Відкритий стандарт
Зовнішній вигляд
Відкритий стандарт — стандарт, який є публічно доступним та вільним від певних обмежень його застосування. Існує багато означень терміна «відкритий стандарт», але більшість із них мають такі спільні умови[1][2][3]:
- Відкритий стандарт повинен бути доступним до перегляду й вивчення безкоштовно або за виправдану плату, та бути достатньо детальним і прозорим, щоб уможливити його реалізації, сумісні між собою;
- Відкритий стандарт не повинен містити обмежень впровадження його в практику, зокрема таких, як вимога виплат роялті за можливі патенти, пов'язані зі стандартом;
- Розробка, ухвалення і розвиток відкритого стандарту повинні проводитись у прозорий спосіб та на умовах вільної участі у процесі всіх зацікавлених сторін.
Призначенням відкритих стандартів є сприяння сумісності між різними засобами інформаційних технологій, і лежать в основі багатьох відкритих форматів даних.
Деякі організації зазначають, що для відкритого стандарту важливо також не містити юридичних обмежень, які б перешкодили його реалізації у вільних програмних засобах[4], а також не залежати від інших стандартів, які не відповідають означенню відкритого стандарту[5].
- ↑ Вимоги до відкритого стандарту в рамах Європейської концепції сумісності (European Interoperability Framework) (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 15 травня 2013. Процитовано 5 червня 2013.
- ↑ Означення „відкритого стандарту“. Міжнародний телекомунікаційний союз. Архів оригіналу за 22 травня 2013. Процитовано 5 червня 2013.
- ↑ Definition of Open Standards. World Wide Web Consortium. Архів оригіналу за 4 листопада 2012. Процитовано 5 червня 2013.
- ↑ Open Standards Requirement for Software. Open Source Initiative. Архів оригіналу за 16 травня 2013. Процитовано 5 червня 2013.
- ↑ Open Standards. Free Software Foundation Europe. Архів оригіналу за 1 червня 2013. Процитовано 5 червня 2013..
Це незавершена стаття з технології. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |