Чарльз Ротшильд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чарльз Ротшильд
Charles Rothschild
Народився9 травня 1877(1877-05-09)[1]
Лондон, Велика Британія Велика Британія
Помер12 жовтня 1923(1923-10-12)[1] (46 років)
Похованняєврейський цвинтар Віллесденd
Країна Сполучене Королівство
Місце проживанняAshton[d]
Діяльністьбанкір, ентомолог
Галузьентомологія
Alma materШкола Герроу і Триніті-коледж (Кембридж)
Знання мованглійська[2]
ПосадаHigh Sheriff of Northamptonshired[3]
РідРотшильди
БатькоНатан Ротшильд[4]
МатиЕмма Луїза Ротшильдd[1][4]
Брати, сестриВолтер Ротшильд[4]
У шлюбі зРосіка Ротшильдd[4]
ДітиВіктор Ротшильдd[4], Паноніка Ротшильдd[1], Міріам Ротшильдd[1][4] і Елізабет Ротшильдd[1]
Систематик живої природи
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «Rothschild».

Nathaniel Charles Rothschild на Віківидах
Сторінка на Віківидах

Чарльз Ротшильд (англ. Charles Rothschild; 9 травня 1877 — 12 жовтня 1923) — англійський банкір та ентомолог, член родини Ротшильдів.

Біографія

[ред. | ред. код]

Чарльз Ротшильд був сином Натана Ротшильда, 1 барона Ротшильда. Його старшим братом був Волтер Ротшильд, 2 барон Ротшильд. У Волтера не було дітей, тому титул барона Ротшильд перейшов до сина Чарльза Віктора Ротшильда.

Чарльз працював у родинному банку N M Rothschild & Sons. Був причетний до створення золотопереробного заводу Ротшильда, винайшов різноманітні пристрої для видобування золота. Він також став головою компанії Alliance Assurance Company.

Ротшильд вважається піонером природоохоронної діяльності в Британії, він був засновником першого природного заповідника у Великій Британії. У 1915 році опублікував «Список Ротшильда» (англ. The Rothschild List), в якому перераховано 284 природних угідь, що потребують захисту.

Ентомологія

[ред. | ред. код]

Чарльз Ротшильд присвятив багато часу вивченню ентомології та природознавства. Зібрав величезну колекцію з 260 000 бліх, яка тепер зберігається в Музеї природознавства; Він описав близько 500 нових видів бліх. У 1901 році під час експедиції у місті Шенді у Судан описав пацюкову блоху (Xenopsylla cheopis) та довів, що вона є основним переносником чуми.

У 1923 році Чарльз Ротшильд захворів енцефалітом. Щоб уникнути страждань, Ротшильд покінчив життя самогубством.

У 1907 році Ротшильд одружився з угорською єврейкою Рожикою Едль фон Вертгаймштайн (1870—1940). Вона народилася в 1870 році в Нагівараді, Австро-Угорщина (нині румунське місто Орадя), дочка офіцера армії на пенсії, барона Альфреда Едлера фон Вертгаймштайна. Розіка був однією із семи дітей у сім'ї. З Чарльзом познайомилися під час полювання на метеликів у Карпатах. Після одруження 6 лютого 1907 року вони жили в Трінг і в Лондоні. У них народилося четверо дітей. Рожика померла 30 червня 1940 року.

Примітки

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]