Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Перейти до вмісту

Хеті III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Хеті III
Давньоєгипетський фараон
Правліннябл. 2080 до н. е.
ПопередникСетут
НаступникХеті IV
Народження22 століття до н. е.
Смерть22 століття до н. е.
Династія
IX династія

Хеті III — єгипетський фараон з IX (Гераклеопольської) династії.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Правив не менше за 20 років, за нього Гераклеопольська династія досягнула найбільшої могутності.

У Туринському папірусі названий шостим фараоном Гераклепольської династії, однак його ім'я не збереглось, зазначено лише, що він був сином Неферкари — імовірно, Неферкари VII[1].

Під час вступу на престол Хеті III за допомогою армії придушив заворушення у країні та ліквідував повстання у Дельті а також виступ номархів Гермополіса, що спалахнув слідом. Хеті III продовжив війну з кочівниками на сході, розбив їх, зруйнував їхні поселення та забрав їхню худобу. Після цього Хеті III зміцнив кордон, збудувавши вздовж неї цілу низку фортець і розмістивши там гарнізони воїнів. Результатом такої політики був мир на східному кордоні й відновлення торгівлі з Фінікією, яка поставляла ліс.

У союзі з номархом Сіуту Теф'єбом, Хеті III вів тривалу війну з правителем Фів Ініотефом II, здобувши над ним значну перемогу. Відсунув південний кордон до Тініса, Макі й Таута, повернув Абідос. Хеті також вів війни з лівійцями на заході.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Демидчик А. Е. Безымянная пирамида. — С. 34—44.

Література

[ред. | ред. код]
  • Демидчик А. Е. Безымянная пирамида: государственная доктрина древнеегипетской гераклеопольской монархии. — СПб. : Алетея, 2005. — 272 с. — ISBN 5-89329-765-2.