Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
SlideShare a Scribd company logo
Слуцька Ірина Анатоліївна,
вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист,
Комунальна організація (установа, заклад)
«Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1
Шосткинської міської ради Сумської області»,
м. Шостка
Творча робота для
Першого освітнього фестивалю «Інтерактивний світ знань Epson»
Відеосюжети застосування обладнання на різних навчальних предметах, які були
відзняті під час тестування http://bit.ly/1u1aCgV
2
Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1
План уроку
Тема: Види сучасних персональних комп’ютерів
Мета:
Навчальна: повторити та закріпити основний матеріал в нестандартній формі. Ознайомити
учнів з видами сучасних персональних комп’ютерів.
Розвивальна: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою,
самоконтролю. Розвивати пам’ять, інтелектуальні вміння, структурування мислення.
Виховна: Виховання інформаційної культури учнів, уважності, акуратності, дисциплінованості,
посидючості, контрольованість.
Клас: 5
Тип уроку: комбінований
Очікувані результати
Навчальний аспект: учень
 роз’яснює: призначення структурних компонентів персонального комп'ютера;
призначення пристроїв введення та виведення;
 описує: призначення та основні пристрої введення та виведення;
 наводить приклади: пристроїв введення, виведення, видів сучасних ПК;
 класифікує: пристрої введення і виведення інформації;
 дотримується: правила техніки безпеки при роботі на комп'ютері та в кабінеті
інформатики.
Розвиваючий аспект: активізувати розумову діяльності учнів; розвивати практичні навички
роботи з мишею і клавіатурою;
Виховний аспект: формувати стійкий інтерес до предмету інформатика. Виховувати культуру
мовлення.
Навчальне обладнання:
 інтерактивний проектор, документ-камера, ноутбуки;
 ЕОР: інтерактивні завдання створені в програмі EasiTeach Next Generation (ETNG),
флешкарти, створені в онлайнсервисі flashcards by Microsoft education labs, інтерактивні
завдання, створені в онлайн сервисі learningapps, пазли, створені за допомогою онлайн
сервісу jigsawplanet, інтерактивні плакати, створені в онлайн сервісі thinglink, стрічка
часу, створена в онлайн сервісі dipity.
 картки з завданням: «Знайди термін», «Жарт набірника», «Місткий кошик», «Доміно».
Хід уроку:
І. Організаційний момент (1 хв.)
Доброго ранку, діти!
Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?
3
Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1
ІІ. Перевірка домашнього завдання (20 хв.)
Зараз ми пригадаємо та закріпимо ваші знання про пристрої введення та виведення
інформації. Наша робота буде проходити у вигляді гри-змагання двох команд. Команди будуть
отримувати та виконувати завдання, заробляти бали і в кінці уроку ми разом визначимо
кращого на сьогодні «Інфознайку» (це буде нагорода, що майже кожного уроку переходитиме
до найкращого).
Тож почнемо
Треба всім нам повторяти:
«Зараз з силами зберусь,
Я нічого не боюсь.
Впевнений, кмітливий я,
Здобути хочу я знання».
1. Перевірка правил техніки безпеки при роботі за комп'ютером та в кабінеті інформатики.
(Інтерактивні малюнки http://bit.ly/1mTVldO).
2. Ваші очікування від гри запишемо на долонці.
3. Дома ви перевіряли свої знання про будову ПК за
допомогою гри, зараз ми перевіримо, як ви їх засвоїли.
(Інтерактивне завдання «Будова ПК» http://bit.ly/1mTVldO).
4. Давайте пригадаємо пристрої введення виведення
інформації. Робота з флешкартами поетапно
(http://bit.ly/1m4JPzg). Спочатку вчитель показує картки
(зображення – назва), потім, під час перегляду зображення, озвучуємо назви, і на останньому
етапі записуємо назви пристроїв.
5. Завдання «Впізнай термін» (в тексті знайти сховані терміни з теми, що вивчаємо).
6. Завдання «Жарт набірника» (проектується через документ-камеру та вписуються літери,
взаємозв’язок з українською мовою).
7. Робота з інтерактивними завданнями, які створені в програмі EasiTeach Next Generation
(співстав термін з малюнком) http://1drv.ms/1pLfBmw.
8. Робота з інтерактивними завданнями, які створені в програмі EasiTeach Next Generation
(розподіли пристрої) http://1drv.ms/1pLfBmw.
