Στις 20-1-2010 πραγματοποιήθηκε από την κα. Βασιλική Κοντογιάννη στο Δ.Π.Θ. και συγκεκριμένα στο Τμήμα Ελληνικής Φιλολογίας ημερίδα για τη λογοτεχνική κριτική και τον Αλέξανδρο Αργυρίου. Η παρούσα ανακοίνωση εξετάζει την προσπάθεια του... more
Στις 20-1-2010 πραγματοποιήθηκε από την κα. Βασιλική Κοντογιάννη στο Δ.Π.Θ. και συγκεκριμένα στο Τμήμα Ελληνικής Φιλολογίας ημερίδα για τη λογοτεχνική κριτική και τον Αλέξανδρο Αργυρίου. Η παρούσα ανακοίνωση εξετάζει την προσπάθεια του Αλέξανδρου Αργυρίου στο βιβλίο του "Δεκαεπτά κείμενα για τον Γιώργο Σεφέρη" να ερμηνεύσει την ποίηση του Γιώργου Σεφέρη. Την επιμέλεια της ανακοίνωσης ανέλαβε ο κ. Βασιλειάδης.