RoHS
RoHS (англ. Restriction of Hazardous Substances — обмеження небезпечних речовин) — директива 2002/95/EC, що обмежує вміст шкідливих речовин, була прийнята Європейським Союзом у лютому 2003 року.
Директива регламентує застосування свинцю, а також інших потенційно небезпечних елементів в електротехнічному та електронному обладнанні, забезпечуючи необхідний рівень захисту здоров'я людей і навколишнього середовища. 1 липня 2006 Директива набула чинності на всій території Європейського Співтовариства.
Небезпечними речовинами, для яких директива встановлює обмеження:
- Свинець (Pb)
- Ртуть (Hg)
- Кадмій (Cd)
- Шестивалентний хром (Cr6+)
- Полібромовані біфеніли (ПБД) — інгібітор горіння під час виробництва пластмас
- Полібромований дифеніловий ефір (ПБДЕ) — інгібітор горіння під час виробництва пластмас
- Біс (2-етилгексил) фталат (DEHP)
- Бутілбензилфталат (BBP)
- Дібутілфталат (DBP)
- Діізобутілфталат (DIBP)
На відміну від Директиви щодо відпрацьованого електричного й електронного обладнання (WEEE), яка встановлює мінімальні рівні утилізації електрообладнання, які повинні дотримуватися, але можуть бути перевищені, Директива RoHS встановлює точні межі допустимих рівнів, дотримання яких є обов'язковим.
Попри те, що Директива RoHS є Європейською Директивою, виробники електронного та електричного обладнання за межами країн ЄС також повинні дотримуватися положень цієї Директиви, в тому випадку, коли вироблене ними обладнання підлягає ввезенню до країн ЄС для використання в Європі. Визначення вимог і застосування Директиви RoHS має бути однаковим для всіх країн ЄС, для того щоб усі компанії, що пройшли сертифікацію RoHS, могли безперешкодно торгувати в Європейській економічній зоні.
Відповідно до вимог Директиви RoHS до проведення сертифікації всі виробники повинні пройти процедуру реєстрації. Наприклад, з 23 листопада 2005 року в Німеччині діє закон, що забороняє продавати деякі категорії електричного та електронного устаткування, якщо виробник не пройшов офіційну реєстрацію в цій країні.
Директива RoHS поширюється на такі категорії продукції:
- побутова техніка,
- телекомунікаційне обладнання та устаткування інформаційної техніки,
- споживча електроніка,
- освітлювальна апаратура,
- електричні інструменти,
- іграшки,
- товари для дозвілля та спортивні товари,
- торговельні автомати,
- лампи розжарювання.
З урахуванням Директиви Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу 2002/95/ЄС від 27 січня 2003 в Україні в грудні 2008 прийнятий Технічний регламент обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні.[1]
- Зелені інформаційні технології
- Директива щодо відпрацьованого електричного й електронного обладнання
- REACH
- Європейське агентство хімічних речовин
- ↑ «Про затвердження Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні».[недоступне посилання з травня 2019] Постанова Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. N 1057
- RoHS Home [Архівовано 4 лютого 2006 у Wayback Machine.]
- Директива RoHS українською мовою
- Відповіді на найчастіші запитання, що стосуються Директиви Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу 2002/95/ЄС від 27 січня 2003 р. [Архівовано 8 жовтня 2010 у Wayback Machine.] (англ.)
- Implementation of the RoHS Directive (англ.). Процитовано 25 серпня 2023.
Це незавершена стаття з права. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Це незавершена стаття про охорону довкілля. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Це незавершена стаття про Європейський Союз. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |