Academia.edu no longer supports Internet Explorer.
To browse Academia.edu and the wider internet faster and more securely, please take a few seconds to upgrade your browser.
78 УДК 1:37:7.046.1 Г.Д. БЕРЕГОВА (кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філософії і соціально-гуманітарних наук) Херсонський державний аграрний університет, Херсон gberegova@meta.ua ГІЛОЗОЇЗМ І СЛОВ'ЯНСЬКА МІФОЛОГІЯ Статтю присвячено філософському аналізу слов'янської міфології, у якій криються витоки ставлення людини до природи як живої одухотвореної матерії. У роботі акцентовано увагу на дотичності теорії гілозоїзму до слов'янської міфології та розглянуто антеїзм як визначальну рису української ментальності. Накреслено перспективи використання та практичну значущість гілозоїстичних знань для навчально-виховного процесу майбутніх фахівців вітчизняної сільськогосподарської галузі. Ключові слова: первісна культура, слов'янська міфологія, анімізм, гілозоїзм, антеїзм, ментальність, космічно-планетарний світогляд, природовідповідність.
Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Серія «Філологія». Вип. 78, 2018
Дослідження присвячене вивченню сакрального образу каменю як біблійної фігури, знаку, символу в прозі Г. Сковороди та С. Яворського. За принципами біблійної герменевтики як джерела смислів письменники створили оригінальну систему значень образу каменю в межах канону й поза ним. Насиченість творів Сковороди алегоричними образами, емблемами, символами, які мають абсолютно самостійний, інколи несподіваний сенс, стала причиною відхилення тлумачення багатьох біблійних фігур, явищ і сюжетів від їхньої канонічної інтерпретації. С. Яворський не відходив від канону і, інтерпретуючи образ каменю, вдався до інтертекстуального прийому перенесення тексту Святого Письма у власноруч творений текст. Ключові слова: біблійна герменевтика, ключ, код, знак, архетип, канон, правила, норми, теофанія каменю.
Анотація. Стаття присвячена специфіці монографічного дослідження музейних пам’яток із застосуванням мультидисциплінарного підходу. Автор розкриває історико-культурну інформацію, що несуть середньовічні шаблі: уточнює датування, висуває та обґрунтовує гіпотези щодо їхньої етнокультурної приналежності та особливостей бойового використання. Для всіх, хто цікавиться питаннями наукової інтерпретації музейних пам’яток, історичної пам’яті, музейної справи. Ключові слова: Культура, історична пам’ять, середньовічна шабля, наукова інтерпретація музейних пам’яток. Аннотация. Статья посвящена специфике монографического исследования музейных памятников, используя мультидисциплинарный подход. Автор раскрывает историко-культурную информацию, содержащуюся в средневековых саблях: уточняет их датировку, выдвигает и обосновывает гипотезы их этнокультурной принадлежности и боевого использования. Для всех, кто интересуется вопросами научной интерпретации музейных памятников, исторической памяти, музейного дела. Ключевые слова: Культура, историческая память, средневековая сабля, научная интерпретация музейных памятников. Summary. The article is devoted to specificity of monographic investigation of museum memorials with using multidisciplinary approach. The author reveals the historical and cultural content of medieval sabers: refines the age of these museum values, brings and substantiates the hypothesis about their ethnical specificity and combat using. This scientific work is intended for all, who shows interest to issues of scientific interpretation of museum memorials, historical memory, museum activities. Key words: Culture, historical memory, medieval sabre, scientific interpretation of museum memorials.
Організаційна психологія. Економічна психологія, 2023
У статті описано сутність ціннісно-мотиваційного компонента психологічної готовності до здійснення професійної кар’єри працівників сфери креативних індустрій. Проаналізовано рівень розвитку його складових (кар’єрних цінностей та мотивації до кар’єри). Визначено взаємозв’язок між складовими ціннісно-мотиваційного компонента, його загальним показником та чинниками мікрорівня (характеристиками персоналу), мезорівня (характеристиками організації) та макрорівня (характеристиками суспільства), які впливають на їх розвиток.
