Ekonomikas un kultūras augstskola
Šajā rakstā nav ievērots enciklopēdisks valodas stils Lūdzu, palīdzi uzlabot šo rakstu, pārrakstot to. Ja ir kādi ieteikumi, vari tos pievienot diskusijā. Vairāk lasi lietošanas pamācībā. |
Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA) ir beztermiņa akreditēta augstskola, kas piedāvā apgūt licencētas un akreditētas studiju programmas, nodrošinot studentiem iespēju uzsākt profesionālo darbību vai turpināt studijas nākamajā izglītības līmenī. Atrodas Pērnavas ielā 62, Rīgā.
Vēsture
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]Dibināta 1998. gadā. Eiropas Komisija ir piešķīrusi Ekonomikas un kultūras augstskolai ERASMUS Universitātes hartu, kas dod augstskolai iespēju attīstīties vienotā Eiropas kontekstā. ERASMUS programmā Ekonomikas un kultūras augstskola ir noslēgusi līgumus ar Itālijas, Spānijas, Slovēnijas, Čehijas, Polijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Vācijas un citu Eiropas Savienības valstu augstākās izglītības iestādēm, nodrošinot daudzveidīgu sadarbību ar partneraugstskolām — studentu un mācībspēku apmaiņu, pieredzes apmaiņu studiju programmu plānošanā, realizācijā un studiju procesa organizēšanā.
SIA "Ekonomikas un kultūras augstskola" ir Latvijas Universitātes fonda atbalstītāja. 2017. gadā atbalstīja projektu "forums KUBS '10" ar 300 EUR ziedojumu.[1]
Kopš 2015. gada EKA piedāvā unikālu studiju formu - e-studijas klātienē. Lekcijas notiek virtuālās auditorijās dzīvās videokonferences režīmā - ir iespēja sarunāties ar lektoru un kursa biedriem, sazināties forumā. Ja nav sanācis piedalīties e-lekcijā, tās ierakstu var noskatīties vēlāk sev ērtā laikā. Virtuālajām auditorijām iespējams pieslēgties no jebkuras vietas pasaulē, nepieciešams tikai stabils interneta pieslēgums.
EKA ir vairāku asociāciju biedre Latvijā un ārvalstīs, piemēram, Latvijas Augstākās izglītības eksporta apvienība, Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija (LIKTA), Privāto augstskolu asociācija, Latvijas darba devēju konfederācija (LDDK), Baltic Management Development Association (BMDA).
2019. gadā EKA ieņēma līderpozīcijas U-Multirank reitingā starp Latvijas privātajām augstskolām.
2019. gadā, īstenojot stratēģiskās attīstības plānu, EKA ar bankas Citadele atbalstu iegādājās ēku Pērnavas ielā. Tajā plānots piecu gadu laikā investēt trīs miljonus eiro, lai ēkā izveidotu modernu un mūsdienu studijām atbilstošu studiju vidi. Tā būs ar specializētām auditorijām un laboratorijām, kuras studentiem būs pieejamas 24 stundas diennaktī.
2020. gadā veiktajā IZM pētījumā EKA bakalaura programmu absolventi 2017. gadā pēc nodarbinātības ieņēmuši pirmo vietu starp Latvijas privātajām augstskolām un trešo vietu starp visām Latvijas augstākās izglītības iestādēm.
2021. gadā aprīlī publicētie IZM monitoringa dati par augstākās izglītības iestāžu absolventu darba gaitām 2019. gadā parāda, ka EKA absolventi pēc nodarbinātības ieņem pirmo vietu starp Latvijas privātajām augstskolām un ierindojas topa augšgalā uzreiz aiz lielākajām valsts augstākās izglītības iestādēm.
2022. gadā EKA atkal ierindojas 1. vietā U-Multirank reitingā starp Latvijas privātajām augstskolām.
Studiju programmas
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas:
- Starptautiskie tirdzniecības darījumi un loģistika
Bakalaura studiju programmas:
- Vadības zinības - latviešu un angļu valodās
- Mārketings
- Biznesa ekonomika
- Grāmatvedība un audits
- Interjera dizains
- Kultūras vadība
- Tiesību zinātne
- Informācijas tehnoloģijas (programmēšanas inženieris)
- Datorspēļu dizains un grafika
Maģistra studiju programmas:
- Biznesa vadība - latviešu un angļu valodās
- Zīmola dizains(Brand design) - latviešu un angļu valodās
- Starptautisko kultūras projektu vadība - latviešu un angļu valodās
- Aprites ekonomika un sociālā uzņēmējdarbība - latviešu un angļu valodās
Atsauces
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]- ↑ «Ekonomikas un kultūras augstskola». www.fonds.lv. Skatīts: 2020-05-12.
Ārējās saites
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
|