Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Pereiti prie turinio

Manikalandas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Manikalandas
Manicaland Province
Laiko juosta: (UTC+2)
------ vasaros: ([[UTC{{{UTCv}}}]])
Valstybė Zimbabvės vėliava Zimbabvė
Administracinis centras Mutarė
Rajonai 7
Gyventojų (2006) 1 596 500
Plotas 36 459 km²
Tankumas (2006) 44 žm./km²
ISO 3166-2 ZW-MA

Manikalandas (angl. Manicaland) – Zimbabvės provincija.

Manikalando sienos ribojasi su Rytų Mašonalando provincija šiaurėje, su Mozambiko Respublika rytuose, su Masvingo provincija pietvakariuose bei su Midlandso provincija vakaruose. Provincijos sostinė Mutarė (184 205 gyventojų) keliu yra maždaug 265 km į pietryčius nuo Zimbabvės sostinės ir didžiausio šalies miesto Hararės.

Provincijos plotas siekia apytiksliai 36,5 tūkst. km². Gyvena maždaug 1,59 mln. žmonių (2006 m. duomenimis). Mutarė yra provincijos sostinė.

Pavadinimas kilo dėl to, kad didžioji teritorijos dalis yra gyvenama manjikų etninės grupės. Ši etninė grupė, kalbanti savita manjikų kalba, yra laikoma šonų subetnosu. Istorinis manjikų gyvenamas Manjikalandas apima ne tik Zimbabvės Manikalando provinciją, bet ir Mozambiko provinciją Maniką.

Manikalando rajonai

Provincija suskirstyta į 7 rajonus: Buheros, Čimanimanio, Čipindžės, Makonio, Mutarės, kuriame yra Mutarės miestas, Mutasos ir Njangos.

Manikalando gyventojai kalba šonų kalba, tačiau skirtingi rajonai turi savo tarmes. Dauguma žmonių turi savo tradicines pamaldas, tačiau Krikščionybė, ypač Metodistų Bažnyčia, Septintiosios dienos adventistų Bažnyčia, Anglikonų Bažnyčia ir Romos Katalikų Bažnyčia, taip pat praktikuojama.

Vidutiniškai kas 5 km Manikalande yra mokykla. Visoje provincijoje yra daug pradinių ir vidurinių mokyklų. Mokyklų skaičius rajonuose parodytas šioje lentelėje:

Rajonas Pradinė Vidurinė
Buhera 140 55
Čimanimanis 68 24
Čipindžė 125 40
Makonis 170 60
Mutarė 172 67
Mutasa 72 27
Njanga 75 25
Iš viso 822 298

Taip pat skaitykite

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]