Location via proxy:   [ UP ]  
[Report a bug]   [Manage cookies]                
Skip to main content
Dá se s vědomím zkušenosti z diktatury technických obrazů dostat k „novému magickému obrazu“? Podařilo se mi vytvořit práci neurčovanou programem a zároveň nezachytitelnou technickými reprodukčními prostředky? Jednoduchými prostředky se... more
Dá se s vědomím zkušenosti z diktatury technických obrazů dostat k „novému magickému obrazu“? Podařilo se mi vytvořit práci neurčovanou programem a zároveň nezachytitelnou technickými reprodukčními prostředky? Jednoduchými prostředky se dostat do magické roviny?
Research Interests:
Jak je možné, že práce Adrieny Šimotové oslovují lidi napříč věkovým i zkušenostním spektrem? Chtěla bych, aby můj text měl při zachování formálních náležitostí a kvalit význam pro mladé lidi, kteří se uměním sami vážně a aktivně zabývají.
Research Interests:
Esej/komentované výpisky o Josephu Beyusovi, asi 2014
Research Interests:
Přijde mi důležité diskutovat se studenty vedle nadčasových témat dotýkajících se krásy, vesmíru, podstaty bytí apod. i témata, která se týkají aktuálního dění / událostí, které visí ve vzduchu / společenské otázky / to, jak být... more
Přijde mi důležité diskutovat se studenty vedle nadčasových témat dotýkajících se krásy, vesmíru, podstaty bytí apod. i témata, která se týkají aktuálního dění / událostí, které visí ve vzduchu / společenské otázky / to, jak být uvědomělým a angažovaným občanem. Samozřejmě bychom se k nim v rámci výtvarné výchovy měli vztahovat přes umění. Klíčové dílo, ke kterému se budeme vztahovat, je Vor Medúzy (Le Radeau de la Méduse) od Theodora Gericaulta.
Research Interests:
Brainstorming of kitsch aspects with two different student groups.
Can kitsch be defined?
Research Interests:
Chtěly jsme si odpovědět na otázku, co vlastně jako umělci děláme. Prozkoumat spektrum témat, přístupů a osobních hodnot, která momentálně mezi umělci rezonují nejvíce a podat o tom zprávu. Základem našeho výzkumu byly osobní návštěvy,... more
Chtěly jsme si odpovědět na otázku, co vlastně jako umělci děláme.
Prozkoumat spektrum témat, přístupů a osobních hodnot, která momentálně mezi umělci rezonují nejvíce a podat o tom zprávu.
Základem našeho výzkumu byly osobní návštěvy, rozhovory a fotografování ateliérů a míst, kde umělci reálně pracují. Výstupem je tento zin, který má sloužit jako autentický vhled. Chtěly jsme zjistit, jak si jednotliví umělci vytváří vlastní cesty, jestli existují nějaké společné body a také alespoň trochu zmapovat možnosti, jak je možné prolnout zaměstnání a povolání. Nahlédnout do ateliérů i různých jiných variant pracovních prostorů lidí, kteří podle nás tvoří hodnotné věci, které by si zasloužily více pozornosti. Vést dialog a klást si otázku, jak reálně žijí
a fungují umělci v současné společnosti.
V průběhu roku 2019 jsme se potkaly s jedenácti lidmi, kteří jsou aktivní na výtvarné scéně. Považujeme je za věrohodné a přijde nám zajímavé, čemu se věnují.
Snažily jsme se zastoupit co nejširší škálu médií: malba, textil, keramika, ilustrace či participativní projekty… I zohlednit různé sociální situace: umělce ukotvené na jednom místě i ty spíše na cestách, zcela na volné noze i se zázemím instituce, umělce pracující v páru či rodiče. Důležité pro nás byly i volby, které jednotliví lidé činí, aby se umění mohli věnovat. Hodně se různily pohledy na to, zda se uměním živit a co to pak obnáší, nebo se naopak uměním z principu neživit, protože to bere svobodu. Také nás zajímalo, co pojem osobní svobody vlastně znamená.
Následující stránky by měly odrážet různé polohy osobního nastavení, přiznávat společné strasti a náročná dilemata, ale snad i inspirovat, propojovat, ukazovat možnosti a být pomocí k nalezení své cesty k přijetí a obhájení sama sebe i k rehabilitaci postavení umělce ve společnosti.
Děkujeme všem zúčastněným, že nás pustili do svých prostorů.

Lenka Kubelová & Aňa Jakš