Dyskusja wikipedysty:JCRZ
Witaj w Wikipedii, Justynian I Cesarz Rzymski!
[edytuj kod]Cieszymy się, że utworzyłeś(aś) konto użytkownika. Mamy nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej. Na początek przedstawiamy kilka informacji o tym, jak włączyć się do tworzenia największej encyklopedii świata.
- Jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami:
- Przede wszystkim nie naruszamy praw autorskich (jeśli masz wątpliwości → zerknij tutaj).
- Jedną z głównych zasad jest wprowadzanie informacji opublikowanych w wiarygodnych źródłach (→ zobacz jak dodawać przypisy), co oznacza nieakceptowanie twórczości własnej.
- Informacje przedstawiamy w sposób neutralny, a artykuły piszemy odpowiednim dla encyklopedii stylem.
Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności).
Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie śmiało edytuj strony!
- Gdzie szukać pomocy?
- W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie.
- Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, najlepiej zacznij od tej strony (w menu po lewej „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
Aby być na bieżąco z tym, co się dzieje w Wikipedii, odwiedzaj portal wikipedystów.
- Jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: podlinkowany nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.
Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.
Czy powyższy komunikat powitalny jest dla Ciebie przydatny/pomocny? Swoją opinię możesz wyrazić tutaj.
-- Wojciech Pędzich Dyskusja 15:41, 28 sie 2016 (CEST)
Ek
[edytuj kod]Należy podać w szablonie powód usuwania Mpn (dyskusja) 12:11, 8 paź 2016 (CEST)
- Dziękuję za uwagę, od teraz będę tak robił :) Justynian I Cesarz Rzymski (dyskusja) 12:36, 8 paź 2016 (CEST)
- I proszę - nie usuwaj treści strony wstawiając EK – ułatwi to administratorom sprawdzanie. Pzdr. ptjackyll (zostaw wiadomość) 13:41, 8 paź 2016 (CEST)
- Kierowałem się schematem weryfikacji martwych linków. Justynian I Cesarz Rzymski (dyskusja) 12:36, 8 paź 2016 (CEST)
- I proszę - nie usuwaj treści strony wstawiając EK – ułatwi to administratorom sprawdzanie. Pzdr. ptjackyll (zostaw wiadomość) 13:41, 8 paź 2016 (CEST)
- Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem "Masz nowe wiadomości", tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona.
- A co do tego opisu – bardzo zaskoczyło mnie, ze jest tam taki zapis. To jednak utrudnienie dal adminów, bo muszą wejść w poprzednią wersję strony, żeby zobaczyć jaki to był link, sprawdzić czy został poprawnie zarchiwizowany/usunięty/zastąpiony i dopiero wtedy usunąć. Pzdr. ptjackyll (zostaw wiadomość) 13:51, 8 paź 2016 (CEST)
- Nie ma takiego zapisu. O usuwaniu mowa w pkt. 9, ale jest albo o oznaczeniu całej strony albo o usuwaniu wybranych szablonów. --Wargo (dyskusja) 18:35, 11 paź 2016 (CEST)
- Podpisuję się pod prośbą adminów. Jeżeli strona dyskusji nie ma innych wątków, stosuj {{ek|nieaktualna informacja o matwym linku zewnętrznym}}, tak będzie prościej. Neonek12 (dyskusja) 15:38, 8 paź 2016 (CEST)
- Rozumiem, wracam do Ek Justynian I Cesarz Rzymski (dyskusja) 12:36, 8 paź 2016 (CEST)
- Dziękuję. Jednocześnie doceniam Twoje edycje w zakresie usuwania szablonów po bocie. Tak trzymaj :) Pozdrawiam, Neonek12 (dyskusja) 15:48, 8 paź 2016 (CEST)
- Rozumiem, wracam do Ek Justynian I Cesarz Rzymski (dyskusja) 12:36, 8 paź 2016 (CEST)
Uprawnienia automatycznie przeglądającego
