CLUSTER

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Консорціум, що об’єднує науково-технічні університети для освіти та досліджень (англ. Consortium Linking Universities of Science and Technology for Education and Research) (CLUSTER) — це сукупність дванадцяти європейських університетів, які зосереджуються на науці та інженерії. Між університетами проводяться спільні програми та студентські обміни. У центрі уваги мережі – курси та навчальні програми, мета яких полягає в тому, щоб запропонувати студентам привабливі обміни між найкращими технологічними інститутами Європи, а також партнерство з подвійними дипломами на рівні другого та третього циклу, спільне фінансування заявок на курси та навчальні програми., обмін для цілей порівняльного аналізу та підходів до питань політики на рівні ЄС[1].

Президентом CLUSTER є Таня Брюль, президент Технічного університету Дармштадта[2].

Місія

[ред. | ред. код]

Мережа CLUSTER націлена на:[3]

  • навчання професіоналів, щоб керувати розробкою змінних парадигм рішень для майбутніх суспільних викликів для добробуту суспільства та глобальної спільноти.
  • впровадження інновацій у стале використання природних ресурсів, перетворення та ефективність енергії, боротьба зі зміною клімату, надання рішень для здоров’я та благополуччя для створення нових робочих місць і процвітання.
  • проведення далекоглядних, перспективних досліджень, спрямованих на сприяння покращенню суспільства та прогресу шляхом відповідального використання науки та технологій.

Діяльність

[ред. | ред. код]

Діяльність CLUSTER включає організацію подвійного докторського ступеня та сприяння студентським обмінам, інтернаціоналізації навчання та передачі передового досвіду з одного університету в інший. Консорціум також бере участь у широкій співпраці з китайськими технологічними університетами. Університет Аалто є членом CLUSTER з 2003 року[4].

Члени

[ред. | ред. код]

Активні члени

[ред. | ред. код]

Університети-учасники:[5]

Університет Країна
Королівський технологічний інститут Швеція Швеція
Politecnico di Torino Італія Італія
KU Leuven Бельгія Бельгія
Технологічний інститут Карлсруе Німеччина Німеччина
Grenoble Institute of Technology Франція Франція
Instituto Superior Técnico Португалія Португалія
Триніті-коледж (Дублін) Ірландія Ірландія
Університет Аалто Фінляндія Фінляндія
Дармштадтський технічний університет Німеччина Німеччина
Технічний університет Ейндговена Нідерланди Нідерланди
École Polytechnique de Louvain Бельгія Бельгія
Каталонський політехнічний університет Іспанія Іспанія

Асоційовані члени

[ред. | ред. код]

Хоча кількість членів Кластеру залишається стабільною протягом багатьох років, мережа створює нові зв’язки з провідними університетами за межами Європи. Ці асоційовані члени:[5]

Університет Країна
Політехніка Монреаля Канада Канада
Університет Цінхуа КНР КНР
Томський політехнічний університет Росія Росія
Університет Сан-Паулу Бразилія Бразилія

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Karlsson, Sigbritt (17 квітня 2018). European networks in joint appeal. Sigbritt Karlsson's blog (амер.). Архів оригіналу за 9 лютого 2019. Процитовано 7 лютого 2019.
  2. Andreas Winkler (28 жовтня 2019). Cluster Steering Committee II and 10th SEEEP Workshop 2019. Cluster (амер.). Процитовано 29 жовтня 2019.
  3. Vision, values & mission. Cluster (амер.). Процитовано 7 лютого 2019.
  4. Aalto University to take over CLUSTER Presidency | Aalto University. www.aalto.fi (англ.). Процитовано 7 лютого 2019.
  5. а б Members. Cluster (амер.). Процитовано 7 лютого 2019.

Посилання

[ред. | ред. код]