Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Перейти до вмісту

Павло Таганрозький

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Павло Таганрозький
Святий
Народився8 (19) листопада 1792 Редагувати інформацію у Вікіданих
Кролевецький повіт, Новгород-Сіверське намісництво, Російська імперія
Помер23 березня 1879(1879-03-23) Редагувати інформацію у Вікіданих (86 років)
Таганрог, Область Війська Донського, Російська імперія
ПохованняСтарий міський цвинтар (Таганрог)d Редагувати інформацію у Вікіданих
Шануєтьсяу Російській православній церкві
Канонізований20 червня 1999
У ликусвятий Редагувати інформацію у Вікіданих
Головна святиняСвято-Нікольський храм (Таганрог)

Павло Таганрозький або Павло Павлович Стожков (8 (21) листопада 1792, Чернігівська губернія — 20 березня 1879, Таганрог) — православний святий, канонізований Російською православною церквою.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Народився в шляхетській сім'ї на Чернігівщині. При хрещенні було дано йому ім'я Павло, на честь святого Павла Сповідника. Після досягнення двадцяти п'яти років він отримав від батька спадщину — земельні угіддя і близько трьохсот душ кріпаків. Звільнивши селян, він мандрував близько десяти років, й оселився в Таганрозі.

У Таганрозі Павло веде простий спосіб життя і забуває своє шляхетне походження. Він став приймати до себе як послушників людей похилого віку і юнаків, вдів і дівиць і тримав їх дуже суворо, привчаючи до посту і молитви, щодня ходив до церкви і вистоював там всі церковні служби. Найвища насолода його полягала в молитві: кожен день і кожну ніч в його келії читали акафісти Спасителю і Божій Матері. Особливо любив старець акафіст до Казанської Божої Матері.

У Таганрозі Павло жив на різних квартирах. Деякий час мешкав він на Касперівці, потім у фортеці, а потім близько 20 років жив на банному узвозі. Останній період свого життя він провів у квартирі на Депальдовському провулку. Там і помер в березні 1879 року.

20 червня 1999 в Таганрозі було канонізовано блаженного Павла Таганрозького та його чудотворні мощі перенесені з невеликої каплиці на старому міському кладовищі у Свято-Нікольський храм.