Сьогодні серед конституційних держав найбільш поширеними є два підходи до розуміння природи та сутності соціальних прав, які імплементуються, з одного боку, в ліберальних, а з іншого - в соціальнихдержавах.Залежно від обраної концепції... more
Сьогодні серед конституційних держав найбільш поширеними є два підходи до розуміння природи та сутності соціальних прав, які імплементуються, з одного боку, в ліберальних, а з іншого - в соціальнихдержавах.Залежно від обраної концепції соціального захисту, в ліберальних та соціальних державах присутнє різне бачення природи й сутності соціальних прав та ролі держави в їхньому гарантуванні, проте, так чи інакше, взаємозв’язок таких прав із людською гідністю є незаперечним. Більше того, людська гідність є відправною точкою конституційної інтерпретації таких прав.
Конституційне право України : навч.-метод. посібник / [Д. С. Терлецький, М. В. Афанасьєва, Ю. Д. Батан та ін.] ; за заг. ред. Д. С. Терлецького. Одеса. 2020. 242 с. Навчально-методичний посібник підготовлено відповідно до вимог державних... more
Конституційне право України : навч.-метод. посібник / [Д. С. Терлецький, М. В. Афанасьєва, Ю. Д. Батан та ін.] ; за заг. ред. Д. С. Терлецького. Одеса. 2020. 242 с.
Навчально-методичний посібник підготовлено відповідно до вимог державних освітніх стандартів для викладачів закладів вищої освіти та здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня, що навчаються за спеціальністю 081 «Право». Система конституційного права України викладена на засадах її багатоаспектності, що є цілком виправданим у зв’язку з об’єктивністю існування багатьох рівнів зазначеної системи. При цьому до змісту навчально-методичного посібника включені складники, які засвідчують наукові напрацювання кафедри конституційного права конституційного права Національного університету «Одеська юридична академія».
Констанкевич Ю. З. Морально-етичні критерії як конституційна умова формування органів публічної влади в Україні. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі знань «Право». Одеса, 2021. 283 с.
Видання навчального посібника «Конституційне право України: прагматичний курс» спрямоване, передусім, врахувати потребу студентів у лаконічному та водночас комплексному викладенні навчального матеріалу, який би відповідав тематиці... more
Видання навчального посібника «Конституційне право України: прагматичний курс» спрямоване, передусім, врахувати потребу студентів у лаконічному та водночас комплексному викладенні навчального матеріалу, який би відповідав тематиці програми вступних випробувань з конституційного права України та відображав новітні конституційно-правові перетворення. Цінність даного посібника для вступників полягає в тому, що його структура дозволяє якнайкраще підготуватися до тестування, оскільки включає саме ті теми та питання, які включені до програми вступних випробувань. Крім того, прагматичний курс цінний для студентів 2-го курсу як опорний конспект лекцій при підготовці до практичних занять, а також до іспиту з конституційного права України. Навчальний посібник стане корисним при підготовці до державного екзаменаційного іспиту з конституційного права України для студентів 4-го курсу.
Ukrainian constitutionalism of the 21st century: strengthening the natural-law component. The article is devoted to strengthening the ideas of natural law orientation in Ukrainian constitutionalism of the present century. Emphasis is... more
Ukrainian constitutionalism of the 21st century: strengthening the natural-law component. The article is devoted to strengthening the ideas of natural law orientation in Ukrainian constitutionalism of the present century. Emphasis is placed on the fact that the state must serve man. It is noted that the rule of law needs to be specified at the level of current legislation.
Український конституціоналізм XXI століття : посилення природно-правової складової. Матеріал присвячено посиленню ідей природно-правової спрямованості в українському конституціоналізмі теперішнього століття. Акцентується на тому, що держава повинна слугувати людині. Зазначається, що принцип верховенства права потребує конкретизації на рівні чинного законодавства.