[edytuj kod]Otrzymałeś uprawnienia automatycznie przeglądającego. Od tej pory Twoje edycje nie wymagają przeglądania, choć nie możesz przeglądać edycji innych, co jest domeną redaktorów. Pozdrawiam, Rybulo7 (dyskusja) 17:15, 9 paź 2016 (CEST)
- Dziękuję :) Justynian I Cesarz Rzymski (dyskusja) 19:11, 9 paź 2016 (CEST)
Rzymski dyplom wojskowy
[edytuj kod]Dzięki za czujność, choć akurat nie ten link Ci się wkleił :) Na przyszłość - lepiej w takich sytuacjach zostawić link w formie, w jakiej był wstawiony, a dodać osobny parametr "archiwum". Linki znikają i wracają, więc za X lat łatwiej będzie czytelnikowi prześledzić skąd wiedza pochodzi jeśli będzie miał dostęp i do archiwum, i do oryginału (nawet jeśli od dawna go nie ma). //Halibutt 14:29, 10 paź 2016 (CEST)
- Przepraszam, to link z wcześniejszej edycji. Dobrze, że ktoś to znalazł :) Justynian I Cesarz Rzymski (dyskusja) 15:43, 10 paź 2016 (CEST)
- Niestety po takiej aktualizacji linku bot wciąż oznacza go jako martwy, co bardzo utrudnia pracę. Na stronach z Wayback Machine wyświetlany jest oryginalny link, więc myślę, że proste zastąpienie linku jest lepszym rozwiązaniem do czasu ulepszenia bota Justynian I Cesarz Rzymski (dyskusja) 15:49, 11 paź 2016 (CEST)
Linki zewnętrzne
[edytuj kod]Dobrze Ci idą te linki. Na tej [1] stronie były linki do "Teki Kukiełki" czy te teki krążą gdzieś po necie, czy mozna je odzyskać? Zaznaczam, ze jestem neptyk w tych sprawach. Tłumacz "łopatą":)--Kerim44 (dyskusja) 17:34, 22 paź 2016 (CEST)
- W Internet Archive jest archiwum podanej przez Ciebie strony i archiwum strony o Tekach Kukiełki: https://web.archive.org/web/20050319074806/http://www.lewek.hg.pl/teki/t1.html Mam nadzieję, że niczego nie brakuje :) Na przyszłość jeśli szukasz archiwum jakiejś strony wejdź na https://archive.org/web/ i wklej jej adres. Justynian I Cesarz Rzymski (dyskusja) 20:44, 22 paź 2016 (CEST)
- Jeśli czegoś nie ma na archive.org, można jeszcze sprawdzić na http://cachedview.com/ :)
Jestes wielki:)) --Kerim44 (dyskusja) 20:53, 22 paź 2016 (CEST)
- ps. odpisuj raczej na "mojej" dyskusji - wtedy dostanę sygnał, ze dostałem odpowiedź
Re: dodatki do gier - linki
[edytuj kod]Nie ma problemu, nie masz za co przepraszać :). Chodzi o to, że mamy taki uzus w wikiprojekcie, że osobne artykuły o dodatkach do gier umieszczamy, gdy możemy o nich co nieco napisać (znacznie poszerzają rozgywkę, istnieją recenzje tych dodatków itp.). Przykładem może być The Elder Scrolls IV: Shivering Isles albo Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned. W przeciwnym wypadku informacje umieszczamy po prostu w głównym artykule o grze. Pozdrawiam, Sir Lothar (dyskusja) 10:57, 31 paź 2016 (CET)
Ad:Aktor głosowy
[edytuj kod]W ten sposób zostaje utracona informacja o oryginalnym adresie www (nie ma gwarancji że link do archive.is będzie zawsze działać) . Do wstawiania zarchiwizowancych linków służą parametry archiwum (adres url) oraz zarchiwizowano (data zarchiwizowania). Pozdrawiam, SpiderMum (dyskusja) 15:16, 2 lis 2016 (CET)
- Rozumiem. Czy przy następnym przejściu bota tak zapisany w przypisie link nie będzie już wykrywany jako martwy? Justynian I Cesarz Rzymski (dyskusja) 15:36, 2 lis 2016 (CET)
- Nie powinien, jeśli się zdarzy, to będzie to wina usterki w bocie. Przy okazji, Emptywords zwrócił mi właśnie na coś uwagę [2]. SpiderMum (dyskusja) 15:41, 2 lis 2016 (CET)
Kanji
[edytuj kod]Witam. Znaków kanji nie pisze się kursywą, ponieważ przestają być czytelne. Kursywa po japońsku jest zapisywana pismem sylabicznym o nazwie katakana.--Accomer (dyskusja) 08:18, 11 gru 2016 (CET)
Literatura bizantyjska
[edytuj kod]Witaj, byłoby bardzo dobrze, gdybyś napisał kilka haseł o dziełach piśmiennictwa literatury bizantyjskiej. Temat pasjonujący i bardzo potrzebny, bo w naszej (i mojej własnej) wiedzy o literaturze greckiej wieki od II do XX to jedna wielka biała plama. W Wikipedii jest chyba tylko jeden artykuł o Bazyli Digenis Akritas. Jesteś najprawdopodobniej najbardziej kompetentny w tym zakresie. Sądzę, że najbliżej twoich historycznych zainteresowań byłyby kroniki, zwłaszcza te już przetłumaczone na język polski. Jeśli przy okazji napiszesz coś o chrystianizacji Słowian przez Cyryla i Metodego, będzie cudownie. Pozdrawiam i życzę powodzenia.(Anagram16 (dyskusja) 01:01, 27 gru 2016 (CET))
- Ukazała się ważna - jak sądzę - pozycja z literatury bizantyjskiej, traktat O rządzeniu państwem Konstantyna Porfirogenety (w przekładzie z rosyjskiego) zobacz tutaj. Może by to? Przypuszczam też, że znasz serię "Arcydzieła literatury nowogreckiej". W każdym razie ciesze się, że jesteś gotowy do pracy. W razie potrzeby nie odmawiam pomocy. (Anagram16 (dyskusja) 16:47, 27 gru 2016 (CET))
User:EGalvez (WMF)/Sandbox/MassMessageTest
[edytuj kod]Witaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości.[1] Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Aby podziękować Ci za Twój poświęcony czas, rozdamy 20 T-shirtów Wikimedia do losowych uczestników tego badania.[2] Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.
Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail na surveys@wikimedia.org.
Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 22:45, 13 sty 2017 (CET)
Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey (revised heading)
[edytuj kod]Witaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości.[3] Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Aby podziękować Ci za Twój poświęcony czas, rozdamy 20 T-shirtów Wikimedia do losowych uczestników tego badania.[4] Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.
Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail na surveys@wikimedia.org.
Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 22:50, 13 sty 2017 (CET)
Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:
- Hasło wymaga uzupełnienia źródeł wszystkich podanych informacji najlepiej w formie przypisów (patrz: WP:WER, Pomoc:Przypisy)
- Hasło wymaga jednoznacznego wykazania encyklopedyczności
W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.
Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.
Pozdrawiam, Mateusz Opasiński (dyskusja) 02:42, 14 lut 2017 (CET)
Czy wiesz – 2016 w grach komputerowych
[edytuj kod]Strona 2016 w grach komputerowych została zgłoszona 19 lutego 2017 do rubryki „Czy wiesz” eksponowanej na stronie głównej. W tej dyskusji mogą pojawić się ewentualne komentarze i zastrzeżenia – prosimy o uwagę. |
Dziękujemy i prosimy o więcej, Sidevar (dyskusja) 22:44, 19 lut 2017 (CET)
Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey
[edytuj kod](Sorry to write in English)
Witaj! To jest ostateczne przypomnienie o ankiecie Wikimedia Foundation, która zakończy się 28 lutego 2017 (23:59 UTC). Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut. Weź udział w ankiecie teraz.
Jeżeli już wypełniałeś tą ankietę - dziękujemy!
