Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Перейти до вмісту

Pay per click

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Pay per click (з англ. платити за клік) — рекламна модель, що працює в інтернеті, де рекламодавець розміщує рекламу на сайтах, і сплачує їхнім власникам за натискання користувачем на розміщений банер (текстовий або графічний) або «тіло» документа (класичний приклад — код формату clickunder). Таким чином рекламодавець купує собі клієнтів в інтернеті.[1]

Системи контекстної реклами, які є посередниками між рекламодавцями і власниками сайтів, називаються PPC-системами.

Варто звернути увагу на те, що клік не є точним переходом на сервіс. За різними причинами перехід може не відбутися.[2]

CPC (англ. cost per click — ціна за клік) — це сума, яку рекламодавець платить пошуковим системам й іншим інтернет-видавцям за один клік по його рекламі, який приніс одного користувача на сайт.

Існують дві основні моделі визначення CPC (ціни за клік): flat-rate PPC («пласка ставка» PPC) і bid-based PPC («конкурентна ставка» PPC). Вартість переходу залежить від багатьох факторів, таких як пошукове слово або фраза, географічне місцезнаходження людини, що виконує пошук, час доби, в який проводиться пошук, і т. д.

Flat-Rate PPC

[ред. | ред. код]

Модель функціонування PPC, в якій рекламодавець і рекламне інтернет-система домовляються про певну суму за кожен клік.

Bid-Based PPC

[ред. | ред. код]

Ця модель дозволяє рекламодавцям розміщувати заявки на рекламне місце (зазвичай, ключові слова — keywords). Використовуючи рекламну інтернет-систему, сайти рекламодавців змагаються один з одним (свого роду аукціон). Основна мета: придбати краще рекламне місце за найнижчою ціною. Рекламодавці досягають цього, повідомляючи про максимальну суму, яку вони готові заплатити за рекламне місце.

Вартість кліка

[ред. | ред. код]

Фактори що впливають на ціну кліка:

  • рівень конкуренції — в галузі є межа вартості отримання клієнта, тому цю максимальну вартість можна взяти за константу. Наприклад, всі конкуренти можуть платити 50 грн. за клік. Залишається впливати на вартість кліка тільки якістю оголошення і сторінки;
  • показник якості рекламного оголошення — релевантність ключового слова по відношенню до оголошення, релевантність ключового слова по відношенню до посадкової сторінки;
  • показник якості посадкової сторінки (релевантність посадкової сторінки по відношенню до ключового слова, поведінкові фактори: середній час, проведений на сторінці, унікальність контенту, кількість переглянутих сторінок, повторні повернення і т. д.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. What Is PPC? Learn the Basics of Pay-Per-Click (PPC) Marketing [PPC U]. wordstream.com. Архів оригіналу за 17 червня 2016. Процитовано 17 червня 2016.
  2. Владимир Мосин, Алёна Кайгородова (7 лютого 2014). Куда уходят клики?. cossa.ru (російською) . Архів оригіналу за 10 серпня 2017. Процитовано 10 серпня 2017.