9. Заповнюємо «Місткий кошик» назвами пристроїв введення та виведення. Через документ-
камеру перевіряємо та визначаємо команду, у якої більше термінів. Для учнів, що навчаються
на високому рівні запропонувати скласти сенкан про будь-який пристрій на онлайн дошці, а
потім переглянути результат всім класом. (http://bit.ly/1kqpmkw ).
Фізкультхвилинка (відео http://bit.ly/1rzz457).
4
Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1
10. Робота за ПК, збираємо пазли пристроїв, у кожної команди свій. Хто швидше збирає -
додатковий пазл. http://bit.ly/1nY6wlt (пристрій виведення), http://bit.ly/1knoHQG (пристрій
введення), http://bit.ly/1hMJ6u2 (4 покоління ПК)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу (9 хв.)
1. Мотивація
Ви гарно попрацювали, підкажіть мені, який пазл ви збирали останнім, а що на ньому
зображено? (Орієнтовна відповідь учнів – різні комп’ютери, планшети, ноутбуки). Сьогодні на
уроці ми з Вами вдосконалимо ваші знання про види сучасних комп’ютерів, познайомимося з
історією появи портативних ПК.
2. Робота з інтерактивними завданнями, які створені в програмі EasiTeach Next Generation
(Назви пристрій) http://1drv.ms/1pLfBmw
3. Розповідь вчителя про види сучасних ПК.
4. А зараз ми на «Машині часу» перенесемося... (Робота зі стрічкою часу http://bit.ly/1mT5B8E).
5. Хвилинка релаксації (вправа для очей, слідкуємо очами за рухами морського їжака
http://bit.ly/1m4Qolx).
ІV. Усвідомлення вивченого матеріалу (9 хв.)
1. Робота з підручником вправа 5 стор. 53 («Ланцюжок»).
2. Робота за ПК. Гра «Знайди пару» (http://bit.ly/QX3BOY) обираємо учнів, у яких найменша
кількість кликів.
V. Підбиття підсумків уроку (5 хв)
Рефлексія
1. Під час уроку я
ƒ ƒ дізнався…
ƒ ƒ зрозумів…
ƒ ƒ навчився…
2. Найбільше мені сподобалося…
3. На уроці найкраще в мене виходило…
4. Я мав (-ла) труднощі з…
5. Я хотів би ще дізнатися про…
Визначення «Інфознайки» класу, вручення нагороди.
Сьогодні у нас був незвичайний урок, бо ми з вами в цікавій формі повторили та
закріпили ваші знання про пристрої введення-виведення інформації. Дізналися про нові
пристрої та історію виникнення портативних ПК, ознайомилися з видами сучасних
комп’ютерів.
VI. Домашнє завдання (1 хв.)
Опрацювати п. 6, виконати вправи 6, 7 стор. 53
5
Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1
Додатково
Якщо залишається час або якась з команд швидше впоралась з завданнями
запропонувати гру «Доміно».
Також можна запропонувати відгадати загадки, якщо є суперечка стосовно команди-
переможниці.
Хто хоче щось запам'ятати –
В блокнот свій може записати.
Комп'ютер теж немов блокнот –
Не має з пам'яттю турбот.
А як називають комп'ютер-блокнот? (Ноутбук)
Я показую об’єкти,
Фото-, відео проекти.
Я не плеєр, не мотор,
А звичайний … (монітор)
Якщо є складна робота,
Мусить бути лиш охота,
Бо зі мною буде толк,
Адже я – системний … (блок)
Я не нишпорю в коморах,
Не ховаюся по норах.
Ковзаю по столу трішки,
Бо комп’ютерна я … (мишка)
Використані джерела інформації:
1. Інформатика: підруч. для 5 кл. загальноосвіт. навч. закладів / Н.В. Морзе, О.В. Барна,
В.П. Вембер, О.Г. Кузьмінська, Н.А. Саражинська. — К.: Видавничий дім «Освіта», 2013. —
256 с.
2. Лещук Р.І., Лещук І.М. Усі уроки інформатики. 5 клас. – Х.: Вид. група «Основа», 2013. –
206с.
6
Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1
Електронні освітні ресурси (ЕОР)
Навчальні матеріали в електронному вигляді:
1. Інтерактивні плакати «Правила поведінки в кабінеті інформатики» створені в онлайн
сервісі thinglink. Такий ЕОР доцільно використовувати для ознайомлення або закріплення.