O tej ankiecie: Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu tutaj lub zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub nie chcesz dalszego kontaktu związanego z tą ankietą, wyślij e-mail poprzez funkcję EmailUser do User:EGalvez (WMF). O Wikimedia Foundation: Wikimedia Foundation wspiera Cię pracą nad oprogramowaniem i technologią, aby nasze strony działały szybko i bezpiecznie oraz były dostępne dla każdego. Tak samo wspiera różne inicjatywy związane z rozszerzaniem zasięgu dostępu do wolnej wiedzy. Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 09:04, 23 lut 2017 (CET)
- ↑ Ta ankieta dotyczy głównie opinii na temat bieżących prac Wikimedia Foundation, nie długoterminowej strategii.
- ↑ Kwestie prawne: Nie jest konieczne dokonanie zakupu. Trzeba być pełnoletnim aby uczestniczyć. Sponsorowane przez Wikimedia Foundation, zlokalizowana w 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Koniec 31 stycznia 2017. Nie obowiązuje gdzie zakazano. Kliknij aby zobaczyć regulamin konkursu.
- ↑ Ta ankieta dotyczy głównie opinii na temat bieżących prac Wikimedia Foundation, nie długoterminowej strategii.
- ↑ Kwestie prawne: Nie jest konieczne dokonanie zakupu. Trzeba być pełnoletnim aby uczestniczyć. Sponsorowane przez Wikimedia Foundation, zlokalizowana w 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Koniec 31 stycznia 2017. Nie obowiązuje gdzie zakazano. Kliknij aby zobaczyć regulamin konkursu.
teleguru_id
[edytuj kod]Faktycznie, trochę się rozpędziłem, przepraszam :( Ale jest tyle do dodania, że masakra. Próbowałem przetłumaczyć całą stronę o telefonach Sony Xperia, ale na sam koniec dostałem komunikat, że trzeba być redaktorem... Godzinę pracy w poszło w piach...
A czy mogę dodawać nowe strony (brakujące modele np. LG G6)? Czy muszę najpierw zostać redaktorem? Jak można zostać redaktorem? Pozdrawiam :)
Ad:Politechnika Śląska
[edytuj kod]Czy zmiana z PAGENAME była zamierzona? Therud (dyskusja) 21:22, 17 mar 2017 (CET)
Strona użytkownika
[edytuj kod]Cześć, moja drobna uwaga do informacji na Twojej stronie użytkownika. Napisałeś, żeby zgłaszać do Ciebie hasła do przetłumaczenia. Dlaczego sam nie poszukasz? Nie widzę, żeby ktoś Ci coś podobnego zaproponował. Spójrz np. tu. Przy okazji gratuluję Ci ponad 10 000 edycji, szkoda, że nie ma wśród nich tłumaczenia choćby jednego DA z en:wiki (w końcu się zobowiązałeś), ale i tak fajnie :). Pozdrawiam, Czytelnik Janek (dyskusja) 21:15, 26 kwi 2017 (CEST)
’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!
[edytuj kod]Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.
Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.
Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.
Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!
‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’
-- mastibot <dyskusja> 00:14, 10 maj 2017 (CEST)
Cześć! :-) Czy nie uważasz że ten plik jest podwójny? Na górze i na dole artu. Popraw to, jeden plik usuń. --J.Dygas (dyskusja) 12:03, 5 cze 2017 (CEST)
Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.
A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.
--mastibot <dyskusja> 22:24, 10 cze 2017 (CEST)
Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:
- dodaj wiarygodne ogólnodostępne źródła aby wykazać encyklopedyczność
W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.
Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.
