Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Pāriet uz saturu

Lostprophets

Vikipēdijas lapa
Lostprophets
Koncertā 2007. gadā.
Galvenā informācija
Izcelsmes vieta Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Pontijprida, Lielbritānija
Žanri alternatīvais metāls, alternatīvais roks, smagais roks
Darbības gadi 1997—2013
Izdevēji Sony, Columbia, Visible Noise
Tīmekļa vietne www.lostprophets.com
Dalībnieki
Aiens Votkinss
Džeimijs Olivers
Stjuarts Ričardsons
Lī Geizs
Maiks Lūiss
Ailens Rabins
Bijušie dalībnieki
DJ Stepzak (1997-2000)
Maiks Čiplins (1997-2005)

Lostprophets ir alternatīvā roka grupa no Velsas. Tā savu darbību sāka 1997. gadā, bet beidza 2013. gadā, pēc tam, kad tās līderim Aienam Votkinsam piešķīra 29 gadu cietumsodu par bērnu seksuālu izmantošanu.[1] Grupa ir laidusi klajā četrus albumus: "Thefakesoundofprogress", "Start Something", "Liberation Transmission" un "The Betrayed".

Izveidošanās un pirmsākumi (1997-2000)

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Grupa izveidojās Pontijpridā, netālu no Kārdifas. Grupu izveidoji divu mūziķi, kas pirms tam bija spēlējuši "Public Disturbance" - Aiens Votkinss un Maiks Lūiss. Viņi iekļāva grupā arī Lī Geizu, Maiku Čiplinu un DJ Stepzak.

Sākumā grupa koncertēja Ziemeļvelsā, vēl ar nosaukumu "Lozt Prophetz". Pirmā viņu zināmā ierakstītā dziesma bija Here Comes the Party. 1999. gadā grupai pievienojās Stjuarts Ričardsons, kurš spēlēja basģitāru. Šī iemesla dēļ Maiks Luiss sāka spēlēt ritma ģitāru, paralēli koncertējot arī ar Public Disturbance. Tomēr 2000. gadā viņš to pameta, koncentrējoties tikai uz "Lostprophets".

Thefakesoundofprogress (2000-2002)

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Lostprophets pirmais albums "thefakesoundofprogress" tika laists klajā 2000. gada jūlijā. Neilgi pēc albuma izlaišanas no grupas aizgāja DJ Stepzak, kurš tika aizstāts ar Džimiju Oliveru.

Šo gadu laikā grupa ir spēlējusi kopā ar Ozzfest, piedalījusies Glāstonberijas, kā arī Rīdingas un Līdsas festivālā. Tāpat Lostprophets dziesmas parādījās dažādos britu TV šovos, kā Top of the Pops, CD: UK un Never Mind The Buzzcocks.

Start Something (2003-2004)

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc "thefakesoundofprogress" tūres beigšanās grupa paņēma nelielu pauzi, lai pēc tam atsāktu darbu pie jaunā albuma kopā ar producentu Eriku Valentainu. Valentains iepriekš bija strādājis ar tādām grupām kā Queens of the Stone Age un Good Charlotte. Kā pirmā dziesma klausītājus sasniedza "Burn Burn". Pats albums (tā iznākšana tika atlikta vairākas reizes) iznāca 2004. gada 3. februārī.

Otrais singls bija "Last Train Home". Šī dziesma vienu nedēļu bija Amerikas modernā roka topa 1. vietā. Tā tika arī iekļauta spēlē "NFL Street". Datorspēļu darboņiem iepatikās arī "To Hell We Ride" - tā tika iekļauta "Need For Speed: Underground".

Liberation Transmission (2006-2007)

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2005. gada 19. jūnijā grupu atstāja Maikls Čiplins, lai pievērstos citām iespējām, tādēļ dažos grupas ierakstos bungas spēlēja Aiens Votkinss. Tomēr "Give it a Name" koncertā Ziemeļīrijā pirmo reizi "Lostprophets" sastāvā pie bungām sēdās tikai 17 gadus vecais Ailens Rabins. Jaunais albums "Liberation Transmission" tika izlaists 2006. gada 26. jūnijā (ASV par dienu vēlāk). Tas kļuva par pirmo grupas albumu, kurš sasniedza Lielbritānijas albumu topa pirmo vietu.

The Betrayed (2007-2009)

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Grupas ceturtais albums ar nosaukumu The Betrayed iznāca 2009. gada 13. janvārī.

Grupas dalībnieki

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pašreizējie dalībnieki

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bijušie dalībnieki

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]