Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Пређи на садржај

Електропунктурна дијагностика

Извор: Wikipedija

Метод електро-пунктурне дијагностике - ЕПД (ЕАВ) је основао др. Реинхолд Волл (1909-1989). Он се родио у Берлину 17. фебруара 1909. Најпре је завршио високу техничку школу у Штутгарту а након трагичне смрти оца архитекте, коме тадашња медицина није могла помоћи, уписао је медицински факултет у Хамбургу. После завршених студија медицине почео је да ради у хамбуршкој болници. Од 1945 др. Фол је живео у Русији (тадашњи СССР). Са одабраном екипом руских лекара, радио је на даљем научном развоју нових метода дијагностицирања.

Поред познатих начина лечења активно је истраживао нове методе лечења. Његово поље истраживања биле су сва достигнућа у традиционалним методама лечења у свету. Посебно је задржао поље интересовања код традиционалног кинеског лечења преко акупунктурних тачака. Најпре је систематизовао све тачке по њиховом положају а затим развио електрични уређај за мерење електро потенцијала на њима. У почетним експериментима др. Фол је стимулисао акупунктурне тачке са одређеним напонима струје у циљу терапеутског деловања на оболеле органе. У лето 1953. пронашао је уређај са којим се одређује тачан положај тачака и мерење електричног потенцијала на ћелијама свих органа. Сматра се зачетником новог правца у дијагностицирању болести под називом ЕлектроПунктурна Дијагностика (ЕПД).

Др. Фол је своје откриће појаснио: “ ЧЕ, теорија кинеске акупунктуре је тачна. Човеково здравље је директно зависно од кретања те енергије и њене равнотеже у телу. Могуће је ту енергију мерити и уравнотежавати је.“

Др Фолу је успело да са својим уређајима открије нове меридијане које је детаљно описао и клинички доказао као тачне. На сваком меридијану је открио контролне тачке (тзв. КМТ)чије вредности електро потенцијала показују енергетско стање целог меридијана.

Медикаментозно тестирање

[уреди | уреди извор]

Др. Фол је, изнад свега, открио могућност тестирања лекова пре уношења у организам. До открића је дошао сасвим случајно. Приметио је да се сказаљка мерног уређаја покреће када пацијент у рукама држи медикамент.

Још почетком 20 века, немачки научник Макс Планк је дефинисао квант где најситнији делић енергије који има фреквенцију, зове се квант. Сваки медикамент поседује свој квант. Када се за потребе медикаментозног тестирања постави медикамент у мерном кругу: пацијент – апарат – уређај, измерени резултати се мењају. Уколико су лек и оболели орган са једнаком фреквенцијом, медикамент брише "негативно" поље органа што последично доводи до оздрављења. Револуционарно откриће др. Фола је отворило ново поље у савременој медицини. Највећи научни развој, Фолов метод е доживео у Русији и Украини у време и након чернобилске катастрофе.

Последњих година ЕПД има нагли развој у практичном дијагностицирању нарочито у Немачкој, Аустрији, и Швајцарској.

Вањске везе

[уреди | уреди извор]