Vanuatu vėliava
Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius. Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais. |
Vanuatu vėliava buvo patvirtinta 1980 m. vasario 13 d.
Vanua’aku partija atvedė Vanuatu į nepriklausomybė 1980 m., partijos spalvos – raudona, žalia, geltona ir juoda – buvo parinktos valstybės vėliavos pagrindu. Parlamento komitetas parinko galutinį vėliavos dizainą remdamasis vietinių menininkų pasiūlymais.
Žalia spalva reiškia šalies turtingumą, raudona reiškia šernų ir žmonių kraują, o juoda – ni-Vanuatu žmones. Vanuatu premjeras pareikalavo geltonos spalvos fimbros, kad juoda išsiskirtų. Tad geltonos spalvos Y formos fimbra reiškia evangelijos šviesą einančią per Ramiojo vandenyno salas (apie 90 % yra krikščionys).
Geltona emblema juodoje spalvoje yra šerno iltis, turtingumo simbolis Vanuatu dėvimas kaip pakabutis, ir du namele paparčio lapai. O tų lapų 39 lapeliai simbolizuoja 39 Vanuatu parlamento narius.
Australija · Fidžis · Kiribatis · Maršalo Salos · Mikronezija · Nauru · Naujoji Zelandija · Palau · Papua Naujoji Gvinėja · Samoa · Saliamono Salos · Tonga · Tuvalu · Vanuatu
|
Valstybių atributika: Valstybinių vėliavų galerija · Valstybiniai himnai· Herbai |