Адреса ЕОР http://bit.ly/1mTVldO
Відеосюжет https://www.youtube.com/watch?v=Yawr26-ftt4
2. Інтерактивні завдання, створені в онлайн сервисі learningapps
LearningApps.org - онлайн сервіс, який дозволяє
створювати інтерактивні вправи. Їх можна використовувати в
роботі з інтерактивною дошкою, або як індивідуальні вправи
для учнів.
Виконання вправи полягає в інтерактивній роботі з
об’єктами, розміщеними на екрані. Після виконання вправи
потрібно клацнути напис Перевірити рішення: відповіді буде перевірено і вказано на можливі
помилки. Далі можна внести виправлення і знову перевірити рішення.
Будова ПК адреса ЕОР http://bit.ly/1mTVldO
Відеосюжет https://www.youtube.com/watch?v=hhTD_dK1ZQk
Знайди пару адреса ЕОР http://bit.ly/QX3BOY
3. Флешкарти, створені в онлайнсервисі flashcards by Microsoft education labs
Для навчання та запам’ятовування гарно
використовувати флешкарти. Можна не лише переглянути
малюнок і текст для співставлення, але й перевірити знання по
малюнку, або записати назву терміну (для роботи з 2 та 3
етапами необхідно зареєструватися на сайті сервісу).
Адреса ЕОР http://bit.ly/1m4JPzg
Відеосюжет роботи з сервісом https://www.youtube.com/watch?v=tNMULNzBY8Q
4. Пазли, створені за допомогою онлайн сервісу jigsawplanet
Для розвитку уваги, логіки можна використовувати пазли.
Адреса ЕОР http://bit.ly/1nY6wlt (пристрій виведення), http://bit.ly/1knoHQG (пристрій
введення), http://bit.ly/1hMJ6u2 (4 покоління ПК).
7
Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1
5. Стрічки часу
Цікавий сервіс Веб 2.0 (dipity) для створення стрічок часу, які потім можна зберегти і
використовувати при вивченні різних тем, якщо потрібно представити хронологічний порядок
подій. Такі стрічки можуть супроводжуватися не тільки текстовими коментарями, але і
вбудованими фотографіями, малюнками, відео (з YouTube.com).
Стрічка часу «Розвиток портативних ПК», адреса ЕОР http://bit.ly/1mT5B8E
6. Онлайн дошки для спільної роботи
Для учнів, що займаються на високому рівні можна запропонувати скласти сенкан про
пристрої на онлайн дошці. Наприклад, сервіс Linoit.
Адреса ЕОР http://bit.ly/1kqpmkw
7. Фізкультхвилинка, адреса ЕОР http://bit.ly/1rzz457
Хвилинка релакс, адреса ЕОР http://bit.ly/1m4Qolx (зняття напруження з очей)
Відеосюжет https://www.youtube.com/watch?v=_10vh9iJUss
Інтерактивні завдання, створені за допомогою спеціального програмного забезпечення.
EasiTeach Next Generation (ETNG) - сучасне програмне забезпечення для організації та
проведення інтерактивних уроків в освітніх установах.
Розподіли... (пристрої введення-виведення)
Співстав (назва та пристій)
Назви пристрій (нова тема)
Посилання на ЕОР http://1drv.ms/1pLfBmw
8
Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1
Дидактичні матеріали
«Місткий кошик»
Цей методичний прийом дуже доречний перед проведенням тематичного оцінювання,
оскільки грає роль розминки. На аркуші паперу намальований кошик, на якому пропонується
написати терміни з вивченої теми. Головне, щоб «кошик» був заповнений доверху. Через
певний час учитель зупиняє гру і просить одного з учнів зачитати слова. Учасники
викреслюють назви, які повторюються. Переможцем виявиться учень, у якого більше за інших
записано термінів. Розвивається інформаційна компетентність та компетентність продуктивної
творчої діяльності.
Відеосюжет https://www.youtube.com/watch?v=ZF4U5lEqOZs
Гра «Жарт набірника»
Набірник вирішив пожартувати, всі приголосні він вставив, а голосні пропустив. Знайди
невідомі букви за темою «Пристрої зберігання». Ця гра є міжпредметною з українською мовою.
Розвивається інформаційна, комунікаційна компетентності.
Д СК Т
Ж РСТК Й Д СК
ФЛ Ш Н С Й
П Р Т ВН П М ТЬ
ПТ ЧН Й Д СК
9
Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1
Відеосюжет https://www.youtube.com/watch?v=CWTISd1eTx4
Гра «Знайди термін?»
У наведених текстах деякі літери, що записані послідовно (може бути задіяно і декілька
слів) утворюють терміни, пов'язані з інформатикою або комп'ютером. Знайдіть ці терміни.
Розвивається інформаційна компетентність та компетентність продуктивної творчої діяльності.
1. Учням допоможе реалізувати себе проект «Ораторське мистецтво - шлях до успіху».
2. Нанести луску на оксамит, покрити лаком – ось і шедевр. (київська художниця Олена
Журавська).
3. Редис - коренева рослина.
4. За словами переможців обласного чемпіонату шорт-трек болючий, але найулюбленіший
вид спорту.
5. На прохання шефа ми шафу підтягли до вікна.
Гра «Доміно»
Кожен школяр одержує карточку, що містить відповідь на запитання і наступне
запитання. Перший учень починає і ставить запитання, яке в нього записано. Учні, які
знаходяться в команді, повинні проаналізувати свій перший стовпчик картки, швидко
зорієнтуватися й дати відповідь, а потім поставити записане запитання і т. д.
Розвиває інформаційну, комунікативну та соціальну компетентності.
Відеосюжет https://www.youtube.com/watch?v=NtAHq48xhgc
10
Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1
Всі фотоматеріали у оригінальному розмірі та ЕОР ПЗ за посиланням http://1drv.ms/1fNhRQi
Використані джерела інформації:
1. Корчажкина О.М. A document camera in ELT [Електронний ресурс] – Режим доступу: elt-
moscow.ru/2010/04/a-document-camera-in-elt/.
2. Пигалицын Л. В. Документ-камера на уроках и внеклассных занятиях [Електронний
ресурс] – Режим доступу: fiz.1september.ru/view_article.php?ID=201000509.
3. Чулихина Елена. Документ-камера в начальной школе. Примеры эффективного и
целесообразного использования [Електронний ресурс] – Режим доступу:
http://pedsovet.su/forum/78-4229-8#137509.
4. Эффективное использование документ-камеры на уроках в школе [Електронний ресурс]
– Режим доступу: www.uchportal.ru/publ/15-1-0-2711.

More Related Content

творча робота урок

  • 1. Слуцька Ірина Анатоліївна, вчитель інформатики вищої категорії, вчитель-методист, Комунальна організація (установа, заклад) «Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 Шосткинської міської ради Сумської області», м. Шостка Творча робота для Першого освітнього фестивалю «Інтерактивний світ знань Epson» Відеосюжети застосування обладнання на різних навчальних предметах, які були відзняті під час тестування http://bit.ly/1u1aCgV
  • 2. 2 Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1 План уроку Тема: Види сучасних персональних комп’ютерів Мета: Навчальна: повторити та закріпити основний матеріал в нестандартній формі. Ознайомити учнів з видами сучасних персональних комп’ютерів. Розвивальна: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю. Розвивати пам’ять, інтелектуальні вміння, структурування мислення. Виховна: Виховання інформаційної культури учнів, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості, контрольованість. Клас: 5 Тип уроку: комбінований Очікувані результати Навчальний аспект: учень  роз’яснює: призначення структурних компонентів персонального комп'ютера; призначення пристроїв введення та виведення;  описує: призначення та основні пристрої введення та виведення;  наводить приклади: пристроїв введення, виведення, видів сучасних ПК;  класифікує: пристрої введення і виведення інформації;  дотримується: правила техніки безпеки при роботі на комп'ютері та в кабінеті інформатики. Розвиваючий аспект: активізувати розумову діяльності учнів; розвивати практичні навички роботи з мишею і клавіатурою; Виховний аспект: формувати стійкий інтерес до предмету інформатика. Виховувати культуру мовлення. Навчальне обладнання:  інтерактивний проектор, документ-камера, ноутбуки;  ЕОР: інтерактивні завдання створені в програмі EasiTeach Next Generation (ETNG), флешкарти, створені в онлайнсервисі flashcards by Microsoft education labs, інтерактивні завдання, створені в онлайн сервисі learningapps, пазли, створені за допомогою онлайн сервісу jigsawplanet, інтерактивні плакати, створені в онлайн сервісі thinglink, стрічка часу, створена в онлайн сервісі dipity.  картки з завданням: «Знайди термін», «Жарт набірника», «Місткий кошик», «Доміно». Хід уроку: І. Організаційний момент (1 хв.) Доброго ранку, діти! Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?
  • 3. 3 Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1 ІІ. Перевірка домашнього завдання (20 хв.) Зараз ми пригадаємо та закріпимо ваші знання про пристрої введення та виведення інформації. Наша робота буде проходити у вигляді гри-змагання двох команд. Команди будуть отримувати та виконувати завдання, заробляти бали і в кінці уроку ми разом визначимо кращого на сьогодні «Інфознайку» (це буде нагорода, що майже кожного уроку переходитиме до найкращого). Тож почнемо Треба всім нам повторяти: «Зараз з силами зберусь, Я нічого не боюсь. Впевнений, кмітливий я, Здобути хочу я знання». 1. Перевірка правил техніки безпеки при роботі за комп'ютером та в кабінеті інформатики. (Інтерактивні малюнки http://bit.ly/1mTVldO). 2. Ваші очікування від гри запишемо на долонці. 3. Дома ви перевіряли свої знання про будову ПК за допомогою гри, зараз ми перевіримо, як ви їх засвоїли. (Інтерактивне завдання «Будова ПК» http://bit.ly/1mTVldO). 4. Давайте пригадаємо пристрої введення виведення інформації. Робота з флешкартами поетапно (http://bit.ly/1m4JPzg). Спочатку вчитель показує картки (зображення – назва), потім, під час перегляду зображення, озвучуємо назви, і на останньому етапі записуємо назви пристроїв. 5. Завдання «Впізнай термін» (в тексті знайти сховані терміни з теми, що вивчаємо). 6. Завдання «Жарт набірника» (проектується через документ-камеру та вписуються літери, взаємозв’язок з українською мовою). 7. Робота з інтерактивними завданнями, які створені в програмі EasiTeach Next Generation (співстав термін з малюнком) http://1drv.ms/1pLfBmw. 8. Робота з інтерактивними завданнями, які створені в програмі EasiTeach Next Generation (розподіли пристрої) http://1drv.ms/1pLfBmw. 9. Заповнюємо «Місткий кошик» назвами пристроїв введення та виведення. Через документ- камеру перевіряємо та визначаємо команду, у якої більше термінів. Для учнів, що навчаються на високому рівні запропонувати скласти сенкан про будь-який пристрій на онлайн дошці, а потім переглянути результат всім класом. (http://bit.ly/1kqpmkw ). Фізкультхвилинка (відео http://bit.ly/1rzz457).
  • 4. 4 Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1 10. Робота за ПК, збираємо пазли пристроїв, у кожної команди свій. Хто швидше збирає - додатковий пазл. http://bit.ly/1nY6wlt (пристрій виведення), http://bit.ly/1knoHQG (пристрій введення), http://bit.ly/1hMJ6u2 (4 покоління ПК) ІІІ. Вивчення нового матеріалу (9 хв.) 1. Мотивація Ви гарно попрацювали, підкажіть мені, який пазл ви збирали останнім, а що на ньому зображено? (Орієнтовна відповідь учнів – різні комп’ютери, планшети, ноутбуки). Сьогодні на уроці ми з Вами вдосконалимо ваші знання про види сучасних комп’ютерів, познайомимося з історією появи портативних ПК. 2. Робота з інтерактивними завданнями, які створені в програмі EasiTeach Next Generation (Назви пристрій) http://1drv.ms/1pLfBmw 3. Розповідь вчителя про види сучасних ПК. 4. А зараз ми на «Машині часу» перенесемося... (Робота зі стрічкою часу http://bit.ly/1mT5B8E). 5. Хвилинка релаксації (вправа для очей, слідкуємо очами за рухами морського їжака http://bit.ly/1m4Qolx). ІV. Усвідомлення вивченого матеріалу (9 хв.) 1. Робота з підручником вправа 5 стор. 53 («Ланцюжок»). 