Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
SlideShare a Scribd company logo
1
Тема: Повторення вивченого про дроби. Дії з іменованими числами. День
довкілля
Тип уроку: комбінований
Мета: повторити та закріпити навички порівняння дробів та виконання дій з
дробами, з іменованими числами; удосконалення навичок усного рахунку;
розв'язання задач на рух; розвиток логічного мислення;
розвиток пізнавального інтересу, уваги, зв'язного мовлення;
виховання патріотизму, дбайливого ставлення до природи.
Обладнання: слайд-шоу, жива презентація
ХІД УРОКУ
І . Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Консультанти перевіряють домашнє завдання «на вибір» у великих групах і
аналізують його виконання.
ІІІ Актуалізація опорних знань:
1. «Мозковий штурм»
- Що вам відомо про дроби?
2. Усне виконання завдання:
- На дошці ви бачите дроби. Кожному з них відповідає картка з буквою.
Розмістіть дроби в порядку зростання і ви дізнаєтесь тему сьогоднішнього уроку.
1/100 1/9 2/12 1/5 3/12 7/4 6/6
П Р И Р О Д А
3. Обчислення виразів усно
1) двома способами: 3 · (5·4), (2 · 8)·4;
2) зручним способом: 34 · (5·2), 25 · (4·8).
ІV Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні наш урок не звичайний, а інтегрований. На ньому об'єднуються
два предмети – математика та «Природознавство». Ми будемо працювати з дробами,
1
2
іменованими числами і використаємо ці знання при вивченні чарівного світу нашого
довкілля.
V. Удосконалення та закріплення знань
1. Усна лічба (слайд-шоу). Математичний диктант (№ 683)
Знайти дріб від числа. Самоперевірка (45 хв, 36 хв, 10 хв, 50 хв, 25 хв, 3 хв)
2. Для облаштування в місті парку потрібно 20 454 і озера - 8 406 грн.
Волонтери зібрали тільки шосту частину коштів. Обрахуйте скільки коштів зібрали
на парк (1 група), на озеро ( 2 група).
Перевірку допомагають робити консультанти (1 група – 3 409 грн., 2 група –
1 401 грн.)
Фізкультхвилинка
3. Робота з підручником. Задача 685. Учні самостійно вибирають спосіб
розв’язання задачі:
1) виразом;
2) по діях;
3) за схемою: 1) : 2) +
Колективна перевірка. (3400+3400:8 = 3825 га)
- Для чого потрібно розбивати паркові зони в межах міста?
- Які рослини доречно саджати в парку?
4. Жива презентація «Знаки : і /»
5. Розв’язання виразів 690.
1.2 - колективно (Учні викликаються до дошки);
3-4 - самостійно. Взаємоперевірка
VІ Закріплення вивченого
1.Гра «Впізнай число»
Вчитель показує картку з числом, а учні повинні згадати, що воно означає.
1600 км ( відстань від Сум до Івано-Франківська )
2061 м ( висота Говерли )
2
3
300 років ( тривалість життя буку )
120 см ( висота лілії лісової )
800000м2
( площа долини нарцисів )
57880 га ( площа Закарпатського заповідника )
2. Робота в групах
Кожна група отримує завдання:
І- Індустріальний парк «Свема» можна уявити у вигляді прямокутника 10 км
на 2 км. Чому дорівнює 1/3 його периметра? (8 км)
ІІ- Індустріальний парк «Свема» можна уявити у вигляді прямокутника 10 км
на 2 км. Чому дорівнює 7/10 його площі? (14 км2
)
2. Розвязання задачі 686 – колективно (консультанти – самостійно і потім
допомагають перевіряти інших учнів класу).
1) 100 – 60 = 40 (м) – ширина садиби;
2) 100 · 40 = 4 000 (м2
) – площа садиби;
3) 4000 : 8 · 3 = 1500 (м2
) – двір, сад;
4) 4000 – 1500 = 2500 (м2
) – город.
VІІ Рефлексія
- Що нового ви дізнались на уроці?
- Яку інформацію ви вважаєте найбільш цікавою?
- Яке завдання сподобалось найбільше?
- Чим незвичайний був наш урок?
3

