Nagyon régi város, a legenda szerint Cornouaille királya, Gradlon a 4. században emeltette püspökségi rangra. Nevét a város első püspökétől, Szent Korentintől kapta. Az angolokkal vívott százéves háború idején, a 14. században kétszer is felégették, de mindkétszer feltámadt a romjaiból.
A 17. század végétől gyártják itt az egész országban ismert fajanszedényeket, a sajátos breton minták megtervezésében neves művészek működtek közre.
A városban évente, július negyedik vasárnapján és az azt megelőző néhány napban népművészeti fesztivált rendeznek.
Szent Korentin-katedrális – alapjait 1240-ben rakták le, ekkor kezdték építeni a szentélyt, a többi rész, a tornyokkal együtt 15. századi, a jellegzetes breton gótikus toronysisakok a múlt században készültek Point-Croix templomtornyának mintájára. A gótikus homlokzaton a főbejárat felett a legendás Gradlon(wd) király lovas szobra látható, ő volt az elsüllyedt Ys(wd) királya, aki városának pusztulása után Quimperbe tette át székhelyét. A több mint 90 méter hosszú, gazdagon díszített templomban figyelemre méltók a 15. századi üvegablakok, az oltárok, a régi szobrok, köztük Szent Jánosalabástromból faragott képmása, a freskók és a Szent Korentin életét ábrázoló domborművek.
Musée départemental breton(wd) – az egykori püspöki palotában kapott helyet. A történelem előtti időktől mutatja be a vidék történetét.