Наукові студії із соціальної та політичної психології, 2017
Як актуальна на сьогоднішній день розглядається організація соціально-психологічного супроводу, спрямованого на підтримку освітніх реформ не лише на рівні суспільства, а й окремих навчальних закладів. Звертається увага на необхідність налагодження взаємодії між учасниками процесу впровадження реформи освіти. Cоціально-психологічні підходи до соціальної взаємодії розділено на дві групи: пряма комунікація “обличчям-до-обличчя” і опосередкована комунікація за допомогою, зокрема, соціальних мереж. Представлено результати двох емпіричних досліджень у межах всеукраїнського експерименту: онлайнового опитування учасників експерименту та групової дискусії методом знаходження консенсусу серед педагогів експериментальних шкіл. Результати опитування щодо користування соціальними медіа показали, що педагоги далеко не повною мірою використовують інтернет-ресурси для професійної комунікації, недостатньо проявляють свою особисту позицію через поширення освітнього контенту, обмін думками або коментування. Другий етап експерименту – групова дискусія – передбачав взаємодію учасників (освітян, учнів та їхніх батьків) на основі застосування соціально-психологічних технологій. Апробовано метод знаходження консенсусу, за допомогою якого педагоги вчилися досягати згоди щодо проблемних питань реформування освіти. У різних групах педагогів консенсус досягався неоднаково легко, але загалом цей метод дає змогу підвищити рівень обізнаності громадян щодо освітніх реформ, сформувати проактивну позицію щодо їх упровадження, покращити діалог між учасниками навчально-виховного процесу щодо проблем школи в контексті освітніх нововведень, сформувати готовність до впровадження освітніх інновацій.
Карамушка Л., Тиченко М. Особливості ціннісно-мотиваційного компоненту психологічної готовності до здійснення професійної кар’єри працівників сфери креативних індустрій. Організаційна психологія. економічна психологія, 2023. № 30(4). С. 65-82. , 2023
Вступ. Ефективність та продуктивність сучасних організацій, зокрема в сфері креативних індустрій, залежить від їхніх працівників, їх психологічної готовності до подолання викликів, з якими зустрічаються організації, професійного зростання та здійснення професійної кар’єри. Це передбачає вивчення рівня розвитку основних компонентів та складових психологічної готовності до здійснення професійної кар’єри, чільне місце серед яких займає ціннісно-мотиваційний компонент. Мета дослідження. Емпірично з’ясувати особливості ціннісно-мотиваційного компонента психологічної готовності до здійснення професійної кар’єри працівників сфери креативних індустрій. Методи. Для проведення дослідження використовувався комплекс методик, що включав власне діагностичні методики та анкету-паспортичку, які були спрямовані на вивчення складових та чинників розвитку ціннісно-мотиваційного компонента психологічної готовності до здійснення професійної кар’єри працівників сфери креативних індустрій. Для здійснення опитування було використано інструмент Google Forms. Результати дослідження. У статті описано сутність ціннісно-мотиваційного компонента психологічної готовності до здійснення професійної кар’єри працівників сфери креативних індустрій. Проаналізовано рівень розвитку його складових (кар’єрних цінностей та мотивації до кар’єри). Визначено взаємозв’язок між складовими ціннісно-мотиваційного компонента, його загальним показником та чинниками мікрорівня (характеристиками персоналу), мезорівня (характеристиками організації) та макрорівня (характеристиками суспільства), які впливають на їх розвиток. Висновки. Встановлені закономірності відображають особливості розвитку ціннісно-мотиваційного компонента психологічної готовності до здійснення професійної кар’єри працівників сфери креативних індустрій, зокрема в умовах війни, які будуть корисними в процесі управління професійною кар’єрою як для самих працівників, так і для фахівців з управління персоналом.