More Related Content

повторення вивченого про дроби

  • 1. 1 Тема: Повторення вивченого про дроби. Дії з іменованими числами. День довкілля Тип уроку: комбінований Мета: повторити та закріпити навички порівняння дробів та виконання дій з дробами, з іменованими числами; удосконалення навичок усного рахунку; розв'язання задач на рух; розвиток логічного мислення; розвиток пізнавального інтересу, уваги, зв'язного мовлення; виховання патріотизму, дбайливого ставлення до природи. Обладнання: слайд-шоу, жива презентація ХІД УРОКУ І . Організаційний момент ІІ. Перевірка домашнього завдання Консультанти перевіряють домашнє завдання «на вибір» у великих групах і аналізують його виконання. ІІІ Актуалізація опорних знань: 1. «Мозковий штурм» - Що вам відомо про дроби? 2. Усне виконання завдання: - На дошці ви бачите дроби. Кожному з них відповідає картка з буквою. Розмістіть дроби в порядку зростання і ви дізнаєтесь тему сьогоднішнього уроку. 1/100 1/9 2/12 1/5 3/12 7/4 6/6 П Р И Р О Д А 3. Обчислення виразів усно 1) двома способами: 3 · (5·4), (2 · 8)·4; 2) зручним способом: 34 · (5·2), 25 · (4·8). ІV Повідомлення теми та мети уроку - Сьогодні наш урок не звичайний, а інтегрований. На ньому об'єднуються два предмети – математика та «Природознавство». Ми будемо працювати з дробами, 1
  • 2. 2 іменованими числами і використаємо ці знання при вивченні чарівного світу нашого довкілля. V. Удосконалення та закріплення знань 1. Усна лічба (слайд-шоу). Математичний диктант (№ 683) Знайти дріб від числа. Самоперевірка (45 хв, 36 хв, 10 хв, 50 хв, 25 хв, 3 хв) 2. Для облаштування в місті парку потрібно 20 454 і озера - 8 406 грн. Волонтери зібрали тільки шосту частину коштів. Обрахуйте скільки коштів зібрали на парк (1 група), на озеро ( 2 група). Перевірку допомагають робити консультанти (1 група – 3 409 грн., 2 група – 1 401 грн.) Фізкультхвилинка 3. Робота з підручником. Задача 685. Учні самостійно вибирають спосіб розв’язання задачі: 1) виразом; 2) по діях; 3) за схемою: 1) : 2) + Колективна перевірка. (3400+3400:8 = 3825 га) - Для чого потрібно розбивати паркові зони в межах міста? - Які рослини доречно саджати в парку? 4. Жива презентація «Знаки : і /» 5. Розв’язання виразів 690. 1.2 - колективно (Учні викликаються до дошки); 3-4 - самостійно. Взаємоперевірка VІ Закріплення вивченого 1.Гра «Впізнай число» Вчитель показує картку з числом, а учні повинні згадати, що воно означає. 1600 км ( відстань від Сум до Івано-Франківська ) 2061 м ( висота Говерли ) 2
  • 3. 3 300 років ( тривалість життя буку ) 120 см ( висота лілії лісової ) 800000м2 ( площа долини нарцисів ) 57880 га ( площа Закарпатського заповідника ) 2. Робота в групах Кожна група отримує завдання: І- Індустріальний парк «Свема» можна уявити у вигляді прямокутника 10 км на 2 км. Чому дорівнює 1/3 його периметра? (8 км) ІІ- Індустріальний парк «Свема» можна уявити у вигляді прямокутника 10 км на 2 км. Чому дорівнює 7/10 його площі? (14 км2 ) 2. Розвязання задачі 686 – колективно (консультанти – самостійно і потім допомагають перевіряти інших учнів класу). 1) 100 – 60 = 40 (м) – ширина садиби; 2) 100 · 40 = 4 000 (м2 ) – площа садиби; 3) 4000 : 8 · 3 = 1500 (м2 ) – двір, сад; 4) 4000 – 1500 = 2500 (м2 ) – город. VІІ Рефлексія - Що нового ви дізнались на уроці? - Яку інформацію ви вважаєте найбільш цікавою? - Яке завдання сподобалось найбільше? - Чим незвичайний був наш урок? 3