Palaeoryctidae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Palaeoryctidae
Період існування: пізня крейда–66.0
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Cimolesta
Родина: Palaeoryctidae
Winge, 1917
Вікісховище: Palaeoryctidae

Palaeoryctidae чи Palaeoryctoidea («старий/кам'янистий копач», від грец. ὀρύκτης, орикти) — це вимерла група відносно неспеціалізованих неплацентарних евтерових ссавців, які мешкали в Північній Америці під час пізньої крейди та брали участь у першому плацентарному еволюційному випромінюванні разом з іншими ранніми ссавцями, такими як лептиктиди[1]. Деякі джерела класифікували Palaeoryctidae як надродину[2][3].

З майже повного черепа представників роду Palaeoryctes, знайденого в Нью-Мексико, відомо, що палеориктиди були невеликими, схожими на землерийок, комахоїдними тваринами з подовженою мордою, подібною до морди лептицидів. Однак, на відміну від останніх, про посткраніальну анатомію палеориктид (скелет без черепа) відомо мало[1].

Палеоректиди, здається, були предками еоценових видів. Хоча їхня морфологія зубів все ще вказує на переважно комахоїдну дієту, вони, певною мірою, також стосувалися до м'ясоїдних еоцену, таких як креодонти[1].

Таксономія

[ред. | ред. код]

Зв'язок між цією архаїчною групою та іншими комахоїдними ссавцями невизначений[4][5]. Сестринські групи включають: Kennalestidae, Nanocuridae, Pantolestidae та Zalambdalestidae[6]. Загалом Palaeoryctidae використовувався як таксон сміттєвого кошика, але зараз він вважається застарілим[7].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в Agustí та Antón, 2002, с. 5
  2. C., McKenna, Malcolm; Xiangxu., Xue; Mingzhen., Zhou (1984). Prosarcodon lonanensis, a new Paleocene micropternodontid palaeoryctoid insectivore from Asia. American Museum novitates ; no. 2780 (амер.).
  3. Mammals: An Outline of Theriology (англ.). 1976.
  4. Gingerich, 1982, с. 38
  5. History, Carnegie Museum of Natural (1995). Bulletin of Carnegie Museum of Natural History (англ.). Carnegie Museum of Natural History.
  6. а б Palaeoryctidae. The Paleobiology Database. Процитовано 17 January 2010.[недоступне посилання з 01.04.2020]
  7. Prothero, Donald R. (15 листопада 2016). The Princeton Field Guide to Prehistoric Mammals (англ.). Princeton University Press. с. 104. ISBN 9781400884452.

Посилання

[ред. | ред. код]