Pozdrawiam, Jckowal piszże 20:56, 10 wrz 2017 (CEST)
Martwe linki
[edytuj kod]Niech będzie zauważona Twoja praca przy poprawie linków. Pozwolę sobie podziękować Ci w imieniu społeczności Wikipedystów. Ciacho5 (dyskusja) 17:47, 5 paź 2018 (CEST)
Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 02:55, 7 paź 2018 (CEST)
Cele nauczania
[edytuj kod]Trochę przeredagowałam ten artykuł, ale nadal jest w nim dużo niejasności. --|'''|''|'''|Rosewood (dyskusja) 15:41, 17 wrz 2019 (CEST)
- To raczej moja pomyłka, przepraszam. Dyskusję rozpoczął jakiś IPek w 2011 roku. Twoja edycja dotyczyła tylko poprawy martwych linków. --|'''|''|'''|Rosewood (dyskusja) 16:50, 17 wrz 2019 (CEST)
Lista Katyńska
[edytuj kod]Witaj. Drobne poprawki są nawet wskazane. nie wszystko jestem w stanie wyłapać, popełniam błędy . Szablon wstawiłem po to, by nie było chaosu w wpisywaniu podstawowych danych. Jeśli chcesz - działaj. Gruzin (dyskusja) 21:37, 14 mar 2020 (CET)
dodałbym do tego tekściku link do propozycji tematów
[edytuj kod]To też może być ryzykowne, bo tam każdy może zaproponować dowolny temat i nikt tego nie sprawdza. Sławek Borewicz, → odbiór 23:12, 17 mar 2020 (CET)
Przypisy
[edytuj kod]Byłoby znacznie uprzejmiej z Twojej strony, gdybyś zapytał, czy skończone. --Accomer (dyskusja) 15:18, 18 lip 2020 (CEST) Za bardzo się śpieszysz i wtrąciłeś się obcesowo w moją pracę. To moja sprawa kiedy, co i jak piszę i poprawiam. A Ty nie jesteś od regulowania mojej pracy. Nie życzę sobie Twoich komentarzy ani wpisów. --Accomer (dyskusja) 15:29, 18 lip 2020 (CEST)
Przypisy
[edytuj kod]Ja nie z agresją a z "uniżoną prośbą":). Jesli masz energię i ochotę, czy mógłbyś tego typu przypisy przerabiąć na harwardzkie - dla ujednolicenia w artykułach o jednostkach wojskowych...mniej więcje tak:[3].
- Właśnie tak - też to czyniłem, trochę poprawiłem min. po samym sobie (młodym kerimie), ale... zabrakło mi energii i wytrwałości;)--Kerim44 (dyskusja) 12:31, 22 lip 2020 (CEST)
re: problem z botem
[edytuj kod]To działanie jest zamierzone. Przy pierwszym wstawianym navboksie usuwam wszystkie wystąpienia {{władca}}. Jak utworzę kolejne to je dodaję wszędzie tam gdzie być powinny. Nie wszystkie szablony {{władca}} wymagają zastąpienia navboksem (bywają wstawiane u osób, które są jedynymi osobami pełniącymi daną funkcję). Przy takim postepowaniu jak opisałem bot wykona mniej edycji.
Szablonów nawigacyjnych do zastąpienia "władców" potrzeba jeszcze kilkaset, ja tworzę ich po kilka dziennie, więc to jeszcze trochę potrwa. Tworzę je wg liczby wystąpień danej funkcji w szablonach władców. Jak chcesz pomóc i pomóc w tym to przygotuj same szablony i podaj mi ich nazwy. Mój bot je pozamienia/powstawia w artykułach. ~malarz pl PISZ 20:00, 10 sie 2020 (CEST)
- Zestawienie jest w Wikipedysta:Malarz pl/szablony/Władca/6 (posortowane po linkach w tytule). Kolumna wystąpienia mówi o liczbie wywołań szablonu a artykuły o liczbie artykułów z tymi szablonami. Jak w funkcji jest kilka linków to występuje ono w tym zestawieniu kilka razy. Część jest usunięta (tam gdzie opracowałem lub znalazłem odpowiedni szablon), choć nie sprawdzałem, czy wszystkie wystąpienia z listy zostały wymienione. Jest jeszcze zestawienie Wikipedysta:Malarz pl/szablony/Władca/5, w którym wywołania są pogrepowane i posortowane po treści parametru funkcja (i jeszcze kilka ze wcześniejszymi numerkami), ale te zestawienie nie są aktualizowane. Jakbyś chciał pomóc mniej szablonowo (a dla mnie przydatniej) to rób szablony z jakieś tematyki, chociażby te które warto by wstawić zamiast usuniętych władców do tego biskupa co mi wskazałeś. Ja pewnie do niektórych z nich nie dotrę. ~malarz pl PISZ 09:48, 11 sie 2020 (CEST)
- Ja i tak zapuściłem bota dla tych czterech szablonów. ~malarz pl PISZ 21:49, 11 sie 2020 (CEST)
- Tutaj jest duże pole do popisu. ~malarz pl PISZ 16:29, 17 sie 2020 (CEST)
- Ja i tak zapuściłem bota dla tych czterech szablonów. ~malarz pl PISZ 21:49, 11 sie 2020 (CEST)
Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2021
[edytuj kod]Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory rozpoczęły się 18 sierpnia 2021 i potrwają do końca miesiąca.
Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty takie, jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.
W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 19 kandydatów z całego świata. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem.
Do głosowania uprawnionych jest prawie 70 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 31 sierpnia 2021. Zagłosuj przez link na meta.
Jeśli oddałeś/-aś już głos, dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.
dostarczone zgodnie z informacją podaną na Tablicy ogłoszeń (Specjalna:Diff/64157534) przez mastibot <dyskusja> 00:13, 29 sie 2021 (CEST)
Rekord Guinnessa może być nasz! Dołącz do uczestników wyjątkowego edytonu!
[edytuj kod]Dzień dobry!
Zapraszam Ciebie bardzo serdecznie do wyjątkowego uczczenia 22 urodzin Polskiej Wikipedii! 26 września rozpocznie się w Warszawie 100-godzinny edyton, którego celem jest pobicie rekordu Guinnessa w długości edytowania. Na stronie Wikipedia:Rekord Guinnessa 2023 przedstawiliśmy szczegóły wydarzenia. Jeśli masz ochotę dołączyć, choćby na kilka godzin, to świetnie! Teraz zbieramy deklaracje TUTAJ.
Zapewniamy nocleg, wyżywienie, dyplom uczestnictwa oraz upominki, możemy również pomóc w organizacji podróży. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące organizacji tego wydarzenia, chętnie odpowiem. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja, 20:57, 21 sie 2023 (CEST)
Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2024
[edytuj kod]Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory trwają do 23:59 we wtorek 17 września 2024.
Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty, takie jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF złożone z 12 wolontariuszy. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.
W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 12 kandydatów z całego świata, 3 z nich ubiega się o reelekcję. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem. Dostępne są również „przewodniki” napisane przez członków społeczności.
Do głosowania uprawnionych jest prawie 120 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 17 września 2024. Zagłosuj przez link na meta.
Jeśli już zagłosowałeś, dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.
Więcej informacji – Oddaj swój głos w wyborach!
komunikat wysłany przez Msz2001 (dyskusja) 11:48, 15 wrz 2024 (CEST)
Zaproszenie do udziału w badaniu
[edytuj kod]Witamy!
Fundacja Wikimedia prowadzi badanie Wikipedystów, aby lepiej zrozumieć, co skłania administratorów do zaangażowania się w tworzenie Wikipedii i jakie czynniki mają wpływ na utrzymanie ich zainteresowania. Wyniki badania pomogą nam w poprawie doświadczeń Wikipedystów oraz rozwiązaniu wspólnych problemów i potrzeb. Zidentyfikowaliśmy cię jako dobrego kandydata do udziału w tym badaniu i będziemy wdzięczni za wypełnienie anonimowej ankiety.
Nie musisz być administratorem, aby wziąć udział.
Wypełnienie ankiety zajmuje około 10–15 minut. Więcej informacji o badaniu znajdziesz na jego stronie Meta, gdzie dostępna jest też polityka prywatności.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasze dane kontaktowe znajdziesz na stronie Meta projektu.
Z pozdrowieniami