Waze

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Waze
Типмобільний застосунок
GPS-приймач
продукт і онлайн-сервісd
РозробникWaze Mobiled
Стабільний випуск4.56 (iOS)
4.64.0.1 (Android)
ПлатформаAndroid і IOS
Операційна система
Українська моває
ЛіцензіяПЗ: GNU GPL v2
Карти: Пропрієтарна
Вебсайтwaze.com/uk/

Wazeбезплатний соціальний навігаційний застосунок для мобільних пристроїв, що дає змогу відстежувати ситуацію на дорогах у режимі реального часу, прокладати оптимальні маршрути, дізнаватися про розташування радарів швидкості, камер фіксації проїзду на червоне світло, отримувати інформацію та попереджувати інших користувачів про зміну дорожніх умов, перешкоди, поліцію, спілкуватися з іншими користувачами на карті. Карти у Waze створюються самими користувачами (спільнотою редакторів-волонтерів).

У червні 2013 року Google купила Waze за 1,1 млрд доларів[1]. Програма доступна для таких мобільних платформ: iOS, Android.

Waze Ltd

Компанія була створена в Ізраїлі у 2008 році Урі Левіним (Uri Levine), інженером-програмістом Ехудом Шабтаем (Ehud Shabtai) і Аміром Шейнаром (Shinar). Початкова назва компанії — Linqmap.

На грудень 2011 року в ній працювало 80 осіб, з них 70 в Раанані (Ізраїль) і 10 — у Пало-Альто (Каліфорнія)[2][3][4][5].



Основні функції застосунку

Застосунок весь час поповнюється корисним функціоналом, що дає змогу водіям краще орієнтуватися на дорозі.

Основний функціонал Waze
Найменування функції Коротке пояснення Корисність
Звіт про затор Якщо ви потрапили у затор, застосунок самостійно запропонує вам показати його для інших користувачів, які можуть рухатися цією самою дорогою. Якщо цього не відбулося автоматично, вказати доведеться через меню звітів (оранжева кнопка в правому нижньому кутку дисплею). Є можливість вказати силу затору та короткий коментар до події. Інші водії, що користуються застосунком, знатимуть про затор на ділянці дороги. Алгоритм побудови маршрутів Waze перенаправить користувачів в обхід затору. Якщо об'їзд буде не можливим, застосунок сповістить про затримки на маршруті.
Звіт про аварію Цього неможливо уникнути. ДТП на дорозі трапляються. Для збільшеної пильності інших водіїв слід позначити цю дорожню подію. Зазвичай ДТП ускладнює дорожній рух. Водіям слід врахувати цей маркер як потенційну небезпеку та прийняти відповідні заходи.
Звіт про перекриття Сегмент дороги у застосунку можна перекривати у випадку, якщо дорога на деякий час є не транзитною. Уникнення затримок на маршруті пов'язаних із перекриттям дороги. Застосунок за навігації автоматично прокладе маршрут попри перекриття вулиці чи дороги місцевості.
Звіт про погодні умови Інколи погодні умови стають перешкодою для безпечної їзди. Відмітка дозволяє вибрати кілька типів ускладнених погодних умов.

Здобутки для України

Спільнота редакторів карт України.

До редакторів карт може долучитися будь-хто, хто їздить разом із Waze. При цьому від користувача не вимагається знань мови програмування.

Новачку-редактору доведеться лише прочитати та ознайомитися з правилами редагування для України, що описані в так званому «Робочому зошиті» чи Вейзопедії

Редактори спілкуються у застосунку Discord. Застосунок дає змогу спілкуватися та координувати дії редакторів, наділяти їх відповідними ролями згідно виконуваної роботи в редакторі карт, їхнього рівня, статусу.

Станом на 1 травня 2019 р. налічується 435 учасників спільноти.

Для організації роботи використовується сервіс-органайзер Trello.

Українською спільнотою був створений Telegram-бот, який може відповісти користувачам додатку на усі питання та допомогти приєднатись до груп місцевих співтовариств t.me/waze_ua_helper_bot

Також існує сайт українського співтовариства Waze https://waze.com.ua

Примітки

  1. Waze | CrunchBase Profile. Архів оригіналу за 18 жовтня 2014. Процитовано 5 березня 2018.
  2. Blum, Brian (19 грудня 2011). Waze steers you clear of traffic. Israel21c. Архів оригіналу за 26 лютого 2012. Процитовано 22 березня 2012.
  3. Hoge, Patrick (18 жовтня 2011). Waze raises $30 million. San Francisco Business Times. Архів оригіналу за 20 травня 2013. Процитовано 22 березня 2012.
  4. Company Overview of Waze Ltd. Bloomberg Businessweek. Архів оригіналу за 19 серпня 2012. Процитовано 4 серпня 2012.
  5. Singh, Sukasha (16 березня 2012). Social network paves the Waze. TechCentral. Mail & Guardian. Архів оригіналу за 14 грудня 2013. Процитовано 22 березня 2012.

Посилання