Mirza

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Mirza
Mirza zaza
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Підряд: Мокроносі (Strepsirhini)
Інфраряд: Лемуровиді (Lemuriformes)
Надродина: Лемури (Lemuroidea)
Родина: Макієві (Cheirogaleidae)
Рід: Mirza
Gray, 1870
Поширення: червоний = M. coquereli; зелений = M. zaza
Поширення: червоний = M. coquereli; зелений = M. zaza
Види
Посилання
Вікісховище: Mirza
EOL: 4453997
ITIS: 943907
NCBI: 83691
Fossilworks: 143023

Mirza — рід лемуровидих приматів, ендеміків Мадагаскару, де вони знаходяться в західних сухих листяних лісах. Вперше описаний в 1867 році як один вид, який був згрупований з Microcebus і Cheirogaleus. У 1870 році, британський зоолог Джон Едвард Ґрей призначив їм власний рід, Mirza. У 2005 році північна популяція була оголошена новим видом. Mirza приблизно втричі більше, ніж Microcebus вагою приблизно 300 гр, і мають довгий, пухнастий хвіст.

Mirza coquereli

Вони досягають довжини тіла від 23 до 27 сантиметрів, хвіст від 26 до 32 сантиметрів. Вага: 265-335 грамів. Шерсть сіро-бура зверху, низ світло-сірий. Хвіст пухнастий і темнішає до кінця. Голова округла, очі великі, вуха малі. Південний вид трохи більший, важчий і має більші вуха, ніж його північний родич.

Середовище проживання

[ред. | ред. код]

Це ендеміки острова Мадагаскар, їх середовище проживання включає в себе більш глибокі сухі ліси на західному узбережжі острова, в основному поблизу річок.

Звички

[ред. | ред. код]

Ці примати ведуть нічний спосіб життя, вони витрачають день в саморобних гніздах з листя і гілок. Вночі вони йдуть у пошуках їжі, в основному рухаючись рачки крізь гілки, іноді вони сходять на землю. Mirza coquereli спить поодинці, Mirza zaza утворює спальні групи до восьми тварин. Принаймні, M. coquereli мають оселище до 4 га, які позначаються залізистими виділеннями. На відміну від Microcebus, вони не впадають в сплячку або торпор в сухий сезон, рівень їх активності, проте, обмежений.

Вони всеїдні, їдять фрукти, квіти, бутони, деревний сік, комах та інших дрібних тварин. Склад раціону змінюється в залежності від сезону, фрукти споживаються частіше, особливо в сезон дощів. У сухий сезон, частка комах зростає до 60% у живленні. Принаймні, M. coquereli, як відомо, іноді їсть дрібних хребетних.

Хижаками є Buteo brachypterus, Asio madagascariensis, Cryptoprocta ferox, Mungotictis decemlineata

Цикл життя

[ред. | ред. код]

Відтворення відбувається один раз на рік (у неволі цілий рік). Після приблизно 90 днів вагітності самиця народжує одного або двох дитинчат. Вони годуються молоком чотири з половиною місяці й можуть бути статевозрілими в 10 місяців. Відомий максимальний вік становить 15 років. Їх тривалість життя в дикій природі, як вважають, від п'яти до шести років.

Філогенетика

[ред. | ред. код]
Lepilemuridae 

Lepilemur

Cheirogaleidae 

Phaner

Cheirogaleus

Allocebus

Mirza

Microcebus


Загрози та охорона

[ред. | ред. код]

Руйнування їх місць проживання підсічно-вогневим веденням господарства і збезлісення вважаються головними загрозами.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Ronald M. Nowak: Walker's Mammals of the World. 6th edition. Johns Hopkins University Press, Baltimore, 1999
  • Nick Garbutt: Mammals of Madagascar. A Complete Guide. Yale University Press, New Haven CT, 2007