Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Перейти до вмісту

Мотра проти Ґодзілли

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Мотра проти Ґодзілли
モスラ対ゴジラ
Оригінальний японський постер до фільму
Жанрнаукова фантастика, жахи, фільм-катастрофа, кайдзю, токусацу
РежисерІсіро Хонда
ПродюсерТомоюкі Танака
СценаристСін'їті Секідзава
У головних
ролях
ОператорХайме Коїдзумі
КомпозиторАкіра Іфукубе
КінокомпаніяToho
Дистриб'юторToho
Тривалість89 хв.
Моваяпонська
КраїнаЯпонія Японія
Рік1964
Дата виходу29 квітня 1964 (Японія)
Кошторис¥200 млн[1]
IMDbID 0058379
РейтингIMDb: 0.0/10 stars
Попередній«Матанго»
Наступний«Гідора, триголовий монстр»
CMNS: Мотра проти Ґодзілли у Вікісховищі
Додаткові характеристики
Формат плівки35 мм
Співвідношення2,55 : 1
Коліркольоровий (Eastmancolor)
Звукмоно

«Мотра проти Ґодзілли» (яп. モスラ対ゴジラ, мосура тай ґодзіра) — японський фантастичний кайдзюфільм 1964 року, поставлений режисером Ісіро Хондою; сиквел фільмів «Кінг-Конга проти Ґодзілли» та «Мотри». Це четвертий фільм про гігатського динозавра Ґодзіллу, і другий про велетенського метелика Мотру. Також це її перша зустріч з Ґодзіллою. Після цього Мотра стала постійним персонажем інших фільмів про Ґодзіллу. Японський кінопрокат стрічки почався 29 квітня 1964 року.

Сюжет

[ред. | ред. код]

На пляжі, постраждалому від тайфуну, виявляють велетенське яйце величезного метелика Мотри, божества острова Інфант. Попри протести ученого Міури та застереження двох фей-ліліпутів, бізнесмен Кумаяма і його начальник Торахата збираються зробити з яйця приманку для туристів.

Феї знаходять підтримку в особі професора Міури та його друзів — репортерів Ітіро Сакаї і Дзюнко Наканісі. Вони щосили намагаються повернути яйце назад на острів Інфант, але їм це не вдається. Тим часом яйце становить велику загрозу, оскільки гусіні Мотри можуть стати причиною непоправних катастроф.

У цей час в околицях з'являється Ґодзілла й починає атаку на місто Наґоя. Ітіро, Дзюнко та Міура вирушають на Інфант, щоб місцеві мешканці відправили Мотру до Японії знищити Ґодзіллу. Водночас велетенський ящір руйнує місто. У будівлі готелю Торахата вбиває Кумаяму й краде його гроші, але з'являється Ґодзілла та руйнує будівлю. Несподівано з'являється Мотра і починає з динозавром битву, з якої саме Ґодзілла виходить переможцем. Феї починають співати свою священну пісню.

Ґодзілла легко перемагає виставлену проти нього армію і розплавлює всю зброю, коли з яйця вилуплюються дві гусіні Мотри. Вони ховаються від Ґодзілли в прибережних кручах. Коли до них прямує Ґодзілла, вони замотують його в кокон. Ґодзілла падає в океан, а гусениці разом з феями повертаються на Інфант.

Кайдзю

[ред. | ред. код]

У ролях

[ред. | ред. код]
Актор Роль
Акіра Такарада Ітіро Сакаї
Юріко Хосі Дзюнко Наканісі
Хіроші Коїдзумі професор Міура
Ю Фудзікі Накамура
сестри Емі та Юмі Іто феї Сьобідзін
Йосіфумі Тадзіма Кумаяма
Кендзі Сахара Торахата
Дзюн Тадзакі Мурата
Харуо Накаджіма Ґодзілла

Знімальна група

[ред. | ред. код]

Виробництво

[ред. | ред. код]

З самого початку основним персонажем фільму повинна була стати Мотра. За нарисами сценарію 1963 року в проєкті повинна була з'явитися вигадана країна Ролісіка (з фільму з Мотрою), уряд якої знову захотів би придбати для себе маленьких фей. Проте через занадто велику кількість сцен, що перегукуються, сюжетна лінія з Ролісікою була видалена.

Під час знімання фільму в Ісіро Хонди виникли деякі розбіжності з композитором Акірою Іфукубе, який спочатку не хотів брати участь у проєкті. Після умовлянь режисера Іфукубе все-таки погодився. Це був єдиний випадок суперечностей між Хондою і Іфукубе.

Під час знімання сцени появи Ґодзілли актор Харуо Накаджіма, що зображує його, випадково спіткнувся і впав усім тілом на модель Замку Наґої. Це непередбачене падіння справило враження на творця спецефектів Ейдзі Цубураю, і він вирішив залишити цей епізод у фільмі[2]. Це був уже восьмий фільм, в якому Накаджімі дісталася роль кайдзю.

Реліз

[ред. | ред. код]

Японський кінопрокат стрічки почався 29 квітня 1964 року. Це був єдиний випадок, коли в один рік вийшли одразу два фільми про Ґодзіллу і Мотру. 20 грудня того ж року почався прокат фільму «Ґідора, триголовий монстр».

У США фільм показали під керівництвом American International Pictures[1] в листопаді 1964 року під назвою «Ґодзілла проти Щось», хоча Щось і Мотра — це два різні чудовиська. Це був один з небагатьох фільмів про Ґодзіллу, в який було внесено мінімальну кількість змін, дуже мало епізодів з повної версії було вирізано, тоді як попередні три фільми з Ґодзіллою досить сильно відрізнялися від оригіналу.

На американському постері до фільму Ґодзілла мало схожий на самого себе, його морда більше нагадує крокодилячу.

Критика

[ред. | ред. код]

На момент виходу «Мотра проти Ґодзілли» був визнаний критиками як найкращий фільм з усіх знятих про Ґодзіллу.

Але в тому ж році був знятий наступний фільм — «Ґідора, триголовий монстр», який мав ще більший успіх.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Galbraith IV, Stuart (2008). The Toho Studios Story: A History and Complete Filmography. Scarecrow Press. ISBN 1461673747. Процитовано 29 жовтня 2013.
  • Ryfle, Steve (1998). Japan's Favorite Mon-star: The Unauthorized Biography of "The Big G". ECW Press. ISBN 9781550223484.
  • Willis, Donald, ред. (1985). Variety's Complete Science Fiction Reviews. Garland Publishing Inc. ISBN 978-0-8240-6263-7.
  • Ryfle, Steve; Godziszewski, Ed (2017). Ishiro Honda: A Life in Film, from Godzilla to Kurosawa. Wesleyan University Press. ISBN 9780819570871.

Посилання

[ред. | ред. код]