2. Робота за ПК. Гра «Знайди пару» (http://bit.ly/QX3BOY) обираємо учнів, у яких найменша кількість кликів. V. Підбиття підсумків уроку (5 хв) Рефлексія 1. Під час уроку я ƒ ƒ дізнався… ƒ ƒ зрозумів… ƒ ƒ навчився… 2. Найбільше мені сподобалося… 3. На уроці найкраще в мене виходило… 4. Я мав (-ла) труднощі з… 5. Я хотів би ще дізнатися про… Визначення «Інфознайки» класу, вручення нагороди. Сьогодні у нас був незвичайний урок, бо ми з вами в цікавій формі повторили та закріпили ваші знання про пристрої введення-виведення інформації. Дізналися про нові пристрої та історію виникнення портативних ПК, ознайомилися з видами сучасних комп’ютерів. VI. Домашнє завдання (1 хв.) Опрацювати п. 6, виконати вправи 6, 7 стор. 53
  • 5. 5 Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1 Додатково Якщо залишається час або якась з команд швидше впоралась з завданнями запропонувати гру «Доміно». Також можна запропонувати відгадати загадки, якщо є суперечка стосовно команди- переможниці. Хто хоче щось запам'ятати – В блокнот свій може записати. Комп'ютер теж немов блокнот – Не має з пам'яттю турбот. А як називають комп'ютер-блокнот? (Ноутбук) Я показую об’єкти, Фото-, відео проекти. Я не плеєр, не мотор, А звичайний … (монітор) Якщо є складна робота, Мусить бути лиш охота, Бо зі мною буде толк, Адже я – системний … (блок) Я не нишпорю в коморах, Не ховаюся по норах. Ковзаю по столу трішки, Бо комп’ютерна я … (мишка) Використані джерела інформації: 1. Інформатика: підруч. для 5 кл. загальноосвіт. навч. закладів / Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьмінська, Н.А. Саражинська. — К.: Видавничий дім «Освіта», 2013. — 256 с. 2. Лещук Р.І., Лещук І.М. Усі уроки інформатики. 5 клас. – Х.: Вид. група «Основа», 2013. – 206с.
  • 6. 6 Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1 Електронні освітні ресурси (ЕОР) Навчальні матеріали в електронному вигляді: 1. Інтерактивні плакати «Правила поведінки в кабінеті інформатики» створені в онлайн сервісі thinglink. Такий ЕОР доцільно використовувати для ознайомлення або закріплення. Адреса ЕОР http://bit.ly/1mTVldO Відеосюжет https://www.youtube.com/watch?v=Yawr26-ftt4 2. Інтерактивні завдання, створені в онлайн сервисі learningapps LearningApps.org - онлайн сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Їх можна використовувати в роботі з інтерактивною дошкою, або як індивідуальні вправи для учнів. Виконання вправи полягає в інтерактивній роботі з об’єктами, розміщеними на екрані. Після виконання вправи потрібно клацнути напис Перевірити рішення: відповіді буде перевірено і вказано на можливі помилки. Далі можна внести виправлення і знову перевірити рішення. Будова ПК адреса ЕОР http://bit.ly/1mTVldO Відеосюжет https://www.youtube.com/watch?v=hhTD_dK1ZQk Знайди пару адреса ЕОР http://bit.ly/QX3BOY 3. Флешкарти, створені в онлайнсервисі flashcards by Microsoft education labs Для навчання та запам’ятовування гарно використовувати флешкарти. Можна не лише переглянути малюнок і текст для співставлення, але й перевірити знання по малюнку, або записати назву терміну (для роботи з 2 та 3 етапами необхідно зареєструватися на сайті сервісу). Адреса ЕОР http://bit.ly/1m4JPzg Відеосюжет роботи з сервісом https://www.youtube.com/watch?v=tNMULNzBY8Q 4. Пазли, створені за допомогою онлайн сервісу jigsawplanet Для розвитку уваги, логіки можна використовувати пазли. Адреса ЕОР http://bit.ly/1nY6wlt (пристрій виведення), http://bit.ly/1knoHQG (пристрій введення), http://bit.ly/1hMJ6u2 (4 покоління ПК).
