Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Перейти до вмісту

Сігіберт II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Сігіберт II
лат. Sigibertus Редагувати інформацію у Вікіданих
Народився602(0602)
невідомо
Помер613
невідомо
·вбивство
КраїнаФранкське королівство Редагувати інформацію у Вікіданих
Національністьфранк
Діяльністьмонарх
Титулкороль
Посадаking of Franks[d] Редагувати інформацію у Вікіданих
Термін613 рік
ПопередникТеодоріх II
НаступникХлотар II
Конфесіякатолицтво
РідМеровінги
БатькоТеодоріх II
Брати, сестриChildebertd[1] Редагувати інформацію у Вікіданих, Corbusd[2] Редагувати інформацію у Вікіданих і Mérovéed[2] Редагувати інформацію у Вікіданих

Сігіберт II (*Sigebert II, 602  —613) — франкський король Австразії та Бургундії у 613 році.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з династії Меровінгів. Позашлюбний син Теодоріха II, короля Бургундії та Австразії. Після раптової смерті останнього у 613 році, прабабця Брунгільда оголосила Сігіберта новим королем.

Втім незабаром серед австразійської знаті на чолі із Піпіном Ланденським і Арнульфом Мецьким виник намір запросити на трон Хлотаря II, короля Нейстрії. Замість перспективи опинитися знову під владою старої королеви, вони зволіли розпочати переговори з Хлотарем заради збереження власної незалежності. В свою чергу Брунгільда ​​зажадала відмовитися від Австразії, але той запропонував вирішити суперечку на зборах франків.

Хлотар висунув своє військо в Австразію і дійшов до Кобленця. Обидві армії зустрілися, але, оскільки більша частина магнатів Австразії і Нейстрії була у змові, війська розійшлися без бою. Брунгільда з Сігібертом II і його малолітніми братами укрилася в стінах Вормса.

Тоді Брунгільда ​​відправила Сігіберта II до Тюрінгії в супроводі майордома Варнахара, Альбоіна і інших знатних франків, щоб схилити зарейнських германців на свій бік. При цьому вона дала секретне розпорядження Альбоіну, щоб той убив Варнахара і інших супутників, якщо ті захочуть перейти на бік Хлотаря II. Альбоін розірвав і викинув листа Брунгільди, але Варнахар підібрав клаптики листа і зрозумів, що його життя перебуває в небезпеці. На зворотному шляху Варнахар підмовив бургундів вбити Брунгільду і всіх синів Теодоріха II і перейти на бік Хлотаря II.

Сігіберт II, зібравши військо, виступив назустріч Хлотарю II, але напередодні битви його армія на чолі із майордомами Варнахаром і Радоном зрадили, перейшовши на бік супротивника. Переслідуючи Сігіберта II, король Нейстрії дійщов до Сони, де полонив Брунгільду, Сігіберта II і двох його братів Крамна і Меровея. Ще один брат, Хільдеберт, втік, і його більше ніхто ніколи не бачив. Сігіберт II і Крамн були страчені, а Меровея, хрещеника Хлотаря II, було відправлено до Нейстрії під нагляд графа Інгобада. Після цього Хлотар II став одноосібним володарем всього франкського королівства.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Christian Pfister, La Gallia sotto i Franchi merovingi. Vicende storiche, in Storia del mondo medievale, Cambridge, Cambridge University Press, 1999, pp. 688—711.
  • Bruno Dumézil, La reine Brunehaut, éditions Fayard, Paris, 2008, pp.314, 319.
  • Martina Hartmann: Die Merowinger (= Beck'sche Reihe. 2746 °C. H. Beck Wissen). C. H Beck, München 2012, ISBN 978-3-406-63307-2, S. 40–41.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Settipani C. La Préhistoire des Capétiens: Première partie : Mérovingiens, Carolingiens et RobertiensVilleneuve-d'Ascq: 1993. — P. 86. — ISBN 978-2-9501509-3-6
  2. а б Settipani C. La Préhistoire des Capétiens: Première partie : Mérovingiens, Carolingiens et RobertiensVilleneuve-d'Ascq: 1993. — P. 87. — ISBN 978-2-9501509-3-6