Іноземні мови. – № 1. – С.30-37., 2006
Використання методу проектів для формування професійно-педагогічної компетенції студентів V курсу вищих мовних закладів освіти на матеріалі теми "Learning and Teaching Styles: Multiple Intelligences» Програма з англійської мови (АМ) пропонує вимоги щодо розвитку професійно-педагогічної компетенції (ППК) студентів усіх курсів вищих мовних закладів освіти. Так, у період двох перших років навчання ППК має розвиватися за рахунок вправ, які студенти виконують на заняттях та аналізують із позиції і того, хто навчається, і як майбутні вчителі, спираючись на свій власній досвід. На III курсі професійно-зорієнтоване навчання у формі виконання вправ і самоаналізу знаходить наукове підґрунтя при вивченні теоретичного курсу "Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах". На IV курсі до вищезазначених шляхів розвитку ППК додається педагогічна практика у школі, яка передбачає самоаналіз, відвідування уроків, спостереження, викладання тощо. П'ятий рік навчання-це етап вдосконалення ППК, яке здійснюється за такими ж напрямами 1. У цій статті розвиток ППК студентів-філологів V курсу пропонується здійснювати з використанням діяльнісно-зорієнтованого підходу, який ставить у центр навчання самого студента-його мотиви, мету, психологічний склад, бажання самореалізуватися у професійно-педагогічній діяльності. У межах такого підходу студент виступає суб'єктом навчального процесу, рівноправним партнером викладачів. При цьому його пізнавальна та комунікативна активність спрямована на вирішення конкретних професійно-педагогічних задач. Саме необхідність зробити студента не об'єктом, а активним суб'єктом професійно-зорієнтованого навчання, організувати його самостійну пізнавальну, дослідницьку й організаційну діяльність підказує обрати для реалізації зазначеного підходу у площині розвитку ППК таку технологію, як метод проектів. У цій статті під методом проектів розуміється технологія реалізації діяльнісно-зорієнтованого підходу, в основі якої лежить система 1 Програма з англійської мови для університетів / інститутів (п'ятирічний курс навчання): Проект / Колектив авт.: С.Ю.Ніколаєва, М.І.Соловей, Ю.В.Головач та ін.-Вінниця: Нова книга, 2001.-С. 9-10.
Наукові записки Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди "Літературознавство", 2019
Стаття присвячена проблемі пам’яті та створення мнемонічного ланд-шафту в українсько-американській етнічній літературі. На прикладі опо-відання «Зобов’язання» Ірен Забитко зі збірки «Коли Люба йде з дому» (2003) й роману Аскольда Мельчука «Будинок вдів» (2008) проаналізовано способи художнього відтворення пам’яті та її зв’язок з травматичним досвідом насильства, втрати й еміґрації. Ключовою у згаданих творах стає жіноча перспектива переживання минулого. Художня модель пам’яті тво-риться за допомогою мотивів вразливості жіночого тіла (оповідання І. Забитко) і материнства та помсти (роман А. Мельничука). Теоретичну основу аналізу художніх творів складають концепції постпам’яті М. Гірш, забування П. Коннертона та культурної пам’яті А. Ерл. У статті наголошується на важливості матеріального й лінгвістичного маркування досвіду, а також мовних обмеженнях передавання травматичних переживань. Можливість способи передавання пам’яті є головною проблемою у згаданих творах. Насильство й породже...
Journal of Soviet and Post-Soviet Politics and Society, 2020
Sociologija, 2019
Forschungen in Augst 18 / Augst Archaeological Research 18, 1994
Research Journal of Internatıonal …, 2009
Mathematica Bohemica
Gastrointestinal Endoscopy, 2015
The Southwestern Naturalist, 2005
Journal of Agricultural and Applied Economics, 2022
2007 Annual Conference & Exposition Proceedings
Fisioterapia em Movimento, 2017
International journal of religion, 2024