.txt byla) nurodomų apribojimų.

Rinka

2017 m. duomenimis „Google“ yra populiariausia paieškos sistema tiek pasaulyje, tiek JAV ir Europoje, atsiriekusi 78 % rinkos dalį. „Bing“ ir „Yahoo! Search“ tenka atitinkamai 8 % ir 5 % pasaulinės rinkos dalies.[2] Rusijoje itin populiari „Yandex“ paieškos sistema, o Kinijoje viešpatauja „Baidu“ paieškos sistema (ten JAV bendrovių paieškos sistemomis uždrausta naudotis). „Yahoo! Search“ populiariausia Japonijoje.

Šaltiniai

  1. „What is a Search Engine? Webopedia Definition“. www.webopedia.com (anglų). Nuoroda tikrinta 2017-06-11.
  2. „Desktop Search Engine Market Share“. NetMarketShare. Nuoroda tikrinta 30 December 2016.