  • 7. 7 Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1 5. Стрічки часу Цікавий сервіс Веб 2.0 (dipity) для створення стрічок часу, які потім можна зберегти і використовувати при вивченні різних тем, якщо потрібно представити хронологічний порядок подій. Такі стрічки можуть супроводжуватися не тільки текстовими коментарями, але і вбудованими фотографіями, малюнками, відео (з YouTube.com). Стрічка часу «Розвиток портативних ПК», адреса ЕОР http://bit.ly/1mT5B8E 6. Онлайн дошки для спільної роботи Для учнів, що займаються на високому рівні можна запропонувати скласти сенкан про пристрої на онлайн дошці. Наприклад, сервіс Linoit. Адреса ЕОР http://bit.ly/1kqpmkw 7. Фізкультхвилинка, адреса ЕОР http://bit.ly/1rzz457 Хвилинка релакс, адреса ЕОР http://bit.ly/1m4Qolx (зняття напруження з очей) Відеосюжет https://www.youtube.com/watch?v=_10vh9iJUss Інтерактивні завдання, створені за допомогою спеціального програмного забезпечення. EasiTeach Next Generation (ETNG) - сучасне програмне забезпечення для організації та проведення інтерактивних уроків в освітніх установах. Розподіли... (пристрої введення-виведення) Співстав (назва та пристій) Назви пристрій (нова тема) Посилання на ЕОР http://1drv.ms/1pLfBmw
  • 8. 8 Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1 Дидактичні матеріали «Місткий кошик» Цей методичний прийом дуже доречний перед проведенням тематичного оцінювання, оскільки грає роль розминки. На аркуші паперу намальований кошик, на якому пропонується написати терміни з вивченої теми. Головне, щоб «кошик» був заповнений доверху. Через певний час учитель зупиняє гру і просить одного з учнів зачитати слова. Учасники викреслюють назви, які повторюються. Переможцем виявиться учень, у якого більше за інших записано термінів. Розвивається інформаційна компетентність та компетентність продуктивної творчої діяльності. Відеосюжет https://www.youtube.com/watch?v=ZF4U5lEqOZs Гра «Жарт набірника» Набірник вирішив пожартувати, всі приголосні він вставив, а голосні пропустив. Знайди невідомі букви за темою «Пристрої зберігання». Ця гра є міжпредметною з українською мовою. Розвивається інформаційна, комунікаційна компетентності. Д СК Т Ж РСТК Й Д СК ФЛ Ш Н С Й П Р Т ВН П М ТЬ ПТ ЧН Й Д СК
  • 9. 9 Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1 Відеосюжет https://www.youtube.com/watch?v=CWTISd1eTx4 Гра «Знайди термін?» У наведених текстах деякі літери, що записані послідовно (може бути задіяно і декілька слів) утворюють терміни, пов'язані з інформатикою або комп'ютером. Знайдіть ці терміни. Розвивається інформаційна компетентність та компетентність продуктивної творчої діяльності. 1. Учням допоможе реалізувати себе проект «Ораторське мистецтво - шлях до успіху». 2. Нанести луску на оксамит, покрити лаком – ось і шедевр. (київська художниця Олена Журавська). 3. Редис - коренева рослина. 4. За словами переможців обласного чемпіонату шорт-трек болючий, але найулюбленіший вид спорту. 5. На прохання шефа ми шафу підтягли до вікна. Гра «Доміно» Кожен школяр одержує карточку, що містить відповідь на запитання і наступне запитання. Перший учень починає і ставить запитання, яке в нього записано. Учні, які знаходяться в команді, повинні проаналізувати свій перший стовпчик картки, швидко зорієнтуватися й дати відповідь, а потім поставити записане запитання і т. д. Розвиває інформаційну, комунікативну та соціальну компетентності. Відеосюжет https://www.youtube.com/watch?v=NtAHq48xhgc
  • 10. 10 Слуцька І.А., вчитель інформатики ШСШ № 1 Всі фотоматеріали у оригінальному розмірі та ЕОР ПЗ за посиланням http://1drv.ms/1fNhRQi Використані джерела інформації: 1. Корчажкина О.М. A document camera in ELT [Електронний ресурс] – Режим доступу: elt- moscow.ru/2010/04/a-document-camera-in-elt/. 2. Пигалицын Л. В. Документ-камера на уроках и внеклассных занятиях [Електронний ресурс] – Режим доступу: fiz.1september.ru/view_article.php?ID=201000509. 3. Чулихина Елена. Документ-камера в начальной школе. Примеры эффективного и целесообразного использования [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://pedsovet.su/forum/78-4229-8#137509. 4. Эффективное использование документ-камеры на уроках в школе [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.uchportal.ru/publ/15-1-0-2711.